Yenilenen konsepti ile Buzoğlu Yapı A. Ş. hizmete başladı

13 Mayıs 2020 Çarşamba 19:32

Yenilenen konsepti ile Buzoğlu Yapı A. Ş. hizmete başladı

Ereğli’nin genç iş adamlarından Plamix Yapı Kimyasalları, Platin Söve Dekoratif Yapı Sistemleri ve Plamix Arduaz Yönetim Kurulu Başkanı Can Buzoğlu, Buzoğlu Yapı A.Ş. firması ile Devrek Yol Ayrımı’nda hizmete başladı.

Yenilenen konsept showroom mağazasında toptan ve perakende yapı malzemeleri alanında hizmete açılan Buzoğlu Yapı, mantolama, alçı-alçıpan, membran-shıngle, yapı kimyasalları, taş yünü, XPS, Söve, karbonlu strafor, çatı ürünleri, stropiyer ve tavan kaplaması konusunda ihtiyacı olan müşterilerini bekliyor.
Açılışa özel indirimlerinin olduğunu duyuran Buzoğlu Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Buzoğlu, Ereğli ve bölge halkına uzun yıllardır hizmet vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Buzoğlu konuşmasında, “2011 yılından beri Ereğli’miz ve bölge illere yapı kimyasalları, dekoratif yapı sistemlerimiz ile hizmet veriyoruz. Birçok ürünü kendimiz üretiyoruz. Kurulduğumuz yıldan beri hiçbir şekilde kaliteden ve güvenden ödün vermedik. Bu vesile ile bize güvenen ve bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ediyorum. Şimdi ise Buzoğlu Yapı A.Ş. ismini verdiğimiz firmamızla alanımızı genişleterek müşterilerimize Devrek Yol Ayrımı’nda hizmet vereceğiz. Açılışa özel kampanyalarımız olacak. Dünya ve ülkemizin zorlu günler geçirdiği bu süreçte yatırımlarımızı durdurmadık. Aksine şuanda fiyatlarımızı olabildiğince aşağıya çektik. Bu sebeple, mantolama, alçı-alçıpan, membran-shıngle, yapı kimyasalları, taş yünü, XPS, Söve, karbonlu strafor, çatı ürünleri, stropiyer ve tavan kaplaması alanında ihtiyacı olan herkesi showroomumuza bekliyoruz. Buzoğlu Yapı’nın bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Buzoğlu Yapı , Can Buzoğlu ,

Yorumlar

Kızılay sokağa çıkan çocukları sevindirdi

13 Mayıs 2020 Çarşamba 18:43

Kızılay sokağa çıkan çocukları sevindirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kızılay Derneği Şubesi ve yönetim kurulu, korona virüsü nedeniyle uzun sürenin ardından dışarıya çıkan 0-14 yaş arası çocuklara hediyeler verip ikramlarda bulundu.

Kdz. Ereğli Kızılay Şubesi ve üyeleri uzun süre sonunda dışarıya çıkan 0-14 yaş arası çocuklara hediyeler ve ikramlarda bulunarak çocukları sevindirdi. Çocukların sevincine ortak olduklarını dile getiren Kdz. Ereğli Kızılay Şube başkanı Yaşar Ciğer “Türk Kızılay Karadeniz Ereğli şubesi olarak bugün saat 11 ile 15 saatleri arasında Corona virüs nedeniyle iki aydır sokağa çıkamayan evlerinden dışarıya çıkamayan çocuklarımızın sahilde ve parklarda yürüme mesafesinde dışarıya çıktığı zamanlardan Türk Kızılayı olarak yanlarında yer aldık onlara çeşitli hediyeler ve ikramlar sunduk heyecanlarına ortak olduk Onlarla mutlu zamanlar geçirdik aileleriyle Anneleri ile babaları ile konuştuk ve çocuklarımız da hep birlikte bu süreçte biraz daha sabrederek bu zorlu süreci hep beraber atacağımız belirttik çocuklarımızla ve aileleriyle güzel zamanlar geçirdik Türk Kızılayı Karadeniz Ereğli şubesi olarak her zaman çocuklarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Gazeteciler kan bağışında bulundu

13 Mayıs 2020 Çarşamba 16:04

Gazeteciler kan bağışında bulundu

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ortaklaşa kan bağışında bulundu.

