Yıkıma belediye mi izin verdi?

11 Nisan 2019 Perşembe 17:13

Yıkıma belediye mi izin verdi?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ki 19. Yüzyıldan kalma Tarihi Bozhane Hamamı yıkılıyor.

Kdz. Ereğli’de Bozhane mevkiinde ki 19. Yüzyıldan kalma Tarihi Bozhane Hamamı yıkılıyor. Yıkım çalışması esnasında ortaya çıkan kuyu, yıkım çalışmasının durmasına neden oldu. Çalışmaların devam edip etmeyeceği ile ilgili bir açıklama yapmayan ve yıkım esnasında Anıtlar Kurulundan görevli olunmaması da vatandaşların dikkatini çekti. Yıkım operatörü tarafından kuyunun üzerinin kapatıldığı ve çalışmanın durduğu ifade edildi. Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bir açıklama yapılmaması ise vatandaşların tepkisine yol açtı.

Yorumlar
 • Halk
  13 Nisan 2019 Cumartesi 12:04

  Sayin baskan kac yüzyildir duran hamamı nede yikıyorsun şimdiden yikmaya başladin. Gecmişe hicmi saygın yok.restora edilemezmiydi.tam meydanda.isine geldigi gibi yapma eregliyi....

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Kdz. Ereğli’de açılıyor

11 Nisan 2019 Perşembe 16:02

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Kdz. Ereğli’de açılıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türkiye'nin ilk Çocuk Hareket Üssü "Muzipo Kids" açılıyor.

Kdz. Ereğli Süleymanlar Mahallesi’nde Pedagog Psikolog Şühede Kulaksız'ın sahibi olduğu Muzipo Kids açılacak. 13 Nisan Cumartesi günü saat 13:00’da Adliye Binasının karşısında düzenlenecek olan törenle açılış gerçekleşecek.
Pedagog Psikolog Şühede Kulaksız açılışa tüm Kdz. Ereğli halkı

Yorumlar

Yüksek gerilim kablolarında kalan yavru baykuş kurtarıldı

11 Nisan 2019 Perşembe 15:59

Yüksek gerilim kablolarında kalan yavru baykuş kurtarıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yüksek gerilim kablolarına sıkışan yavru baykuş itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kdz. Ereğli İstasyon Caddesi üzerinde bulunan terfi istasyonunun da yüksek gerilim kablolarının altına giren yavru baykuşu gören vatandaşlar durumu İtfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen itfaiye ekipleri sıkışan yavru baykuşu operasyonla kurtararak Veteriner İşleri Müdürlüğüne teslim ettiler.
Yaralı baykuş Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından tedavisi yapılarak yeniden doğaya salınacağı belirtildi.

Yorumlar

Çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtıldı

11 Nisan 2019 Perşembe 15:09

Çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtımı yapıldı.

Kdz. Ereğli Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçilere proje kapsamında 2 bin adet atak ve lohman cinsi yumurta tavuğu dağıtımı yapıldı. Üreticilerden her sene talebe göre sipariş alındığı ve ileri ki tarihlerde de yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştireceğini belirten Kdz. Ereğli Ziraat Odası projenin çiftçilerin kalkınmasına fayda sağlanacağını belirtti. Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Çiftçilerimizden her sene talebe göre sipariş alıp atak ve lohman cinsi yumurta tavuğu dağıtıyoruz. Bu sene ilk yumurta tavuğu dağıtımımız. Çiftçilerimize 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştirdik. Bundan sonra da devamı gelecek. Amacımız çiftçilerimize ekonomik katkıda bulunmak. Önümüzdeki günlerde tavuk haricinde başka projelerde düşünüyoruz. Bizim Ziraat Odası olarak bundan hiçbir karımız yok. Kar amacı gütmüyoruz, amacımız çiftçilerimizin ekonomisine katkı sağlamak. İnşallah başka projeleri de hayata geçireceğiz.”

Yorumlar
 • Mustafa
  12 Nisan 2019 Cuma 09:24

  Ariciliktada ayni özeni bekliyoruz.

 • Hacikadın şam
  12 Nisan 2019 Cuma 00:37

  Projeden yararlanmak icin sartlar nedir

Burak ve Betül dünya evine giriyor

11 Nisan 2019 Perşembe 13:26

Burak ve Betül dünya evine giriyor

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun kızı Betül Yazıcıoğlu, hayatını Aysun-İsmail Adatepe’nin oğulları Burak Adatepe ile birleştiriyor.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan- Emel Çiftinin kızları Betül Yazıcıoğlu, Aysun- İsmail çiftinin oğulları Burak Adatepe ile düzenlenecek düğün merasimi ile dünya evine girmeye hazırlanıyor. Genç çiftin düğünü için 20 Nisan Cumartesi günü 17:00’de Kılçak Köyünden gelin alma merasimi gerçekleşecek. 19:00’de ise Büyük Anadolu Otel’de düğün törenleri olacak.
Burak ve Betül Yazıcıoğlu çifti düğün törenlerine tüm dostlarını davet ederek mutluluklarını paylaşmalarını istedi.

Yorumlar