Yaptırdıkları anaokulunu devlete teslim ettiler

26 Haziran 2019 Çarşamba 19:55

Yaptırdıkları anaokulunu devlete teslim ettiler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde hayırseverler Ahmet Orhan ve Nurdan Oğuz çifti yaptırdıkları anaokulunu Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’a teslim etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde daha önce bir ilk ve birde ortaokul yaptıran hayırseverler Ahmet Orhan ve Nurdan Oğuz çifti son olarak aynı okul bahçesine birde anaokulu yaptırdı. 1 yıl önce teslim ettikleri ilk okulun ardından Oğuz çifti bu günde yapımını tamamladıkları anaokulunu teslim etti. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’ndan konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi “Kdz Ereğli’nin kıymetli hayırseverlerinden Ahmet Orhan ve Nurdan Oğuz çiftinin eğitime destekleri devam ediyor. Kendi adlarına yaptırdıkları ilkokulu hizmete açılmasının üstünden bir yıl geçmeden yine okulun bahçesinde yaptırdıkları kendi adlarını taşıyan anaokulunu yapılan protokol ile devlete teslim edildi. Düzenlenen devir teslim törenine Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, hayırsever çift Ahmet Orhan Oğuz ve eşi Nurdan Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ile anaokulunun kurucu müdürü Günay Çankırılı katıldı. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı İtibari ile halkımıza ve sevgili çocuklarımıza hizmet vermeye başlayacak olan Nurdan ve Ahmet Orhan Anaokulunun Kdz. Ereğli’mize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını dileriz. Kıymetli hayırseverlerimize Eğitim camiamıza yaptıkları hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunar, Kdz. Ereğli halkı olarak teşekkürü bir borç biliriz.”

Yorumlar
  • Kerem
    26 Haziran 2019 Çarşamba 20:50

    Allah razı olsun.. Gercekten eli öpülesi insanlar..

Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi sona erdi

22 Haziran 2019 Cumartesi 20:16

Proje Yazma ve Yürütme  Eğitimi sona erdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve BAKKA ilçede görev yapan öğretmenlere verdiği Proje Yazma ve Yürütme Eğitim sona erdi.

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın ilçede görev yapan idarecilere ve öğretmenlere verdiği Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi sertifika töreni verilmesi ile bitti. Kdz. Ereğli Öğretmenevi’nde gerçekleşen sertifika törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Şube müdürleri , idareciler ve öğretmenler katıldı. BAKKA tarafından desteklenen “2019 Yılı Teknik Destek Programı” kapsamında “Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi” programında sertifikalarını alan idareci ve öğretmenler BAKKA ve Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Yorumlar

Minik öğrencilerden örnek davranış

22 Haziran 2019 Cumartesi 17:54

Minik öğrencilerden örnek davranış

Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu öğrencileri Ramazan ayında getirdikleri Hacivat Karagöz orta oyunundan elde ettikleri geliri LÖSEV Zonguldak İl Temsilciliği adına Timur Şen’e teslim etti.

Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri okullarında LÖSEV yararına “Hacivat ve Karagöz” gölge oyunu gösterisi düzenledi. Öğrenciler oyun nedeniyle topladıkları bağışları LÖSEV Zonguldak Yönetim Kurulu İl Temsilciliği adına Sayın Timur Şen’e sınıf öğretmeni Çetin Çiftçi nezaretinde teslim etti.
Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu 4/A Sınıf Öğretmeni Çetin Çiftçi, Ramazan ayının son haftasında milli kültürümüzü hatırlamak amacıyla eski Ramazan eğlencelerinden “Hacivat ve Karagöz” gölge oyununu sergileme fikrinin ortaya çıktığını ifade etti. Eğlencenin Lösemili Çocuklar Haftasıyla çakışması üzerine daha da anlamlı olması için okulda bu gösteriyi LÖSEV yararına sergileme fikrini öğrencileriyle paylaştığını anlatan Çetin, bu fikre çocuklarında sahip çıkıp mutlu olduklarını vurguladı. Çetin açıklamasında “Çocuklar büyük mutluluk ve heyecan ile kabul ettikleri bu projeyi hemen uygulamaya koymak için haftalarca çalışıp prova yaptılar ve okuldaki tüm sınıflara LÖSEV yararına sergilenecek bu oyunun duyurusunu gerçekleştirdiler. Her sınıf, imkanları ölçüsünde yardımda bulunarak bu gösteriyi izleyerek katkıda bulundular. Mayıs ayının son haftası gerçekleştirilen bu etkinlikte toplanan bu bağışlar, araya bayram tatilinin girmesi ve ardından karne haftası yoğunluğu nedeniyle biraz gecikmeli de olsa toplanan bağışlar sahiplerine ulaştı” dedi.
LÖSEV Zonguldak Yönetim Kurulu İl Temsilcisi Timur Şen’e toplanılan bağış dekontunu sınıf öğretmeni Çetin Çiftçi ve öğrenciler birlikte vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. LÖSEV Zonguldak Yönetim Kurulu İl Temsilcisi Timur Şen öğretmenleri Çetin Çiftçi ve öğrencilere bu anlamlı düşüncelerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

