Yığılca'dan coşkulu 'EVET' sözü...

11 Nisan 2017 Salı 22:14

Yığılca'dan coşkulu 'EVET' sözü...

Referandum çalışmaları kapsamında gezilerine devam eden Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Yığılca’lı vatandaşlar tarafından konvoy eşliğinde, bakan protokolü ile karşılandı.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit önderliğinde, Ak Parti Düzce İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, AK Parti Düzce  Kadın Kolları, Gençlik Kolları, STK Başkanları, İGM üyeleri ve binlerce vatandaş uzun bir araç konvoyu ile Keşir’i i karşıladı. Milletvekili Keşir düzenlenen karşılama töreninde duygulandı. Keşir, İlçe turunun ardından şehir parkında kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitap etti. Konuşmasına Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in çalışmalarını överek başlayan Keşir, Referandum için Yığılca halkından destek istedi. Geçmişten bazı örnekler sunan Keşir’in konuşması vatandaşlar tarafından tezahürat ve alkışlarla kesildi. Keşir vatandaşlardan “EVET” sözünü aldı. Yığılca bizim için çok önemli, bunu da fazlası ile ispat ettiniz dedi. Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’te gösterdikleri üstün ilgi ve alakadan dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Etiketler:

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit , Ak Parti Düzce İlçe Başkanı Kerem Yalçıner , AK Parti Düzce Kadın Kolları , Gençlik Kolları , STK Başkanları ,

Yorumlar

AK Parti Bağlık ve Gülüç Beldesi'nde 'Evet'e destek istedi

11 Nisan 2017 Salı 14:54

AK Parti Bağlık ve Gülüç Beldesi'nde 'Evet'e destek istedi

K Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ereğli Belediyesi Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik kollarından oluşan 60 kişilik ekiple, Bağlık Mahallesi’nde ev ziyaretleri yaparak ‘Evet’e destek istedi.

Milletvekili Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır beraberindeki heyetle birlikte, ziyaret ettikleri evlerde kendilerini karşılayanlarla sohbet etti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne “EVET” denilmesi noktasında destek istedi. Kendilerine iletilen sorunları da yakından dinleyen Çaturoğlu ile Çakır, halkoylamasından güçlü bir “Evet” çıkmasıyla birlikte sorunların tek elden daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağını ifade etti.
Bağlık Mahallesi’nden İlçe merkezindeki Pazaryerine doğru ekip halinde yürüyen AK Parti heyeti, evlerinin camlarından ve balkonlarından kendilerini selamlayan vatandaşlara “Halkoylamasında güçlü bir şekilde “EVET” desteğinizi bekliyoruz” şeklinde karşılık verdi.
Çakır çalışmalara Gülüç’te devam etti.
AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik ve Kadın kolları üyelerinin katılımı ile Gülüç’te vatandaşlara ziyaret gerçekleştirerek “Evet” gazetesi ve broşürü dağıttı. Başkan Çakır, Gülüç’te yaptığı esnaf ve ev ziyaretlerinde vatandaşları bilgilendirerek, halk oylamasında ‘Evet’oyu kullanmalarını istedi. Çakır ziyaretler sırasında vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada “Evet kararı hepimize güzellikler getirecektir. Ülkemizin her alanda daha da güçlenmesine vesile olacağına inancımız tam" dedi
İlçe Başkanı Çakır’a Gülüç’te yaptığı ziyaretlerinde görüştüğü çok sayıda vatandaşlar da Türkiye’de AK Parti’nin hizmetlerden duydukları memnuniyeti ifade ederek “Güçlü Türkiye için biz de ‘Evet’ ile yanınızda olacağız” dedi.

Etiketler:

fatih çakır , evet , referandum ,

Yorumlar

Bölücek’e 2 Km. Kilit Parke Yol...

11 Nisan 2017 Salı 11:07

Bölücek’e 2 Km. Kilit Parke Yol...

