Yeşilay Cemiyeti 1'inci olağan kongresini yaptı

6 Nisan 2018 Cuma 10:57

Yeşilay Cemiyeti 1'inci olağan kongresini yaptı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şube Başkanlığı’nın 1.Olağan Genel Kurulu Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapıldı. Yapılan kongrede kurucu Başkan Uzman Dr. Fatih Akca yeniden Şube başkanlığa seçildi.

Yapılan Genel Kurul sonrasında yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu. Uzman Dr. Fatih Akca, Dr. Nuray Kurt, Yücel Mercimek, Selahattin Çolak, Sadullah Duman seçilirken, denetleme kuruluna ise, Av. Mehmet Gök, Esin İlhan ve İsmail Olgun Özaydın seçildi.
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası'nda tek liste ile gidilen kongrede Kurucu Başkan Uzman Dr. Fatih Akca, kongre sonrasında yapmış olduğu konuşmada şöyle dedi:
“Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin 98 yıllık geçmişe sahip olan köklü bir sivil toplum kuruluşu olup Zonguldak Şube Başkanlığı’nın kuruluş aşamasında bizlere gönüldaşlık yapan tüm kurucu yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bağımlılıkla mücadele konusunda Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin perspektifini ilimize yansıtacak olmanın heyecanını yaşamaktayım. Özellikle Madde bağımlılığı ve sigara, alkol, teknoloji, kumar bağımlılığı konusunda İlimizde eğitim, bilinçlendirme ve proje faaliyetleri için hazırlıklar yapıyoruz. Bu çalışmaları Zonguldak’ta el ele, gönül gönüle yapacağımızdan hiç şüphem yok. Birbirine inanmış ve bağımlılıklar konusunda mücadeleyi dert edinmiş insanlarımızla bu işi hep birlikte başaracağız. Bu çalışmalar esnasında bağımlılıklardan kurtardığımız her bir genç paha biçilmez bir öneme sahiptir. Kuruluş aşamasında bizlerden desteğini esirgemeyen Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi’ne, Valimiz Ahmet Çınar’a ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine teşekkür ederim."

Yorumlar

Kara Tren’den Ereğli Haber’e ziyaret…

5 Nisan 2018 Perşembe 16:01

Kara Tren’den Ereğli Haber’e ziyaret…

Karadeniz Ereğli Demokrat FM’de yayınlanan Kara Tren programının yapımcısı ile sunucusu Şenol Azman ve Cengiz Türkoğlu Ereğli Haber gazetesini ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Ereğli Demokrat FM’de yayınlanan Kara Tren programının yapımcısı ile sunucusu Şenol Azman ve Cengiz Türkoğlu Ereğli Haber Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette gazeteci Vedat Kılıç ile Ereğli’nin gündemine dair sohbet eden Azman ve Türkoğlu değerlendirmelerde bulundu. Gazeteci Vedat Kılıç’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz. Ereğli Haber , Ereğli Haber , Şenol Azman , Cengiz Türkoğlu , ziyaret ,

Yorumlar

Ucuzluğuna aldandı, paketi açınca şok oldu...

5 Nisan 2018 Perşembe 15:35

Ucuzluğuna aldandı, paketi açınca şok oldu...

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali Köyü'nde emekli maden işçisi bir televizyon kanalında satılan cep telefonunu sipariş etti. Emekli madenci, bir hafta sonra teslimatı yapılan kutudan maket telefon çıkınca dolandırıldığını anladı.

Türkali Köyü'nde oturan 62 yaşındaki emekli maden işçisi Hayrettin Akar, bir televizyon kanalında satılan 135.00 TL değerindeki cep telefonunu sipariş etti. Bir hafta sonra kargosunu teslim alarak açan Akar, gördüğü manzara karşısında adeta şoka uğradı. Kutudan sipariş ettiği telefon yerine maket telefon çıkınca dolandırıldığını anladı. Akar, daha sonra çareyi telefonu iade girişimlerine başladı. Ancak iade işlemleri yeniden teslimat adresine geldi. Akar; "Daha önce bir televizyondan telefon aldım. Ancak o telefon doğru sipariş verdiğim telefon geldi. Daha sonra kendime bir telefon daha sipariş edeyim dedim. Televizyonda satılan telefonların ucuz olduğunu gördüm. 99.00 TL'ye satılan telefonu sipariş ettim. 16 Mart'ta sipariş ettiğim telefon 19 Mart'ta elime ulaştı. Kutuyu kargodan teslim aldıktan sonra kutuyu açtım. Ancak o telefon bu telefon değildi. Şoka uğradım. 135.00 TL masraf yaptım. Yani açıkçası dolandırıldım. Ben yandım başkaları yanmasın. Televizyondan telefon siparişi etmesinler. Telefonları bayilerden alsınlar. Herkes dikkatli olsun" şeklinde konuştu.

