Yılmaz Can ‘Bende varım’ dedi ve açıkladı…

3 Aralık 2018 Pazartesi 17:08

Yılmaz Can ‘Bende varım’ dedi ve açıkladı…

AK Parti Önceki Dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun danışmanlığını yapan ve bölgede herkesin sevdiği Yılmaz Can, AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı’nda İl Genel Meclisi Üyesi aday adaylığı müracaatında bulundu.

Ereğli Haber- AK Parti Önceki Dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun danışmanı Yılmaz Can, AK Parti’den Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeliği için aday adaylığı başvurusu yaptı. Siyasete başladığı ilk günkü heyecanla partisine ve Zonguldak halkına hizmet etmek istediğini belirten Can ‘Tercih partimizden, takdir milletimizden” dedi.
Can parti binasında yaptığı basın toplantısında şu açıklamayı yaptı “14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’mizin, kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyesiyim. Kuruluşundan bu yana, her kademesinde büyük bir onur ve gururla görev aldığım partimizden 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak seçimlerde İl Genel Meclisi aday adaylığı başvurumu İlçe Başkanlığımıza yapmış bulunmaktayım.
Partimizin tercihi, milletimizin teveccühü ile İl Genel Meclisi Üyesi olarak hizmetlerimi sürdürmek istiyorum. Refah Partisi ile başlayıp, Fazilet Partisi kurucu yönetim kurulu üyeliği ile devam eden aktif siyasi yaşantımı, 2001 yılından bu yana da AK Parti’mizin çatısı altında sürdürmekteyim. AK Parti’de siyaset yaptığım süre içerisinde, Yönetim Kurulu birim başkanlığı ve teşkilat başkanlığı görevlerinde bulundum. Son olarak da, Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Faruk Çaturoğlu’nun TBMM danışmanlığını yaptım. İlk günkü azim ve heyecanla sürdürdüğüm siyasi yaşantımı, partimizin tercihi, milletimizin de takdiriyle, İl Genel Meclisi Üyesi olarak sürdürmek ve uzun yıllara dayanan siyasi birikim ve tecrübemi, hizmetlerimi farklı bir kulvarda sürdürme azmimi milletimizle paylaşmak istiyorum. Partimiz ve milletimizin takdiriyle, bu görevin şahsıma tevdi edilmesi durumunda, en iyi hizmeti milletimizle buluşturma gayreti içinde olacağım. Bu vesileyle 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak seçimlerin, bölgemize, ülkemize ve hizmete talip olan tüm arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bizleri bu kutlu yürüyüşümüzde yalnız bırakmayan tüm dava arkadaşlarıma, milletimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Yüce Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

Yorumlar

Anne Toptan dualarla uğurlandı

3 Aralık 2018 Pazartesi 15:27

Ereğli Haber

Anne Toptan dualarla uğurlandı

Eski TBMM Başkanı ve Kamu Çalışanları Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan’ın annesi Saadet Toptan, düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Eski TBMM Başkanı ve Kamu Çalışanları Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan’ın Ankara’da tedavi gördüğü sırada yaşamını yitiren 93 yaşındaki annesi Saadet Toptan için cenaze töreni düzenlendi. Hz. Ali Camii’nde düzenlenen cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve Toptan Ailesi’nin sevenleri ile yakınları katıldı.
Öğlen namazını müteakib İl Müftüsü Rüstem Can tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Yapılan duaların ardından anne Sadet Toptan’ın cenazesi defnedilmek üzere Asri Mezarlığı’na götürüldü. Köksal Toptan, tabutu cenaze aracına getirildiği sırada annesinin tabutuna son kez baktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Toptan’ı yalnız bırakmadı. Cenaze aracı Asri Mezarlığa hareket etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Köksal Toptan ile vedalaştıktan sonra helikopterle Zonguldak’tan ayrıldı.

Yorumlar

Uysal, “Engelliler için yapacağımız daha çok iş var”

3 Aralık 2018 Pazartesi 13:30

 Uysal, “Engelliler için yapacağımız daha çok iş var”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Fiziksel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına katıldı.

Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenledi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ında yer aldığı programa engelli vatandaşlar ve aileleri de katıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal programda yaptığı konuşmasında bugüne kadar engelliler için yaptıkları çalışmaları anlattı. Uysal programda yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Engelli kardeşlerimizin hayata pozitif bakmaları ve sosyal hayatın içinde olmaları için bugüne kadar yaptığımız çalışmalar, bundan sonrada devam edecektir. Etkinlikte emeği geçen başta dernek başkanı İsmail Şentürk olmak üzere yönetimini kutluyor, tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

Yorumlar

Ece, “İstanbul’da siyasette bizde varız”

3 Aralık 2018 Pazartesi 11:17

 Ece, “İstanbul’da siyasette bizde varız”

Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Halil İbrahim Ece, “Yaklaşan yerel seçimlerde Zonguldaklılar olarak, İstanbul’da siyasette bizde varız” dedi.

