Yazıcı'da aday çıktı

22 Aralık 2017 Cuma 11:03

Yazıcı'da aday çıktı

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, 2018 yılı Nisan ayında gerçekleşecek TSO seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.


Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 22 Ekim 2017 tarihinden 2018 yılının Nisan ayına ertelenmesiyle beraber Kdz. Ereğli Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, TSO başkanlığına aday olduğunu söyledi. Yazıcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çok kıymetli sanayicilerimiz, iş adamlarımız, ticaret erbabımız, basın mensuplarımız ve bölgemizde yaşayan kıymetli vatandaşlarımız,
Malumlarınız olduğu üzere 22 Ekim 2017 tarihinde yapılması planlanan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimleri 2018 yılının Nisan ayı içerisinde yapılmak üzere ertelenmişti. Ekim ayı öncesinde TSO seçimleri için aday olan gruplar çalışmalarına başlamış ve bölgemizin gelişip kalkınması noktasında ellerini taşın altına koymuşlardı. Ekim ayında yapılması planlanan TSO seçimleri konusunda kamuoyundan bazı dostlarımızın göreve talip olmamız noktasında ki istek ve ısrarlarına rağmen herhangi bir şekilde adaylığımızın söz konusu olmadığını deklare etmiştim. TSO Seçimlerinin Ekim ayından 2018 yılı Nisan ayında yapılmak üzere ertelenmesi akabinde beraber yürüdüğümüz dostlarımızın destekleri ve kamuoyunun göreve talip olmamız konusunda ki talep ve beklentilerini yinelemeleri bizleri bu önemli görev için sorumluluk almaya yöneltti.

Bölgemizin yeni bir vizyon ve açılıma ihtiyacı olduğu aşikardır. Biz büyürsek bölgemiz, bölgemiz büyürse ülkemizde büyüyecek anlayışı doğrultusunda bölgemizin gelişip kalkınması, ekonomimizin pozitif ivme kazanması ancak ve ancak birlik ve beraberliğimizin sağlanmasıyla elde edileceğine dair olan inancımız, ekip arkadaşlarımızla birlikte talip olduğumuz makama karşı olan sorumluluk duygumuzu pekiştirmektedir. Allah’a hamd olsun ki, bu güne kadar bölgemizin gelişip kalkınması noktasında gerek ticari hayatımızda gerekse görev aldığımız Sivil Toplum Kuruluşları aracılığıyla birçok hizmet yapmaya muktedir olduk. Bölgemize hizmet etme konusunda dün nasıl heyecanla, şevkle, azimle, sabırla, birlik beraberlik içerisinde mücadele ettiysek bu günden sonra da aynı kararlılıkla Karadeniz Ereğlimiz ve ülkemiz için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle, Allah’ın izniyle, ailemizin ve dostlarımızın desteklerini yanımıza alarak, kamuoyunun talep ve beklentilerini gözeterek, bölgemizin gelişip kalkınması noktasında hizmet etme makamı olduğuna inandığım Ticaret ve Sanayi Odamızın Nisan 2018 ayı içerisinde yapılacak seçimlerinde ekip arkadaşlarımızla birlikte göreve talip olduğumuzu tüm kamuoyunun dikkatine sunarken, ilerleyen günlerde yapacağımız basın toplantısı ile detaylı açıklamaları Birlik ve Gelişim Grubu olarak sizlerle paylaşacağımızı belirtir, seçimlerde aday olan tüm iş insanlarımıza başarılar dilerim.”

 

Etiketler:

Faruk Yazıcı , TSO , Seçim , Kdz. Ereğli ,

Yorumlar
  • ZÜLFİKA ÇELİK
    22 Aralık 2017 Cuma 12:25

    EREGLİ İÇİN IYİ OLUR ŞİMDİDEN TEBRİKLER

Alaplı İmam Hatip Ortaokulu’na iki dalda iki ödül

21 Aralık 2017 Perşembe 17:18

Alaplı İmam Hatip Ortaokulu’na iki dalda iki ödül

Zonguldak Çaycuma ilçesinde “Genç Sadalar Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması düzenlendi.

Alaplı İmam Hatip Ortaokulu Çaycuma’da düzenlenen “Genç Sadalar Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma” ve “Genç Bilaller Ezan Okuma” yarışmalarında ikincilik ve üçüncülük elde ettiler. Zonguldak’ta bulunan İmam Hatip Ortatokulları arasında Çaycuma ilçesinde yapılan yarışmada Alaplı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Yusuf Eren Halıcı üçüncü, Talha Keleş il ikinci oldu.
Alaplı İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Harun Özdemir, Din Kültürü Öğretmenleri İsmail Tonguç, Emine Karadağ, habibe Güven ve Büşra Dinçer tarafından hazırlanan öğrencilerin başarısı ilçede öğrencilerin velileri arasında sevinç yaşattı. Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Alaplı İmam Hatip Ortaokulundaki öğrencilerinin başarıların tesadüf olmadığını ifade ederek, “Öğrencilerimiz Talha Keleş ve Yusuf Eren Halıcı’yı Alaplı ilçemizi başarı ile temsil ettikleri için tebrik ederken, başta okul müdürümüz ve öğretmenlerimizi kutluyorum. 3 Ocak 2018 tarihinde Zonguldak merkezde yapılacak kız öğrenciler arası yapılacak Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasına katılacak okulumuz öğrencilerine şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah birincilik ödülünü de kızlarımız Alaplımıza hediye ederler” dedi.

