Yargı Akademi Ereğli Şubesi çok yakında hizmete açılıyor!..

7 Şubat 2020 Cuma 10:41

Yargı Akademi Ereğli Şubesi çok yakında hizmete açılıyor!..

Yargı Akademi Kdz. Ereğli Şubesi çok yakında hizmete açılıyor.

 Yargı Akademi öğrencilerin kariyer basamaklarında atanmaları ve iyi eğitim almaları ile ilgili sınavlara ilişkin yayıncılığı, kurs programlarını “kurumsal ve sistematik” biçimde düzenleyen ilk ve en köklü kurum olarak çalışmaktadır. Yargı Akademi tam anlamıyla başarı odaklı bir kurum olma yolunda ilerliyor. Kdz. Ereğli’de hizmete açılacak Yargı Akademi güler yüzlü ve eğitimli öğretmenleri ile Ereğli halkına hizmet verilecek. Başarı odaklı çalışan Yargı Akademi Eğitimde; KPSS Lise, KPSS Önlisans, KPSS Lisans, Eğitim Bilimleri Genel Kültür Genel Yetenek ÖABT, ALES (Akademik Lisansüstü Eğitim Sınavı), DGS (Dikey Geçiş sınavı), YDS (Yabancı Dil Sınavı) ve YÖKDİL kursları hizmet verilecektir.
İletişim bilgileri: Müftü Mahallesi Şehit Ömer Halis Demir Bulvarı No: 17 Kat: 3
İletişim: (0534 893 4500)

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Düzce , Akçakoca , Kozlu , Kandilli , Gökçebey , Yargı Akademi , Kdz. Ereğli Şubesi Yargı Akademi , KPPS , YDS , YÖKDİL , ÖABT , ALES , DGS

Yorumlar

VALİLİKTEN 7 İL İÇİN KAR UYARISI!..

6 Şubat 2020 Perşembe 17:54

VALİLİKTEN 7 İL İÇİN KAR UYARISI!..

Karabük Valiliği, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli yer yer yoğun kar yağışı olacağı ve 20 ile 50 santimi bulacağını bildirdi.

 Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, cuma günü akşam saatlerinden itibaren yağışların etkili olacağı belirtildi. Buzlanma, don, ulaşımda aksama ve olumsuzluklara karşı dikkatli olunması konusunda vatandaşların uyarıldığı açıklamada, "Batı Karadeniz'de beklenen yağışların yarın (cuma) akşam saatlerinden itibaren pazar günü sabah saatlerine kadar Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli yer yer yoğun kar (20-50 santimetre) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , HAVA DURUMU

Yorumlar

O BELEDİYEDEN YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI

6 Şubat 2020 Perşembe 17:24

O BELEDİYEDEN YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI

Devrek Belediyesi tarafından 2020 yılının Şubat ayı meclis toplantısı üyelerin katılımı ile hayata geçirildi.

 Zonguldak’ın Devrek Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen meclis toplantısının 2020 yılının ikinci olağan toplantısında meclis kararları ele alındı. 
5 gündem maddesiyle başkan Çetin Bozkurt tarafından açılan toplantıda, İmar Komisyonu Kararlarının görüşülmesi, 2020 Mali Yılı Gelir Tarifelerinde Bazı kalemlerinde güncelleme ve yeniden belirleme talebinin görüşülmesi, Devrek’in Karşıyaka Mahallesi 265 ada 8 ve 9 parsellerde tevdih, yola terk ve hisse satışı talebi ile ilgili dosyanın görüşülmesi, Akmercan Batıkar A.Ş. ‘nin genel kurullarına katılmak üzere belediye başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi, İlçenin Karşıyaka Mahallesi Tapuda 30 Ada 101 Parsel de bulunan taşınmaza 2981 Sayılı Kanunu’nun 10/C maddesi uygulamasına esas imar ıslah planı yapılması talebinin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , meclis toplantısı

Yorumlar

YEŞİL: "SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

6 Şubat 2020 Perşembe 15:21

YEŞİL: "SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, sendika olarak eğitim seminerlerine devam ettiklerini söyledi.

