Yeşil: "Madenciler koronavirüse karşı önlemlerini aldı"

16 Mart 2020 Pazartesi 15:49

Yeşil: "Madenciler koronavirüse karşı önlemlerini aldı"

Genel Maden İşleri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, maden ocaklarında Koronavirüsüne karşı dezenfekte tedbirlerinin alındığını söyledi.

 TTK’da her bölgenin ilaçlanarak dezenfekte edildiğini söyleyen; GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil; “Çin’de başlayan ve dünyada devam eden bir salgın var. Ama ne mutlu ki, Türkiye’de Sağlık Bakanlığının almış olduğu önlemler ile virüsün yayılma oranını biraz daha azdır. Önlemler anlamında bakanlık çok ciddi adımlar atıyor. Bizi de ilgilendiren Türkiye Taş Kömürü Kurumunda gerekli önlemler alınmıştır. Banyo, kafes her bölge ilaçlanmıştır. Sağlık Bakanlığı'nın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda bizlerde önümüzdeki günlerde yapılacak uygulamalara riayet edeceğimizi bildiriyoruz. Şu an için gerekli önlemler alındı tabi insanlar birazcık daha dikkatli olacaklardır. Bizler arkadaşlarımızı bilinçlendirdik. Önümüzdeki günlerde işyerlerindeki Hekimlerimiz işçilerimizi bilgilendirme amaçlı bildirimlerine toplantılarına başlayacaklardır” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , madenciler , GMİS , korona virüs

Yorumlar

Ereğli’de kurumlar dezenfekte ediliyor...

16 Mart 2020 Pazartesi 14:09

Ereğli’de kurumlar dezenfekte ediliyor...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde korona virüsüne karşı önlem amacıyla Öğretmenevi ve Sosyal Güvenlik Kurumu binalarında dezenfekte çalışmaları yapıldı.

 Kdz. Ereğli ilçesinde Öğretmenevi ve Sosyal Güvenlik Kurumu korona virüs tehdidine karşı önlemlerini arttırdı. İlçede faaliyet gösteren öğretmenevi restoranı, misafir odaları başta olmak üzere, binanın tüm bölümlerinde dezenfekte çalışması yapıldı. Durumun hassasiyetine önem verdiklerini vurgulayan Kdz. Ereğli Öğretmenevi Müdürü Vedat Açıkalın, koronavirüse karşı önlem aldıklarını söyledi. Açıkalın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kdz. Ereğli Ögretmenevi olarak tüm dünyada görülen covid-19 salgınına önlem olarak tüm bölümlerimizde dezenfektan çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Kdz. Ereğli ilçesinde sosyal Güvenlik Kurumu binasının tüm birimleri ve kullanım alanları da koronavirüse karşı önlem amacıyla detaylı bir şekilde ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar
  • Beyaz
    17 Mart 2020 Salı 00:22

    Ömerli Kaynarca konutlarında sokaklar dezenfekte olsa keşke kedi köpek dışkısı yerler duvar dipleri. Belediyemizden rica ediyorum.

Ereğli esnafı fırsatçılık yapmıyor...

16 Mart 2020 Pazartesi 13:19

 Ereğli esnafı fırsatçılık yapmıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Zabıta ekipleri dezenfektan, maske ve kolonya satışı yapan iş yerlerine fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi.

 Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla temizlik ve dezenfekte çalışmaları kent genelinde devam ederken Belediye Zabıta ekipleri de fiyat denetimine çıktı. Zabıta ekipleri dezenfektan, maske ve kolonya satışı yapan marketlere, eczanelere ve medikalcilere yönelik fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi. Özellikle kolonya, dezenfektan, maske, el sabunu ve genel temizlik maddelerine yönelik denetim yapan ekipler, fiyat etiketlerini inceledi. Zabıta ekipleri, iş yeri sahiplerine virüs haberlerinin ardından fiyatların artıp artmadığını sordu. Zabıta ekiplerinin denetiminde herhangi bir olumsuzluğa ve fiyat artışına rastlanmazken, iş yeri sahipleri de denetimlerin hem kendileri hem de vatandaşlar açısından son derece olumlu olduğunu belirttiler. Zabıta ekiplerinin fahiş fiyatlara yönelik denetimleri devam edecek.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , fiyat denetımı

Yorumlar

Tüm eğlence mekanları faaliyetlerini durduracak...

16 Mart 2020 Pazartesi 13:10

Tüm eğlence mekanları faaliyetlerini durduracak...

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerini yarın saat 10.00'dan itibaren geçici süreyle durduracak.

 İçişleri Bakanlığınca, 81 valiliğe gönderilen "koronavirüs tedbirleri" konulu ek genelgede, Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden salgının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı. Genelgede, koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde, Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinde, vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunmalarının hastalığın bulaşma riskini artıracağı belirtilerek, bu mekanların yarın saat 10.00 itibarıyla geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulacağı ifade edildi.Vali ve kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması istenen genelgede, kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi gerektiği vurgulandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , koronavirüs (Kovid-19) , koronavirüs tedbirleri

Yorumlar

Balıkçılar denize açılamadı...

16 Mart 2020 Pazartesi 11:05

Balıkçılar denize açılamadı...

Zonguldak’ta dünden bu yana etkili olan şiddetli rüzgar ve yağışı ile birlikte şiddetini artıran dalgalar Liman Caddesi’ndeki istinat duvarını aştı. Şiddetli fırtına nedeniyle denize açılamayan balıkçılar teknelerini limana demirledi.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz'de şiddetli rüzgar ve yağış etkisini sürdürdü. Dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve yağış nedeniyle Karadeniz'deki dalgalar şiddetini artırdı. Kentte hava sıcaklığı 4 dereceye kadar düşerken yağışların hafta sonuna kadara süreceği öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Meteoroloji , HAVA DURUMU , RÜZGAR

Yorumlar