Yaşamını yitiren baba oğlunun yanına defnedildi...

11 Aralık 2019 Çarşamba 15:07

Yaşamını yitiren baba oğlunun yanına defnedildi...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli beldesinde 3 ay önce kendisine böbrek veren 28 yaşındaki oğlu Tayfun Yıldız'ı kaybetmenin acısını yaşayan Cevat Yıldız, tedavi gördüğü İstanbul'daki özel bir hastanede yaşamını yitirdi. Baba Yıldız, cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

 19 Eylül tarihinde babasına verdiği böbrek sonrasında beklenmedik bir şekilde yaşamını yitiren Tayfun Yıldız'ın ardından bu kez de babası vefat etti. Uzun yıllardır böbrek yetmezliği rahatsızlığı yaşayan ve oğlunun kendisine verdiği böbrek ile yaşama tutunmaya çalışan Cevat Yıldız, bir süredir tedavi gördüğü İstanbul'daki özel bir hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cevat Yıldız'ın ölümü ailesinde büyük üzüntü oluştururken babanın son dileği oğlunun yanına defnedilmekti. Baba Cevat Yıldız'ın cenazesi öğle namazını müteakip Gümeli Merkez Camisinde kılınan cenaze namazı sonrasında oğlunun yanına defnedildi. 
Güçlükle ayakta durabilmişti 
Geçtiğimiz Eylül ayında Tayfun Yıldız, rahatsızlanmadan 3 hafta öncesi babası Cevat Yıldız'a ameliyatla böbreğini verdi. Tayfun Yıldız ameliyattan bir gün sonra aniden fenalaşması sonrası kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.Baba Cevat Yıldız, oğlunun cenaze namazını enfeksiyon riski nedeniyle evinin balkonundan izlerken, gözyaşlarını tutamamıştı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı

Yorumlar

Zonguldak'ta eğitim semineri...

11 Aralık 2019 Çarşamba 14:21

Zonguldak'ta eğitim semineri...

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ceza muhakemesinde seri muhakeme ve basit yargılama eğitim semineri düzenlendi.

 Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen seminere Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş, Alternatif Çözümler Daire Başkanı Orhan Cüni, Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, vali yardımcıları, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, protokol üyeleri, kurum amirleri, belediye başkanları ve davetliler katıldı. 
Seminerin açılış konuşmasını yapan Başsavcı Hüsnü Hakan Yağız, "Bilindiği üzere kamuoyunda birinci yargı reformu paketi olarak adlandırılan 7188 sayılı ceza muhakemesi kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun 24 Ekim 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Ceza muhakemesi kanununun 250. Maddesinde seri mahkeme usulü 251 ve 252 maddeleri basit yargılama usulünü bükme bağlanarak yargılama sisteminde yerini almıştır. Mahkeme sürecini kısaltmak ve adalet sistemini zorlayan iş yükü baskısını hafifletmek amacıyla kabul edilen seri muhakeme usulü bozulan kamu düzeninin daha hızlı ve etkili şekilde sağlanmasına hizmet edecektir" dedi. 
Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş, "Toplumsal adaleti sağlamada güveni tesis etmede davaların uzun süreli olmasının önüne geçmede gerçekten güzel kurumlar olacağını düşünüyoruz. Bildiğiniz üzere 7188 sayılı yasa ile ceza muhakemesi kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapıldı. 1 Ocak 2020 tarihinde bu düzenlemeler yürürlüğe girecek. Bunlarda neleri getiriyor. Uzlaşma kurumu biraz daha genişliyor. Kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararı daha etkin hale getiriliyor. Ön ödemede de taksitler halinde ödeme imkanı getiriliyor. Bunlar alternatif çözümler. Bir de iki yeni kurum geliyor. Bunlar seri yargılama ve basit yargılama. CMK 250. maddesinde basit suçlar dediğimiz katalog halinde saydığımız suçlar ile muhakeme sürecini kısaltıyoruz. Yine basit yaralamada da ilgili maddeleri düzenliyoruz. Bu da kovuşturma evresinde duruşma açmaksızın kişilerin belli cezai indirimden yararlanmasını öngörüyor. Tabi biz bu mevzuat yürürlüğe girmeden önce bakanlığımız olarak daha önceki uygulamalarda da yaptığımız gibi sahaya inip bunu sizlerle konuşmak, tartışmak, beraber değerlendirmek üzere toplantılar yapmaya karar verdik. Bu amaçla toplantılarımıza başladık. Van, Erzurum, Malatya, Diyarbakır ve birkaç ilde toplantılar yaptık. Geçen hafta bitirdik. Bu gün de buradayız. Aynı zamanda Ankara'da da bugün itibariyle eğitim seminerleri başlıyor. Konya, Bursa bu hafta içerisinde devam edeceğiz. Sene sonuna kadar diğer illerimizde mümkün olduğunca arkadaşlarla buluşarak mevzuatı, uygulamaların hayata geçmesine vesile olacağız" diye konuştu. 
Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı da seminerin başarılı geçmesini temenni etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , seri muhakeme ve basit yargılama eğitim semineri

Yorumlar

Alaplı Emniyet Müdürü görevine başladı...

11 Aralık 2019 Çarşamba 13:15

Alaplı Emniyet Müdürü görevine başladı...

