Yangında evsiz kalan aileye Kızılay’dan yardım eli

6 Şubat 2021 Cumartesi 17:12

Yangında evsiz kalan aileye Kızılay’dan yardım eli

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık Köyü’nde 14 Ocak’ta meydana gelen yangın sonrası evsiz kalan Demir ailesine Türk Kızılayı yardımda bulundu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık Köyü’nde 14 Ocak’ta sobadan çıkan kıvılcım sonrası evin tutuşması ile birlikte çıkan yangında, 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi. Tüm eşyaları yanan Demir ailesi, yaklaşık 3 haftadır akrabasının evinde kalıyor. Büyük bir dram yaşayan Demir ailesinin ihtiyaçlarına Kızılay yetişti.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi, Bakırlık Köyü’ne giderek ailenin incelemelerde bulundu. Evi gezen Kızılay yöneticileri, yangının bıraktığı izleri yakından görürken ihtiyaçları tespit etti.

Ev sahipleri Yılmaz ve Havagül çiftini dinleyen Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, kendilerine destek vereceklerini söyledi. Başkan Ciğer konuşmasında;

“Yangın raporu tespiti sonrası, Genel Merkezimiz kanalıyla yardım sağlayacağız. Bugün ne ihtiyacınız var görelim dedik. Gelirken gıda, giysi gibi temel ihtiyaçları getirdik. Sonra bir daha geleceğiz. Her zaman sizlerin yanında olacağız. Ne gerekiyorsa yapacağız.” İfadelerini kullandı.

Kızılay yöneticileri, içlerinde gıda, giysi, hijyen olan kolileri aileye teslim etti. Yardımları kabul eden Yılmaz ailesi Kızılay’a teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , kızılay , yaşar ciğer

Yorumlar

Emekli Tuğamiral Ertürk “Alemdar’ı kaptırmam” dedi…

6 Şubat 2021 Cumartesi 15:42

Emekli Tuğamiral Ertürk “Alemdar’ı kaptırmam” dedi…

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Alemdar Müze Gemisi’nin yapımına 2006 yılında Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı yaptığı dönemde kendisi tarafından başlatıldığını belirterek, Alemdar Gemisi’nin kahraman denizcilerinin 100 yılı etkinliklerine davet edilmemesine değindi. Konuya ilişkin bir yazı kaleme alan Emekli Tuğamiral Ertürk, Alemdar Müze Gemisi’nin yapım hikayesini anlatırken, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a yönelikte eleştirilerde bulundu. Emekli Tuğamiral Ertürk, o dönem Belediye Başkanı olan Murat Sesli’nin bir dediğini iki etmeyerek yüreğini ortaya koyup destek verdiğini yazdı.
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk’ün kendi ismini taşıyan https://www.turkererturk.com.tr internet sitesinde “Alemdar’ı Kaptırmam” başlığı ile kaleme aldığı yazısına aşağıdaki linkten ulaşıp okuyabilirsiniz;

https://www.turkererturk.com.tr/alemdari-kaptirmam/

 

 

Yorumlar

Çalışmaları yerinde inceledi

5 Şubat 2021 Cuma 17:08

Çalışmaları yerinde inceledi

Gülüç’te çevre düzenleme çalışmaları sürüyor.

Gülüç’te yol kenarları ve apartmanların önünde yer alan bölgelerde peyzaj çalışmaları yapılıyor. Belediyeye ait Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, Bekyeri Mahallesinde devam eden çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Ekiplerden bilgiler alan Başkan Demirtaş, hizmetlerin aralıksız süreceğini ifade ederek şunları söyledi;

“Belediye olarak biz halkımızın hizmetindeyiz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Gülüç’te her noktaya dokunuyoruz. Çevre düzenlemesi ile daha yaşanılabilir bir kent için ekiplerimiz yoğun mesai harcıyor. Gülüç’te her mahallede vatandaşlarımızın taleplerine koşuyoruz. Biz çalışıyoruz, Gülüç güzelleşiyor.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , gülüç , gökhan demirtaş

Yorumlar

Ereğli nüfusu 6 ili geride bıraktı

5 Şubat 2021 Cuma 16:46

Ereğli nüfusu 6 ili geride bıraktı

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin nüfusu 6 ilin nüfusunu geride bıraktı.

31 Aralık 2020 tarihli Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre Kdz. Ereğli’nin nüfusu 2019 yılına oranla bin 20 kişi artarak 176 bin 642 oldu. Bu nüfusun 121 bin 237’si ilçe merkezi, 55 bin 405’i ise belde ve köy nüfusu oluştururken, yıllık nüfus artış hızı 5,8 olarak açıklandı.

Türkiye’nin nüfusu en düşük olan iller sıralamasında, Bayburt 81 bin 910, Tunceli 84 bin 660, Ardahan 97 bin 319, Gümüşhane 164 bin 521, Kilis 142 bin 490, Artvin 170 bin 875 ile Ereğli nüfusunun gerisinde kaldı. Nüfusunun yanında sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda bir çok ili geride bırakan Ereğli, Karabük ve Bartın’ın ardından Zonguldak’tan ayrılıp il olmak istiyor.

2018 yılında 175 bin 605 olan Kdz. Ereğli’nin nüfusu 2019 yılında 175 bin 622, 2020 yılında da 176 bin 642 olarak açıklandı. Zonguldak il merkezinin son 2 yılda 8 bin 494 kişi göç verdiği ortaya çıkarken, Ereğli’de ise nüfus artışı dikkat çekiyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , nüfus

Yorumlar

Maden şehidi formaları iş adamlarına dağıtılıyor

5 Şubat 2021 Cuma 14:56

Maden şehidi formaları iş adamlarına dağıtılıyor

Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği, maden şehitleri adına üretilen 3 bin 368 maden şehidinin adının yazılı olduğu formayı iş adamlarına dağıtıyor.

Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği, 3 bin 368 maden şehidinin adını yaşatmak için forma yaptırdı. Üretilen bu formalar derneğe bağışta bulunan iş adamları ve protokole hediye edilecek. Başkanı Çetin Yiğit, HD İnşaat, Has Döner ve Has Çorba ortaklarından Hasan Şahin ve Ercan Yıldırım’a isimlerinin yazılı olduğu bu formalardan takdim etti. Ziyarette konuşma yapan Yiğit şu ifadelere yer verdi; “Dernek olarak arkadaşlarımız ile beraber ortak bir proje yapalım dedik. Ailelerin de bu konuda talepleri oldu. Ailelerimiz, kendilerine babalarımızdan bizlere hatıra olsun, ismi yazılı olan forma dernek olarak yaptıralım. Bizim derneğimize bu zamana kadar bağış yapmış, bu zamandan sonra da bağış yapacak kuruluş ve kişilere birer forma hediye ediyoruz. Kendilerine bu konuda teşekkür ediyoruz.”

İsimlerinin yazılı olduğu maden şehidi formaları teslim alan Hasan Şahin ve Ercan Yıldırım ise Başkan Yiğit’e teşekkürlerini sundular.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , forma , maden şehitleri

Yorumlar