Yavru Arslanlar iki maçtan da galip ayrıldı...

16 Temmuz 2018 Pazartesi 13:16

Yavru Arslanlar iki maçtan da galip ayrıldı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Galatasaray futbol okulu ile Antrenör Muhsin Aydın futbol okulu öğrencileri hazırlık maçı yaptı. İki grupta yapılan maçlardan yavru Arslanlar galip ayrıldı.

Kdz. Ereğli Galatasaray Futbol Okulu öğrencileri ile Antrenör Muhsin Aydın Futbol Okulu öğrencileri Şehir Vefa Karakurdu Stadı’nda hazırlık maçı için bir araya geldi. İlk olarak 8 yaş grubu öğrencilerinin 30’ar dakikadan iki devre ve yarım sahada yaptıkları karşılaşmayı minik arslanlar 1-0 galip olarak tamamladı. 
11 yaş grubunda oynanan ikinci karşılaşma ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Genç Arslanların üstün oynadığı karşılaşmada futbol okullarının antrenörleri genç yetenekleri yönlendirerek saha içerisinde yapmaları gerekenler noktasında sık sık uyarılarda bulundu. Karşılaşma genç Arslanların 3-1’lik üstünlüğü ile sona erdi. Antrenör Muhsin Aydın iki maçta da skorun çok önemli olmadığını belirterek, çocukların bu tür karşılaşmalarda inanılmaz tecrübeler kazandıklarını ve kendilerini gösterme fırsatı bulduklarını söyledi. Kdz. Ereğli Galatasaray Futbol Okulu antrenörleri Gürkan Eren ve Metin İlhan Ceylan’ın futbolculuk dönemlerinde kendilerine hocalık yaptığını ve kendileri ile gurur duyduğunu belirten Aydın, eski öğrencilerinin çok daha güzel yerlere geleceğini ifade etti. 
Kdz. Ereğli Galatasaray Futbol Okulu Antrenörü Gürkan Eren’de eski hocası Muhsin Aydın’a düzenlenen organizasyondan dolayı teşekkür ederken, Ereğli ilçesinden iyi futbolcular yetişmesi için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada çabalarının artarak devam edeceğini söyledi. Eren ayrıca düzenlenen organizasyonu izlemeye gelerek manevi destek veren çocukların ailelerine de teşekkür etti. 
Sabah saat 10.00’da başlayan ve 13.00’te sona eren organizasyonu her iki futbol okuluna giden çocukların aileleri de büyük bir heyecanla izleyerek zaman zaman tezahüratlarda bulundu. Organizasyon sonunda her iki okulun antrenör ve öğrencileri birbirlerine sarılarak sahadan ayrıldı. 

Etiketler:

spor , futbol ,

Yorumlar
  • aydın demir
    17 Temmuz 2018 Salı 09:09

    Arslanlar ne oluyor?

Ereğlili bedensel engelli yelkenci Türkiye birincisi oldu

13 Temmuz 2018 Cuma 14:07

Ereğlili bedensel engelli yelkenci Türkiye birincisi oldu

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan 2.4 MR Engelli Yelken Türkiye Şampiyonasına katılan Kdz. Ereğlili sporcular derece ile geri döndü.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 25 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Mersin’de düzenlediği Bedensel Engelliler Paralimpik Yelken Türkiye Şampiyonası birincisi Ereğlili Büşra Nur Çelik oldu.
Kdz. Ereğli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Ereğli Demir Spor Kulübü Yelken Antrenörü Talat Çerçioğlu eşliğinde Büşra Çelik, Sena Karaoğlu, Ereğli Belediye Spor Kulübü Sporcuları Atilla Altay, Emre Karaoğlu olmak üzere 1 Antrenör, 4 sporcu ve 1 refakatçının katıldığı şampiyona da, Büşra Nur Çelik Gençlerde Türkiye 1'si, genel klasmanda Türkiye 3'sü, Sena Karaoğlu Türkiye 5'si, Atilla Altay Türkiye 9'su, Emre Karaoğlu Türkiye 10'cusu oldu.
Kdz. Ereğli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da konuya ilişkin şu bilgilere yer verildi: “Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun faaliyet programları çerçevesince yapılacak turnuvalar ve Türkiye Şampiyonalarına ilçemizden katılım sağlayarak bunların yanında Olimpiyatlara katılmaya hak kazanacak engelli sporcular yetiştirmek hedeflerimiz arasında yer almaktadır.”

Yorumlar

Devrekliler Mesut Özil'i A Milli Takım'da görmek istiyor...

