Yeni başlangıçlara MERHABA…

15 Temmuz 2017 Cumartesi 18:35

Yeni başlangıçlara MERHABA…

Her merhaba yeni bir başlangıçtır aslında...

Bende yeni başlangıç ile merhaba diyorum.
Başlangıçlar güzeldir. Neye başladığınızı bildiğiniz, önünüzü gördüğünüz zaman.
Ama zamanın ne getireceği de bilinmez tabi. “Her şeyin hayırlısı” demek kalır insana.
Benim yeni başlangıcım Ereğli'ye gelmeye karar vermek ile başladı. Tanıyanlar da var, tanımayanlar da…
O halde Yeşim Özdoğan'ı tanımaya çalışalım. Buraya biyografimi yazmaya gerek yok. Üniversite sayesinde Zonguldak ile tanıştım. Şans eseri buradan sevgilerimi yolladığım Sonay hocamın girişimi ile Pusula ailesine girdim. Sokak röportajından, programlardan, ana habere kadar birçok alanda görev yaptım. Küçük yaştan beri çalışıyor olsam da bu sektörde Pusula TV’nin yeri bende her zaman ayrı olmuştur. Hem öğrendim, hem iyi insan biriktirdim hem de büyüdüm. Büyümeye de devam ediyorum. Babaannemin bana ilk duasıdır "Allah karşına iyi insanlar çıkarsın" iş hayatında hep te öyle oldu.
15 yaşlarında Halil abi ile tanıştım. Ondan oflaya puflaya öğrendiğim, “ne işime yaracak?” dediğim ne varsa, hepsi karşıma çıktı ve bana yeni iş kapıları açtı. Çocukluğum onun yanında kamera çantası taşımak ve durmadan öğrenmekle geçti. İletişim lisesinde okumamın da avantajı var tabi.
Lise bitti, üniversiteye geldim ve Ali Rıza Tığ gibi bir insanı tanıdım. Çoğu kişi “sevmiyorum” dese de, bana “sen bu adamla nasıl çalışıyorsun?” deseler de, onun içini anlatmama gerek yok. Kalbinin, tanıdığım ve bana onu diyen insanlardan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Çok şey öğrendim, hem iş anlamında hem de manevi anlamda. Bana dediği sözler aklımın hep bir köşesindedir. Örneğin "Kötü niyetle iyi murada erilmez"... Daha çok şey yazabilirim.
Şimdi ise “bu kız ne iş yapıyor?” diye merak edenler var. Yine iyi bir insanla çalışıyorum. Pusula sayesinde tanıdığım Vedat Kılıç ile beraber güzel işler yapıyoruz, yapacağız. Kdz. Ereğli Haber ile karşınıza çıktık ama daha güzel işler peşine geldi. İz Medya Prodüksiyon'u duymamış olabilirsiniz, çünkü daha çok yeni. Yeni açtığımız bu işletme de tanıtım prodüksiyon, anket çalışmaları, diksiyon dersleri gibi kapsamlı bir işe girdik. İnşallah hakkımız da hayırlısı olur. Bu yola girerken içim de endişem yoktu ve önümü de görüyordum. O yüzden yazımın başında dediğim gibi “başlangıçlar güzeldir, önünüzü gördüğünüz zaman.” Ben gördüm, iyi işler ile karşınız da olacağız. Yakında sizlerde bunu göreceksiniz.
O zaman sizlere ve Ereğli’ye yeniden “merhaba” deyip yazımı sonlandırıyorum. Bu yolda yanımda olan başta Vedat Kılıç olmak üzere herkese teşekkür ediyorum...

Yorumlar