Yardım Sevenler Derneği tarafından dayanışma kahvaltısı

22 Aralık 2018 Cumartesi 16:09

Yardım Sevenler Derneği tarafından dayanışma kahvaltısı

Devrek Yardım Sevenler Derneği tarafından düzenlenen kaynaşma ve dayanışma kahvaltısı davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Devrek Şubesi tarafından düzenlenen kaynaşma ve dayanışma kahvaltısı Devrekli vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Organize edilen kahvaltı programı ile ilgili bilgi veren Devrek Yardım Sevenler Derneği Başkanı Hülya Karadayı, ” Bugün derneğimiz tarafından düzenlenen kahvaltı programı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Davetlilerimizin destekleri ile hayata geçirdiğimiz bu etkinlik Devrekli olup ta Devrek dışında eğittim gören 27 tane ihtiyaç sahibi üniversite öğrencimize burs vermekteyiz ve ayrıca da yardıma muhtaç ailelere destek gayesiyle düzenlemiş olduğumuz bir organizasyondur. Düzenlediğimiz geziler ve organize ettiğimiz yemek ve kahvaltılarda bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen hemşehrilerimize yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu

Yorumlar

400 öğrenciden askerlere tebrik kartı

22 Aralık 2018 Cumartesi 16:07

 400 öğrenciden askerlere tebrik kartı

Zonguldak Rüzgarlımeşe ilköğretim okulu öğrencileri unutulmaya yüz tutmuş tebrik kartını yeniden canlandırmak amacıyla Türkiye'nin dört bir yanında bulunan askeri birliklerine tebrik kartı yazıp PTT'nin okul önüne getirdiği mobil araca vererek postaladılar.

4.Sınıf öğretmeni Ayla Çavuş Köktürk önderliğinde yapılan etkinlikte yaklaşık 400 öğrenci Türkiye'nin dört bir yanında bulunan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarında görev yapan askeri birliklerine tebrik kartı gönderdiler. Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ferit Karadayı, şunları söyledi: "Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz askerlerimize tebrik kartı etkinliğini PTT Başmüdürlüğümüzün mobil aracı ile okul önünde gerçekleştirdik. Öğrenciler yazdıkları tebrik kartlarını mobil araçtaki görevlilere teslim ederek posta nasıl gönderilir onu öğrendiler ayrıca öğrencilerin unutulmak üzere olan tebrik kartını tanımaları anlamında ve en önemlisi de Askerlerimize moral vermek amacıyla bu etkinliği planladık. PTT Başmüdürlüğü ekibine, Mobil Araç ekibine ve bu etkinliğe destek veren öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederim."

Yorumlar

Ülkücülerden Çin'e 'Doğu Türkistan' tepkisi

22 Aralık 2018 Cumartesi 16:06

Ülkücülerden Çin'e 'Doğu Türkistan' tepkisi

Zonguldak Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, Çinlilerin Doğu Türkistanlılara uygulandıkları zulme dur demek amacıyla, Zonguldak’ta yaşayan Doğu Türkistanlılarla beraber madenci anıtına yürüyüş düzenlendi. Onlarca Ülkücü ve Doğu Türkistanlı meşaleler eşliğinde ellerinde bayraklar ve maske takarak, Çinlilerin yapmış olduğu saldırıyı kınadı.

Toplanan grup adına basın açıklaması yapan Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanı Akif Özayvas, yapılan saldırıyı kınadı. Özyavas yaptığı açıklamada, "Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın maruz kaldığı Çin mezalimine karşı dünya adeta üç maymunu oynamaktadır. İnsan hakları savunucularının sivil toplum örgütlerinin ve dünya devletlerinin söz konusu Müslüman Türkler olduğunda gözleri kör kulakları sağır ve dilleri lal olmuştur. Türk medeniyetinin beşiği bağımsızlık destanlarımızın ana yurdu Doğu Türkistan’da soydaşlarımız oruç tutmak, namaz kılmak, Kuran'ı kerim okumak istediklerinde, çocuklarına Türkçe isim verdiklerinde hapis cezalarına çeşitli işkencelere ve soykırımlara maruz kalmaktadır"dedi.
‘’Doğu Türkistanlılar insanlık dışı uygulamalara maruz kalıyor’’
Çinliler tarafından Doğu Türkistanlıların insanlık dışı uygulamalara maruz kaldıklarını ifade eden Özayvas, ‘’Kızlarımız zorla Çinli erkeklerle evlendirmekte ve her eve ‘Kardeş Aile’ adı altında bir Çinli ajan yerleştirilmektedir. Boyun eğmeyen soydaşlarımız eğitim adı altında toplama kamplarına götürülüp insanlık dışı uygulamalara maruz kalmakta ve ağır işlerde çalıştırılmaktadır. Ata topraklarımız adeta bir yok edişe şahit olmaktadır. Soydaşlarımızın gözünden düşen her damla yaş adeta bir kor ateş olup içimize akmaktadır"diye konuştu.
"Çin biran önce Doğu Türkistan’a yaptırımlarından vazgeçmelidir"
Ülkü Ocakları İl Başkanı Akif Özayvas, Çin’in Doğu Türkistan’a yaptırımından biran önce vazgeçmesi gerektiğini söyleyerek, ‘’Türk’ün korkusundan sınırlarına set yapan Çin bugün atalarından miras kalan korkusunu bu şekilde bastırmaya çalışmaktadır. İslam'ı hilalini ve Türk’ün yıldızını barındıran kıyafetlere dahi tahammül edememektedir. Tüm bu olanlara karşı gerekli sağduyunu gösterilmemesi bizleri derinden üzmektedir. Unutulmamalıdır ki zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır. Ülkü Ocakları olarak her zaman mazlumun gür sesi olmaya devam edeceğiz. Soydaşlarımız ve dindaşlarımızla kurduğumuz gönül bağı asla kopmayacak, kardeşliğimiz son bulmayacaktır. Herkes ayağını denk almalıdır. Katil Çin bu insanlık dışı politikalarından vazgeçmelidir. Her birimizin bir Kürşat olduğunu unutmamalıdır’’ şeklinde konuştu.
Yapılan basın açıklamanın ardında grup olaysız şeklide dağıldı.

