Yazıcıoğlu'na teşekkür ziyareti...

26 Kasım 2019 Salı 19:15

Yazıcıoğlu'na teşekkür ziyareti...

Karadeniz Ereğli Gümeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, derneğe sağladığı katkılardan dolayı Yazıcıoğlu Şirketler Grubu'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu'nu, Grup bünyesinde hizmet veren Çilek Döviz A.Ş.'de ziyaret eden Karadeniz Ereğli Gümeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Songül Koçdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yüce; Yazıcıoğlu'na çiçek takdim ederek, derneğe verdiği desteklerden ötürü teşekkür ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yazıcıoğlu da Yazıcıoğlu Şirketler Grubu olarak imkanları ölçüsünde, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına destek vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , yazıcıoğlu , Ereğli Gümeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan ,

Yorumlar

Başkan Demirtaş müjdeleri peş peşe sıraladı

26 Kasım 2019 Salı 18:45

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş müjdeleri peş peşe sıraladı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş makamında basın toplantısı düzenledi. 24 derslikli ortaokul olmak üzere bir çok projeyle ilgili müjdeli haberler verdi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, beldeye 24 derslikli okul yapımı için gerekli olan 11 milyon bütçenin il özel idaresi tarafından ödeneğinin ayırıldığını açıkladı.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş bu gün makamında Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ak Parti Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit, Belediye Meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da katılımı ile basın toplantısı düzenledi.

24 derslikli okula 11 milyon hazır
Başkan Demirtaş Gülüç’e yapımı planlanan 24 derslikli ortaokulun yapımı için il özel idaresinden 11 milyon TL ödeneğin ayrıldığını ve yakın bir zamanda ihaleye çıkacağını açıkladı. Gülüç’te sahil kesiminde ki gezinti alanları için dolgu çalışmalarının ve kafeterya yapımı çalışmalarının devam ettiğini belirten Demirtaş, millet bahçesi, diş hastanesi ve sağlık ocağı projeleriyle ilgili gelişmeler hakkında gazetecilere bilgi verdi. Başkan Demirtaş toplantıda şu sözlere yer verdi; “Öncelikle buradaki değerli çocuklarımıza müjde vermek istiyoruz. Ortaokulumuzun yapım aşamasında ki, maddi olarak İl Özel İdarenin koymuş olduğu bütçe taslak hazırlandı. Dün itibari ile imzalanmış oldu. 2019’da 5,5 trilyon, 2020’de 5,5 trilyon olmak üzere. 24 derslikli bir ortaokul yapılıyor. Bu da beldemiz için önemli bir gelişmeydi. Çünkü beklediğimiz bir çalışmaydı.

Birlik ve beraberlik vurgusu

AK Parti ailesi olarak emeği geçen milletvekilimize, valimize, sayın kaymakamımıza, il başkanımıza, ilçe başkanımıza, belde başkanımıza, Ankara’da olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Saadet Oruç Hanımefendiye, muhtarlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yani AK Parti ailesi olarak, Gülüç Belediyesi çalışma arkadaşlarımız olarak teşekkür ediyorum burada. Tabi Zonguldak bölgesi Recep Demirtaş’a, valimizin özellikle hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sizlere, biraz bölgemizde yapılan çalışmalardan bahsetmek istiyorum. 2019 seçimlerinden sonra tekrar göreve talip olduk. AK Parti Belediye başkanı olarak talibiz. Biz istedik ki Gülüç’te daha güzel hizmetler yapılsın, daha güzel çalışmalar yapılsın ve de bunların örneklerini, meyvelerini almaya başladık. Hemen kısa kısa toparlayayım.

500 bin TL'lik temizlik aracı geliyor

Biz göreve gelir gelmez Türkiye Belediyeler Birliğinden bütçe bağladık. Yaklaşık maliyeti 500 bin TL civarında. Çevre Şehircilik Bakanlığımızın bize hibe olarak vereceği süpürge aracımız, önümüzdeki 10-15 gün içerisinde geliyor. Bundan sonra ilçe başkanımızın da desteği ile ilkokul projesini gündeme aldıracağız.

