Yıllardır kişisel ranta hizmet ediyordu

13 Mayıs 2017 Cumartesi 20:28

Yıllardır kişisel ranta hizmet ediyordu

Kdz. Ereğli ilçesinde 10 yılı aşkın süre Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kardeşi Gündüz Posbıyık tarafından cüz’i bir kira bedeli ile işletilen ve adına ‘Sevgi Barış Dostluk Kafe’ denilen kafeterya Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından yeniden düzenleme yapılarak halkın hizmetine açıldı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından işletilecek olan 3. Sosyal Tesis ‘Sahil Cafe’, yenilenen yüzü ve uygun fiyat tarifesiyle birlikte hizmete girdi.

Kdz. Ereğli Belediyesinin işletmeciliğinde, Çilek Cafe ve Bozhane Cafe’den sonra ‘Sahil Cafe’de, yenilenen yüzü ve uygun fiyat tarifesiyle birlikte Kdz.Ereğli halkının hizmetine girdi. Sahil bandı istasyon mevkisinde bulunan ve yeni isminin Kdz. Ereğli halkından gelen öneriler üzerine ‘Sahil Cafe’ olarak belirlendiği sosyal tesis bugün itibariyle hizmet vermeye başladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde başkan yardımcıları Esra Alpago, Ayhan Atay, Hüseyin Ağlar, Atilla Bulak ve ilgili daire müdürleri ile birlikte Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan sosyal tesisi ziyaret etti. Okunan duanın ardından hizmet vermeye başlayan Sahil Cafe’nin Kdz. Ereğli halkına hayırlı olmasını dileyen Başkan Hüseyin Uysal; “Belediyemizin işletmeciliğinde yeni bir sosyal tesisimizi daha halkımızın hizmetine sunuyoruz. Buranın ismini halkımızdan gelen önerileri de dikkate alarak Sahil Cafe olarak belirledik. Çilek Cafe ve Bozhane Cafe’de olduğu gibi yeni istihdamla birlikte halkımıza uygun fiyatlarda bir hizmet sunulacak. Ayrıca burada çocuklarımız için çocuk oyun parkı oluşturduk. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Etiketler:

hüseyin uysal , çilek kafe , sahil kafe , kdz ereğli , sevgi barış dostluk kafe , halil posbıyık , gündüz posbıyık

Yorumlar

Türkiye 7.si oldular...

13 Mayıs 2017 Cumartesi 20:13

Türkiye 7.si oldular...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu Yıldız Kızlar Satranç Takımı Nevşehir’de düzenlenen satranç turnuvasında Türkiye 7.’si oldu.

2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı Okul Sporları Satranç Turnuvası’nda Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu Yıldız Kız Takımı Zonguldak’ta gerçekleştirilen mahalli yarışmalarında tüm maçları kazanarak il birincisi olarak yarı final müsabakalarında Zonguldak’ı temsil etmeye hak kazandı. Yarı final müsabakası için Düzce’ye giden ekip burada yapılan turnuvada da birinci olarak Türkiye finallerine gitmeyi başardı. 8-12 Mayıs tarihleri arasında Nevşehir’in Avanos ilçesinde yapılan Okul Sporları Satranç Türkiye Finalleri’nde Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu Yıldız Kızlar Satranç Takımı Türkiye 7.’si oldu.

Etiketler:

satranç , turnuva , türkiye , 7. ,

Yorumlar

Fiziksel engelli 20 kişi sandalyesine kavuştu

13 Mayıs 2017 Cumartesi 19:57

Fiziksel engelli 20 kişi sandalyesine kavuştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Fiziksel Engelliler Derneği tarafından 20 engelliye tekerlekli sandalye verildi.

Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği tarafından 20 engelliye verilecek sandalye için tören düzenlendi. Derneğin bahçesinde düzenlenen etkinliğe AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Kaymakam Vekili ve Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik, İŞKUR Şube Müdürü Ayfer Yavuz, Engelliler Derneği yönetim kurulu Başkanı İsmail Şentürk, engelliler ve aileleri katıldı.
Fiziksel Engelliler Derneği tarafından temin edilen 10 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edilirken, 10 sandalye ise törenden sonra ihtiyaç sahibi engellilerin evlerine götürülerek teslim edildi.
Tekerlekli sandalye teslim töreninde konuşan AK Parti hükumetleri döneminde dezavantajlı guruplara yönelik önemli çalışmalara imza atıldığını söyledi. Çaturoğlu konuşmasında “15 yıllık AK Parti döneminde dezavantajlı kesimlere ve engelli kardeşlerimize önemli kazanımlar sağlamıştır. Bu mücadelemiz devam edecek. Bugüne kadar yapılanlar önemli işlerdir, inşallah bundan sonra da bunları yapmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar evlerinde kalmış, toplum içine girmemiş kardeşlerimiz vardı. Devletimiz ve hükümetimizin sağladığı katkılarla bunu aşmış durumdayız. İstatistik olarak her sekiz kişiden biri engelli olarak görünüyor. 15 yıl önce bunu tek tük görürdük. Bugün bakıyoruz, sahiden bu kadar var mıymış diyoruz. Evet, varmış ama farkında değilmişiz. Bugüne kadar yaptıklarımızla gurur duyuyoruz ve bundan sonra da en iyisini yapmak için elimizden geleni yapacağız” dedi. Kdz. Ereğli Kaymakam Vekili ve Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, devletin imkânlarının artık engellilerden yana pozitif anlamda çok geliştiğini söyledi. Eskioğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Yıllarca kalbimizde bir ızdırap olarak yaşayan engellilerimize elimizi uzatıp dertleriyle hemhal olmak, çözemediğimiz dertlerinin ortağı olmak gibi bir durum yaşadık. Ama artık devletimizin imkanları engellilerimizden yana pozitif anlamda çok gelişti. Bunda sivil toplum örgütlerimizin de büyük katkısı vardır. Yönetim anlayışı fakirden, mazlumdan, gurebadan yana olunca, daha büyük imkanlar oluşturulduğunu görüyoruz. Madem toplumun yüzde 13’e yakını engelli durumdadır, onları kapalı alanlarda tecrit etmek devletimizin tarihinden silinmiştir. Engelli kardeşlerimiz her zaman içimizde olmak durumundadır. Devlet olarak, millet olarak onları mutlu etmek için her şeyi yapmak zorundayız. Çünkü onların bu dünyaya gelişi bizim için de mükafattır. Kendimizi nasıl sınayacağız diye düşündüğümüzde, engelli yurttaşlarımızla yakın olmak, onların derdiyle dertlenmek ve onlar için imkan oluşturmak şeklinde olacaktır. Bu arada engelli kardeşlerimizin de anneler gününü kutluyorum.”
Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk de konuşmasında yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. 20 yılda 2 bine yakın engelliye hizmet verdiklerini anlatan Şentürk, 236 engellinin meslek sahibi yapılarak istihdam edildiklerini vurguladı. Şentürk konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bizler engelli olmanın kişisel facia anlamına geldiğini düşünmüyoruz. Engelli olmak kişinin tercihi değil. Sabah evinden çıkan kişi, akşam evine engelli dönmek istemiyor. Hiçbir anne dünyaya engelli bir evlat getirmek istemiyor. Bunlar Cenabı Allah’ın engelliler ve insanlar üzerindeki imtihanımız. Zorluklar karşısındaki azmimizden gurur duyuyoruz. Biz engelleri aşarken, toplumun bize engel koymasını istemiyoruz. Bizler zaten topluma ve yaşama dair, ulaşımda, sağlıkta, yemek yerken, uyurken, banyo yaparken, görme sorununda, işitme sorununda sorunlar yaşıyor, zorluklar yaşıyoruz. Lütfen toplum bize zorluklar yaşatmasın, bizim yaşamımız zaten zor. Bizi bu özel günümüzde yalnız bırakmadığı için hazıruna teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından dernek tarafından açılan çeşitli meslek kurslarını başarı ile tamamlayan 22 engelliye sertifikaları verildi. Tören protokolün engellilerle toplu fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