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bölücek Mahallesi Pınar Sokakta belediye tarafından yapılan çalışmaları yerinde incelerken, referandum çalışmalarına Pazaryerinde devam etti.

Kdz.Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Bölücek Mahallesi Pınar sokakta 2 kilometre kilit parke yol ile imar yolu açma çalışmaları devam ediyor.
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar ve Fen İşleri Müdürü Oğuz Cömert ile birlikte Bölücek mahallesinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.
Mahalle Muhtarı İsmail Şişman ve mahalle halkı tarafından karşılanan Başkan Uysal, ‘her mahalleye eşit hizmet’ prensibiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek; “ Tüm mahallelerimiz olduğu gibi Bölücek mahallemiz de hizmetin en iyisini hak ediyor. Pınar sokakta yaşayan halkımızın sorunu iletildikten sonra hemen arkadaşlarımızı görevlendirdik ve burada kilit parke çalışmasına başladık. Şuana kadar 7 bin metrekare çalışma yapıldı. Ayrıca bu sokaktaki imar yolu açma çalışmalarını da bitirmek üzereyiz. Diğer alt yapı eksikliklerini de gideriyoruz. Bu çalışmalarımız bittiğinde Bölücek de yaşamak ayrı bir güzelleşecek” dedi.
Bölücek Mahalle Muhtarı İsmail Şişman ve Bölücek Mahalle Derneği Başkanı Adem Akyüz, yapılan çalışmalar için Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür ettiler. Yapılan incelemenin ardından pazaryeri esnafını gezen Uysal, ‘Evet’için destek istedi.Pazaryeri esnafı ve alışverişe gelen bölge halkı ile sohbet eden Başkan Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlattı, evet için destek istedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago ile birlikte gerçekleştirdiği pazaryeri gezisinde esnafların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Uysal, “16 Nisan’a 6 gün kaldı. Ülkemizin geleceği açısından son derece önemli bir karar için sandık başına gideceğiz. Daha güçlü Türkiye, gelecek nesiller için kararımız ‘evet’ olmalı’ dedi.

Etiketler:

ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar

Ormanlı'da 'EVET' toplantısı...

10 Nisan 2017 Pazartesi 16:26

Ormanlı'da 'EVET' toplantısı...

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Ormanlı beldesinde, önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan halkoylamasına ilişkin geniş kapsamlı bir toplantı yapıldı.

