Yeni müftü göreve başladı...

2 Ağustos 2018 Perşembe 14:58

Yeni müftü göreve başladı...

Devrek’in yeni İlçe müftüsü Hasan İzmirli yeni görevine başladı.

Devrek'te 4 yıl görev yapan ve geçtiğimiz günlerde İstanbul’un Kadıköy ilçesine tayini çıkan Devrek Müftüsü Mahmut Çakır'ın yerine Ankara Pursaklar Müftüsü Hasan İzmirli başladı. 
Hasan İzmirli kimdir 
Hasan İzmirli 1969 yılında Düzce’nin Kabalak Köyünde doğdu. İlkokulu kendi köyünde okudu. Yine kendi Köyündeki Kur’an Kursunda iki yıl Kur’an-ı Kerim eğitimini aldı. İmam Hatip Lisesini 1989 yılında Düzce’de tamamladı. 1993 yılında da Kahire El-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Kelam Bölümünden mezun oldu. Bir süre Düzce İmam Hatip Lisesinde Felsefe grubu derslerini okuttu. Askerlik görevini 1995 yılında kısa dönem olarak yaptı. Askerlik dönüşü Düzce ve Karadeniz Ereğli’de üniversiteye hazırlık dershanelerinde felsefe hocalığı yaptı. Memuriyete 1998 yılında, Düzce İli Cumayeri İlçesi Sırtpınar Köyünde İmam-Hatip olarak başladı. Bu sırada aynı ilçenin ilköğretim okulunda çeşitli dersler okuttu. Van Çaldıran Müftülüğü, Düzce Vaizliği, Gerede Müftülüğü ve Pursaklar Müftülüğü görevlerinde bulunan Hasan İzmirli evli ve 2 çocuk babası. İzmirli, gösterdiği üstün başarıdan dolayı Başkanlık tarafından “Başkanlık Takdirnamesi” ile de ödüllendirildi 

Yorumlar

Sözleşme öncesi bilgilendirme toplantısı yapıldı...

2 Ağustos 2018 Perşembe 14:45

Sözleşme öncesi bilgilendirme toplantısı yapıldı...

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında asil listede yer alan ve desteklenmeye hak kazanan kurum ve kuruluşlara yönelik Ajans Zonguldak Merkez hizmet binasında Sözleşme Öncesi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda, öncelikle Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi tarafından projelerin matbu başvuru dosyalarının sunulma ve sözleşme belgelerinin temini ile imzalama süreçleri hususunda sunum gerçekleştirildi. Ardından İzleme, Değerlendirme ve Raporlama Birimi tarafından projelerin uygulama süreçleri, dikkat edilmesi gereken hususlar ile projelere atanan izleme uzmanları hususunda sunum yapıldı.
Desteklenmesine karar verilen projeler için başvuru sahiplerinin, sonuçların ilan tarihinden 27 Temmuz .2018’den itibaren en geç 15 iş günü içerisinde 17Ağustos 2018 başvuru formu ve ekleri, başvuru rehberinde belirtilen destekleyici belgelerin aslı veya onaylı suretleri ile Mali Kimlik Formlarını Ajansa sunmaları gerektiği, KAYS üzerinden yapılan çevrimiçi başvurularla uyumlu başvuru evraklarının Ajansa sunulmasını takiben en geç 5 iş günü içerisinde başvuru sahibi yazılı olarak sözleşmeye imzalamaya davet edileceğini ve yapılacak yazılı bildirimi müteakip en geç 10 iş günü içerisinde sözleşme evraklarıyla birlikte Ajansa müracaat edip sözleşme imzalanması gerektiği vurgulandı.
Toplantı soru cevap bölümünün ardından izleme uzmanlarıyla revize proje bütçelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Yorumlar

Şehrin göbeğinde biriken çöpler mikrop saçıyor

2 Ağustos 2018 Perşembe 12:14

Şehrin göbeğinde biriken çöpler mikrop saçıyor

Zonguldak yaptığı hizmetlerde eleştirilen Zonguldak Belediyesi çöpleri de toplayamıyor. Şehrin göbeğinde oluşan çöp dağları, hem mikrop saçıyor hem de hastalıklara davetiye çıkartıyor.

Zonguldak’ta şehrin göbeğinde biriken çöpler için Zonguldak Belediyesi hiçbir adım atmıyor. Her sokakta görülmesi mümkün olan çöpler, vatandaşların da tepkisi çekiyor. Kazdığı çukurları kapatamadığı için eleştirilen Zonguldak Belediyesi vatandaşlardan gelen şikayetleri de umursamıyor. Belediye yönünden hizmet alamadığı için, Türkiye’de ki birçok ilin gerisinde kalan, turist çekemeyen Zonguldak’ta biriken çöpler, görüntü kirliliğinin yanı sıra hastalıklara da davetiye çıkartıyor.

Yorumlar

İHA muhabiri Ertuğrul Yüksel hac kafilesi ile hacca gitti

2 Ağustos 2018 Perşembe 12:02

İHA muhabiri Ertuğrul Yüksel hac kafilesi ile hacca gitti

Zonguldak Alaplı İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri ve Sonhaberimiz Gazetesi sahibi Ertuğrul Yüksel eşiyle birlikte haç görevini yerine getirmek için kutsal topraklara gitti.

Zonguldak Alaplı Merkez cami önünde toplanan arkadaşlarından haklarını helal etmelerini isteyen Ertuğrul Yüksel, ‘’ Haç görevini yapmak üzere eşimle birlikte kutsal topraklara gidiyoruz. Cenabı Allah inşallah herkese bu duyguyu tattırır. Bayram müddetince Hac görevini ifa edeceğim. Burada sizlerle birlikte olamayacağım için şimdiden herkesin Mübarek Kurban bayramını canı gönülden kutluyorum” dedi.

Yorumlar

Vali Çınar’a Çanakkale’den gelen hediyeleri verdiler

2 Ağustos 2018 Perşembe 11:33

Vali Çınar’a Çanakkale’den gelen hediyeleri verdiler

Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi mensupları Vali Ahmet Çınar’ı ziyaret ettiler.

Şehit aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, Yönetim Kurulu üyeleri ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Recep Başar, geçtiğimiz günlerde Valiliğin himayelerinde düzenlenen Çanakkale gezisine katılan şehit yakınları, terörle mücadele gazilere, muharip gaziler ve yakınları ile 15 Temmuz gazileri adına Vali Ahmet Çınar’a teşekkür ederek Çanakkale’den getirdikleri hediyelerini takdim ettiler.
Vali Ahmet Çınar da “Devletimiz, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda canını veren aziz şehitlerimizin yakınları ile kahraman gazilerimizin her zaman yanında olacaktır” dedi.

Yorumlar