Yavru kuşa Gençlik Merkezi lideri sahip çıktı

8 Ekim 2019 Salı 15:44

Yavru kuşa Gençlik Merkezi lideri sahip çıktı

Zonguldak'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde donmak üzere olan yavru kuşa Gençlik Merkezi lideri sahip çıktı. Yavru kuşa gençlik merkezi lideri sahip çıktı

 Zonguldak'ta geçtiğimiz günlerde sağanak yağış ve fırtına nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binası önüne yavru kuş düştü. Soğuktan donmak üzere olan kuşu fark eden Gençlik Merkezi lideri Şendoğan Uyar, kuşu elleriyle yakalayarak binanın içerisine aldı. Uyar ilk olarak yavru kuşu kurulayarak, birkaç gün binanın içerisinde besledi. Ardından Uyar ve Gençlik Merkezi memurlarından Sinan İbrahimoğlu, eski gücüne kavuşan yavru kuşu doğaya saldı. Uyar’ın yaptığı bu hareket taraflı tarafsız herkesin kalbini fethetti. 
Gençlik Merkezi memuru Sinan İbrahimoğlu, ''Arkadaşımız Şendoğan Uyar, yavru kuşu birkaç gün önce binanın önünde donmak üzereyken buldu. Ardından yavru kuşu kurulayarak birkaç gün besledi. Eski gücüne kavuşan yavru kuşu ise bugün salıyoruz. Herkesin dışarıda yaşayan hayvanlara karşı biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz. Elimiz yettiğince hayvanlar için kapımızın önüne su ve yiyecek koyalım. Bu kış günün dışarıdaki hayvanlarımıza sahip çıkalım” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü , yavru kuşa yardım ettiler

Yorumlar

DHMİ Eylül sonu uçuş rakamları açıklandı

8 Ekim 2019 Salı 15:30

DHMİ Eylül sonu uçuş rakamları açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı Eylül sonu uçak trafiği rakamlarını yayımladı.

 DHMİ Eylül sonu rakamlarını açıkladı. Zonguldak’ta bu yıl Eylül sonuna kadarki iç hat ve dış hat seferlerindeki oluşan istatistikler şu şekilde; 2019 eylül sonu iç hatlar 357 dış hatlar 57 olmak üzere toplam 414 uçuş gerçekleşti. Zonguldak’ta ticari uçakta iç hatta, 17 dış hatta 51 uçuş gerçekleşti. İç hatlar da 15 bin 263 kişi dış hatlara ise 6 bin 328 yolcu uçmuştur. Eylül ayı doluluk oranı ise iç hatlarda yüzde hatlarda yüzde 66 dış hatlarda ise yüzde 94. Yolcu taşımacılığında ise Eylül 2019 tarihinde iç hatlarda 140 ton, dış hatlarda ise 111 ton yük taşındığı belirtilmiştir. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , DHMİ fiyatları

Yorumlar

Başkan Demirtaş promosyon anlaşması imzaladı

8 Ekim 2019 Salı 13:32

Başkan Demirtaş promosyon anlaşması imzaladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş belediye çalışanlarının maaşlarını aldığı banka ile promosyon anlaşması imzaladı.

 Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, belediye çalışanlarının maaşlarını aldığı Vakıf Bank Kdz. Ereğli Şube Müdürü Cengiz Tandoğdu ile protokol anlaşması imzaladı. Gülüç Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen anlaşmada Vakıflar Bankası Kdz. Ereğli Şube Müdürü Cengiz Tandoğdu, banka personeli Çağla Taşgelen ve Özlem Demiryarız ile Gülüç Belediyesi Muhasebe Müdürü Ferhan Aksoy’da katıldı. 
Çalışanların alın terine büyük saygı duyduğunu ve karşılığını da fazlasıyla almaları gerektiğini belirten Demirtaş, yapılan promosyon anlaşması ile çalışanların gelirlerine bir nebze daha katkıda bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi. Demirtaş konuşmasında “Biz Gülüç’e kazandırdığımız tüm eserleri ve hizmetleri belediyemizde çalışan arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Memurundan işçisine kadar tüm personelimizin yapılan hizmetlerde büyük emekleri var. Göreve geldiğimden bu yana çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almaları için mücadele ettim. Yaptığımız promosyon anlaşması ile gelirlerine katkıda bulunduk. Bundan dolayı da büyük mutluluk duyuyorum. Yapılan anlaşmanın tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Allah kazançlarını aileleri ile birlikte güle güle yemek nasip etsin” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , GülüçBelediye Başkanı , protokol anlaşması imzalanması , işçi

Yorumlar

Cezaevi değil kafe

8 Ekim 2019 Salı 12:57

Cezaevi değil kafe

Zonguldak'ta bir işletmeci kafesini cezaevi gibi tasarlayarak ilginç bir görüntüye imza attı. İçeriye giren müşteriler kafe ortamı yerine cezaevi ortamı yaşıyor.

