Yol tartışmasında ev sahibi konuştu

10 Ağustos 2020 Pazartesi 18:32

Yol tartışmasında ev sahibi konuştu

Zonguldak'ta "Tapulu arazim" diyerek 8 hanenin evine ulaşımına izin vermediği iddia edilen ev sahibi konuştu. Ev sahibi, mahkeme yoluyla sınırını belirledikten sonra yine yol verdiğini ifade etti.

Yeşil Mahalle Akşemsettin Caddesi üzerinde 8 haneye giden yolun, tapulu arazi olduğu gerekçesiyle kapatıldığı iddialarının ardından karşı taraf İHA'ya konuştu. Yıllarca kendilerine ait arazinin başkaları tarafından kullanıldığını söyleyen Çetin Yanık, mahkemeye başvurduklarını, ardından sınırlarının belirlendiğini ifade etti.
Yanık, şöyle devam etti:
"Hakkımızda çıkan haberlere dayanarak biz de konuşmak istedik. Bu arkadaşların söylediği gibi hiç aslı astarı yoktur. Bu arkadaşların şikayet etmesi kendilerince yaraları var. Daha önce burada yol vardı. Buranın bizim olduğunu senelerce sonra öğrendik. Bu şahıslar bizim yerimizi senelerce ektiler biçtiler. Biz buranın bize ait ve tapulu olduğunu seneler sonra öğrendik. Kendilerine de yerin bize ait olduğunu söyledik. Defalarca söyledik. Hiçbir cevap alamadık. Kadastroyu buraya getirerek yerimizi belirledik. Yerimiz bunlardayken hem vergimizi veriyorduk hem de burayı bize kullandırtmıyorlardı. Üstüne basa basa bize tehdit amacıyla da geldiler söylediler. Bizim olup da haberimiz olmayan bu yerleri kullanamıyorduk. Sonradan ortaya çıkınca şu anda bu iş böyle oldu. Mahkemeye de verdik. Mahkeme heyeti geldi. Kadastro geldi. Bize 'Bu yer sizin, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz kapatın' dedi. Bunu onlar da biliyor. Biz buraya yerimizi bilelim, sınır yapalım. İnsanlar yine geçsin dedik. Yok ambulans geliyormuş. Ömrümde kaç defa ambulans girmiş."

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber ,

Yorumlar
 • Misafir
  11 Ağustos 2020 Salı 23:50

  İnsanlık ölmüş vicdansızlar

Metrelerce yüksekte kurtarılmayı beklediler

10 Ağustos 2020 Pazartesi 18:31

Metrelerce yüksekte kurtarılmayı beklediler

Zonguldak'ta protokol caminin inşaatı sırasında işçileri taşıyan vinç arızalandı. Bu sırada minarede çalışan iki işçi, aşağıya başka türlü ulaşım olmayınca dakikalarca kurtarılmayı bekledi. Vincin yeniden çalıştırılmasının ardından iki işçi, sepetle aşağıya indirildi.

Edinilen bilgiye göre olay öğle saatlerinde Milli Egemenlik Caddesi üzerinde inşaatı süren Selatin Cami'de yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yapımına başlanan inşaata kurulan vinç kısa süreli arıza yaptı. Bu sırada caminin inşaatı süren minaresinin üzerindeki iki işçi bulundukları yerde mahsur kaldı.
Minarenin merdivenlerinin de henüz tamamlanmaması nedeniyle mahsur kalan işçi dakikalarca mahsur kaldıkları yerden kurtarılmayı bekledi. Teknik ekibin çıktığı vincin yeniden çalıştırılması üzerine yerdeki işçileri kurtarmak için çalışma başlatıldı.
Sepetin bağlandığı vinç işçilerin bulunduğu minareye yönlendirildi. Minareye indirilen sepete binen işçiler sağ salim aşağıya indirildi. Kurtarma çalışmasının ardından çevredekiler rahat bir nefes aldı. Öte yandan ihbar üzerine olay yerinde AFAD ekipleri de hazır bulundu. 

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli ,

Yorumlar

Tuğamiral Gün, Kaymakam Çorumluoğlu’nu ziyaret etti

10 Ağustos 2020 Pazartesi 18:16

Tuğamiral Gün, Kaymakam Çorumluoğlu’nu ziyaret etti

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına Atanan Tuğamiral Taner Gün Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret etti

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın web sitesinde ziyarete ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi; “Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına atanan Tuğamiral Taner Gün Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Tuğamiral Taner Gün ile ilçemizin genel durumu hakkında sohbet eden Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu kendisine hayırlı olsun dileklerini iletmiş, çalışmalarında başarılar dilemiştir.”