 Yeşil, birinci Bölge Gelik'te, ikinci Bölge MTA, üçüncü bölge Üzülmez'de yapılan seminerleri dördüncüsü Amasra'da yapılacağını ifade etti 
Seminerlerde işçilerin sendikacılık tarihi ve temel kavramlar, sendikanın önüne çıkabilecek engellilerin aşılması ile ilgili çalışmalar konusunda işçileri bilinçlendirildiğini ve her daim hazır olmaları konusunda da getirdiklerini belirten genel maden iş sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil şunları söyledi: 
"Taban delege temsilci semineri adı altında başlattığımız bir seminer programımız var. 27-28-29 Aralık'ta başlayan ve şu an hali hazırda devam eden dördüncüsünü düzenlediğimiz 4 bölge olarak; 1. Bölge Gelik, 2. Bölge MTA, 3. bölge üzülmez ve 4.bölgemiz bu hafta yapacağımız Amasra şube de devam eden bir eğitim seminer programımız var. Tabii bu seminerlerde öncelikle sendikacılık tarihi ve temel kavramlar, önümüze çıkacak engellilerle ilgili yapılacak çalışmalarla ilgili işçi arkadaşlarımızın bilinçlendirmek ve her daim hazır olmaları konusunda da hocalarımızdan destek almak amacımız. Tabii seminerler çok faydalı geçiyor. Arkadaşlarımız hocalardan hocalardan dinlediği ve bizlerden dinledi bilgilerle yarın önümüze gelebilecek olumsuzluklarda birlikte hareket etme konusunda hem Zonguldak'ımızı hem kurumumuza sahip çıkma konusunda da hep birlikte hareket etmek anlamında çeşitli bilgiler de arkadaşlarımız öğrenim sağlıyorlar. Bu hafta Ferdi Kesikoğlu hocamız var Türkiye ekonomisi ve ülkemizde olan gelişmelerle ilgili arkadaşlarımıza da bilgi verilecek. Dediğim gibi çok kaliteli bir eğitim oluyor. Ben arkadaşlarımdan aldığım izlenimler bu seminerlerin daha da yaygınlaştırılması ve tabana yayılması konusunda aldığımız öneriler var. Tabii önümüzdeki dönemlerde bu arkadaşlarımız ile ilgili bir çalışmaya devam edeceğiz." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS , SEMİNERLER

Yorumlar

GMİS’İN MTA BÖLGELERİNE ZİYARETLERİ...

6 Şubat 2020 Perşembe 15:17

GMİS’İN MTA BÖLGELERİNE ZİYARETLERİ...

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu ile MTA Şube Yönetimi, 3-4-5 Şubat 2020 tarihlerinde Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) sondaj kampları ile MTA Şube Baştemsilcilikleri ve Bölge Müdürlüklerini ziyaretlerine devam etti.

 GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil Başkanlığındaki GMİS Heyeti, MTA Konya Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Korkuteli Sondaj Kampı’nı, MTA İzmir Bölge Müdürlüğü ile Bölge Müdürü Aytekin Türkel’i ve Bölge Baştemsilcisi Can Öndoğan’ı, İzmir MTA Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Tavas Sondaj Kampı’nı, MTA Balıkesir Bölge Müdürlüğü ile Bölge Müdürü Mehmet Aksu’yu ve Bölge Baştemsilcisi Hüseyin Arda’yı, MTA Kocaeli Bölge Müdürlüğü ile Bölge Müdürü Burhanettin Yüce ve Bölge Baştemsilcisi Necmettin Talay’ı ziyaret etti. 
GMİS Genel Merkez Yönetimi ile MTA Şube Yönetimi daha önce Nevşehir, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Adana ve Konya’da bulunan Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) Bölge Müdürlükleri ile sondaj kamplarını ziyaret etmişti. 
Ziyaretlere GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, GMİS MTA Şube Başkanı Durmuş Kılıç, Şube Sekreteri Mehmet Uğurlu Deveci, Şube Mali Sekreteri Murat Pekiyi, Şube Teşkilat Sekreteri Yiğit Soylu katıldı. 
İzmir’de rahatsızlığı nedeniyle tedavisi devam eden GMİS Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak da MTA İzmir Bölge Müdürlüğü ziyaretine katıldı. Ziyaretlerde Bölge Baştemsilcileri ile MTA Sondörleri çalışma koşullarını, sorunlarını ve taleplerini ifade ettiler. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA çalışanlarının zorlu hava ve arazi şartlarında özveriyle yaptıkları çalışmaları yerinde görmeye devam ettiklerini belirterek, “Yaz-kış, kar-yağmur, sıcak-soğuk demeden, yeraltı kaynaklarımızı araştırarak ülkemiz ekonomisine katkı vermek için nasıl özveriyle çalıştığınızı yerinde gördük. Sorunlarınızı ve çözüm önerilerinizi sahada sizlerden dinlemek için bu ziyaretlere devam ediyoruz. Zorlu ve özverili çalışmalarınız nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi. 
GMİS Heyeti sondaj kamplarında sorunların yanı sıra yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldı. Bölge Müdürlüklerini ve bölge müdürlüklerinde bulunan GMİS MTA Şube Baştemsilciliklerini ziyaret eden GMİS Heyeti, MTA çalışanı üyeleriyle toplantılar yaptı, sorunları ve çözüm önerilerini dinledi. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA Bölge Müdürlükleri ile sondaj kamplarında çalışan arkadaşlarını ziyarete devam ettiklerini belirterek, “Sizlerle işyerlerinizde tanışmak, çalışma koşullarınızı yerinde görmek, sorunları sizlerden dinlemek için ziyaretlerde bulunuyoruz. Sorunların çözümü için çalışmaları sizlerle birlikte yapacağız. Tüm MTA çalışanı arkadaşlarımıza gösterdikleri ilgi ve misafirperverlik için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Genel Maden İşçileri Sendikası , MTA bölgelerine ziyaretler

Yorumlar