Yangın binadakilere korku dolu anlar yaşattı

30 Mart 2019 Cumartesi 16:24

Yangın binadakilere korku dolu anlar yaşattı

Karapınar Beldesinde 3 katlı bir evin çatı katında çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı.

Edinilen bilgilere göre Karapınar Beldesi Torlaklar mahallesinde 3 katlı binada Zeki Dernek'in oturduğu çatı katında çıkan yangın binadakilere korku dolu anlar yaşattı. Yangını görenler itfaiyeyi arayarak yardım istedi. Karapınar itfaiyesine takviye yardım olarak Çaycuma ve Saltukova itfaiye ekipleri geldi. Yapılan müdahalenin ardından yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Diğer katlara sıçramadan söndürüldü.
Olayda can kaybı yaşanmazken, yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor. Itfaiye ekipleri yangının sebebini araştırmaya başladı.

Yorumlar
  • Saydam
    1 Nisan 2019 Pazartesi 11:11

    Akp gelseydi ereğli kazanacakti halk chp yi secti bu saaten sonra eregliye hic bir yatirim beklemeyin 5 yil mı geri gider 10 yil mi geri gideriz bakacagiz eregli HALKI cok buyuk hata yapti

Maden işçilerinden ocaktan çıkmama eylemi

30 Mart 2019 Cumartesi 16:19

Maden işçilerinden ocaktan çıkmama eylemi

Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) bağlı maden ocağında çalışan işçiler, kurumun iş sağlığı ve güvenliği konusundaki bazı uygulamalarını protesto etmek için ocaktan çıkmama eylemi yaptı.

TTK Karadon Müessese Müdürlüğünde saat 16.00-00.00 vardiyasında çalışan maden işçileri, çalışma şartlarıyla ilgili kurumun bazı kurallarını protesto etmek için vardiya çıkışı ocaktan çıkmama eylemi başlattı. Vardiya bitimi ocaktan çıkması beklenen maden işçileri yeryüzüne çıkmadı.
TTK Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu ve Genel Maden İşçiler Sendikası (GMİS) temsilcileri işçilerle görüşmek için maden ocağına girdi. Görüşme sonunda maden işçileri 2,5 saat sonra eylemlerine son vererek ocaktan çıktı.

Yorumlar

Başkan Demirtaş’tan final yürüyüşü

30 Mart 2019 Cumartesi 16:16

Başkan Demirtaş’tan final yürüyüşü

Gülüç Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Gökhan Demirtaş esnafları ziyaret etti.

Gülüç Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Gökhan Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş, AK Parti Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi adayları, parti yöneticileri, Gülüç beldesinde ki esnafları ziyaret ederek karanfil dağıttı. Esnaf gezisine belediye meclis üyesi adayları ve mahalleliler katıldı. Çok sayıda ki kişi ile beraber esnafları ziyaret eden Başkan Demirtaş’ı esnaflar kapıda karşıladı. Her zaman kendilerine sahip çıktığını belirten esnaflar Başkan Demirtaş’a teşekkür etti. Başkan Demirtaş ise göreve geldiği günden beri her zaman esnaflarının yanında olduğunu, sorunlarına her zaman çözüm bulduğunu ve elinden geldiğince esnafın sorunlarını çözeceğini belirtti. Başkan Demirtaş’ı balkondan izleyen bir mahalleli ise Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın üstüne gül kuruları dökerken ‘En Büyük Başkan Bizim Başkan’ sloganını attı.

Yorumlar

Şahin’den emeklilere TOKİ müjdesi

30 Mart 2019 Cumartesi 16:03

Şahin’den emeklilere TOKİ müjdesi

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, emeklilere yaşadıkları TOKİ sorununu çözeceğinin sözünü vererek TOKİ’nin emeklilere yönelik daha fazla konut yapmasını sağlamak için tüm girişimleri yapacağının müjdesini verdi.

