Yangına müdahale ettiler... Sertifikalarını aldılar...

17 Şubat 2020 Pazartesi 10:53

Yangına müdahale ettiler... Sertifikalarını aldılar...

Zonguldak'ta belediye personeline yönelik yangına müdahale tatbikatı düzenlendi.

 Zonguldak Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, aday memurlara ve belediye çalışanlarına yönelik uygulamalı yangın tatbikatı eğitimi verildi. İtfaiye Müdürlüğü önünde ve müdürlük personeli tarafından, uygulamalı olarak verilen yangın tatbikatında özellikle yangın anında nasıl müdahale edilmesi gerektiği hususlarına değinildi. Eğitim sonrası, katılımcılara sertifika takdim edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın , tatbikat , sertifika

Yorumlar

Yardımın kesilmesine kızdı... Boya sandığını yaktı…

15 Şubat 2020 Cumartesi 17:45

Yardımın kesilmesine kızdı... Boya sandığını yaktı…

Kdz. Ereğli ilçesinde bir vatandaş 350 TL’lik aceze yardımının kesilmesini ekmek parası kazandığı boya sandığını herkesin gözü önünde ateşe verip protesto etti.

Ereğli Haber- Göreve geldiği günden bu yana “Belediyeyi batırmışlar” diye propaganda yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık en son taksicilerin ruhsatlarına yüzde 337,5 zam yapmıştı. Göreve gelir gelmez 17 kişiyi işten atıp, su, toplu taşıma ve oto park gibi ücretlere zam yapan Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait sanayi sitesindeki dükkanlar ile sahil bandında yer alan kafeteryalar ile piknik alanlarını özelleştirmişti.
Kendisine lüks otomobil alıp, belediye kamp alanındaki konutuna yüksek miktarlarda harcamalar yapan Posbıyık’ın bazı Roman vatandaşların aldığı aceze yardımlarını da kestiği ifade edildi. 350 TL’lik aceze yardımının kesilmesine tepki gösteren bir vatandaş ise ekmek parası kazandığı boya sandığını ateşe verip durumu protesto etti. Seçimlerde oy vermek dışında Halil Posbıyık’ın seçilmesi için çalışma yaptığını anlatan Roman vatandaş “Hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Festivallerde sanatçılara milyonlarca TL para veren Posbıyık, bu yıl yapılacak festivali ise 4 güne çıkarttığını belirterek festivale daha fazla para harcayacağının ipuçlarını verdi.

Yorumlar
 • RIFAT YILMAZ
  18 Şubat 2020 Salı 11:46

  HALİL POSBIYIK EREĞLİYE İLCEYE YENİ DAHİL OLAN MAHALLELERİNE HAK ETTİĞİ HİZMETİ YAPAMADIĞI GİBİ EREĞLİ HALKINA SANKİ İNTİKAM ALIRCASINA VE EREĞLİ HALKINA HAK ETMEDİĞİ ZULMÜ EDERCESİNE HERŞEYE ZAM YAPIYOR HERKESİN EKMEĞİYLE OYNUYOR CHPLİ BELEDİYECİLİĞİN ADINI KÖTÜYE ÇIKARIYOR BENİM KİŞİSEL GÖRÜŞÜM BU ŞEKİLDE SAYGILARIMLA ARZ EDERİM

Fırında çıkan yangın korkuttu...

15 Şubat 2020 Cumartesi 17:28

Fırında çıkan yangın korkuttu...

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde bir fırında yangın çıktı. Kısa süreli paniğe neden olan yangın söndürüldü.

 Edinilen bilgiye göre, Kozlu ilçe merkezinde bir ekmek fırınının üst katında yangın çıktı. Vatandaşların durumu haber vermesi üzerine Kozlu Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine geldi. Kısa süreli paniğe neden olan yangın, kısa sürede kontrol altına alınarak soğutma çalışması yapıldı. Yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın ,

Yorumlar

TTK'ya girecek hükümlüler kura ile belirlendi...

15 Şubat 2020 Cumartesi 14:43

TTK'ya girecek hükümlüler kura ile belirlendi...

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğüne 53 eski hükümlü işçi alımı için kura çekimi yapıldı.