AK Parti Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün tarafından organize edilen toplantıya 22. ve 23. Dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Keleş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen, Ereğli Belediyesi Meclis Üyeleri Fevzi Mazlum, Sabri Dinç, Muhtarlar, Sandık Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ÇAKIR: “ANADOLU İNSANININ BU İŞE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylamasında Ormanlı’dan güçlü bir şekilde ‘EVET’ çıkacağına inandığını söyledi.
Çakır, konuşmasında şunları kaydetti:
“Bu halkoylaması bir Cumhurbaşkanlığı veya Başbakanlık seçimi değil, gelecek 100 yılımızın yönetim sisteminin halk tarafından oylanmasıdır. Bu işin özü, Türk milleti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetmek istiyor muyuz, istemiyor muyuz? Hep birlikte yönetmek istiyorsak ‘EVET’ demeliyiz. Biz yönetmezsek tanka selam duranlar, gazete patronları, zenginler ve dış güçler yönetecek. Bu vatan için gerektiğinde canını ortaya koyan irade, Anadolu insanının iradesidir. Anadolu insanına ilk kez tam anlamıyla devleti yönetme hakkı tanındı. Bu yüzden bu halkoylaması çok önemli. Bu bir siyasi parti seçimi değil. Bu halkoylaması, halkın devleti yönetmek isteyip istememesi ile alakalı bir halkoylamasıdır.
Ben hayır diyen siyasi partileri anlamakta zorluk çekiyorum. Kendilerine mi güvenleri yok, yoksa bu millet bize yüzde 50+1 vermez mi diyorlar? Bu bir sistem, sistemi ortaya koyarız kim çok çalışırsa o geçer başa. AK Parti 3. köprüyü yaptıysa CHP 4.sünü yapsın, AK Parti asgari ücreti 1400 TL yapıyorsa, diğerleri ellerinden geliyorsa 2000 TL yapsın. Ortaya proje ile çıksınlar. Sadece hayır diyorlar. Birinci köprüye de hayır dediler, aradan onca yıl geçti yine hayır diyorlar. Peki siz bir proje koyun diyoruz, yok diyorlar. Bu Anayasa değişikliğinde de hangi maddeyi okudunuz da hayır diyorsunuz. Ben bu yüzden Anadolu insanının bu işe sahip çıkmasını istiyorum. Çocuklarınız için, torunlarınız için bu işe sahip çıkın. Rahmetli Alparslan Türkeş, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu da bu sistemi istemiş ama onlara nasip olmamış. Güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan döneminde böyle bir imkân gelmiş, bu imkâna sıkı sıkı sahip çıkalım. Ben 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, Türkiye’mize ve tüm dünya insanlığına hayırlar getirmesini diliyor, sizleri ‘EVET’ oylarınızla sandıkları patlamaya davet ediyorum.”
ERDOĞAN: “HEP BERABER 16 NİSAN’I BAYRAM İLAN EDELİM”
Toplantıda konuşan önceki Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan ise geçmişte yaşanan darbeler, koalisyon dönemleri ile15 yılda AK Parti iktidarında yapılan hizmetlerden söz ederek, özetle şunları söyledi:
“Ormanlı, önümüzdeki halk oylamasında ne yapar? Bence Zonguldak’ın 1 numarası olur. Ya tarih yazarsınız yada tarihte kaybolur gidersiniz. Ormanlı Belediye Başkanımızın başarılı çalışmalarından çok mutluyum. İlçe Başkanımız ve İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımız da buraya daha fazla hizmet verilmesi noktasında ellerinden geleni yapıyorlar. Ben biraz geride durmak istiyorum, çokta doğaldır. Değerli Milletvekili kardeşlerimiz, Muhtarlarımız, herkes Zonguldak adına bir şeyler istiyor. Dün biz de istedik, bir şeyler yaptık, bugün onlar işin başındalar, onlar isteyecekler ve yapacaklar. Olur ya yan yana olmamız, aynı otobüsle bir yerlere taleplerimiz için gitmemiz gerekirse, ben o otobüsün en arka koltuğunda sizin için her türlü yardıma hazırım…