Yaklaşan yerel seçimlerde, Zonguldaklı isimlerin İstanbul’un çeşitli ilçelerinde meclis üyelik aday adaylıkları için müracaatta bulunduğunu belirten ZONSİAD Genel Başkanı Halil İbrahim Ece, "Biz Zonguldaklılar olarak bu güne kadar İstanbul’da belediyelerde söz sahibi olamadık. Son yıllarda hemşehrilerimizin çeşitli siyasi partilerde görev alması ile birçok arkadaşımız siyasete atıldı. Ancak bugüne kadar belediye yönetimlerinde yerimizi alamadık. İstanbul’un her ilçesinde binlerce insanımız yaşamakta ve her geçen günde bu sayı artmaktadır. Bizler STK’lar olarak hemşehrilerimizin sorunlarını çözmekte zorlanıyoruz. Siyaset belli bir toplumun temsilcisidir. Bizler de haklı olarak belediyelerde bizleri temsil edecek siyasetçilerimizi görmek istiyoruz. İstanbul 160 bin Zonguldaklı nüfusuna sahip ve bu sayı küçümsenmeyecek kadar fazla. Biz STK’lar olarak bu insanlarımızın beklentilerine çözüm üretmek zorundayız. Hemşehrilerimiz artık belediyelerde, kendi insanında söz sahibi olmasını arzu ediyor. Belediyecilikte amaç halka hizmet ise Demografi yapı olarak ta Zonguldak insanın da belediye meclislerinde temsil hakkı mevcuttur. Ülkemizde artık siyasete bakış açısı değişmelidir. Birilerin referansı ile tepeden inen siyasetçiler değil halkın içinde olan, halka temas eden ve bölge halkının sorunlarını bilen gerçek siyasetçiler yerini almalıdır. Partiler teşkilat içi temayül yoklaması yapıyor. Ancak bu temayül yoklaması ikili ilişkilerle maalesef pek geçerliliği olmuyor. Bu yüzden de samimi ve gerçek hizmetkarlar da geri kalıyor. Bu gibi uygulamalarda ülkemize hizmet edecek insanların da verimsiz hale gelmesine sebep oluyor. Temayül yoklamalarında mutlaka STK'ların görüşleri alınmalıdır. Metropollerde her ilin temsilcileri mutlaka belediyelerde ve hatta TBMM’de olmalıdır. Bu şekilde her temsilci kendi bölge insanlarının sorunlarına daha kolay çözüm bulacaktır ve hizmet götürecektir. Siyasette bu anlayışlı beklentilerimiz bizlerin olduğu kadar diğer illerin insanlarının da vardır. Yerel seçimlerde umarım belediye meclis üyelikleri buna göre belirlenir ve şekillenir. Bu duygularla belediye başkan aday adaylıklarına, belediye meclis üye aday adaylıklarına, il genel meclis üye aday adaylıklarına ve muhtar adaylıklarına müracaat eden tüm hemşehrilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Yorumlar

İşletme Bölümü öğrencileri huzurevini ziyaret etti

3 Aralık 2018 Pazartesi 11:13

İşletme Bölümü öğrencileri huzurevini ziyaret etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencileri, Zonguldak Merkez Huzurevini ziyaret etti.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Kayhan Kafalı sorumluluğunda gerçekleşen ziyarette, huzurevi sakinleriyle bir süre sohbet eden öğrenciler, büyüklerinin elleri öperek onlardan hayır duası istedi.
Ziyaret kapsamında huzurevinin konferans salonunda kısa film gösterimi ve canlı müzik sunumunda da bulunan öğrencilere ziyarette Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü de eşlik etti.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak bu tür faaliyetlere önem verdiklerini ve toplumsal dayanışma ve iletişimi sürdürülebilir kılmak adına gelecek dönemlerde de devam edeceğinin altını çizen Koordinatör Yardımcısı Kafalı bu anlamlı ziyaret ilişkin olarak “Yaşlılarımız her zaman baş tacı edilmelidir. Onlar toplumun mimarıdır ve her zaman önemlidir. Büyüklerimizin, yaşlılarımızın tecrübeleri ve hayat hikâyelerinden ders çıkarılacak çok şey var” diye konuştu.
Gençlerle hoş vakit geçiren huzurevi sakinleri kendilerinin ziyaret edilmesinden dolayı büyük bir mutluluk durduklarını belirterek gençlere teşekkür ettiler.

Yorumlar