Yerin metrelerce altından Barış Pınarı Harekatına destek

12 Ekim 2019 Cumartesi 14:04

Yerin metrelerce altından Barış Pınarı Harekatına destek

Zonguldak’lı maden işçileri yerin metrelerce altından Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

Yer altında çalışan işçiler “Barış Pınarı Harekatının 4. gününde orada görev alana tüm TSK personeline canı gönülden başarılar diliyoruz. Onlar için buradan pek fazla bir şey yapamıyoruz ama bütün desteklerimiz onlarla onları için dua ediyoruz” dedi.
Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan Arılar Madencilik isimli özel maden ocağında gece vardiyasında çalışan işçiler yerin metrelerce altında çalışırken Barış Pınarı Harekatında görev alan Mehmetçiği unutmadı. Barış Pınarı Harekatının 4’üncü gününde yerin metrelerce altından seslenen madenciler Mehmetçiğin sonuna kadar yanında olduklarını belirtti.
Barış Pınarı Harekatını sonuna kadar desteklediklerini ifade eden Maden Mühendisi Bayram Barutçu, “Barış Pınarı Harekatının 4 gününde orada görev alana tüm TSK personeline canı gönülden başarılar diliyoruz. Onlar için buradan pek fazla bir şey yapamıyoruz ama bütün desteklerimiz onlarla onları için dua ediyoruz. Allah onlara zeval vermesin. Allah onların ayaklarına taş değdirmesin. İnşallah operasyondan başarılı bir şekilde dönerler. Bu harekatı başından beri destekliyoruz. Güney sınırında oluşturulacak olan güney koridoru iyi bir fikirdi. 30 - 40 yıldan beri büyük ekonomik ve manevi kayıplara neden olmuş bir gecikmişliğimiz vardı. Son zamanlarda yapılan bu çalışmaların olumlu yönde yapıldığını düşünüyoruz. Mehmetçiğe olan desteğimiz tamamen sürecek. Orada görev alan herkese ve Mehmetçiğimize teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız” şeklinde konuştu.
Yer altında yer çalışan maden işçileri ise hep bir ağızdan “Mehmetçiğimizin Yanındayız” diye haykırarak Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Maden , Barış , Pınarı , Harekatı , Destek

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 12 Ekim 2019

12 Ekim 2019 Cumartesi 11:04

askmoyra

Günlük Burç Yorumları 12 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Güne oldukça aktif, dinamik enerjilerle giriş yapacağız. Cesaretimiz ve yeni başlangıçlar dürtümüz yüksek; rekabete girmeye açığız. Hatta adeta savaşçı bir ruh halindeyiz. Kendimizi öne sürmek ve becerimizi ilan etmek istemekte; istek ve hedeflerimize adeta bir çocuğun hevesiyle ve merakıyla ulaşma niyetindeyiz.

KOÇ; sabah saatlerinden itibaren burcunda hareket etmeye başlayan Ay; yoğun bir koşturmaca içinde olabileceğini ve olaylar üstünde kontrol sağlamak için çaba sarf edeceğini göstermekte. İki gün sonra gerçekleşecek dolunay öncesi beklenmedik kararlar alıp, uygulamaya koyabilirsin.

BOĞA; bugün atacağın adımlardan bir sonuç almakta zorlanabilir, kendini ifade edemeyebilirsin. Akşama doğru olaylar birden hızlanabilir, beraber çalıştığın kişilerle ya da akrabalarınla tartışmalar yaşasan bile öfkeni yansıtmamaya çalışabilirsin. Beklenmedik sağlık sorunlarına dikkat.

İKİZLER; son günlerde yaşananlara bir anlam vermekte zorlanmış olsan da bugün olaylar daha netlik kazanabilir, kendini daha enerjik ve mücadeleye hazır hissedebilirsin. Fakat aşk ve sosyal ilişkilerde ki ani gelişmeler öfkelenmene ya da beklenmedik kararlar almana neden olabilir.