Diyelim ki 16 Nisan’da istediğimizi yapmadık, 17 Nisan yok arkadaşlar. Ölüm-kalım savaşı değil, hayat devam ediyor ama millet kendi Cumhurbaşkanını, kendi parlamentosunu seçsin. Millet, Cumhurbaşkanına da parlamentoya da yetki verecek. Belediye Başkanlığında da Muhtarlıkta da aynı. Belediye Meclis Üyeleri ile azalar parlamento görevi yapıyor. İl Genel Meclisinde Vali var ama Üyeler seçimle göreve geliyor. Gün gelecek, Valiyi de belki seçimle tayin edeceğiz. Cumhurbaşkanımız geldiğinde baktım ki komutanlar Cumhurbaşkanımızı dinliyor, Vali de çıkıyor konuşma yapıyor. Ben 15 sene önce eşimle üniversiteye giremedim ama şimdi komutan gelmiş Cumhurbaşkanımızı dinliyor, Valimiz de geldi açılış konuşması adı altında halkoylamasını anlattı. Cumhurbaşkanımızın gittiği her yerde böyle oluyor. CHP Genel Başkanı da bir şey söylüyor, işte herkes şöyle diyor, böyle diyor. Devlette millette bu işe sahip çıkmışsa sen niye geç kalıyorsun arkadaş? Milletle devlet bir meseleye sahip çıkıyorsa sen neredesin? Hangi arabaya biniyorsun? Bunun farkında mısın? PKK’nın arabasını biliyorum, FETÖ’nün arabasını biliyorum. Ondan sonra diyorlar ki bizi niye onlarda eşleştiriyorsun? Hayır, öyle bir şey yok. Ama onların gittiği arabaya binme, onun hesabı var. Bu milletin yürüyen arabasını raydan çıkarmak istiyorlar, bunu bilmeyen var mı?
Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Muhtarlıklar kapanacak’. El insaf. Ne kadar da doğru yalan söylüyorlar. Yalanı doğrudan iyi söyleyenden korkulur. Ben doğruyu bile söylemekte edep yahu diyorum, adam öyle bir yalan söylüyor ki onu öyle bir ambalajlıyor ki muhtarlarımdan olur ya yüzde 10’u, 5’i, 3’ü ‘Muhtarlıklar kapanırsa benim muhtarlığım elden gider’ diye düşünebilir. Çünkü Muhtarlık makamı çok özel bir makam. Onun için fire veren 3-5 muhtarımız varsa Allah aşkına o fireyi kapatın. Firesiz bir Muhtar desteği istiyoruz.
Türkiye, gençlik dönemini Cumhuriyet ile birlikte kurdu Elhamdülillah. Atatürk, kendi arkadaşları ve ekibiyle 1938’e kadar bir şeyler yaptı ama 1935’ten 1938’e kadar İsmet İnönü ile ne çekti bir bilseniz. En sonunda İsmet İnönü geldi, Atatürk’te öldükten sonra paraların üzerindeki resmini bile kaldırmaya kalktı. Bunların hepsini bu milletin tarihinde, arşivinde görürsünüz. Daha sonra rahmetli Menderes geldi, Türkiye’nin gelişme dönemleri. 10 yılda bir darbeler yaşandı. Neden? Arkadaşlar, millet sandıktan hükümet çıkarıyor, asker de silah elinde sırada bekliyor. Dediğimi yapmazsanız ben sizin hesabınızı görürüm şeklinde mesaj veriyor. Askerin hesabı, içeride ve dışarıda düşman varsa caydırıcılık içerisinde o silahı ona döndürmekti, millete değil. Ama öyle gelişti. Bu ülkenin demokrasisine 10 senede bir ayar verenler var. Yetkiyi kimden alıyorlar? Silahtan ve güçten. Ama biz yetkiyi milletten alıyoruz, millete hizmet etmek için. O silahları biz yüzde yüz dışarıdan alıyorduk, şifresi de yüzde yüz ya İngiliz ya İsrail ya Amerika. Şimdi onun yüzde 70’ini bu ülkenin Savunma Bakanlığı, Makine ve Kimya Endüstrisinde üretiyor. Kendi milli sanayimizi geliştiriyoruz, birileri kuduruyor. Niye? Türkiye kendi arabasını, kendi silahını ve uçağını yapmaya başladı. Bunlar geçmişteki gibi yeniden şahlanacak, kendi gemisini, kendi altyapısını kurmaya başladı. Bunun yolu nedir? İstikrarlı yönetim. O nedenle Türkiye güçlü olmalı. Birlik ve beraberlik olmalı.
Meral Akşener bir açıklama yaptı, diyor ki MHP ile AK Parti’nin oyu yüzde 62. Eğer yüzde 62’den aşağı düşerlerse hem Bahçeli hem Tayyip Bey istifa etmeli diyor. Bu doğru. Neden? O, hedefte yüzde 62’yi görmüş, altına düşerse istifa etme sebebi olabilir. Bize yüzde 50+1 yetiyor ama biz onunla yetinmek istemiyoruz. Biz yüzde 55-60 arasına oturmuşuz ama Allah korusun yüzde 60’ın altına düşünce onlar davul çalacak. Ne olursunuz yüzde 70’e çıkalım, onların davul çalmasına fırsat vermeyelim. Davulu da zurnayı da biz çalalım. İnşallah hep beraber ‘EVET’ oylarımızla 16 Nisan’ı bu milletin bayramı olarak ilan edelim.”