Etiketler:

engelliler , tekerlekli sandayle , ereğli ,

Yorumlar

Askerlik yemini edip bahriyeli oldular

12 Mayıs 2017 Cuma 19:46

Askerlik yemini edip bahriyeli oldular

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 12-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan engelliler haftası etkinlikleri kapsamında Karadeniz Bölge Komutanlığı’nda düzenlenen törende engelliler askerlik yemini edip bir günlüğüne bahriyeli oldu.

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla engelliler 1 günlük temsili askerlik görevi yaptı. Törene Kdz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu,  Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelli aileleri ile askeri ve sivil vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ilke başlayan törende 27 engelli genç askerlik için yemin etti. Engelli askerler adına törende konuşma yapan Deniz Piyade Er Aziz Kaymaz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yurt çapında yapmış olduğu temsili askerlik uygulamasını büyük bir memnuniyet ve heyecan içinde karşıladıklarını söyledi. Kaymaz konuşmasında “ Bugün burada yapılan askerlik uygulaması ile mevcut engel durumu nedeniyle askerlik yapamayan, ancak askerlik yapma özlemi çeken bizleri onurlandırdınız. Kutsiyeti büyük olan, şerefli üniformayı giymek, içilen bu kutsal yemine tüm kalbimizle ortak olmak bizler için en büyük şeref ve bundan sonraki hayatımızda anlatabileceğimiz en güzel anı olmuştur.  Temsili askerlik uygulamasının önemini ve bizleri ne kadar mutlu ettiğini bir kez daha vurgulayarak, şahsım ve diğer silah arkadaşlarım adına sizlere “Sağol” demek istiyorum” dedi.
Törende Deniz Piyade Er İbrahim Er tarafından salonda hazırlanan yaş kütüğüne engelliler adına plaket çakıldı.
Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu, vatan evlatlarının asker ocağına gelerek millete bahriyeli olarak hizmete hazır olduğunu gösterdiğini söyledi. Manioğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Engelli evlatlarımızın askerlik vazifesine katkı vermeleri yönü ile de müstesna bir uygulamadır. Bugün Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bütün garnizonlarında bahse konu askerlik uygulaması icra edilmektedir. Bugün icra ettiğimiz program çerçevesinde, evlatlarımızın, bahriyemizin askerlik ortamında mesai yaparak, günlük yaşamımıza ilişkin gözlem yapmalarını ve bireysel tecrübe kazanmalarını hedefledik. Değerli aile bireylerinin evlatlarının askerlik vazifeleri esnasında yanlarında bulunmalarını ve onları izlemelerini sağlamaya gayret ettik.”
Törene katılan engelli gençler bir ellerini silahlarının üstüne, bir ellerini arkadaşlarının omzuna koyarak askerlik yemini etti. Yemin töreni sonrası askerlere terhis belgeleri Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı tarafından takdim edildi.
Engelli aileleri ise çocuklarının bir günde olsa askerlik görevini yapmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Karadeniz Bölge Komutanlığı’nda temsili olarak bir günlük askerlik yapan engelliler törenin ardından aileleri ve protokol üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

engelliler haftası , Karadeniz Bölge Komutanlığı

Yorumlar

Keleş yeni görevine başladı

12 Mayıs 2017 Cuma 17:11

 Keleş yeni görevine başladı

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcılığı görevine İlknur Keleş getirildi.

Daha önce Ereğli Devlet Hastanesi’nde, 2001-2012 yılları arasında ameliyathane de görevli, son 5 yıldır ameliyathane sorumlu hemşireliğini yürüten Keleş, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür yardımcılığı görevine getirildi. Keleş hastanedeki görevine başladı.

Etiketler:

kdz. ereğli devlet hastanesi , ilknur keleş ,

Yorumlar