Yeni yönetim belli oldu

6 Nisan 2021 Salı 17:29

Yeni yönetim belli oldu

Kdz. Ereğli Devrek Gökçebey Kültür ve Dayanışma Derneği genel kurulu yapıldı.

Kdz. Ereğli'de faaliyetini sürdüren Devrek Gökçebey Kültür ve Dayanışma Derneğinde yeni yönetim kurulu belli oldu.

Eski başkan Satılmış Kutucu'nun vefatı nedeni ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine Cengiz Berber getirildi.  5 Nisan tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında yeni yönetim kurulu görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

Yönetim kurulu başkanlığına: Adem Kabasakal, Yönetim kurulu başkan yardımcılığına: Ferhat Altunay getirilirken, Ercan Bostancı (Muhasip), Nurten Yılmaz (Sekreter)

Üyeler: Remzi Basan, İlyas Çakir, Cengiz Berber

Dernek yönetiminden yapılan açıklamada,

"Yeni yönetime başarılar dileriz. Göstermiş olduğunuz güvene teşekkür ederiz. Bu vesile ile merhum başkanımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz." denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , devrek , gökçebey ,

Yorumlar

Facianın yıl dönümünde acılar dinmedi

6 Nisan 2021 Salı 16:41

Facianın yıl dönümünde acılar dinmedi

Zonguldak'ın 2012 yılında Çaycuma ilçe girişine ulaşım sağlayan köprünün çökmesi sonucu 15 kişi sular altında kaldı. Aradan geçen 9 yıla rağmen 4 kişiye halen ulaşılamadı. Bu yıl düzenlenen anma töreninde hayatını kaybedenler anıldı.

6 Nisan 2012 günü Çaycuma ilçe girişinde bulunan 252 metrelik köprünün 48 metrelik bölümü bir anda çöktü. Bu sırada köprüde yürüyen 4 kişi ve bir minibüs köprüyle birlikte Filyos Irmağı’na düştü. Dönemin Belediye Başkanı Gülşen’in babası Kemal Gülşen’in yanı sıra ulaşılan 11 kişinin cenazesi ise defnedilirken aradan geçen 9 yıla rağmen kayıp 4 kişiye halen ulaşılamadı. 9 yıl geçmesine rağmen eski Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen’in yeğeni Sezgin Gülşen(21), Kadın Saraç(49), Tahir Özkara(66) ve Necati Azaklıoğlu’a (59) hala ulaşılamadı.

Olayın yaşandığı bölgede anma törenleri düzenlendi. Bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında düzenlenen törende Kur'an-ı Kerim okundu. Yapılan duaların ardından Filyos Nehri'ne karanfil bırakıldı.

Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, "15 vatandaşımız vefat etti. Ben hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Tekrar Cenab'ı Allah'tan ülkemizin hiçbir yerinde böyle bir afetin yaşanmamasını diliyorum. Ölenlerin ruhu şad olsun. Mekanları cennet olsun" diye konuştu. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da "Bugün yine Filyos Çayı'nın kenarında 2012 yılında yaşadığımız faciayı anmak üzere bir araya geldik. Dualar ettik. Yeryüzünde kazalar iki türlü oluyor. Görünür kazalar var. Görülmez kazalar var. Bu tür kazalar aslında görünür kazalar. Belediye başkanı olmanın yanında yıllarca mühendislik yapan insanım. Denizler akarsular, tabiat kuvvetleri onlarla iyi geçinmeyi gerektirir" dedi.

Eşi köprü faciasında kaybeden Vasfiye Örenbaş, "Benim eşim burada vefat etti. Cenazesi bulunmuştu. Bu gün tören oldu. Giden geri gelmiyor. Buradan her geçtiğimde o acıyı hissediyorum. Gece gündüz aklımdan çıkmıyor. Cenazesi çıkmayanlar var. Ağlayanlar var. Mezarı olmayanlar var" diye konuştu.

Facianın yaşandığı köprü ve ırmak drone ile havadan da görüntülendi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , çaycuma , köprü

Yorumlar

Muhtarlar, Başkan Posbıyık ile görüştü

6 Nisan 2021 Salı 16:28

Muhtarlar, Başkan Posbıyık ile görüştü

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yapılan kongre sonrası yeniden göreve gelen Şükrü Kılıç başkanlığındaki Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği yönetimini kabul etti.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, 25 Mart’ta gerçekleştirdikleri kongre sonrası yeni yönetimiyle birlikte Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a ziyarette bulunarak çiçek takdim etti.

Kılıç ve beraberindeki köy ve mahalle muhtarlarından oluşan dernek yönetimini kabul eden Başkan Halil Posbıyık, yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ diyerek çalışmalarında başarı diledi. Muhtar camiasına bugüne kadar verdiği hizmetleri nedeniyle Başkan Posbıyık’a teşekkür eden dernek başkanı Şükrü Kılıç, “Görevde bulunduğunuz tüm süreler içerisinde her daim muhtar arkadaşlarımız desteğinizi yanımızda hissetti. Ereğli’nin menfaatleri ne gerektiriyorsa, Muhtarlar Derneği olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmayı sürdüreceğiz. Pandemi döneminde ortaya koyduğunuz çalışmalar için de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde bürokrasiyi ortadan kaldırdıklarını belirten Başkan Posbıyık “Muhtarlarımızın mahalleleriyle ilgili bir talebi olduğunda artık bana gelmelerine gerek yok. Ekip arkadaşlarım kurduğumuz sistemle gerekli olan çalışmaları yapıyorlar. Bürokrasiyi ortadan kaldırmış olduk. Muhtarlarımızla her zaman birlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni yönetim olarak bundan sonra yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

Muhtarlar Derneği yönetimi daha sonra Başkan Posbıyık ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , halil posbıyık , muhtarlar

Yorumlar

Apandisit belirtileri nedir?

6 Nisan 2021 Salı 15:32

Apandisit belirtileri nedir?

"Apandisit belirtileri nedir, farkedilmediğinde ne gibi sonuçlara yol açar?" Genel Cerrahi Op. Dr. Barbaros Hayrettin TABAK cevaplıyor

Yorumlar

KEPEZ'DE ACİL SATILIK BİNA...

6 Nisan 2021 Salı 14:43

KEPEZ'DE ACİL SATILIK BİNA...

KDZ EREĞLİ KEPEZ MAHALLESİ FAKÜLTE MEVKİİNDE HAZIR KİRACILI 1+1 FULL EŞYALI 11 DAİREDEN OLUŞAN YATIRIMLIK SATILIK BİNA.

http://www.okedemlak.com.tr/ilan/kdz-eregli-kepez-mahallesi-fakulte-mevkiinde-hazir-kiracili-11-full-esyali-11-daireden-olusan-satilik-bina-6996.html

 

Yorumlar