YENGEÇ; sabah saatlerinden itibaren çalışma tempon yüksek olabilir, kendini birçok yere birden yetişmeye çalışırken bulabilirsin.  Aile fertleriyle yaşayacağın çatışmalar sosyal çevrenin gözü önünde gelişebilir. İş hayatınla ilgili kararlar alıp, hemen uygulamaya kalkabilirsin.

ASLAN; bugün enerjin yükselebilir, kendini cesaret ve özgüvenle ifade edebilirsin. Ancak özellikle sosyal medya da akşam saatlerinden itibaren gerilimli ve hareketli bir süreç başlayabilir, sataşmalara maruz kalabilir ya da yüz yüze gelerek bazı sorunları açık açık tartışabilirsin.

BAŞAK; hayatında yaşanan hareketlilik kısa süre de karmaşaya dönüşebilir, kendini telaş içinde bulabilirsin. Bir yandan koşturmaca yaşarken bir yandan da finansal konularda tek başına kararlar almak zorunda kalabilirsin. Akşam saatlerinde yapacağın alış verişlerde bütçeni aşabilirsin.

TERAZİ; önümüzdeki birkaç gün ilişkilerle ilgili gelişmeler yaşanabilirsin Karşındakilerin sana danışmadan karar alması öfkelenmene ve ilişkiyi tekrar gözden geçirmene neden olabilir. Pazar günü gerçekleşecek dolunay öncesi olaylar birden netleşmeye ve her şey görünür olmaya başlayabilir.

AKREP; bugün çok çalışıp, çok yorulabilir, sağlığını ve sinirlerini gereksiz yere yıpratabilirsin. Çalışmalarından verim alabilmek için belirli bir düzen ve plan içinde hareket etmeli, sana rağmen gelişen olaylara sakinliğini muhafaza ederek yaklaşmalısın. Gizli düşmanlıklara dikkat.

YAY; birkaç gün boyunca kendini heyecanlı ve neşeli hissedebilir, içindeki yaşam sevincini çevrendekilere yansıtabilirsin. Ancak herkesin senin duygularına karşılık vermesini bekleyemezsin. Hedeflerine varmak için atacağın adımlar engellerle karşılaştığında hemen tepki verebilirsin.

OĞLAK; hayatından bazı yükleri çıkarmak için gereken güce ve enerjiye sahip olduğundan, net kararlar alarak uygulamaya koyabilirsin. İş ve sosyal ortamındaki rakiplerin açık açık sana tavır alarak çileden çıkmana neden olabilir. Başarılı olabilmek için öfkeni kontrol altına almalısın.

KOVA; gün boyunca hızlı bir iletişim trafiği ve koşturmaca seni bekliyor. Telefon elinden düşmeyebilir, herkese cevap yetiştirmeye çalışabilirsin. Akşam saatlerinde trafikte ve acele işlerde dikkatli olmalı, gereksiz tartışmalara girmemelisin. Alacağın ani haberler hemen harekete geçmeni gerektirebilir.

BALIK; bugün bütün kararları tek başına alacağından bir süre sonra ilişkilerde sorunlar yaşayabilirsin. Alışverişe çıkarak kendini mutlu etmeye çalışman bütçenin zorlanmasına neden olabilir. Hiç hesapta olmayan ödemelerden dolayı sıkıntı yaşamamak için dikkatli gitmelisin.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

11 Ekim Dünya Obezite İle Mücadele Günü projesi

12 Ekim 2019 Cumartesi 09:10

11 Ekim Dünya Obezite İle Mücadele Günü projesi

11 Ekim Dünya Obezite ile Mücadele Günü kapsamında BEÜ Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kozlu ilçesi Kozlu Alparslan Ortaokulu Spor Kulübü birlikteliğinde sağlıklı beslenen ve sağlıklı büyüyen çocuklar için “Ben de Varım” projesi gerçekleştirildi.