TOKİ Basın Sitesi'nde yapılan kan bağışına yerel ve ulusal basında görev yapan gazeteciler ve yakınları katıldı. 
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, gazetecilerin her sene geleneksel olarak ramazan aylarında kan bağışında bulunduğunu belirterek "Gazeteciler olarak her sene kan bağışında bulunuyoruz. Kızılay' a ve kan bekleyenlere destekte bulunuyoruz. Bu sene kendi sitemiz olan TOKİ Basın Sitesi'nde kan bağışında bulunuyoruz. Diğer mahalle ve sitelere örnek olsun. Kan bağışına mahalleliyi de davet ettik. Katılım güzel oldu, herkese teşekkür ediyorum" dedi. 
Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın da kampanyanın düzenlenmesinden dolayı memnuniyetini ifade ederek gazetecilere ve basın TOKİ site sakinlerine teşekkür ettiğini kaydetti. Mehmet Günaydın, "Bu akşam da siz değerli basın mensupları ile beraber ortaklaşa düzenlediğimiz kan bağış kampanyasındayız. Öncelikle katılımlarınız için kan bağışlarınız için kurumum ve şahsım adına sizlere teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu yaşanan Korona virüs salgını ve peşine genel Ramazan dolayısıyla maalesef kan stoklarımız iyice dip seviyeyi bulmuş durumda. O yüzden her zamankinden daha fazla kana ihtiyacı var. Bu konuda farkındalık oluşturmak için siz basın mensupları her zaman destek oldunuz ve bugün de kan bağışına destek oluyorsunuz. " dedi. 

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi askıda fatura uygulaması başlattı

13 Mayıs 2020 Çarşamba 13:02

Kdz. Ereğli Belediyesi askıda fatura uygulaması başlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara yönelik “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması başlattı.

Kdz. Ereğli Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ve gıda kolisi desteğini sürdürürken, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için de yeni bir dayanışma uygulaması başlattı. İhtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen ve “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması hayata geçiren Kdz. Ereğli Belediyesi bu sayede ihtiyaç sahibi ailelerin, ödemede güçlük çektikleri su faturalarını askıya çıkardı.
Hayırseverler, belediyenin web adresinden ya da 323 28 40 nolu telefondan öğrenebilecekleri ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarını ödeyebilecekler. Bunun için abonelerin tek dönemlik borçları ödenebileceği gibi, borcun tamamı da kapatılabilecek.

Yorumlar

Korona virüsü yendi... Plazma bağışçısı oldu...

13 Mayıs 2020 Çarşamba 12:31

Korona virüsü yendi... Plazma bağışçısı oldu...

Zonguldak'ta korona virüsü yenen Turgay Uçar (38), plazma bağışında bulunarak tedavi gören hastalara umut oldu.

Zonguldak Alaplı ilçesinde bir fabrikada torna ustası olarak Çalışan Turgay Uçar, 29 Mart'ta halsizlik yaşamaya başladı. Ateşin yükseldiğini fark eden Uçar, ilçedeki Devlet hastaneye başvurdu. Çekilen tomografisinde Covid-19 bulgusuna rastlanan Uçar, ardından Ereğli Devlet Hastaneye yatırıldı. 2 gün süren tedavisinin ardından iyileşti. Evinde 14 gün karantina altında tutulan Uçar’ın yapılan iki testinin sonucu da negatif çıktı. Uçar, tedbir amaçlı 14 gün daha kendini izole ettikten sonra normal hayatına geri döndü. Sağlığına kavuşan Uçar, immün plazma bağışında bulunmaya karar verdi.
Uçar, İzmit'te özel bir hastaneye giderek bağış yaparken yaptığı açıklamada, kısa sürede sağlığına kavuşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Uzun zaman evde karantinada kaldıktan sonra bağışı için gönüllü olduğumu yetkili makamlara belirttim. Hastanede Covid-19 tespit edildikten sonra İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 14 gün boyunca evdeki takip ve kontrollerim devam etti. Ben de kurallara ve önerilere uydum. Kontrol ve testlerimde sıkıntı yaşanmadı" diye konuştu.
Uçar iyileştikten sonra üzerine düşeni yaptığını belirterek, "Covid-19 tedavisi kapsamında plazma bağışı bekleyen hastalarımıza plazma bağışımızı gerçekleştirdik. Bir hastaya şifa olabiliyorsak ne mutlu bize. Hastanelerde tedavi gören tüm hastalara acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , plama bağışı , hastane

Yorumlar