 Kent merkezindeki Üniversite Caddesi'nde özellikle üniversite öğrencilerinin ilgisini çeken ilginç bir kafe konsepti projesi hayata geçirildi. Bir süre önce kafe açmak isteyen girişimci kardeşler, cadde üzerinde fazla sayıda kafe olduğunu fark edince önce bir anket yayınladı. Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan katılımcılar, sıradan bir mekandan ziyade, cazibe merkezi olabilecek özellikle bir iş yeri talep etti.
Bunun üzerine harekete geçen kardeşler, bir apartmanın bodrum katında ismini Codes Kafe koydukları projelerini hayata geçirdi. 

Kafeye değil cezaevine giriyorlar 
Kafenin bir bölümüne demir parmaklıklar yerleştiren iş yeri sahipleri, nezarethane ortamını yaşamak isteyen müşterilerine özel anlar yaşatıyor. Kafeye gelen müşteriler, sipariş verdikleri kahve ile demir parmaklıkların ardına geçerek cezaevi ortamı yaşıyor. Demir parmaklıklar ardında elleri zincirlenen ayakları da prangalanan müşteriler, duvarda asılı kıyafetler ile sabıka fotoğrafı pozu veriyor. Ankesörlü telefon ile kurgu gereği yakınları ile görüşüyor. 

"Sıradan mekanlardan ziyade farklı bir ortam oldu" 
Ağabeyi Ercan Kabasakal ve eniştesi Murat Keloğlu ile birlikte hayata geçirdikleri kafenin detaylarını İHA'ya anlatan işletmeci Taner Kabasakal, "Öğrencilerimize yönelik değişik bir eğlence ortamı olarak düşündük. Öğrencilerimiz hem eğlensinler hem de vakit geçirsinler. Öğrencilere anket yaptık. Hep sıradan kahve mekanları olduğunu söylediler. Hem oyun olsun hem de hapishane tarzı bir mekan istediler. Böyle bir konsept oluşturduk. Değişik bir ortam oldu. Öğrenciler buraya gelip fotoğraf çektiriyor. Sosyal medyada paylaşımlar yapıyorlar. Çok da güzel oldu. Olumlu dönüşler olmaya başladı. Gelen öğrencilerimizde arkadaşlarına aktarıyorlar. 10 boyutlu sanal gerçeklik gözlüğü var. Batı Karadeniz'de yok. Zonguldak'a yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü adı altında bir sistem kurduk. Öğrenci bundan memnun kaldı. Çok geç kalınmış bir ortam olduğunu söylediler. Şu anda öğrencilerimiz buraya devamlı geliyorlar" diye konuştu. 
Kabasakal, 10 boyutlu gözlük ile oynanan oyunların da büyük ilgi gördüğünü aktardı. Aynı zamanda kafede Ejderha nefesi tabir edilen dondurma da dikkat çekiyor. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , ceza evi konsepti kafe

Yorumlar
  • Veysel alkan
    9 Ekim 2019 Çarşamba 01:12

    Gençler kendinize gelin, Cezaevi toplum gözünde ne anlama gelindiği aşıkar Keyfi keder dinlenme eğlenme yeme içme gibi yansıtılması ı şitletle kınıyorum. Mademki değişik bir şey yapma gereği duydunuz. Atalarımızın dedelerimizin yerin kaç mt. Altında aileleri için rızık kazandığı alın teri döktüğü evinden getirdiği birkaç lokmasını yedikleri gibi.. Yani ilimize yakışan emek inin başkenti. Ni yansıtsaydınız ya... Yinede Allah utandırmasın iyi kazançlar

25 genç Çanakkale Şehitler Mezarlığını ziyaret etti

8 Ekim 2019 Salı 12:48

25 genç Çanakkale Şehitler Mezarlığını ziyaret etti

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Akyamaç Köyünde ikamet eden 25 kişilik genç grubu Akyamaç Köyü Merkez Cami İmam Hatibi Sebahattin Güner nezaretinde Çanakkaleyi ziyaret etti.

 Cami İmamı Hatibi Güner; "Bu cennet vatanın hangi zor şartlar altında ecdat tarafından bize emanet edildiğini yerinde göstermek için 13 bin km uzaklıktan gelip (Avustralya, Anzak) dedelerini ziyarete gelenler kadar ecdadımıza gereken değeri veremediğimizin ezikliğini hissettiğimiz için bu ziyareti tertip ettik. Gençlerimizin milli birlik beraberlik, vatan sevgisi,ecdadımıza minettarlık noktalarındaki hassasiyetlerini artırmak için bu tür faaliyetlerimiz devam edecektir. Çanakkale ziyaretine katılan gençlerimizle bir ilki yaşadıklarını çok duygulandıklarını ve memnuniyetlerini dile getirdiler. Bundan sonrada bu tür etkinliklerin devam etmesi için temenni de bulundular. Bizlerde desteklerinden dolayı Çaycuma Kaymakamlığımıza özellikle bir önceki Kaymakamımız Serkan Keçeli Bey'e, Çaycuma Müftülüğümüze, bizlere aracını tahsis eden Çaydeğirmeni Belediyesi Başkanı Satılmış Gebeş'e, muhtarımıza, Efe Mühendisliğe ve gençlerimizin ailelerine gençlerimiz adına çok teşekkür ediyorum"dedi.  

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Akyamac köyü , 25 gencin Çanakkale'ye gidişi

Yorumlar