Sahil projesi ve kafeterya yapılıyor

Sahilde yeni yürüyüş yerlerimiz için alt yapı dolgu alanı çalışmalarımız tam hızla devam ediyor. Kafeteryamız ihalesi yapıldı, çalışmaya devam ediyor.

Diş hastanesi ve millet bahçesi projesi

Diş hastanesi programımız var, gerçekleştirmeye çalışacağız. Orman Bakanlığı’ndan millet bahçesi alanımız için onayı çıktı. Şuan bölge müdürlüğümüzde taslaklar hazırlandı, tahsisi Gülüç Belediyesi’ne yapıyor. Bu bizim için önemli bir gelişmeydi, orada 26 dönümlük arazinin tahsisinin Gülüç Belediyesine yapması bizim açımızdan son derece önemliydi.

Sağlık ocağı projesi hayata geçiyor

Bir diğer projemiz sağlık ocağımızın burada belediye binamızın yan tarafına taşıyoruz. İl sağlık müdürümüz ile görüştük, projeyi bize gönderdi. Dağlar Köyü, Topçalı, Hamza Vakıflı, Işıklı Köyü tarafındaki vatandaşlarımızda bu sağlık ocağını kullandığı için üst bölgede zorluk yaşıyorlardı. 3 veya 6 ay içerisinde sağlık ocağımızın bir şubesi aşağıya gelecek.

"Gülüç'e en güzel hizmetler yakışır"

Biz göreve geldiğimiz günden bu yana milletvekillerimiz, il başkanımız, ilçe ve belde başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve muhtarlarımızla uyum içerisinde çalışıyoruz. Hepimizin ortak amacı Gülüç’e hizmet etmek. İktidar belediyeciliğinin en iyi örneğini Gülüç’te sergilemeye çalışıyoruz. Gülüç’ü ilerleyen günlerde çok daha güzel günler bekliyor. Gülüç’e de en güzel hizmetler yakışır. Biz vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirip daha fazlasını yapmaya çalışacağız. Ankara’da Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç hanımefendinin büyük emeği ve katkıları var. Ben kendilerine, milletvekillerimize teşekkür ediyorum.”

Çakır “Başkanımızın bütün projelerinin arkasındayız”
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, birlik ve beraberlik içerisinde olunduğunda aşılamayacak bir problemin olmadığının en güzel örneğini Gülüç’te bir kez daha gördüklerini söyledi. Başkan Çakır konuşmasında “Bugün bir müjdeyi daha Gülüç beldesine vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Seçim döneminde gerek belde gerekse de belediye başkanımız, milletvekillerimiz ve bizler olarak Gülüç halkına söz verdiğimiz bir okul projemiz vardı. Okulun yeri ile ilgili Gülüç belediye başkanımız gereğini yaptı. Kendisi de ve bizlerde projeyi takip ettik. Dün İl Genel Meclisi’nden hayırlısı ile karar çıktı. Yaklaşık 11 Milyon lira civarında ödenek ayırttık. Artık bundan sonrasına hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Tabi bunun çıkmasında Milletvekillerimizin, İl Başkanımızın başta Sayın Valimizin, Sayın Kaymakamımız, İl Genel Meclis başkanımız ve İl Genel Meclis üyelerimizin, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin herkesin katkısı ile birlikte yaptık. Az önce de Gökhan Başkanımız da ifade ettiği gibi birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz vakit aşılamayacak hiçbir şey yok. Başkanımızın bütün projelerinin arkasındayız” dedi.

Fatih Çakır ayrıca Ak Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın da bu projede çok büyük emeği olduğunu, annesinin rahatsızlığından dolayı toplantıya katılamadığını kaydetti.

Yapılan açıklamaların ardından toplantıya katılan mahalle muhtarları Başkan Demirtaş ve Çakır’a teşekkür etti.

Yorumlar

İlk tırmanma duvarı Zonguldak'a yapılıyor...

26 Kasım 2019 Salı 16:45

İlk tırmanma duvarı Zonguldak'a yapılıyor...

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ve Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlu'nun girişimleri sonucunda Batı Karadeniz'in ilk tırmanma duvarı Zonguldak'a yapılacak.

 Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ve Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlu'nun girişimleri sonucunda Batı Karadeniz'in ilk tırmanma duvarının Zonguldak'a yapılması için çalışmalara başlandı. Spor salonuna kurulacak tırmanma duvarı için Federasyon Spor Tırmanış Kurul Üyesi Murat Salim Şeren ve Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlu Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel'i makamında ziyaret ederek, proje hakkında görüşme yaptı. Şu anda proje aşamasında olan tırmanma duvarı gerekli çalışmaların tamamlanmasının ardından ihalesi yapılarak spor salonuna kurulacak. 
Öte yandan tırmanma duvarının faaliyete geçmesinin ardından okul sporlarında ve şampiyonlarda Minikler, Küçükler, Gençler ve Büyükler kategorilerinde lisans çıkartılarak speed ve Bouldering branşlarında sporcular ter dökecek. 

"Tırmanış doğa sporudur" 
Federasyon Spor Tırmanış Kurul Üyesi ve Spor Tırmanış antrenörü Murat Salim Şeren, "Tırmanmak insanoğlunun temel motor becerilerindendir. Bir içgüdüdür. Günümüzde hayatta kalmak ya da avlanmak için sarmaşıklara ağaçlara ya da kayalara tırmanmamız gerek olmadığından aslında hepimizde var olan ama kaybettiğimiz bir içgüdüdür. Tırmanış rekreatif olarak da yapılabilen ve hem fiziksel hem de psikolojik zorlanmayı gerektiren bir doğa sporudur. Kaya tırmanışı zaman içinde dağcılığın bir antrenman yöntemi olmaktan çıkmış başlı başına özel bir dal haline gelmiştir" diye konuştu. 

"Hedefimiz dağcılık sporunu gençlere tanıştırmak" 
Dağcılık İl Temsilcisi Mustafa Bacıoğlu hedeflerinin dağcılık sporunu gençlere tanıştırmak olduğunu söyleyerek, "Dağcılık Federasyonu ve Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile Site Spor Salonu'na tırmanma duvarı yapılacak. Bunun için de Federasyon Spor Tırmanış Kurul Üyesi Murat Salim Şeren Zonguldak'a gelerek teknik bilgi verdi. Federasyon desteği ile ortaya güzel bir şey çıkacak. Zonguldak'ta gençlere dağcılık sporunu tanıştırmak istiyoruz. Sporcularımız okul sporlarında ve şampiyonalarda ilimizi temsil edecekler. İnşallah ilerleyen zamanlarda şampiyonlara bile ev sahipliği yapabileceğiz" diye konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Batı Karadeniz , dağcılık sporu , ilk tırmanma duvarı

Yorumlar

Çevrenin korunması için çağrıda bulundu...

26 Kasım 2019 Salı 16:34

Çevrenin korunması için çağrıda bulundu...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli çevrenin korunması ile ilgili yaptığı basın açıklamasında bir çok konuya değindi.

