Yeşilay Elçileri bağımlılıkla mücadeleye “Evet” dedi

6 Aralık 2019 Cuma 16:46

Yeşilay Elçileri bağımlılıkla mücadeleye “Evet” dedi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi’nin mali destekleriyle Zonguldak Yeşilay Şubesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi Genç Yeşilay Gönüllüleri ile birlikte yürütülen , ahilik geleneğinin felsefesinden esinlenilerek şekillendirilen ve bağımlılıkla mücadeleyi toplum tabanına yaymayı amaçlayan “Yeşilay Elçileri Projesi” kapanış töreni akşam yemeği eşliğinde sona erdi.

 Kapanış törenine “Yeşilay Elçisi” olmayı kabul eden Zonguldak Merkez Mahalle Muhtarları, Zonguldak YEDAM çalışanları, Bülent Ecevit Üniversitesi Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu gönüllüleri ve Zonguldak Merkezde ticari faaliyette bulunan esnaflar katıldı. 
Proje hakkında bir konuşma yapan Zonguldak Şube Başkanı Uzm.Dr.Fatih Akca, “ Yaklaşık 5 aydır yürüttüğümüz proje çerçevesinde Zonguldak Merkez İlçede faaliyet gösteren 300 esnafımıza ulaştık. Onlarla tanıştık, ne yaptığımızı ve ilerleyen zamanlarda neler hayal ettiğimizi paylaştık. Bağımlılıkla mücadelede toplumdaki her kesimin üzerine görevler düştüğünü hatırlattık. Ve şunu sorduk: “Biz bağımlılıkla mücadele ediyoruz, bizimle birlikte bu mücadeleye var mısınız?” dedik. Allah’a hamdolsun ki; Zonguldak Merkezde bu mücadelede bize omuz verecek ve Yeşilay bayrağını dalgalandıracak yaklaşık “130 Yeşilay Elçimiz” bize evet dedi. Bu mücadelede bizlere destek veren tüm esnaf kardeşlerimize teşekkürü bir borç bilirim”dedi. 
Ardından Zonguldak Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM)’nde görevli Klinik Psikolog Özlem Başoğlu, YEDAM çalışmaları hakkında Yeşilay Elçilerine yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda Tütün bağımlılığı ve internet bağımlılığı ile ilgili problemleri olan kişilerin ya da ailelerinin 444 79 75 numaralı çağrı merkezini arayarak randevularını alıp merkezde ücretsiz hizmet alabileceklerini belirtti. Daha sonra program çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Yeşilay

Yorumlar

Posbıyık bir ilke daha imza attı

5 Aralık 2019 Perşembe 17:24

Posbıyık bir ilke daha imza attı

Her zaman etik ve ahlaktan bahseden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kestaneci'de ki 14 odalı lüks villasının yanında bulunan belediyeye ait yaklaşık 150 metre kare arsayı villasına katmak için meclisten karar çıkarttı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu gün yapılan meclis toplantısının yaklaşık 50 dakikalık bölümünü kendisine yönelik eleştirilere yanıt vermekle geçirdi. Ancak Posbıyık, Kestaneci Mahallesi’nde ki lüks villasının yanında belediyeye ait yaklaşık 150 metre kare belediyeye ait arsanın kendisi tarafından satın alınmasını içeren madde için çok az bir zaman ayırdı.
Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu günkü meclis toplantısında CHP’li belediye meclis üyelerinin oyları ile belediyecilik tarihinde eşi benzeri görülmeyen bir karara imza attı. Başkan Posbıyık Kestaneci Mahallesi’nde ki 14 odalı süper lüks villasının arsasını büyütmek için Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait yoldan ihdas yaklaşık 150 metre kare arsanın satışını meclis gündemine taşıdı. Belediye meclis gündeminin 6. Maddesinde “İlçenin çeşitli mahallelerinde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasına ait komisyon raporunun görüşülmesi” şeklinde yer alan arsanın satışına AK Partili meclis üyeleri çekimser oy kullanırken, CHP’li belediye meclis üyeleri ise “evet” oyu kullandı.
AK Partililerin çekimser oy kullanmasını eleştiren Posbıyık, kendilerini siyaset yapmakla suçladı. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Numan Korkmaz ise Posbıyık’a “Türkiye’nin hiçbir yerinde belediyenin mülkü olan bir arsanın görevdeki belediye başkanına satışı görülmemiştir. Bu yasal olarak mümkün olabilir ama biz bunun doğru olmadığını düşünüyoruz” diyerek cevap verdi.

 

Yorumlar
 • Engin
  6 Aralık 2019 Cuma 13:11

  Başkanımızı yakışır. Ereğli onun zaten hiç ölmeyecek gibi çalışıyor. Mezar yerini ayarladı

 • Meral Tamgul
  6 Aralık 2019 Cuma 11:07

  Eregli haberleri ni abone olmak istiyorum devamlı takip ediyorum

 • genforce
  6 Aralık 2019 Cuma 09:49

  bunları toprak kabul edermı acaba

 • Şaaabaan
  5 Aralık 2019 Perşembe 20:54

  Oraya stad yapacakmış söz verdi ya

 • Ayşe
  5 Aralık 2019 Perşembe 18:14

  Ereğliyi satın aldı adam bir arsanın lafımı olur. Tüm dünyayı da alsa gideceği yer 2 metre toprak. Bunu ona hatırlatın lütfen

 • Mesut
  5 Aralık 2019 Perşembe 17:59

  Herşey güzel oluyor ereğli lütfen zahmet edip uyanmayın sahilde hamsi kuyruğuna girin koşun koşun

AK Partili Kadınlar Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutladı

5 Aralık 2019 Perşembe 17:13

AK Partili Kadınlar Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutladı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde AK Parti İlçe Kadın Kolları, "5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü" ve "Türk Kadınına Seçme Seçilme Hakkının Verilişi"'nin 85'nci yıldönümüne ilişkin açıklama yaptı.

 AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsan Geldi, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 5 Aralık 1934'te Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını verdi. Böylece Türk kadını çok sayıda Avrupa ülkesinden daha önce bu demokratik hakka kavuşmuş oldu. Dünya tarih sayfalarını incelersek, kadına Türkler kadar değer veren ve yücelten ikinci bir milletin olmadığını çok açık biçimde görebiliriz. Türk kadını, ailede söz sahibi olduğu kadar siyasi ve ekonomik ilişkilerde, devlet yönetiminde de söz sahibi olmuştur. Türk toplumunun gelişip yükselmesinde kadınlarımızın katkısı büyük olmuştur. Tarihimiz, büyük adamları ve nesilleri yetiştiren analarımızın örnekleri ile doludur. Gerek Cumhuriyetin kuruluşundan önce, gerekse sonra başarıları ile tarihe geçen analarımız bu günlere gelmemizi sağlamışlardır. Kurulduğu günden itibaren aileye ve kadınlarımıza yönelik çok sayıda yapısal reform ve yasal düzenlemeleri hayata geçiren Ak Parti gerçekleştirdiği icraatlarla, TBMM'de çıkardığı yasalarla başta Anayasa olmak üzere Medeni Kanun, Türk Ceza Kanunu, İş Kanunu gibi alanlarda çok önemli yasal düzenlemelerle, kadın-erkek eşitliğinin hukuki zeminini güçlendirerek kadın haklarının uygulamaya geçirilmesi adına önemli mesafeler alınmıştır. Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık tanınması yönündeki Anayasa değişikliği referandum ile kabul edilmiş, kadınlarımız lehine yapılacak düzenlemelerin eşitlik ilkesine aykırı olamayacağı güvence altına alınmıştır. Kadının eğitimde, istihdamda ve siyasette elde ettiği her kazanım Türkiye'nin medeniyet yolundaki başarısının göstergesi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat kucağı olan, her şeyimizi borçlu olduğumuz kadınlarımızın mevcut haklarının korunması, yeni ve kalıcı kazanımlar sağlanması temennisiyle, başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın "5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü" nü içten dileklerimle kutlar, selam ve saygılarımı sunarım" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , AK Parti Kadın kolları , Dünya Kadın Hakları Günü

Yorumlar

Üniversitelilerden farkındalık etkinliği...

5 Aralık 2019 Perşembe 14:20

Üniversitelilerden farkındalık etkinliği...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri tarafından 67 Burda AVM'de Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.

 BEÜ İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında 'Engelli değilim farklıyım. Farklıyım ama buradayım' sloganıyla Esas 67 Burda AVM'denin 2. katında fotoğraf sergisi düzenledi. 
Engellerini aşmış bireylerin başarılarına dikkat çektiler. Yoğun ilgi gören fotoğraf sergisinin amacının asıl engelin kalpte olduğuna vurgu yapıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , 67 Burda AVM , BEÜ , farkındalık , etkinlik

Yorumlar

TÜBİTAK bilim söyleşisi Devrek’te gerçekleştirildi

5 Aralık 2019 Perşembe 12:50

TÜBİTAK bilim söyleşisi Devrek’te gerçekleştirildi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından başlatılan bilim söyleşileri etkinlikleri kapsamında Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Meslek Yüksekokulu (ZMYO) desteği ile Zonguldak Devrek İlçesi Çaydeğirmeni TOKİ İlkokulu’nda söyleşi gerçekleştirildi.

 Çaydeğirmeni TOKİ İlkokulu 4. sınıf öğrencileri ile ve beldedeki diğer ortaokullardan öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı söyleşide, ZMYO Mimarlık ve Şehir Planlama Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Veli Akarsu tarafından “Şu Mühendislik Mesleği Denilen Şey De Nedir Ki? Thales, Öklid Geometrisi ve Geomatik Mühendisliği” başlıklı sunumlar yapıldı. Dr. Öğr. Üyesi Akarsu, kendi deneyimlerini de paylaştığı etkinlikte, öğrencileri bilimsel bir kariyerin gelişim süreçleri, araştırma konuları, yenilikler ve tartışmalar hakkında bilgilendirdi. 
Söyleşiyle ilgili bilgi veren Akarsu, TÜBİTAK ve Üniversitemiz destekleri ile gerçekleştirilen bilim söyleşilerinin, çocukların bilimle tanışması ve bilimsel çalışmalara yönelik farkındalığın oluşmasına olan katkısına değinerek, bilim söyleşisine desteklerinden dolayı başta TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı olmak üzere TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkalığına ve çalışanlarına ve Çaydeğirmeni TOKİ İlkokulu yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti. 
TÜBİTAK Bilim Söyleşileri, bilim insanlarını öğrencilerle buluşturarak toplumda bilim farkındalığını ve popüler bilim okuryazarlığını artırmayı hedefleyen etkinlikler olarak biliniyor. Bu etkinlikler çerçevesinde temel bilimler, sosyal bilimler, teknoloji, mühendislik, sanat ve tasarım konularında farkındalık oluşturmak; hedef kitlenin bilimsel konuları, kavramları ve süreçleri alanında uzman bir konuşmacının deneyimlerinden yola çıkarak anlamasına imkân sağlamak amaçlanıyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Çaydeğirmeni Toki İlkokulu ,

Yorumlar