Yorumlar

Sağ ayağı kırılan muhabbet kuşuna pim takıldı

22 Aralık 2018 Cumartesi 16:03

Sağ ayağı kırılan muhabbet kuşuna pim takıldı

Zonguldak’ta sağ ayağı kırılan muhabbet kuşu geçirdiği başarılı ameliyatta ayağına pim takılarak tedavi edildi.

Zonguldak’ta muhabbet kuşunun sağ ayağında şişlik olduğunu fark eden bir kişi veteriner kliniğine başvurdu. Çekilen röntgen sonrası kuşun sağ ayağında kırık tespit edildi. Yapılan tetkikler sonucu ameliyata alınan muhabbet kuşu 2 saat süren başarılı ameliyatla tedavi edildi.
Ameliyatın başarılı geçtiğini belirten Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve Zonguldak Özel Veteriner Tıp Merkezi Veteriner Hekimi Önder Alkan, "Şişlik şikayetiyle dün bir muhabbet kuşu geldi. Bunun ne olduğunu anlamak için röntgen çektik. Röntgen sonucunda alt bacakta kırık tespit ettik. Kırık sıkıntılı bir dönmeli bir kırıktı ve operasyon yapmak gerekiyordu. Operasyonla bacağına pim taktık. Bunu yaparken gaz anestezi uyguladık. Çünkü gaz anestezisi kuşlarda daha güvenli bir anestezi. Sağ salim ameliyattan çıktı. İlk 24 saati atlattık, yemesi içmesi düzgün. Tabiki bir süreç var 20-30 gün gibi bir zamanda ayağına basabilecek ve eski sağlığına kavuşacak diye düşünüyoruz" dedi.

"Hayvanlara şiddet uygulayanların psikolojileri bozuk"
Ülkede son zamanlarda hayvanlara uygulanan şiddetle ilgili de konuşan Alkan, "İyi şeyler de oluyor, hep kötü şeyler olmuyor. İnsanların psikolojisi yani bu aslında insan patolojisi yani insan hastalığıdır. Bunları hayvanlarla alakalandırıyorlar yani sıkıntılı bir insan, psikolojisi bozuk bir insan hayvanlara eziyet yapıyor. İnsanlar, dışarıda gezen hayvanları insan sağlığına zararlı olarak görüyorlar fakat öyle bir şey yok. Tedavileri yapıldığı müddetçe, kontrol altında tutulduğu müddetçe bir sıkıntı olmaz. Son zamanlarda maalesef ülkemizde böyle olaylar oluyor. Bu olaylar insanların bakış açılarını aslında olumlu yönde etkiliyor. Son zamanlarda hayvanlara karşı hassasiyet ve biraz daha iyi şeyler oluyor. Sadece kötü şeyler olmuyor insanlar mamalar alıp dışarılara bırakıyorlar. Çok duyarlı insanlar var. Bu ekstrem şeyler medyada yer buluyor ve hassasiyetin gelişmesi için de bulması lazım. Bakın bir muhabbet kuşunun ayağının kırılması ve onun ayına pim takılıp tekrar hayata döndürülmesi de var" şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • Veter İner
    22 Aralık 2018 Cumartesi 17:59

    Reklam yasak değil mi oda kurallarına göre..haksızlık yapmayın

Ayrılık acısı kayalıklara çıkarttı

22 Aralık 2018 Cumartesi 16:00

Ayrılık acısı kayalıklara çıkarttı

Zonguldak’ta sevgilisinden ayrılan 18 yaşındaki genç kayalıklara çıktı. Arkadaşlarına "hakkınızı helal edin" diye mesaj atan genç ekiplerin 1 saat süren operasyonu sonrası kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre olay sabah saatlerinde Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan kayaklıklarda meydana geldi. Bir süre önce sevgilisinden ayrıldığı öğrenilen 18 yaşında M.Y, kayalıklara çıktı. M.Y'den “hakkınızı helal edin” mesajı alan arkadaşları durumu AFAD, 112 sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler genci kurtarmak için seferber oldu. Yaklaşık 1 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından genç, ekiplerin başarılı çalışması sonucunda kurtarıldı. Kayalıklardan indirilen genç 112 ambulansı ile Atatürk Devlet Hastanesi Ek binasına kaldırılarak tedavi atlına alındı.

Üşüyen gence 112 personeli montunu verdi
Sabahın erken saatlerinde beri kayaklıklarda kalan ve AFAD ekipleri tarafından halatla kurtarılan gence 112 personeli mont verdi.

Yorumlar
  • VEDATKRAL
    23 Aralık 2018 Pazar 04:48

    Degmez degmez zaman gecince anlarsin degmiyeceini sonra kendinede kizacaksin niye boyle bir yanlisa kalkistigini