Yiğit’ten yeni yönetime yemek

4 Ekim 2017 Çarşamba 17:52

Yiğit’ten yeni yönetime yemek

Düzce'nin Yığılca ilçesi Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, yeni seçilen Ak Parti Yığılca ilçe yönetim kurulu üyelerine ve teşkilat başkanı Kerem Yalçıner'e bir kaynaşma yemeği verdi. Yemekte Ak Parti İl Başkan yardımcısı Hasan Güler, İGM üyesi Hüseyin Yılgın’ın yanı sıra Kadın kolları başkanı ve Gençlik kolları başkanı da hazır bulundu.

Birlik ve beraberliğin yaşandığı Yığılca ilçesinde Ak parti teşkilatları ve Belediye başkanının uyumu gözlerden kaçmadı. Gerçekleşen seçimlerde ilçede yüksek oy oranlarının yakalanmasında da bu beraberliğin önemine dikkat çeken İl Başkan Yardımcısı Hasan Güler “Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Yiğit bizim teşkilat başkanlığımızı yapmış şimdi de bizleri hiçbir zaman kırmıyor, bununla birlikte gençlerimize de sahip çıkan ender belediye başkanımızdan. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’te yaptığı konuşmada; “Sayın İl Başkan Yardımcım, İlçe Başkanım, gençlik ve kadın kollarımız burada. Yönetimimiz %95 oranında genç bir kadrodan oluşuyor. Bu kadar güzel, çalışkan, iyi yürekli, azimli insanların arasında olmak, onlarla bir dava uğrunda çalışmak ayrı bir güzellik, heyecan veriyor. Beni kırmayarak bu yemeğimize teşrif eden en başarılı başkanlarımızdan olan bir ağabeyimiz ve onunla aynı dava uğruna siyaset yapmak, Yığılcamıza hizmet almak ayrı bir güzellik. Teşkilatlarımıza verdiği desteklerinden dolayı kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Ak Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner’de teşkilat ve belediyenin birlik ve beraberliği bir ağabey kardeş anlayışında olduğuna dikkat çekerek, “Başkanımız Muzaffer Yiğit bizim hem ağabeyimiz hem de başkanımız. Ondan her zaman destek görüyoruz. Yardımlarını esirgemiyor sağ olsunlar. Yemeğe katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca aramızda bulunan İGM üyemiz Hasan Bey’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Allah bu güzelliğimize nazar değdirmesin” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Etiketler:

Yığılca , cadde , sokak , Muzaffer Yiğit , AK Parti , teşkilat ,

Yorumlar

Doktor Özdemir’in Zonguldak’a tayini çıktı

4 Ekim 2017 Çarşamba 17:49

Doktor Özdemir’in Zonguldak’a tayini çıktı

Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi’nin sevilen doktorlarından Abdulkadir Özdemir'in Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğüi’ne tayini çıktı.

İlk görev yeri olan Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi’nde 2015 yılında göreve başlayan Dr.Abdulkadir Özdemir görev yaptığı 2 yıl içerisinde özellikler hizmet verdiği hastaları, meslektaşları ve mesai arkadaşları tarafından özverili, gayretli çalışması, samimiyetiyle tanınan ve sevilen bir kişilik olarak tanınıyordu.
Doktor Özdemir’in Sağlık Bakanlığı tarafından son yapılan atamayla Zonduldak Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne tayini çıktı. Mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlenen Özdemir'in önümüzdeki günlerde ilçeden ayrılması bekleniyor.

Yorumlar

Eşi için sosyal medyada donör arıyor

4 Ekim 2017 Çarşamba 17:37

Eşi için sosyal medyada donör arıyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan Yücel Koç, eşi için sosyal medyada donör arıyor.

Çaycuma ilçesinde yaşayan Yücel Koç, 46 yaşındaki eşi Dilek Koç için sosyal medya hesabından duyurular yapmasına rağmen henüz bir sonuça ulaşamadı.
3 yıl önce ilik kanserine yakalanan eşi Dilek Koç için sosyal medyadan donör arayan Yücel Koç, "İnsanlarımız ilik donörü olmak istemiyor. Eşimin bir an önce sağlığına kavuşması için çaresiz bekliyoruz. A rh (+) kan grubunda olanlar lütfen irtibata geçsin. Kızılay gerekli testleri yapıyor" diye ifade etti.

Yorumlar

CHP'den cami için borçlanmaya sert tepki

4 Ekim 2017 Çarşamba 17:20

CHP'den cami için borçlanmaya sert tepki

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Ekim ayı olağan meclisi birinci oturumunda Cami tartışması yaşandı. Belediye meclisinde Kent meydanı Otopark ve Kent meydanına yapılacak olan cami için İller bankasından alınması planlanan 65 milyon liralık krediye Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri tarafından karşı çıkıldı.