Etiketler:

EVET , REFERANDUM , ORMANLI ,

Yorumlar

"Bu güne kadar ne söz vermişsek hepsini gerçekleştiriyoruz"

9 Nisan 2017 Pazar 20:15

"Bu güne kadar ne söz vermişsek hepsini gerçekleştiriyoruz"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, referandum çalışmalarına Kilimli ilçesinde devam etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na Kilimli ilçesindeki çalışmalar sırasında İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, İl Genel Meclisi Üyeleri, teşkilat ana kademe, gençlik ve kadın kolları refakat ettiler.
Milletvekili Çaturoğlu gündüz Kilimli Kaymakamlığı, Müftülük, Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Polis Merkezi Amirliği, Kilimli Belediyesi itfaiye ve garaj personelini, Zonguldak Engelliler Derneği, Kilimli SKM bürosunu ziyaret etti. Çaturoğlu ayrıca Kilimli sahil yolu projesi çalışmaları kapsamında yapılan Aslankaya Tünelleri inşaatında incelemelerde bulundu ve esnaf ziyareti yaptı. Akşam ise Hisararkası Mahallesinde kahvehane, Damarlı Mahallesinde ise ev sohbetine katıldı.
Çaturoğlu, Kilimlide çalışmasına ilk önce Kilimli Kaymakamlığını ziyaret ederek başladı. Kilimli Kaymakamı Murat Kütük’ü makamında ziyaret eden Çaturoğlu, Kilimlide devam eden yatırımlar ve yeni yatırımlarla ilgili bilgiler aldı ve kaymakama başarılar diledi. Kaymakam Kütük’te ziyaretten memnun kaldığını belirtti ve Çaturoğlu’na teşekkür etti. Çaturoğlu daha sonra kaymakamlık personelin ziyaret ederek kaymakamlıktan ayrıldı.

Çaturoğlu Aslankaya tünellerinde inceleme yaptı
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu 16 Nisan da yapılacak olan referandum çalışmaları için geldiği Kilimlide İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu ile birlikte, devlet yatırımlarından biri olan Kilimli Sahil yolu projesi çalışmalarını ve Aslankaya tünellerini inceledi ve burada açıklamalarda bulundu. Çaturoğlu açıklamasında; “Yine bir seçim çalışması içerisinde iken 2015 yılı Ekim ayında kurban keserek dualar yaparak temelini attığımız Aslankaya tünellerinin son aşamaya geldiğini gördük. Tünellerin birinin uzunluğunun 365 metre, diğerinin ise 324 metre. Tünellerin eksikleri de tamamlandığında İnşallah bu yıl hizmete girecektir. Yıl içerisinde geri kalan tünellerin ihalesi yapılarak Kilimli sahil yolunun ve Mitatpaşa tünellerinin bitmesi ile Zonguldak’ımız Kilimlimiz için önemli bir dönüm noktası olacaktır. AK Parti olarak bu güne kadar ne söz vermişsek hepsini gerçekleştiriyoruz. Bizim asıl amacımız milletimize hizmettir.” dedi.
Milletvekili Çaturoğlu Aslankaya tünelleri ve sahil yolu projesi çalışmalarını yerinde inceledikten sonra Kilimlide çalışmalarına devam etti. Yine Kilimli'de yapılacak olan bir okulun inşaat alanında incelemelerde bulundu, ardından Kilimli Müftülüğü, Polis Merkezi Amirliği, Zonguldak Engelliler Derneği Başkanı ve Kilimli Belediyesi Garaj ve İtfaiye personelini ziyaret etti ve başarılar diledi.