Zonguldak Alaplı ilçe Emniyet Müdürlüğüne atanan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Küçükdağ , ”Vatandaşımızın huzur ve güvenliği için 24 saat esasına dayalı, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız” dedi.

 Alaplı'da görev yapan Emniyet Müdürü Cengizhan Zengin'in tayinin çıkmasının ardından Zonguldak Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Fatih Küçükdağ Alaplı Emniyet Müdürlüğü görevine atandı. Alaplı'da görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ve vatandaşlarla her zaman iletişim içinde olacaklarını söyleyen Mehmet Fatih Küçükdağ, kapılarının halka her daim açık olduğunu ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Emniyet Müdürü

Yorumlar

Engelleri aştılar doğaya sahip çıktılar...

11 Aralık 2019 Çarşamba 12:05

Engelleri aştılar doğaya sahip çıktılar...

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyette bulunan Engelsiz Yaşam Merkezinin sakinleri engelleri aşarak doğaya sahip çıkmaya başladılar.

 Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü, El Sanatları Programı, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri “Sanat Engel Tanımaz” isimli sosyal sorumluluk projesi Devrek MYO Kampusu El Sanatları Atölyesinde hayat geçirildi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Şule Kıycı ve Öğretim Görevlisi Ferah Şavkar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje de Devrek Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan 10 öğrencinin doğa ile ilişkilerini keşfetmeleri, duygusal bağ kurmaları, çevre bilinçlerini koruma ve sahiplenme duygularını geliştirmeleri amaçlanırken, hayata geçirilen projede daha önceden hazırlanan kuş evlerini çeşitli şekillerde rengarenk boyayan öğrenciler yaptıkları çalışmalardan dolayı keyifli vakit geçirdiler. Öğrenciler tarafından çeşitli desenlerle işlenen kuş evlerinde ki karelerin ortaya çıktığı çalışmalarda ,0 tüm engeller unutulurken, tamamlanan kuş evleri Devrek Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesinde bulunan ağaçlara asılacak ve soğuk kış günlerinde kuşların sıcak yuvası olacak.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , engelliler , kuş kafesi , doğa

Yorumlar

BEÜ'de Ulusal Denizcilik ve Lojistik zirvesi düzenlendi...

11 Aralık 2019 Çarşamba 11:43

BEÜ'de Ulusal Denizcilik ve Lojistik zirvesi düzenlendi...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Denizcilik Fakültesi tarafından organze edilen ‘III. Geleneksel Sektör Söyleşileri’ bu yıl Ulusal Karadeniz Denizcilik Ve Lojistik Zirvesi ismiyle düzenlendi.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği (BÜDEMDER) tarafından gerçekleştirilen zirveye, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Ayaz, Türkiye Denizcilik Federasyonu (TURDEF) Başkanı Erkan Dereli, Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi öğrencileri yanında BEÜ Denizcilik Fakültesi akademik-idari personeli ve öğrenciler katıldı. 
Etkinliğin açılışında konuşan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz’de öğrenci odaklı ulusal kapsamdaki denizcilik kongrelerine öncülük yapacak bu zirvenin Kdz. Ereğli’de düzenlenmesinin memnuniyet verici olduğunu, Denizcilik Fakültesine olan desteklerinin de artarak devam edeceğini ifade etti. Prof. Dr. Ayaz ise, etkinlik kapsamında denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinin öğrencilerle bir araya gelerek, onların akademik gelişimlerine katkı sunacağını belirtti. 
MEAK Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şubesi Başkanı İrfan Erdem, Türkiye Denizcilik Federasyonu (TURDEF) Başkanı Erkan Dereli ve GİZ Denizcilik Firma Sahibi Kutsi Başsarıoğlu da konuşmalarında, denizcilik eğitimi, devam eden projeler ve Türkiye’de denizcilik sektörünün uluslararası arenadaki durumu ile ilgili önemli bilgiler aktardI. 
Konuşmaların ardından başlayan oturumların ilkinde, Türk Loydu Vakfı Başkanı Cem Melikoğlu, etkinliğin proje danışmanı, aynı zamanda CEVA IMEA Bölgesi Özel Projeler Direktörü Hakan Karaca ve FRACHTBOX Avrupa ve Ortadoğu Direktörü Tülin Doğan çalışma alanları hakkında detaylı bilgiler vererek öğrencilere sektörel anlamda bir dizi tavsiyelerde bulundular. 2. oturumda ise EVYAPPORT Operasyon Müdürü Kayhan Alipaşaoğlu, ATASOY GRUP denizcilik şirketinden Broker Suzan Atasoy ve TURKON LINE Acente Müdürü Barış Beğen çalışma alanları ile ilgili öğrencilere birer sunum gerçekleştirerek, meslekte güvenilir olmanın ve teknolojiyi takip etmenin ne denli önemli olduğunu vurguladı. 
Ulusal Karadeniz Denizcilik Ve Lojistik Zirvesi BÜDEMDER Yönetim Kurulu Başkanı, Denizcilik Fakültesi Arş. Gör Umur Bucak’ın katılımcılara teşekkürlerini iletmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Ulusal Karadeniz Denizcilik Ve Lojistik Zirvesi

Yorumlar