12 Temmuz 2018 Perşembe 13:27

Devrekliler Mesut Özil'i A Milli Takım'da görmek istiyor...

Devrekliler, hemşehrileri olan Arsenal'in Türk asıllı Alman futbolcusu Mesut Özil’i A Milli Takım'da görmek istiyor.

İngiltere Prmier Lig takımlarından Arsenal'de forma giyen Türk asıllı Alman milli futbolcu Mesut Özil'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere’de bir araya gelerek fotoğraf çektirmesi üzerine başarılı futbolcuya Alman medyasından tepki gelmişti. Tüm bunlara karşın Devrekli hemşehrileri ise Mesut Özil'e destek veriyor. Bir işletmede 29 yaşındaki oyuncunun da forma giydiği Almanya maçlarını izleyen futbolseverler, Mesut'u ay-yıldızlı forma altında görmek istediklerini dile getirerek, ”Öncelikle dünya futbolunun yıldızları arasında yer alan hemşehrimiz Mesut Özil ile gurur duymaktayız. Kendisi Türk ve dünya futbolunun bir değeridir. Mesut kardeşimizi futbol adına, özellikle de dünya futbolu adına hiç kimseye yedirmeyiz. Biz millet olarak daima arkasındayız. Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek diye bir terim vardır ya, biz Devrek halkı olarak hele hele ülkemizdeki futbol camiasına gönül verenler olarak Mesut kardeşimizin her daim yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Mesut Özil’i biz A Milli Takım'da görmek isteriz. Kendisini kabul etmeyecek bir takım göremiyoruz. Eğer Mesut, Milli Takım'a dönmek isterse bizler inanıyoruz ki yetkililer seve seve kendisini kabul edecektir” diye konuştular. 

Yorumlar
  • Serdar
    13 Temmuz 2018 Cuma 15:44

    Gelmesine gerek yok zamanında olacaktı yanlış yapar bizim ona ihtiyacımız yok kaldığı yerden devam etsin

Gülüç Belediyespor'un yaz futbol okulu açıldı...

7 Temmuz 2018 Cumartesi 18:35

Gülüç Belediyespor'un yaz futbol okulu açıldı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyespor’un yaz futbol okulu 90 sporcu ile açıldı.

Gülüç Belediye Başkanı ve Gülüç Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Demirtaş 90 sporcu ile yaz futbol okulunu açtıklarını söyledi. Futbol okuluna gelen tüm sporcuların malzemelerinin kendileri tarafından karşılandığını ve hiçbir şekilde ücret alınmadığını belirten Demirtaş, gençlerin ülkenin geleceği için büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. Demirtaş konuşmasında “Bu yılki yaz futbol okulumuzu da açıyoruz. Futbol okulumuza katılım her geçen yıl artıyor. Bu yıl 90 çocuğumuz kurslarımıza katılacak. Hepsinin malzemelerini ücretsiz olarak kendilerine takdim ediyoruz. Kurslarımız haftada dört gün ve 45 gün sürecek. Bu süre zarfında çocuklarımız kulübümüzün antrenörleri eşliğinde spor yapacaklar. Biz gençlerimizi önemsiyoruz. Çünkü onlar ülkemizin geleceği. Her biri bizim için ayrı bir değer ifade ediyor. Bizde onlara gereken önemi dün olduğu gibi bu günde veriyoruz. Gençlerimiz ne kadar spora yönlendirilirse her alanda başarıları da bir o kadar artar. Kötü alışkanlıklardan, bilgisayar oyunlarından da bir o kadar artar” dedi. 
Gülüç Belediyespor’un yaz futbol okulu Antrenör Taner Suruç nezaretinde Gülüç Halısahası’nda yapılacak. 

Yorumlar

Kozlu Su Sporları merkezi incelendi...

7 Temmuz 2018 Cumartesi 18:13

Kozlu Su Sporları merkezi incelendi...

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve beraberindekiler Kozlu Su Sporları merkezinin inşaatını incelediler.

Kozlu Su Sporları merkezi inşaat çalışmalarını Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, İl Emniyet Müdürü A. Metin Turanlı, Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, BAKKA Genel Sekreteri Elif Acar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Akif Başdağ'ın da olduğu heyet yapım aşamasında olan tesisi incelediler. Kozlu Su Sporları Merkezinin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için kış mevsiminde yıkılan mendirek çalışmaları hakkında Vali Ahmet Çınar ilgili kurumlarla görüşmelerde bulundu. Kozlu Su Sporları Merkezinin sorunsuz ve en yakın zamanda halkın hizmetine sunulacağı belirtildi. 

Yorumlar