Yığılca off-road yarışlarına ev sahipliği yapacak

15 Eylül 2017 Cuma 12:47

Yığılca off-road yarışlarına ev sahipliği yapacak

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit bir ilki gerçekleştirerek ilçenin tanıtımına katkı sağlaması için 16-17 Eylül tarihlerinde yapılacak olan off-road yarışlarına ev sahipliği yapacak.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit Yığılca’nın tanıtımını ciddi katkı sağlayacak olan off-road yarışlarını 16-17 eylül tarihlerinde ilçede organize ediyor. Yarışlarla ilgili bilgi veren Başkan Yiğit, ”16-17 Eylül tarihlerinde ilk defa ilçemizde böyle büyük bir organizasyonu tertip ediyoruz. Şayet bunda başarılı olursak devamı da gelecek. Uyguladığımız birçok projeyle ilçemizin sesini duyurmaya hatta Yığılca’nın vizyonunu değiştirmeye başladık. Başarılıda olduk sayılır. Ülke genelinde yarışçılar buraya gelecek dereceye girenlere değişik ödüller vereceğiz. İlçemizin her yönünü onlara tanıtacağız kısacası Doğa harikası Yığılca’mız için iyi bir reklam olacak. Yarışmamıza tüm halkımız davetlidir” ifadelerinde bulundu.

Etiketler:

Yığılca , cadde , sokak , Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar

Çakır'dan Gazi ve Şehit aileleri derneklerine ziyaret

15 Eylül 2017 Cuma 12:39

Çakır'dan Gazi ve Şehit aileleri derneklerine ziyaret

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, İlçedeki Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret etti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nde Dernek Başkanı Temel Şahin, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nde de Dernek Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen ve bazı gaziler ile şehit yakınları tarafından karşılanan Çakır, beraberinde bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde yaptığı konuşmasında, “Vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan kahraman gazilerimizin bu özel günlerini kutluyorum. Aziz milletimiz, tarihi boyunca vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı uğruna kahramanca mücadeleler vermiş ve eşsiz zaferler kazanmıştır. Saygıdeğer gazilerimiz de bu eşsiz zaferin en büyük mimarlarındandır. Bu nedenle gazilerimiz, Türk milletine emanet edilmiş manevi değerler olarak her zaman var olacaklardır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere karşı, geçmişten günümüze kadar şerefle vatanını korumuş, mücadele etmiş ve gazi olmuş tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyor, onlara saygılarımı sunuyorum." dedi.
Ziyaretlerde, gazilerin ve şehit ailelerinin yaşadığı sıkıntılar da Çakır’a iletildi. Çakır, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da gazilerin ve şehit ailelerinin sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini ve çözüm odaklı önerilerini ilgili birimlere aktaracağını ifade etti.

Etiketler:

Fatih çakır , AK Parti , Basın , Türkiye Muharip Gaziler Derneği , Türkiye Harp Malulü Gaziler , Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ,

Yorumlar

Yağlı Pehlivan Güreşleri 23 Eylül'de...

14 Eylül 2017 Perşembe 18:32

Yağlı Pehlivan Güreşleri 23 Eylül'de...

Alaplı Belediyesi 29’uncu Yağlı Pehlivan Güreşleri 23 Eylül’de yapılacak.

Alaplı Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği yağlı pehlivan güreşleri bu sezon 23 Eylül 2017 tarihinde, saat 10:00’da, Kırkpınar Başpehlivanları katılımı ile Alaplı Er Meydanında yapılacak. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin tüm halkı 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri etkinliğine davet etti.

Etiketler:

güreş , alaplı ,

Yorumlar

"Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun"

14 Eylül 2017 Perşembe 11:43

"Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun"

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim yılını yayınladığı mesajla kutladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını, başta öğrenciler ve öğretmenler olmak üzere toplumun tüm kesiminin yaşadığını söyledi. Çocukların, çağın gereklerine göre yetiştirilmesi hususunun, toplum olarak en fazla önem verilmesi gereken konu olduğunu ifade eden Demirtaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye´nin yolu da eğitimden geçmektedir. Çağdaşlaşmanın ve ekonomik kalkınmanın temeli yetişmiş insan gücüdür. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkânı sağlandığı takdirde, ülkemizin süper ve güçlü bir ülke olmasının önünde hiçbir engel kalmaz. Başlayacak 2017 – 2018 Eğitim - Öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün toplumumuza hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler:

gülüç belediyesi , gökhan demirtaş ,

Yorumlar

Bölücek Köprüsü’nde tehlike…

14 Eylül 2017 Perşembe 11:13

Bölücek Köprüsü’nde tehlike…

Kıyıcak, Kaptaş, Çayırlı ve civar köylerinin kullandığı Bölücek Köprüsü’nden ağır tonajlı araçların geçmesi tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Köprü girişinde ağır tonajlı araçlara yasak olduğunu belirten tabela olmasına rağmen bu yolu kullanan tırlar,can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor. Vatandaşlar, “Bölücek Mahallesi’nden Kaptaş bölgesine giderken kullanılan köprüden ağır tonajlı araçların gitmesi yasak, fakat herhangi bir denetleme olmadığı için Organizeye giden kimi tırlar bu köprüyü kullanıyor. Ağır tonajlı araçların vereceği hasar ileride köprünün yıkılmasına can ve mal kaybına sebep olabilir. Bu güzergâhı Kaptaş bölgesindeki vatandaş ve kimi Organize sanayide faaliyet gösteren firmaların personel servis araçları kullanıyor. Organizeye gidecek ağır tonajlı araçlar plaj bölgesinden gitmesi gerekiyor ama kamyoncu ve firmaların yolun kısa olması nedeniyle bu köprüyü kullanıyor” ifadelerine yer verdiler.
Vatandaşlar köprünün düzenli olarak denetlenmesini ya da yeniden yapılmasını istiyor.

Etiketler:

Kıyıcak , Bölücek , kaptaş , çayırlı ,

Yorumlar