Projeye ilişkin olarak Kozlu Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantıya Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Üniversite Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu ve Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Şube Müdürleri, Kozlu Alparslan Ortaokulu Müdürü Yunus Kara, Spor Kulübü Öğretmeni ve Proje Yürütücüsü Hasan Yılmaz, okul öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Toplantıda, projede gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları, obezite ve riskli öğrencilerin sağlık sorunlarına yönelik taramalar, obezite tanı ve tedavisi, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam için egzersiz, okulda voleybol, atletizm, curling, yüzme, doğa yürüyüşü gibi etkinlikleri içeren faaliyetlerle desteklenmesi gibi konular üzerine sunumlar yapıldı ve proje kapsamında kilo vermede başarılı olan bir öğrencinin konuyla ilgili mektubu da okundu.
Programda konuşan Prof. Dr. Bayraktaroğlu, 11 Ekim Dünya Obezite İle Mücadele Günü’nün önemine değinerek, çocukluk ve adölesan dönemindeki obezitenin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirtti. ‘Ben de Varım’ projesine destek verenlere ve tüm katılımcılara teşekkür eden Bayraktaroğlu, Obezite Merkezinin faaliyetlerinin yürütülmesinde desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, Tıp Fakültesi ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi yöneticileri ile Merkez çalışanlarına şükranlarını iletti.
Program sonunda projenin hayata geçirilmesindeki desteklerinden dolayı Kaymakam Hüseyin Vergi tarafından Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu ve Prof. Dr. Selda Sarıkaya’ya teşekkür plaketi verildi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , 11 Ekim , Obezite , Mücadele , Günü

Yorumlar

Zonguldak Belediye Başkanı’ndan Çufalı’ya ziyaret

12 Ekim 2019 Cumartesi 08:52

Zonguldak Belediye Başkanı’ndan Çufalı’ya ziyaret

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Üniversitenin güncel durumuna ilişkin bilgiler veren Rektör Mustafa Çufalı, ‘Şehir ve Üniversite Bütünleşmesi’ çerçevesinde Zonguldak’ın gelişimine nasıl katkılar sağlanacağı konusunda Başkan Alan ile fikir alışverişinde bulunarak öğrencilere ve şehre daha iyi hizmet verme noktasında işbirliği içerisinde çalışmayı, Üniversitenin bölgesine, iline ve ilçelerine katma değer sağlayacak çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirtti.
Üniversitenin Zonguldak için çok önemli bir değer olduğunun altını çizen Başkan Alan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmaları yakından takip ettiklerini, birlikte ortak çalışmalar yapmaktan büyük mutluluk duyacaklarını, yürütülen ve yürütülmesi planlanan projelerde her türlü destek ve çalışmaya hazır olduklarını ifade ederek Zonguldak’a sağladığı katkılardan dolayı Rektör Prof. Dr. Çufalı’ya teşekkür etti.
Görüşmenin sonunda ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Mustafa Çufalı, Başkan Alan’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve görevinde başarılar diledi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Ziyaret

Yorumlar

Otomobil böyle takla attı... İşte saniye saniye kaza anı...

11 Ekim 2019 Cuma 19:10

Ereğli Haber

Otomobil böyle takla attı... İşte saniye saniye kaza anı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde seyir halindeki otomobil park halindeki otomobilin lastiğine çarptıktan sonra ters döndü. Kazada şans eseri yaralanan olmazken 3 otomobilde maddi hasar meydana geldi.

Kaza akşam saatlerinde Müftü Mahallesi Erdemir Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre şehir merkezi istikametine giden Yüksel Akgün idaresindeki 26 EY 844 plakalı otomobil park halindeki 67 TB 320 plakalı dışa kıvrımlı olan lastiğine ardından da yine önünde park halinde duran 67 UA 367 plakalı otomobile çarptı. Sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil çarpmanın etkisi ile caddeye ters düştü. Kaza anında çevredeki vatandaşlar kısa süreli panik yaşarken, ters dönen otomobildeki sürücünün yardımına koştu. Kazadan burnu bile kanamadan kurtulan sürücü olay yerine gelen 112 sağlık görevlilerine sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek hastaneye gitmek istemedi. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri aldıkları güvenlik önlemlerinin ardından kaza yapan otomobili çekici ile kaldırdı. Kaza nedeniyle yaklaşık yarım saat trafiğe kapalı kalan yol otomobilin kaldırılması ile yeniden trafiğe açıldı.

Yorumlar