Yasin Tuğçe’sine kavuştu

8 Eylül 2018 Cumartesi 19:15

Ereğli Haber

Yasin Tuğçe’sine kavuştu

Kdz. Ereğli’nin genç işadamlarından Yasin Çınar dün akşam düzenlenen düğün töreni ile Tuğçe Çınar (Çam) ile dünya evine girdi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çınar ile Şerife Çınar’ın oğlu Çınar Orman Ürünleri sahibi Yasin Çınar, görkemli bir düğün töreninde Nuran ve Yaşar Çam’ın kızları Tuğçe Çam ile dünya evine girdi.
Gülüç Belediyesi düğün salonunda gerçekleşen törende genç çiftin nikahını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş kıyarken, şahitliklerini ise Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Kdz. Ereğli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, AK Parti Eski Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan yaptı.
Başkan Demirtaş nikah sonrası genç çifte ömür boyu mutluluklar dilerken, nikah defterine genç çifte vermesi için AK Parti Zonguldak Eski Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’a verdi. Genç çifti tebrik ederek nikah cüzdanını Tuğçe Çınar’a veren Candan, kendilerine bir ömür boyu mutluluk temenni etti.
Nikah töreninin ardından genç çift ve davetliler yöresel oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlendi.
İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak Yasin ve Tuğçe Çınar çiftini tebrik ediyor, kendilerine sağlıklı, huzurlu ve ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Yorumlar

Balık esnafından alkışlanacak davranış...

8 Eylül 2018 Cumartesi 14:28

Balık esnafından alkışlanacak davranış...

Zonguldak’ta bir aracın çarptığı hamile kediyi balık hali esnafı sahiplendi. Veteriner kliniğinde sezaryen ile ameliyat ettirilen kedi, iki yavrusuyla balık halinin maskotu oldu. Esnaf, kediye “Ayşe” ismini koydu.

Kent merkezinde hamile bir kediye araç çarptığını fark eden balık hali esnafı, durumu aynı iş merkezinde bulunan Özel Veteriner Kliniği hekimlerinden Önder Alkan’a iletti. Esnafın sahiplendiği kedi, Önder Alkan tarafından başarıyla ameliyat edildi. İki yavrusu dünyaya gelen kediye balık hali esnafı “Ayşe” adını koydu. Yavrularını balık halindeki bir dükkanın asma katına saklayan kedi, gün boyu esnafın verdiği balıklar ile karnını doyuruyor. Hale gelen müşterilerin de ilgi odağı olan kedi, halin adeta maskotu oldu.
Kediye gerçekleştirilen ameliyatı anlatan Veteriner Hekim Önder Alkan, “Çarşımızın Ayşe isimli kedisi bundan yaklaşık 1.5 ay önce trafik kazası geçirdi. Kalçası kırıldı. Kalça kırıklığından dolayı kalçada daralma meydana geldi. Doğum zamanı kanalda daralma olduğundan dolayı normal doğumu gerçekleştiremedik. Çarşının esnafı ile hep beraber klinikte hayvanımızı sezaryen yaptık, iki yavrusunu aldık. Şu an sağlıklı bir şekilde esnafın bakımına bıraktık. Esnaf beraber oldu, toplandı, maliyetlerini karşıladı. Biz de yardımcı olduk. Kendi çarşımızın kedisidir. Bu arada rahmini aldık. Çünkü kalçası kırık ve bir daha doğum yapma şansı yok” diye konuştu.
Balık hali esnaflarından Bayram Yılmaz ise, “Veteriner hekim arkadaşımız bize her türlü yardımcı oldu. En son doğumunu yaptırdı. Sezaryen ile yaptırdı, çünkü kalça kırığı olduğu için doğum sırasında bebekler zarar görür, ölür diye kendisi sağ olsun. Bizim Ayşemiz buranın maskotudur. Asil bir kedidir. Ameliyattan sonra sağlıklı ve iki yavrusu var” dedi.

Yorumlar
  • Vaandaş
    8 Eylül 2018 Cumartesi 17:13

    Allah sizden razi olsun allah rizkinıı bol etsin

Sevgilisinden ayrılıp kayalıklara çıkan genç AFAD'a sıığındı

8 Eylül 2018 Cumartesi 14:20

Sevgilisinden ayrılıp kayalıklara çıkan genç AFAD'a sıığındı

Zonguldak’ta sevgilisi ile tartışan genç kayalıklara çıktı. Ekipler genci kurtarmaya çalışırken, kendi imkanlarıyla kayalıklardan çıkan genç, ekiplere sarılarak ağladı.

Edinilen bilgiye göre olay Fener semtinde meydana geldi. İddiaya göre sevgilisi ile tartıştığı iddia edilen 23 yaşındaki T.G., fener kayalıklarına çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine AFAD, polis ve 112 ekipleri çağırıldı. Polis ve sağlık ekiplerinin uzun süren çalışmalarının ardından kayalıklardan kendi imkanlarıyla çıkan genç AFAD ekiplerine sarılarak hüngür hüngür ağladı. Ekipler tarafından ambulansa bindirilen genç ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    11 Eylül 2018 Salı 10:57

    ULAN BİR KIZ İÇİN DEĞERMİYDİ BEE BEN OLSAM SENİN YERİNE AYRILDIĞIM KIZ İÇİN BU KADAR KENDİME ZULÜM ETMEZDİM NE DEMİŞ AŞIK VEYSEL SENİ SEVMEZ İSE BİR GÜZEL BAĞLANIP DA DURMA GÖNÜL.

Oy birliğiyle kabul ettiler... Şehidimizin adı yaşatılacak

7 Eylül 2018 Cuma 16:06

Oy birliğiyle kabul ettiler... Şehidimizin adı yaşatılacak

İki hafta önce Batman’nın Kozluk İlçesinde çatışma sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın adının çocukluğunun geçtiği Mahalle’de yaşayacak. Alaplı Belediyesi Meclisi eylül ayı toplantısında, şehit Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın isminin çocukluğunu geçtiği 690 Evler Aile Parkı'na verilmesi önerisi, oy birliğiyle kabul edildi.

Alaplı Belediye Meclisi’nce oybirliğiyle kabul edilen kararın ardından, Belediye Başkanı Nuri Tekin, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Turan'ın adını sonsuza kadar yaşatmak istediklerini söyledi.
Meclis üyelerine teşekkür eden Tekin, "Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimizin çocukluğunun geçtiği 690 Evler Mahallesi'ndeki aile parkına isminin verilmesi konusunda sosyal medyada arkadaşlarının bir talebi vardı. Bizde şehidimizin babasıyla görüşerek aile parkına Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan ismini verdik. Şehidimizin ismini sonsuza kadar çocukluğunun geçtiği parkta yaşatacağız" dedi.

Yorumlar

AFAD o kuşun imdadına yetişti...

7 Eylül 2018 Cuma 16:00

AFAD o kuşun imdadına yetişti...

Zonguldak'ta AFAD ekipleri, yaralanan bayağı balaban kuşunun imdadına yetişti.

Bir kedi tarafından saldırıya uğradığı tahmin edilen ve yaralanan Bayağı Balaban kuşunun imdadına AFAD Zonguldak İl Müdürlüğü ekipleri yetişti. Ekipler, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ile irtibata geçti. Yaralı kuş, tedavi edilip tekrar doğaya salınmak üzere gönderilen görevlilere teslim edildi. Görevliler tarafından yapılan incelemede kuşun bir tür balıkçıl olan Bayağı Balaban olduğu ve neslinin tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ifade edildi.

Yorumlar