Yaya geçitlerinde zor anlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi 17:02

Yaya geçitlerinde zor anlar!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaya geçidini kullanan vatandaşlar, sürücülerin görüş açısını engellediği noktalarda zor anlar yaşıyor.

 

Kdz.Ereğli ilçe merkezi anıt kavşağında yer alan yaya geçitleri zaman zaman vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Özellikle anıt meydanından sahile geçmek isteyen vatandaşlar, yaya geçidini kullandığı esnada park halindeki araçların sürücünün görüş açısını engellediği görülüyor. Zaman zaman kazaların da yaşandığı noktada, araç sürücüleri son anda yayaları fark ederek durması olası zincirleme kazaya da etken oluyor. Sürücü kurslarında eğitim alan aday sürücülerin bu yolu kullanması da vatandaşlar tarafından eleştiri konusu oldu. Atatürk Bulvarı istikametinden gelen aday sürücülerin yaya geçitlerinin sık olduğu bölgede eğitim alması da tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , yaya geçidi , anıt kavşağı , yaya , vatandaşlar

Yorumlar
  • Abdullah
    12 Ekim 2021 Salı 18:06

    Araçların yaya kaldırımın dibine parketmesi yayaları Son anda farketmemize neden oluyor Ve bazı yayalarda nasıl olsa yol benim diye elinde telefon sahilde volta atar gibi geçmesi dikkatlerden kaçmıyor Özellikle yağmurlu havalarda bı sürücü olarak yağmurlu havada yaya kaldırım olmasa dahi yayalara öncelik tanıma taraftarıyım Sürücü aracın içinde ıslanmaz Ve 5 saniyedende biśey kaybetmez

Milli sporcuyu silahla yaralayan taksici tutuklandı

9 Ekim 2021 Cumartesi 16:35

Milli sporcuyu silahla yaralayan taksici tutuklandı

Zonguldak’ta dün cadde ortasında Milli Diskçi Berke İnaloğlu’na silahlı saldırıda bulunan taksi şoförü Serhat D., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, akşam saatlerinde Gazipaşa Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, sporcu Berke İnaloğlu ile taksi sürücüsü Serhat D. arasında trafikte yol verme meselesi yüzünde tartışma çıktı. Bir süre tartıştıktan sonra ikili vatandaşların araya girmesiyle ayrıldı. Taksi sürücüsü Serhat D., Berke İnanoğlu’nun peşinden giderek aracının önünü kesti. Taksi şoförü Serhat D., aracın camından Berke İnaloğlu’nu 2 kurşunla ayağından vurarak yaraladı. Yaralanan Berke İnaloğlu kendi imkanlarıyla hastaneye gitti. Tedavi altında alınan sporcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olay sonrası bölgeye gelen ekipler çevrede inceleme başlattı. Polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek bölgeyi trafiğe kapattı. Olay yerinden uzaklaşan taksi şoförü Serhat D.'nin bir süre sonra polis ekiplerine teslim olduğu öğrenildi. İfadesi alınmak üzere emniyete getiren taksi şoförü işlemlerin ardından öğle saatleri Zonguldak Adliyesine getirildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Serhat D., nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , kurşun , milli sporcu , berke inaloğlu , taksi şoförü

Yorumlar

Yağmurun ardından çöpler limana doldu

9 Ekim 2021 Cumartesi 12:57

Yağmurun ardından çöpler limana doldu

Zonguldak’ta yağmurla birlikte derelere atılan çöpler limana doldu. Şehri güzelleştirmek amacıyla yapılan sahil projesinin bulunduğu alana biriken çöpler hoş olmayan görüntülere sahne oldu.

Zonguldak’ta derelere atılan çöpler liman caddesinde birikti. Yüzlerce çöp limanda görüntü kirliliğine neden oldu. Limandaki atıkların içerisinde, pet şişeler, plastik top ve pet şişe gibi atıklar yer aldı. Vatandaşlar, “Denizimiz bu çöpler yüzünden kirleniyor. Biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Denize çöp atanların ceza işlem uygulanması gerek. Yetkililerin biran önce denizi temiz bir hale getirmesi gerek” diyerek tepki gösterdi.

Öte yandan belediye yetkililerinden de derelerin limanda birleştiği noktada temizleme çalışması yapılması istendi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , liman , çöp , yağmur

Yorumlar

Kapılar miniklere açıldı

8 Ekim 2021 Cuma 16:37

Kapılar miniklere açıldı

Kdz. Ereğli ilçesinde Hayvanları Koruma Haftası’nda 120 İlkokul öğrencisi Belediye Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerinin Hayvanları Koruma Haftası’ndaki ziyaretçileri İlkokul öğrencileri oldu.

Kayabaşı Alemdar, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu ile özel bir kolejden toplam 120 öğrenci hafta boyunca Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi’ni gruplar halinde ziyaret etti. Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi ve Veteriner Özgür Fahrettin Coşgun, barınağı gezdirip buradaki hayvanlar ve sokak hayvanları hakkında minik öğrencilere bilgi verdiler.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , ereğli belediyesi , sokak hayvanları

Yorumlar

Acil yolu elden geçiyor

8 Ekim 2021 Cuma 16:33

Acil yolu elden geçiyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, devlet hastanesi acil servis yolundaki bozuk yerlerin tamirat çalışmalarına başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi girişi ile Acil Servis arasında kalan taş parke yolda tamirat çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hastane yönetiminin talebi doğrultusunda yoldaki bozuk yerlerin sökümüne başladı. 

Başkan Posbıyık son meclis toplantısında, Kdz. Ereğli Belediyesi sınırları içerisindeki Devlet Hastanesi’ne başka belediyeden hizmet getirmelerine tepki göstermişti.

Kdz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları, tamirat çalışmaları tamamlanıncaya kadar sürecek.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , ereğli belediyesi , hastane , tamirat , hastane , acil servis

Yorumlar