Kdz. Ereğli İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Ali Ayhan ve 2. Başkan Saip Erarslan dernek binasında AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ve İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı ağırladı. Derneklerine üye 10 bin emeklinin bulunduğunu ve ilçeden en fazla üyesi bulunan sivil toplum kuruluşu olduklarını söyleyen Dernek Başkanı Ayhan, özellikle TOKİ konusunda yaşadıkları sıkıntıların çözülmesini istedi.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise emeklilerin kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek “Sevgili başkanım ben çözüm adamıyım. Sizlerin yaşadığı sorunu çok iyi biliyorum. Göreve geldiğimde ilk işim Kdz. Ereğli Belediye Başkanı olarak TOKİ konutlarının yapımı için arsa sorununu ortadan kaldırmak. Bunun için size söz veriyorum. Buradan tüm emekli abilerime ve ablalarıma da sizler aracılığıyla seslenmek istiyorum; Cumhurbaşkanımız Ereğli’ye geldiğinde ‘Benim buradaki elim, ayağım, her şeyim Erol Şahin’dir’ dedi. Bu sözün çok büyük anlamı var. Sizlerin sorunlarını sadece Erol Şahin kardeşiniz çözer. Bizim arkamızda Cumhurbaşkanımızın desteği var. Bakın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı Başdanışmanı Saadet Oruç hanımefendi de yanımızda. Ben sizlere buradan söz veriyorum; bu sorunu çözülmüş bilin. Sadece hak sahibi emeklilerimiz değil, yeni konut yapılmasını bekleyen, ev sahibi olmak isteyen binlerce emeklimiz var. Onlara da buradan söz veriyorum. Emeklilerimiz için daha fazla konut yapılması için tüm gücümle çalışacağım. Arakasında Cumhurbaşkanı, hükümet desteği olmayanlar bu işi çözemezler. Ben sizlerin mağdur olmanızı asla istemem. O yüzden 31 Mart günü emeklilerimizden çok güçlü bir destek bekliyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’ta emeklilerin TOKİ ile alakalı yaşadıkları sıkıntının en kısa sürede çözüme kavuşması için gerekli girişimlerde bulunacağının sözünü verdi ve emeklilerden Erol Şahin’e destek olmalarını istedi.
Şahin ve Oruç’un sözleri karşısında sevinç yaşayan Kdz. Ereğli İşçi emeklileri Derneği Başkanı Ayhan ise “Erol Şahin’i tanıyoruz ve bu sorunu çözeceğine de inanıyoruz. Saadet hanım Ereğli için büyük şans. Böyle bir hemşerimizin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olması bizler için gurur vesilesi. Emeklilerimiz kendilerine yapılan ve yapılacak olan iyilikleri elbette unutmayacaklardır. Ziyaretiniz bizleri son derece mutlu etti. Çıktığınız yolda sizlere başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Şahin’den muhteşem final

29 Mart 2019 Cuma 22:01

Şahin’den muhteşem final

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin seçim çalışmalarını muhteşem bir final ile sona erdirdi. Binlerce vatandaşın katıldığı mitinge Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un yanı sıra Bakan Yardımcıları da destek verdi.

İki ayı aşkın süredir enerjisinden ve performansından hiçbir şey kaybetmeden seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’in mitingleri muhteşem bir final ile son buldu. Enerji Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin Türk Metal Sendikasını ziyaretinin ardından işçilerinin sendika binasından kalabalık bir grupla yürüyerek destek verdiği ve beş bini aşkın vatandaşın katılımı ile İş Bankası yanındaki alanda gerçekleştirilen miting oldukça heyecanlı geçti. Enerji Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ve Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ve İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın katıldığı mitingde konuşan Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, “Ereğli halkı kararını verdi. Biz seçimi aldık ama fark atmak istiyoruz” dedi. Seçim kampanyası sürecinde zamanının büyük bir bölümünü Ereğli’de geçiren ve kampanyaya ciddi destek veren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ise Ereğli’nin sorunlarının çözümünün Erol Şahin’de olduğunu söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ise yaptığı konuşmasında, Erol Şahin’in Ereğli’de AK Parti’yi en iyi şekilde temsil edebilecek bir belediye başkanı adayı olduğunu söyledi ve günümüzde belediyelerde başarılı olmanın yolunun hükümet ve Cumhurbaşkanı ile diyalogların iyi olmasından geçtiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ereğli’ye gelerek Erol Şahin’e destek verdiğini söyleyen Büyükdede, tüm bakanlıkların da Erol Şahin’in arkasında olduğunu söyledi ve Pazartesi günü kendisini belediye başkanı olarak görmek istediklerini arzuladıklarını ifade etti. Belediye Başkanı adayı Erol Şahin’de büyük bir alkış tufanı ve sloganlar arasında yaptığı konuşmasında, kampanya sürecinde kendilerine kucak açan Ereğli halkına teşekkür etti. Kendisinin klasik bir belediye başkanı olmayacağını, kentin sorunları için gecesini gündüzüne katan ve günde en az 15 saat çalışan bir başkan olacağını söyleyen Şahin, tüm çalışmalarını Bakanların ve Cumhurbaşkanının desteği ile yapacaklarını bildirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4.5 yıl boyunca kendisinin arkasında olduğu sözlerini hatırlatan Şahin, projelerinin arkasında Cumhurbaşkanı ve Bakanların imzası olduğunu vurguladı. Mitinge katılan Erdemir taşeron işçilerinin tezahüratları ile sık sık konuşması kesilen Şahin işçilerin kendisinin yanında olduğuna yönelik sloganlarına teşekkür etti ve Taşeron işçilerinin kadrolarının kendilerine verildiğinde kentteki esnafında yüzünün güleceğine dikkat çekti. Şahin, Kdz. Ereğli’nin Üniversite kenti yapılması projesinden tutun da tekstil atölyelerine kadar tüm projelerini anlattığı konuşmasında, “Tekrar karşınıza aday olarak çıkıp size hesap verebilecek olanlara oy verin” dedi. Son olarak konuşmasında Ereğli’de su fiyatlarında indirim yapılacağını da müjdeleyen Şahin, belediyeden işçi atmayacağı sözünü de verdi.

Yorumlar