Ereğli Belediyesi Meclis toplantısının birinci birleşimi Atatürk Kültür merkezinde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın başkanlığında başlayan ve 15 maddelik meclis gündeminde yer alan Kent meydanı Otopark ve Kent meydanına yapılacak olan cami için İller bankasından alınması planlanan 65 milyon liralık krediye Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri tarafından karşı çıkıldı.
Toplantıda ilçedeki çeşitli yatırımlar için İller Bankası’ndan 78 milyon 500 bin liralık borçlanma için Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a yetki verilmesine yönelik gündem maddeleri üzerinde Başkan ve CHP’li üyeler arasında tartışmalar çıktı.
Gündem gereği ele alınan Kent Meydanı, Camii ve Otopark Binası Yapım İşi için İller Bankasından 65 milyon lira kredi alınması konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi esnasında söz alan CHP Meclis Üyesi ve İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, kent meydanı kavramının üzerine cami konulmaması durumunda 35 milyonluk bir tasarruf sağlanabileceğini söyledi.
Ocakcı, “Bizim belediyemiz vatandaştan topladığı ödenekle, şu anda belediyenin üstüne vazife olmayan bir camiyi yapacak. Yıllardan beri derdimiz olan otopark ve trafik sorunumuz üzerine bir de cami yapılacak. Biz burada yarı yarıya azalacak bir krediden bahsediyoruz. Bütçemiz 109 milyon, hedefimiz 129 milyon. Ayda 1,2 milyon çalışan maaşı ödeyen belediye. Bu kredinin toplamında 90 küsür milyona denk geliyor. 1,7 milyonluk bir ödeme daha gelecek akabinde. Şehrin yedi yıl boyunca 0,75 faizle ipotek altına almaya başlayacağız. Bu kadar sıkıntı varken ekonomik olarak Ereğli’de, insanlar siftah yapmadan dükkan kapatırken belediyenin önceliği cami yapmak değildir. 35 milyonluk bir camiye mi ihtiyaç var?”
Belediye Başkanı Uysal ise Camiye ihtiyaç bulunduğunu belirterek, “Yalnız burada şartlı bağış altında diğer argümanlar veya diğer finansman kaynakları üzerinde çalışmamız devam ediyor” dedi. Uysal, “Para dediğiniz şey bulunur, biraz önce daha önceki belediyenin yaptığı borç miktarını biliyor musunuz? Göreve geldiğimiz zaman belediye bütçesinin yüzde 44’ü borç ödemesiydi. Ereğli’ye gelecek hizmetler için borçlanıyoruz.”
Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Özkan Özyağcı ise cami için harcanacak paranın devletten alınması gerektiğini, CHP'li Alaplı belediyesinin devletten bir çok yatırım için ödenek aldığını, ancak Ereğli Belediyesinin bir lira dahi para alamadığını söyledi.
CHP'li meclis üyelerinden Sibel Kırmızı'da " Daha önceki meclis toplantılarında asla seçime giderken daha önceki belediye başkanlarının yaptığı gibi büyük borçlanmalara gitmeyeceğinizi, böyle bir şey için meclise gelmeyeceğinizi söylediniz. Şu an gelecekteki on yıllık belediyeyi borçlandırarak, gelecek belediye başkanlarının önünü kapatarak, hizmet gelmesini engelliyorsunuz” diye konuştu.
Uysal da bunun üzerine, “Bu Ereğlimiz için gerekli olan, yapılması yüzde yüz olan borçlanma talebidir. Sizde bir refleks haline gelmiş öğrenmeden. Bundan dolayı gündemin sonunda şey yapacaktım. Bütçe komisyonunda sizler ret sebeplerinizi veya evet sebeplerinizi söylersiniz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından konu oy birliği ile Plan ve Bütçe komisyonuna sevk edildi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar
  • Nejat
    5 Ekim 2017 Perşembe 10:38

    Ereğli'de sac tuccari bitmis Ereğli'de esnaf siftah yapamiyor Ereğli'de okul siniflari 30 kisi olmus

Müftüsü Bektaş konferansa davet etti

4 Ekim 2017 Çarşamba 16:34

Müftüsü Bektaş konferansa davet etti

Alaplı Müftüsü Mehmet Bektaş, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret ederek, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle, Alaplı Müftülüğünce düzenlenen “Çağımız İnsanının Anlam ve Arayışında Caminin Yeri ve Önemi” konulu konferansa davet etti.

Alaplı İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş, 4 Ekim Çarşamba günü Alaplı Belediyesi Kültür Merkezi’nde Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle konferans düzenleyeceklerini belirterek, Başkan Tekin’i de konferansa davet etti.
Bu arada, 10 Ekim’de emekliye ayrılacak olan Müftü Mehmet Bektaş için, 4 Ekim Çarşamba günü “veda yemeği” düzenleneceği bildirildi. Başkan Tekin, Mehmet Bektaş’a görevi süresince ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, emeklilik hayatında sağlık ve mutluluk diledi.

Yorumlar