Yorumlar

BAKKA 2017 yılı son yönetim kurulu toplantısı yapıldı

21 Aralık 2017 Perşembe 17:02

BAKKA 2017 yılı son yönetim kurulu toplantısı yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA) 2017 Yılı Aralık ayı yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Toplantıya; Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi Kemal Çeber, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Bartın Valisi Nusret Dirim, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen ve BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar katıldı.
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı 5 gündem maddesinin görüşülmesinin ardından son buldu.

Yorumlar

Köpeğini bulana para ödülü verecek

21 Aralık 2017 Perşembe 14:26

Köpeğini bulana para ödülü verecek

Zonguldak’ta 5 gün önce kaybolan köpeğini bulup kendisine teslim edene para ödülü verecek.

Ferdi Tunca’nın çalıştığı iş yerine ait "Bixi" isimli dişi köpek On Temmuz Mahallesi'nden 5 gün önce kayboldu. Ferdi Tunca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Köpeğimiz 5 gün önce bağlı olduğu tasmasını bir şekilde çıkartarak kaçmış. Çevrede aramalarımıza rağmen bulamadık. En son iki gün önce Çaymadar Mahallesi civarında görmüşler. Köpeğimizi gören duyan varsa lütfen haber versin. Görenlerin bilenlerin haber vermesini rica ediyoruz.”
Tunca, köpeği bulana ödül vereceklerini belirtti.

Yorumlar

Sahil çöp, moloz, plastik atıklarla doldu

21 Aralık 2017 Perşembe 14:23

Sahil çöp, moloz, plastik atıklarla doldu

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde Alacaağzı mevkisindeki iki kilometre uzunluğundaki sahilin bir bölümü çöp, moloz, plastik atıklarla doldu. Vatandaşlar ise sahile metreler kala yaşanan çevre kirliliğine tepki gösterdi.

İlçenin Alacaağzı mevkisinde adeta çöp dağları oluştu. Sahilin yakınında biriken çöpler, çevre kirliliği oluşturdu. Çöp atıkların yanı sıra moloz, plastik gibi atıklar da kirliliği gözler önüne serdi. Sahil kıyısında çöpten katmanların oluştuğunu anlatan vatandaşlar, yaklaşık iki kilometre uzunluğundaki sahilin kentin en güzel sahillerinden birisi olduğuna vurgu yaptılar. Çevre kirliliğine dikkat çeken Şerif Cihan ise duruma tepki gösterdi.
Parke taşlarının dahi deniz kenarına atıldığını anlatan Cihan, “Ben yıllardır burada yaşıyorum. Bu görüntülerle alakalı ben çeşitli makamlara şikâyette bulundum. En son Cumhurbaşkanlığına yazdım. Görüntüler ortada. Bir kamyon geldi. Artık vatandaşın mıdır, belediyenin midir? Çöp döküyor. Biz çöp dökülüyor diyoruz yalancılıkla suçluyorlar. İşte her şey ortada. Burası TTK’ya ait bir bölge. Gördüğünüz şist yığını TTK’nın. Zaman zaman ihale edilip özel şirketlere satılıyor. İlerideki tabelayı gördünüz. TTK iş sahası olduğu ve girmenin yasak olduğu bir yer. Ama buraya çöp döküldüğüne göre bu işten TTK da sorumlu. Burası koruma altında olması lazım. Ne bekçisi var ne güvenliği var. Önüne gelen buraya gelip çöp döküyor. Burada kat kat çöplüğümüz var. Yaklaşık burasının yüksekliği 10 metre vardır herhalde. Biz de vatandaş olarak bu durumu şikayet ettiğimiz zaman kötü oluyoruz. Ağzımızı kapatacağız, konuşmayacağız. Hiçbir şey görmeyeceğiz. Gözümüzü yumacağız ve sadece işimize bakacağız” diyerek tepki gösterdi.

“En güzel sahilimiz burası”
Sahilde düzenleme yapılmasını isteyen Şerif Cihan, "Belediye başkanı ile telefonda görüştük. Kendisi inşaatçıların döktüğünü söyledi. Engel olamadıklarını, gece yarılarına kadar orada mı bekleyelim dedi. Hafriyatın bir kısmını da kendisi döktürdüğünü söyledi. Yaklaşık bir buçuk yıldır da buralara belediyeler dökmüyormuş. Belediyemiz buraya bir buçuk yıldır çöp dökmediğini beyan ediyor. İşte plastik malzemeler, inşaat malzemeleri, ne ararsanız burada var. Sonuçta görüyorsunuz. Belediye dökmemiş olsa bari buna izin vermemesi gerekiyor. Bizim en güzel sahilimiz burada düzenleme yapılsa denize girsek. Başka yerde denize zaten giremiyoruz. Bir tek sahilimiz burası. Çok uzun bir sahil. Yaklaşık iki kilometre var. Yaklaşık 9-10 yıldır buraya çöp dökülüyor. Mücadele verdikçe kazanamadık. Sonuç ortada” şeklinde konuştu.
Belediye yetkilileri ise bölgenin metruk olduğunu, alana vatandaşlar tarafından moloz döküldüğünü ifade ederek dökülen molozların yeniden toplandığını ifade ettiler.

Yorumlar