Kilimli esnafından ‘Evet’e destek istedi
Kilimli Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifini de ziyaret eden Çaturoğlu, beraberindeki heyetle birlikte esnaf ziyareti yaptı. Çaturoğlu, esnafın elini tek tek sıkarak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı ve 16 Nisanda yapılacak olan halk oylamasında çocuklarımızın geleceği için, istikrarlı bir Türkiye için; esnaftan güçlü bir “evet” oyu vermeleri için destek istedi.
Çaturoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Kilimli Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. Burada partililerle bir araya geldi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çaturoğlu özverili ve yoğun çalışmalarından dolayı partililere teşekkür etti.

Çaturoğlu Kilimli’de kahvehane ve ev toplantıları yaptı
Milletvekili Çaturoğlu, İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu ve yanındaki heyetle birlikte ilk önce Hisararkası Mahallesinde kahvehane toplantısına katılı, ardından Damarlı Mahallesinde ev sohbeti yaptı. Çaturoğlu burada yaptığı konuşmalarda özetle şu ifadelere yer verdi; “Zonguldak kazan biz kepçe gece gündüz demeden 18 Nisanda yapılacak halk oylaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ana muhalefet partisinin yanlış söylemelerinin doğrusunu size anlatmak için buralardayız. Akşamın geç saati olmasına rağmen bizleri dinlemeye gelmişsiniz, hepinize çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Ülkemiz 15 Temmuzda FETÖ ve işbirlikçilerinin darbe girişimine maruz kaldı. Cumhurbaşkanımızın feraseti ve sizlerin de mücadelesi ile darbe girişimi başarısız kaldı. Ama birçok kardeşimizi şehit verdik. Birçok kardeşimizde gazi oldular. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Değerli arkadaşlarım; her partinin seçim beyannamelerinde Anayasayı değiştireceklerine dair sözü vardır. Ancak seçimlerden sonra bunlar unutulur, am biz her seçim öncesi vatandaşımıza söz verdik. Bu Anayasa ile Türkiye yoluna devam edemez, mutlaka değişmesi gerekir diye biz bunu her ortamda gündeme getirdik. Bizden önceki dönemde komisyonlar kuruldu çalışmalar yapıldı hatta 62 madde üzerinde anlaşmaya varıldı ancak, ana muhalefet partisi destek vermeyince çalışmalar yarım kaldı.15 Temmuz darbe girişiminden sonra gördük ki bu Anayasa ile Türkiye yoluna devam edemez mutlaka değişmesi gerekir. Milliyetçi Hareket Partisinin Lideri Sayın Devlet Bahçeli destek vererek 18 madde üzerinde anlaşmaya vardık ve TBMM Genel Kurulundan geçirilerek şimdi sizin önünüze getirdik. 18 Nisanda bunu oylayacaksınız. Sanki bu Anayasa ülkemizde değil de başka ülkelerde oylanacak gibi batı ülkeleri cephe almaya başladılar. Çünkü Türkiye’nin büyümesini istikrar içinde olmasını istemiyorlar. Arkadaşlar bizim 2023 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu hedeflere azimle ve kararlılıkla yürümek zorundayız. Anayasa değişikliğinin en önemli maddesi hem yetkili hem de sorumlu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi. Genel seçimlerle Cumhurbaşkanlığı seçimi bir arada yapılacak hem Cumhurbaşkanını hem de milletvekilleri seçilecek. Hükümeti Cumhurbaşkanı kuracak ve karar mekanizmaları daha hızlı çalışacak. Ülkemizin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için bu şart. Çünkü geçmişte ülkemiz koalisyonlardan çok çekti. Anayasa değişikliği paketinin geçmesi için yüzde 51 yetiyor ama içeride ve dışarıdaki hain ve işbirlikçilerine karşı yüzde 60’lar 70’ler seviyesinde evet oyu çıkması gerekiyor. Bu yüzden çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için, koalisyonların sona ermesi için sizlerin güçlü bir “EVET” oyu desteğine ihtiyacımız var.”
İlçe Başkanı Kanberoğlu’da yapılan çalışmalardan dolayı Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na ve toplantıya katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Etiketler:

Faruk Çaturoğlu , EVET , REFERANDUM , kilimli ,

Yorumlar