 Kent yaşamında aidiyet duygusunun gelişmesi ve yerleşmesinin önemli olduğunu belirten Dereli; “Yaşadığımız Kenti korumada, kentte yaşayan insanlarımızın yaşadıkları çevre ile kendilerini bağdaştırmaları bu çevre ile aralarında bir bağ kurmaları oldukça önemlidir. Yani birey kendisini yaşadığı yere ait hissetmelidir. Yaşadığımız yer sadece evimiz değil evimizin dışıdır aynı zamanda. Çaycuma gelişiyor, modernleşiyor; Kentte yaşayan insanlarımızda aidiyet duygusunun gelişmesi ve yerleşmesi de gerekiyor.Yaşadığı evine kendisini ait hisseden birisi nasıl evine sigara izmariti, çöp, çekirdek kabukları atmıyor, yerlere tükürmüyor, duvarlara yazı yazmıyorsa, yaşadığı kente de aidiyet duygusu ile bağlanmalı ve evinin dışında da çevresine çöp, sigara izmariti, çekirdek kabukları atmamalı, yerlere tükürmemeli ve gördüğü duvarlara yazı yazıp görüntü kirliliği yaratmamalıdır. Kentini ilgilendiren ve kentini korumakla ve geliştirmekle ilgili projelere destek vermeli, etkinliklere mutlaka katılmalıdır. Ambalaj atıklarını evsel atıklardan ayrı toplamak ve geri dönüşüme kazandırmakla ilgili Çaycuma Belediyesinin güzel bir uygulaması var. Yani kullandığınız cam, plastik, metal, kâğıt/karton ve kompozit ambalajlı ürünlerin atıklarını çöpe atmayıp, evde, ıslak çöpten ayrı bir torba içerisinde biriktirerek yakınınızdaki geri kazanım kafeslerine atmanız gerekiyor. Çaycuma Belediyesi tarafından toplanan ambalaj atıkları ayrıştırma tesisinde ayrılıyor ve geri kazanıma gönderiliyor. Bu uygulama ile; kentimizin katı atık depolama alanına giden çöp miktarı azaltır, çevremizin korunmasını sağlarız. Çöpün taşınması ve depolanmasını kolaylaştırırız. Ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesiyle hammadde kullanımını azaltarak, doğal kaynaklarımızı koruruz. Malzeme üretiminde endüstriyel işlem sayısını azaltmak suretiyle enerji tasarrufu sağlarız. Küresel ısınmayı yavaşlatırız. Çöp yığınları demek sera gazları demek. Yeni iş olanağı yaratılmasına, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlarız, geleceğe yatırım yaparız. Belediyemizin bu uygulaması ile Çaycuma’da yaşayanlar olarak şanslıyız. Ancak bizler geri dönüşüm uygulamasına yeteri kadar destek oluyor muyuz? Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliğine göre; Bitkisel atık yağların konutlarda, lokantalarda ve restoranlarda lavaboya dökülmesi yasaktır. Bitkisel atık yağlar; atık su toplama sistemlerinin ve kanalizasyonların daralmasına ve tıkanmasına, toprak kirlenmesi ile beraber yer altı suyu kaynaklarının kirlenmesine, denizlerin kirlenmesine sebep olmaktadır. 1 litre bitkisel atık yağ 1 milyon litre içme suyunu kirletebilmektedir. Atık bitkisel yağlardan biodizel yakıt üretiliyor. Ve bu sistem tüm dünyada teşvik edilen çevresel bir problemi çevresel bir avantaja dönüştüren sistemdir. Bitkisel atık yağdan üretilen 1 ton biyodizel kullanımı CO2 emisyonunu 3 ton azaltır. Bu da hava kirliliğini ve küresel ısınmayı önleme açısından önemlidir. 
Ayrıca atık bitkisel yağlardan biodizel yakıt üretimi ile Ülkemizin yabancı kaynaklı petrole olan bağımlılığı önemli ölçüde azaltılabilir. Bu nedenle bitkisel atık yağların lavaboya dökülmemesi ve bitkisel atık yağ üreten kafe, lokanta ve restoranların çevre lisansı almış geri kazanım tesisleriyle veya bitkisel atık yağ ara depolama tesisleri ile yıllık sözleşme yaparak atık yağ bidonu bulundurmaları, konutlarda yaşayan vatandaşlarımızın da atık yağlarını bir şişede toplayıp en yakın atık yağ bidonu bulunduran kafe, lokanta ve restorana teslim etmeleri gerekiyor. Ayrıca vatandaşlarımız müşterisi olduğu kafe, lokanta ve restoranların bitkisel atık yağlarını nasıl bertaraf ettiklerini sorgulamalı; bitkisel atık yağları için atık yağ bidonu bulundurmayan ve lavaboya dökenlerden hizmet almamalıdır”dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Çaycuma , Zonguldak , kent konseyi , çevre korunması , çevre , basın açıklması

Yorumlar

Babacıoğlu GMİS'i ziyaret etti...

26 Kasım 2019 Salı 16:30

Babacıoğlu GMİS'i ziyaret etti...

Türk Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) Zonguldak İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret etti.

 Kamu-Sen İl Temsilciliği Yönetim Kurulu ile birlikte GMİS Genel Teşkilatlanma Sekreteri Tayfun Demir’i ziyaret eden Bacıoğlu, Zonguldak, Batı Karadeniz Bölgesi ve çalışma hayatı sorunları üzerine görüş alışverişinde bulundular. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kamu-Sen , GMİS ziyaret

Yorumlar