Etiketler:

telefon , maket , dolandırıldı ,

Yorumlar

Mecliste kampüs yeri ve nöbet tartışması

5 Nisan 2018 Perşembe 13:26

Ereğli Haber

Mecliste kampüs yeri ve nöbet tartışması

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi meclisinin 2018 yılı Nisan ayı ikinci oturumunda eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu yere yapılacak olan Ereğli eğitim kampüsü tartışıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi’nin 2018 yılı Nisan ayı toplantısının ikinci oturumu AKM Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın gündem maddelerine geçilmeden önce yaptığı konuşma sırasında Ereğli Eğitim Kampüsü yeri ile ilgili olarak AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun projenin devam ettiğine yönelik açıklamasının doğru olduğunu söyledi. Uysal’ın sözlerine yanıt veren CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı ve CHP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Sertan Ocakçı 2014 yılından bu yana farklı zamanlarda yapılan açıklamaların yer aldığı gazete kupürlerini göstererek, hangi açıklamanın doğru olduğunu sordu. Konuyu gündemde tutup Ereğli’nin eğitim kampüsü alanına sahip çıkmasını sağlayacaklarını savunan Ocakçı, AK Partili Meclis Üyesi Yusuf Kalay “Ateş yakıp her gün bir belediye meclis üyesi orada nöbet tutsun” şeklindeki önerisini desteklediğini açıkladı.
Bu öneriyi kabul etmediğini dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise askeri ve politik olarak çıkacak karara saygı duyulması gerektiğini hatırlattı.
İlçelerde üniversite kurulabildiğini belirten Uysal, Ereğli’nin Zonguldak’tan ayrılmadan kampüsleşmeye ve üniversiteleşmeye devam etmesi gerektiğini söyledi.
Tartışmalarında ardından 1960 darbe döneminde ismi 27 Mayıs konulan Bağlık Mahallesi’nde ki sokağın adı Şehit Kader Acar Caddesi olarak, Göktepe Mahallesi’nde ki Malatra sokağının ismide Küçük Yalı sokak olarak değiştirildi.
Gündemde bulunan diğer maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından meclis toplantısı sona erdi.

Yorumlar

Çareyi sandalyede buldular...

5 Nisan 2018 Perşembe 12:04

Çareyi sandalyede buldular...

Zonguldak'ta yolcu treninin teknik sebepten arıza vermesi nedeniyle aynı güzergahtan gelen başka bir yolcu treni perona yanaşamadı. Yolcular perondan yaklaşık 20 metre yol yürüdükten sonra ulaştıkları trene; sandalyenin üzerine basarak binebildi.

Olay saat 16.00 sıralarında Zonguldak Tren Garı'nda meydana geldi. Bir yolcu treni perona yaklaşık 20 metre uzaklıkta arızalandı. Bu sırada 16.15'te Zonguldak-Gökçebey seferini yapacak olan diğer bir yolcu treni ise aynı hatta olmaları sebebiyle perona yanaşamadı. Bunun üzerine peronda bekleyen yolcular, 20 metre mesafedeki trene yürüdüler. Perona yaklaşamayan trenin bulunduğu yere yürüyen yolcuların trenin merdivenlerinin yüksek olması üzerine istasyon görevlileri çareyi sandalye koyarak buldu. O anlar ise saniye saniye bir yolcu tarafından cep telefonuna kaydedildi. Yolcuların sandalye yardımıyla bindikleri tren, hareket saati gelince Zonguldak Tren Garı'ndan ayrıldı.
Öte yandan teknik sebepten dolayı arızalanan diğer yolcu treninin bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanarak faaliyete geçtiği öğrenildi.

Etiketler:

Zonguldak , Tren , sandalye , arıza ,

Yorumlar