Denizcilik Fakültesi Mezuniyet töreni gerçekleştirildi

19 Haziran 2019 Çarşamba 20:17

 Denizcilik Fakültesi Mezuniyet töreni gerçekleştirildi

BEÜ Denizcilik Fakültesi 2018-2019 akademik yılı mezuniyet töreni 19 Haziran Çarşamba günü Ereğli Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene, Vali Erdoğan Bektaş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Ayaz, Senato Üyeleri, akademik -idari personelimiz ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan tören, öğretim üyeleri ve öğrencilerin, izleyicilerin alkışları ile salona girişi ile devam etti. Törende konuşan dönem birincisi Mustafa Ergin Yılmaz, öğrenim hayatı boyunca kendisine destek olan başta ailesi olmak üzere, arkadaşlarına ve öğretim elemanlarına teşekkür etti. Dekan Prof. Dr. Yüksel Ayaz ise mezuniyet konuşmasında öğrencilere başarılarının devamını diledi, ailelerini emeklerinden dolayı tebrik etti.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, üniversitenin tüm bölümlerinin ulusal ve uluslararası ölçekte başarılar kaydettiğini belirterek, bu anlamda Denizcilik Fakültesi’nde de yaşanan gelişmelerden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Rektör Çufalı, konuşmasını mezun öğrenci ve ailelerine teşekkürlerini ileterek sonlandırdı.
Vali Erdoğan Bektaş yaptığı konuşmasında, Denizcilik Fakültesi’nde yapılan projelerden ve fakülte içindeki çalışma gruplarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, mezun öğrencileri ve aileleri tebrik etti. Konuşmaların ardından Vali Erdoğan Bektaş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından dereceye giren öğrencilere ödülleri ve mezuniyet belgeleri takdim edilirken, mezun olan öğrencilere de öğretim elemanları tarafından diplomaları verildi.
Mezuniyet Töreni, öğrencilerin ‘Denizcilik Meslek Yemini’ etmeleri ve hep birlikte coşku içerisinde keplerini havaya fırlatmaları ile son buldu.

Yorumlar

Babal 2018-2019 eğitim öğretin dönemini değerlendirdi

19 Haziran 2019 Çarşamba 20:05

Babal 2018-2019 eğitim öğretin dönemini değerlendirdi

Kdz. Ereğli Eğitim BİR-SEN Başkanı Ziya Babal basın açıklaması yaparak 2018-2019 eğitim-öğretim dönemini değerlendirdi.

Kdz. Ereğli Eğitim BİR-SEN Başkanı Ziya Babal 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için durum değerlendirmesi yaptı. Göze çarpan hususları anlatan Eğitim BİR-SEN Şube Başkanı Ziya Babal bir daha ki eğitim döneminde her şeyin daha iyi olmasını diledi. Başkan Babal açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Geçtiğimiz hafta itibariyle bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakmış olduk. Kısa bir değerlendirme yapacak olursak ilk göze çarpan hususları şöylece sıralayabiliriz.
Halen il, ilçe ve şube müdürlükleri vekaleten yürütülüyor maalesef. Bir ay sonra durumunun ne olacağını kestiremeyen bürokrattan uzun vadeli plan, proje ve performans beklemek elbette doğru değil. Öncelikle başkalarının değil, sadece bakanlığın sesine kulak veren, bu milletin değerleriyle barışık ve insiyatif alabilen, duruşu olan, liyakat sahibi yöneticilere ihtiyaç var. Doğrusu yeni başkanlık sisteminde bürokrasinin daha hızlı ve daha etkin olmasını bekliyorduk. Fakat görünen o ki şu ana kadar beklentiler gerçekleşmiş değil.
“Ülkede koalisyon mu var, merak etmiyor değiliz”
Vekalet yönetimlerinden kim ne bekliyor, kim kimle anlaşamıyor, amaçları nedir, ülkede koalisyon mu var, doğrusu merak etmiyor değiliz. Bu belirsizlik doğal olarak kendi dedikodusunu da üretiyor maalesef. Her hafta ortaya yeni yeni isimler atılıyor. Sabah erken kalkan, müdür olma hevesine kapılıyor. Siparişle yaptırılan haberlere şahit oluyoruz. Bu süreçte sendikamızın adını kullanarak kamuoyunu manipüle etmek isteyenler de olmuyor değil. Biz Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği olarak üyemiz dahi olsa, kerameti kendinden menkul şovmen, omurgasız ve liyakatsiz hiç kimseye referans olmadık, olmayız da. Bizimle istişare eden herkese görüşlerimizi iletmek görevimiz. Ancak bizim dışımızda yapılacak hiç bir iş ve işlemin sorumlusu biz değiliz. Zaman zaman gerek medyada gerekse yapılan bir takım açıklamalarda sendikamızı töhmet altında bırakan haksız sataşmalara muhatap oluyoruz. Yerli yersiz yapılan ödüllendirme ya da soruşturmalarda asla müdahil olmadık, olamayız. Fakat üzülerek belirtmek isteriz ki her zaman olduğu gibi bugün de her devrin adamları bir adım öne çıkarılmakta, idealist, vatansever ve düzgün adamlardan daha çok itibar gösterilmektedir. Bu durum doğal olarak iktidar tabanında ve muhafazakar çevrelerde ciddi rahatsızlıklara sebep olurken, mevcut iktidara olan güveni ve geleceğe dair umutları da gün geçtikçe azaltmaktadır.
Eğitimde en can sıkıcı sorunlardan biri de kuşkusuz, eğitimcilere yönelik ardı arkası kesilmeyen şikayetler ve soruşturmalardır. Otokontrol amacıyla vatandaşın kullanımına açılan şikayet hatları çoktan amacının dışına çıkmış ve yönetilemez hale gelmiştir. Performans notlarını öğretmenlerden ziyade veliler belirlerken, istediği notu alamayanların yaptığı ilk iş ya itiraz ya da şikayet maalesef. Başta okul idarecileri ve öğretmenler olmak üzere tüm eğitimciler her an şikayet edilme endişesi ve korkusuyla inisiyatif alamadığı gibi moral ve motivasyonlarını da kaybetmiş durumdalar. Yeterli sayıda müfettiş olmadığından dolayı soruşturma dosyaları okul müdürlerine verilerek, uzmanı olmadıkları bir işi yapmaya zorlanmaktadırlar. Bununla birlikte ehliyetsiz ve liyakatsiz kişilerin elindeki soruşturma dosyalarının, bazen birilerini aklama bazen de birilerine şantaj yapma aracına dönüştüğüne dair söylentiler ayyuka çıkmış durumdadır.

