Yaşama veda etti

20 Kasım 2021 Cumartesi 13:04

Yaşama veda etti

Kemal Gürleyen hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli ilçesinde uzun yıllar Devlet Hastanesi'nde (SSK Hastanesi) müdürlük yapan Kemal Gürleyen yaşamını yitirdi.

Gürleyen’in cenazesi 21 Kasım Pazar günü Bozhane Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhum Kemal Gürleyen'e Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , ereğli , hastane , kemal gürleyen

Yorumlar

Gazeteciler, Başsavcı Çetin ile görüştü

19 Kasım 2021 Cuma 12:31

Gazeteciler, Başsavcı Çetin ile görüştü

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin’i makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Başkanı Şafak Erel, Başkan Yardımcısı Vedat Kılıç ve Hüseyin Orhan, Genel Sekreter Haydar Yağız, Mali Sekreter İlknur Özen, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Akkaya ve Denetim Kurulu yedek üyesi Elif Yapıcı, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin’e ziyarette bulundu.

EGD Başkanı Erel, ziyarette derneğin çalışmaları ve bölgede görev yapan medya kuruluşları ile ilgili bilgiler verdi.

Gazeteciler, gündemde yer alan ve toplumu etkileyen olaylar ile ilgili de görüşlerini aktardı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başsavcı Çetin de, dernek yönetimine teşekkür etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , cumhuriyet başsavcısı , EGD , vedat kılıç , hüseyin orhan , haydar yağız , , lknur özen , recep akkaya , elif yapıcı , akın çetin

Yorumlar

Sarıkurt: Posbıyık, benim idolüm

18 Kasım 2021 Perşembe 23:49

Sarıkurt: Posbıyık, benim idolüm

Tekirdağ’ın Çorlu İlçe Belediye Başkanı Kdz. Ereğli doğumlu Ahmet Sarıkurt Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti. ‘Halil Posbıyık lise yıllarımdan itibaren benim idolüm’ diyen Sarıkurt, “Ereğli, başkanımızla gelişmeye devam ediyor. Büyük bir keyif ve gururla geldim” dedi. Başkan Posbıyık da Ahmet Sarıkurt ile gurur duyduklarını belirterek, “Ereğli’nin yetiştirdiği bir delikanlı olarak onun çok daha iyi yerlere gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli’de doğup büyüyen Tekirdağ Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u misafir etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede, Sarıkurt’a, Avukat Umut Kahraman ve CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Erdinç Sarmısak da eşlik etti. Ereğli’de bulunmaktan keyif ve mutluluk duyduğunu belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt şunları söyledi:

“1979 Kdz. Ereğli doğumluyum. Bir dönem başkanımın yanında staj yaptım. Ben buradan ayrılalı çok zaman oldu. 2001’de üniversite bittikten sonra ayrıldım. Ereğlimiz Halil başkanımla beraber büyümeye devam ediyor. Gezerken çok beğendim, yapılan tesisleri de çok beğendim. Benim zaten lise yıllarımda özellikle, başkanım idolümüzdü. Yıllar sonra bana da nasip oldu, Tekirdağ Çorlu’da belediye başkanı oldum. Başkanımı ziyaret etmek istedim, büyük bir keyif ve gururla geldim. Sağ olsun o da bizi çok sevecen bir şekilde karşıladı. Çok keyifli bir sohbet oldu. Ereğli’mizi seviyoruz ama şimdi Çorlu’muzu da seviyoruz. İnşallah başkanımız bizi Çorlu’da ziyaret edecek. Çok keyifli bir gündü.”

POSBIYIK: “AHMET BAŞKANLA GURUR DUYUYORUZ”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise Ereğli’nin yetiştirdiği Ahmet Sarıkurt’un Çorlu’da başarılı bir belediye başkanlığı yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Kendisiyle gurur duyuyoruz. Bir çok toplantıda bir araya geliyoruz. Ahmet Başkan gerçekten tam bir politikacı. Sakin, halka dokunabilen bir yapısı var. Zaten ilk zamanlarda da bunu anlamıştık. Çorlu’da çok başarılı. Çorlu gibi büyük bir kentte belediye başkanlığı yapmak çok güzel bir şey. Kendisi Ereğli’de büyüdü. Babası, annesi bizim dostumuz. Orada belediye başkanlığı yapması gerçekten gurur verici bir olay. Onunla gurur duyuyoruz, ondan daha çok şeyler bekliyoruz. Ereğli’nin yetiştirdiği bir delikanlı olarak onun çok daha iyi yerlere gelmesini bekliyoruz. Her zaman onun yanındayım. Bizi ziyaret etti, gerçekten son derece mutlu oldum. Başarılar diliyorum.”

Ziyaretin sonunda Başkan Posbıyık misafirlerine Herkül heykeli, Alemdar Gemisi tablosu, kente özgü çeşitli hediyelerin ve tanıtıcı broşürlerin yer aldığı çantayı takdim etti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , ereğli belediyesi , halil posbıyık , ahmet sarıkurt

Yorumlar

Montuna 'jandarma' yazan küçük Mikail'e jandarmadan jest

18 Kasım 2021 Perşembe 18:38

Montuna 'jandarma' yazan küçük Mikail'e jandarmadan jest

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni beldesinde jandarma ekipleri; montuna ‘jandarma’ yazarak devriye gezen ekiplerin yolunu gözleyen 8 yaşındaki Mikail’e sürpriz yaptı.

Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesinde ikamet eden 8 yaşındaki Mikail Demir’in her sabah Bük köprüsü uygulama noktasında jandarma devriyesini merakla beklediği ve ekibini yolunu gözlediğini öğrenen jandarma ekipleri küçük çocuğa sürpriz yaptı.

Jandarma teşkilatını çok seven ve kendi çabası ile montunun ön ve arka kısmına ‘jandarma’ yazan küçük çocuk karşısında jandarmaları görünce şaşkınlık yaşadı.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, küçük Mikail'in üniforma giyme, asker olma hayalini gerçekleştirmek ve jandarma teşkilatına olan sevgisini artırmak amacıyla, çocuk askeri kamuflajı, bere, boyama kitabından oluşan çeşitli hediyeleri evine ziyaret gerçekleştirerek teslim etti.

Jandarma ekiplerini görünce mutluluk yaşayan küçük çocuk, ziyaretçileri ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , mikail , jandarma

Yorumlar

Ormanlı’da tarihi gün; 15 Milyon TL’lik yatırım

18 Kasım 2021 Perşembe 17:08

Ormanlı’da tarihi gün; 15 Milyon TL’lik yatırım

Kdz. Ereğli ilçesinde Temmuz ayında yaşanan sel felaketinde çok sayıda ev, iş yeri ve aracın zarar gördüğü Ormanlı Beldesi’ne dere ıslahı için Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 15 milyon TL tutarındaki yatırım çalışmaları başladı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi merkezinde bir çok kez sel felaketi yaşanmış ve vatandaşlar mağdur olmuştu. Son olarak bu yılın Temmuz ayında yaşanan sel felaketinde onlarca iş yeri ve araç sular altında kalarak tarım arazileri zarar görmüştü. Hasar tespitlerinin yapılmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı belde de yaşanabilecek sel felaketlerini kalıcı olarak önlemek için dere ıslah çalışması başlattı. 15 milyon TL ödenek ayrılan projenin ihalesini alan firma bu gün sabah itibariyle beldede çalışmalara yoğun bir şekilde başladı. 

Çalışmaları yerinde inceleyen Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, yıllardır özlemini çektikleri çalışmaların başlamasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ormanlı’ya Millet Bahçesi yapılacak

Çalışmalara ilişkin olarak İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Başkan Başol şunları söyledi:

“Yaklaşık 4 senedir dere ıslah projesinin peşindeyiz, dolayısıyla 2022 yılında programa alınacağı söylendi. Yaşadığımız sel felaketinden sonra ön çalışma ile beraber öne çekildi. Dün itibarıyla DSİ önderliğinde dere projesi başladı. Dere virajı beldemizde yıllardır açılması düşünülen bir projeydi. Benim de özellikle hayalimdi, hayalimin gerçek olduğunu düşünüyorum. Geçmiş dönemde siyaset yapanlar ile şuanda görevde olan siyasetçilerimize, emeği geçen Milletvekillerimiz ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’a çok teşekkür ediyorum. Ormanlı için iyi bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Bu çalışma yapılan yerden atılda kalan 4 dönümlük bir arazimiz var. Onların imarını aşacağız, tapularını vereceğiz. Mini Millet Bahçesi gibi Ormanlı’ya yakışır şekilde park bahçe yaparak halkımızın hizmetine sunacağız. Şu andaki yatırımımızın ilk etapta 15 Milyon TL civarında, yetmezse bu yatırım artırım bedeli var, KDV’lerle birlikte 19-20 Milyon TL’yi buluyor.”

Bozkurt, “Ormanlı için sevinçliyiz”

Ormanlı Beldesi’nde ki dere ıslah çalışmasını yerinde inceleyen AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ise bu projenin hayata geçmesi ile birlikte Ormanlı Beldesi’nin çehresinin değişeceğini ve daha da güzelleşeceğini vurguladı. Bozkurt açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Bugün Ormanlı için heyecanlı bir gün. Ormanlı’da bu heyecanı görüyoruz. Temmuz ayında büyük bir sel felaketi yaşandı. Sel felaketinin ardından devam eden dere ıslah çalışması ile ilgili projeler hızlandı ve bugün devreye girdi. Bu konuda emeği geçen Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bu konuda özveri ile çalıştılar. İnşallah Ormanlı bu dere ıslah çalışmasından sonra gerçekten yeni bir Ormanlı için çığır açılacak, sevinçliyiz, gururluyuz. Yoğun bir çalışma içerisinde olan başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Ormanlı için hayırlı olsun”

İhaleyi bir yıl süre ile alan firmanın çalışmaları resmi tarihinden daha önce tamamlamayı planladığı ifade edildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , cumhurbaşkanı , ormanlı , bayram başol , sel , felaket

Yorumlar
  • Murat Şen
    19 Kasım 2021 Cuma 13:18

    Ormanli sağlık ocağı MUSA KÖYÜ ARASİNDA yapılmayan yolun aynı çabayı göstererek yapılmasını beklemekteyiz ...