 4857 sayılı İş Kanunu’nun 30. maddesine göre kamu iş yerlerinde çalışan işçi sayısının yüzde 2 oranında eski hükümlü işçi çalıştırma yükümlülüğü kapsamında alınacak işçi adayları, TTK İş Sağlığı Eğitim Daire Başkanlığı binasında yapılan kura çekiminde büyük heyecan yaşadılar. Noter huzurunda gerçekleştirilen kurada 671 başvuru arasından kalorifer 13, aşçı 4, yıkama makinesi operatörü 6, demiryolu hattı bakımı 7 ve şoför 23 olmak üzere toplam 53 isim belirlendi. Kura çekimine katılan hükümlüler, kura çekimini heyecanla takip etti. 
Kura sonucu belirlenen adaylar direkt atama ile işe alınacak olup, sözlü veya yazılı mülakat yapılmayacak. 53 işçi alımına katılan eski hükümlüler, “İnşallah olur. Herkese olmasını isterim, bin kişide olsa herkese çıksın isterim. Herkesin şansı eşit, hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun” dediler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Türkiye Taşkömürü Kurumu , 53 eski hükümlü işçi alımı , ttk

Yorumlar

Köyler çöplüğe döndü… “İthal il genel meclis üyesi olursa…”

14 Şubat 2020 Cuma 20:28

Köyler çöplüğe döndü… “İthal il genel meclis üyesi olursa…”

Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi İsmet Koç bu gün bir cenaze için gittiği köylerin etrafının çöplüğe döndüğünü görünce adeta isyan etti. Koç “Bizim köylerimizi bilmeyen il genel meclisi üyesi olursa köylerde bu halde olur. Özel idare genel sekreteri, il genel meclisi üyeleri, diğer yetkililer bu durumu görmüyor mu?” diye sordu.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis Üyesi İsmet Koç, Eski Belediye Meclis Üyeleri’nden Reşat Latif’in bi yakının cenazesi için gittiği köylerde gördüğü manzara karşısında şok olduğunu söyledi. Ereğli Haber Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Koç “Gördüğüm manzara beni gerçekten çok üzdü. Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi her taraf çöplük olmuş. Her biri cennet köşesi olan köylerimiz nasıl bu duruma geldi? Bir değil, iki değil neredeyse 15 köyün etrafında bu manzarayla karşılaştım. Çöpler gelişi güzel yol kenarlarına atılmış. Çöp kovaları eskimiş, kullanılamayacak halde. Öyle sanıyorum uzun süredir bakımları yapılmamış. Çöpler kovaya atılsa ne olacak? Suları yine delik kovadan toprağa karışacak. Köylerimizde eğer bir önlem alınmazsa salgın hastalıklar baş gösterebilir. Kedi köpek bu çöplerden aldığı mikropları köylere taşır. Yetkilileri göreve çağırıyorum” dedi.
Köylerin sorunları ve talepleri ile ilgilenmesi gerekenlerin görevlerini yapmadıklarının açıkça görüldüğünü belirten Koç “İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Ereğli’de ki temsilcileri ne iş yapıyorlar? Koltuklarından bir zahmet kalkıp köyleri gezsinler. Bu çöpleri kimler topluyor, nasıl topluyor, bir baksınlar. Yerel yöneticilerimiz bu köylere hiç çıkmıyorlar mı? Her kes makam koltuklarından biraz kalksın, köylere baksın. İl genel meclisi üyelerinin görevi köylerimizin her türlü sorunu ile ilgilenmek değil mi? Bu nasıl ilgilenmek? Ereğli’nin köylerinin yolunu bilmeyen ithal il genel meclis üyeleri göreve getirilirse aslında çokta şaşırmamak lazım. Bu işler boynuna yumruk gibi kıravat takıp meclis toplantılarında poz vermekle olmuyor. İl genel meclisi üyeleri turistik gezilerini, emeklilik gezilerini bırakıp köylerin sorunları ile ilgilensinler. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Ben bunları söylüyorum diye belki bana kızacaklar ama kızmaya hakları yok. Seçilenler ne için seçildiklerini, bürokratlarda ne için atandıklarını hatırlasınlar ve her kes görevini layığı ile yapsın” diye konuştu.

Yorumlar
 • Rahmi
  19 Şubat 2020 Çarşamba 13:24

  Bu güzel şehre bile bölgeciliği sokan zihniyeti şiddetle kınıyorum.acaba kendisi Ereğli köylerini ne kadar gezdi ve biliyor...Çok yazık bu zihniyete bunlar ıslah olmaz....

 • RIFAT YILMAZ
  19 Şubat 2020 Çarşamba 12:28

  Böylemi koruyoruz çevreyi sözde yazık yazık

 • EMİNE
  17 Şubat 2020 Pazartesi 12:14

  Malesef bizim köylerde çöplük halinde orman kenarları cam teneke eski eşya çöplüğü halinde herşey ormanların aralarına atılmış durumda çevre bakanlığı ve sorumlu kişiler nerde ve neden maaş alıyorlar