“Öncelikli sorunumuz 12 yıllık zorunlu eğitim”
Başkan Babal önemli sorunlarından birinin 12 yıllık zorunlu eğitim olduğunu belirtti. Öğrencilerin 12 yıllık zorunlu eğitimle daha başarısız olacağını belirten Babal açıklamasına şöyle devam etti, “ Önemli sorunlarımızdan bir diğeri de 12 yıllık zorunlu eğitimdir. Bu zorunluluk, çocuklarımızı hoşlanmadıkları sınıflarda ve sıralarda 12 yıl boyunca boş boş oturmaya mecbur etmekte, aslında hayatın içinde bir çok alanda başarılı ve mutlu olabilecekken, başarısız ve mutsuz insanlar olarak hayata atılmalarına sebep olmaktadır. Bu sistem, velilerin de isteği ve zorlamasıyla öğrencilerin %10’unu kurtarmak için %90’ını heba etmektedir maalesef. Şehir hayatında ve sanayi toplumunda en çok ihtiyaç duyulan çıraklar, zorunlu eğitim sayesinde tükenmekte ve ortalık lise ya da üniversite mezunu niteliksiz işsizlerle dolup taşmaktadır. Yetkililerin bu konuyu bir an önce ele alması ve zorunlu eğitimi yeniden masaya yatırması kaçınılmaz gibi görünüyor.
Ortaokulu bitiren öğrencilerin liselere yerleştirilmesi ile ilgili düzenlemelerin her yıl değiştirilmesi, öğrenci devamsızlıkları ya da sınıf geçme ile ilgili kuralların son dakika açıklamalarıyla işlevsiz hale getirilmesi, kısaca yap boz uygulamaları da eğitim öğretimi olumsuz etkileyen önemli faktörler arasındadır. Öğrenci sayısı bakımından ilin önünde olan ilçemizde, sınavla öğrenci alan Fen Lisesi, Proje İHL ve teknik lisenin kontenjan sayılarının, ilin çok gerisinde olması, Ereğli kamuoyu tarafından, kabul edilemez çarpık bakış açısının bir ürünü olarak değerlendirilmektedir. Son olarak kısaca Eğitim Sendikalarına değinmek istiyorum. Bilindiği gibi Mayıs ayı üye sayılarının güncellendiği ve yetkili sendikaların belirlendiği aydır. Bu yıl da en yakın rakibimize Trabzon şakası yaparak 61 farkla yetkili olmayı sürdürüyoruz. Yıl içerisinde bir çok üyemiz istifa ettirilerek ve yetkiyi alma vaatleriyle üye yapılarak çok da etik olmayan bir kampanyaya maruz bırakıldık. Fakat her şeye rağmen onlarca yeni üyeyi aramıza katarak ipi göğüsleyen taraf olduk. Bu yıl yetkiyi kaybedeceğimizi ümit eden ve bunu dört gözle bekleyen arkadaşların heveslerini kursağında bırakan tüm üye arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Seneye her şeyin daha da güzel olacağının sözünü şimdiden vermek istiyorum.
Bütün bu sorunların geride kaldığı yeni bir eğitim öğretim yılında buluşmak ümidiyle, tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.”

Yorumlar