 

Yorumlar

30 bin kişiyi uyuttu

10 Ağustos 2020 Pazartesi 17:54

30 bin kişiyi uyuttu

Burhaniye ilçesinde, emekli narkoz teknisyeni Ramazan İnan, görev yaptığı sürede 30 bin kişiyi uyuttuğunu ve hiç olumsuzluk yaşamadığını söyledi. İşini severek yaptığını anlatan 75 yaşındaki İnan, herkesin yaptığı işi sevmesi gerektiğini söyledi.

Burhaniye’de oturan 2 çocuk ve 4 torun sahibi sağlık memuru Ramazan İnan, 28 yıl görev yaptığı Burhaniye Devlet Hastanesinden 22 yıl önce emekli oldu. İşini en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdiğini anlatan İnan, görev yaptığı süre içinde 30 bin hastaya narkoz verdiğini söyledi. Sağlık memuru olduktan sonra narkoz eğitimi aldığını anlatan İnan, “İstanbul Şişli Eftal Hastanesinde göreve başladım. Bir süre Zonguldak Ereğli Devlet Hastanesinde çalıştıktan sonra Burhaniye Devlet Hastanesine atandım. 28 yıl burada görev yaptım. Görevim sırasında 30 bin kişiye narkoz verdim. Hiçbir olumsuzluk yaşamadım. Onun için de çok huzurluyum. Her zaman işimi çok sevdim. Herkes işini severek yapmalı” dedi,

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber ,

Yorumlar
 • Huseyin erdogan
  11 Ağustos 2020 Salı 12:36

  Allah senin gibi iyi saglikcilari basimizdan eksik etmesin tesekkurler arkadasim

Posbıyık'tan personele "Vatandaşa iyi davranın" uyarısı

10 Ağustos 2020 Pazartesi 12:47

Posbıyık'tan personele "Vatandaşa iyi davranın" uyarısı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık belediyedeki birimleri tek tek dolaşarak personeli denetledi “Vatandaşa iyi davranın” uyarısında bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yeni haftanın ilk gününde belediyedeki mesaisine personeli denetleyerek başladı. Çalışanların ve daire müdürlerinin odalarına tek tek giden Posbıyık, disiplinli ve planlı çalışmanın önemini vurguladı. Posbıyık, personele ‘Vatandaşa iyi davranın, taleplerinin çözümü için yardımcı olun’ talimatı verdi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yeni haftaya belediyedeki personeli denetleyerek başladı.
Başkan Posbıyık, yeni haftanın ilk günü saat 08.30’da belediyenin giriş katından son katına kadar tüm odaları gezdi, personeli dinledi. Disiplinli, planlı olmanın ve ekip çalışmasının önemini vurgulayan Posbıyık, ‘Vatandaşa iyi davranın, taleplerinin çözümü için yasalar çerçevesinde yardımcı olun’ dedi.
Katlarda daire müdürlerinin çayını içen Başkan Posbıyık, gördüğü eksikliklerin giderilmesi için belediye başkan yardımcılarına talimat verdi.

Yorumlar
 • alpaslan
  11 Ağustos 2020 Salı 15:15

  65 yaş kartları iyi davranmaya dahil mi.. ?

 • SAİP ERARSLAN.
  11 Ağustos 2020 Salı 14:30

  SN.BŞK. HALİL BEYE ŞAHSIM VE MAH. ADINA, HALKIMIZIN YANIDA OLDUĞUNU MÜD. VE PERSONELİNE HALKA YARDIMCI OLMALARI NOKTASINDA YARDINCI OLMALARINI SÖYLEYEREK BİR KERA DAHAHALKIN ADAMI OLDUĞUNU GÖSTERMİŞ OLDU. BŞK. ALLAH RAZI OLSUN.KENDİSİNE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. ALLAH SAĞLIK VERSİN. SAYGILARIMLA

 • Hüseyin ekim
  11 Ağustos 2020 Salı 06:48

  Çöp konteynır istedim üç sefer gittim belediyeye bana ne dediler oraya araba giriyormu ve iki aydan fazla oldu söyleyeli benim bu yorumuma belediyenin yorumu ne olur bilmem

 • alpaslan
  10 Ağustos 2020 Pazartesi 22:28

  65 yaş kartları nerde başkan, topu valiye atıp duruyorsun...