Yalçın ve ekibi Afrin gazisini ziyaret etti...

19 Şubat 2018 Pazartesi 21:06

Ereğli Haber

Yalçın ve ekibi Afrin gazisini ziyaret etti...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sertan Yalçın, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de terör örgütlerine karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda girdiği çatışma sonucu yaralanan Uzman Çavuş Serkan Arık’ı baba ocağında ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, Başkan Yardımcıları Abdulkadir Çınar, Mehmet Çivici ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Alim, Sibel Demirçin ve Aynur Coşkun ile birlikte; TSK’nın Suriye’nin Afrin kentinde terör örgütü PYD/YPG’ye yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralanarak gazi olan Uzman Çavuş Serkan Arık’ı baba ocağında ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Teröristlerle girilen çatışma sonucu başından yaralanan ve tedavisinin ardından İlçeye bağlı Ramazanlı Köyü’ndeki baba ocağına getirilen Gazi Serkan Arık ile ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Yalçın, ülkenin güvenliği ve huzuru için yurt içi ve yurt dışında görev yapan tüm Mehmetçiklere minnettar olduklarını söyledi. Yalçın, TSK’nın bu harekâttan da zaferle çıkacağına inançlarının tam olduğunu belirterek, “Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”dedi.
TSO heyeti gaziye ve ailesine her zaman yanlarında olduklarını, her hangi bir ihtiyaç halinde de kendileriyle iletişime geçebileceklerini iletti.
Ziyaretten dolayı teşekkür eden Gazi Serkan Arık da silah arkadaşlarının sınır içi ve sınır dışında kahramanca mücadele verdiğini, en kısa sürede de başarıya ulaşacaklarını söyledi ve bir an evvel iyileşip arkadaşlarının yanına dönmek istediğini kaydetti.
Baba Suat Arık ise büyük oğlunun da uzman çavuş olarak TSK’da görev yaptığını ifade ederek, evlatlarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Yorumlar

Ambulans helikopterle Ereğli'ye getirildi...

19 Şubat 2018 Pazartesi 20:42

Ereğli Haber

Ambulans helikopterle Ereğli'ye getirildi...

Ankara İbni Sina Hastanesi’nde yaklaşık 1,5 yıldır Multiple Myeloma tedavisi gören 64 yaşındaki Raif Atalay memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine ambulans helikopter ile getirildi.

İbni Sina Hastanesi’nde bir çeşit kemik iliği kanseri türü olan ve “Multiple Myeloma” olarak adlandırılan rahatsızlığı için kemoterapi tedavisi gören Atalay’ın kalbi durunca, doktorların müdahalesi ile yeniden geri getirildi. Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Zindancılar Köyü’nde yaşayan 64 yaşındaki Raif Atalay İbni Sina Hastanesi’nden memleketine gelmek istedi. Atalay için karayolu ile gelemeyeceği anlaşılınca sağlık bakanlığından ambulans helikopter talep edildi. Bakanlık talebe olumlu karşılık verince Raif Atalay bu gün akşam saatlerinde ambulans helikopter ile memleketine getirildi. Kdz. Ereğli ilçesindeki Şehit Vefa Karakurdu Stad’ına inen ambulans helikopterden alınan hasta daha sonra 112 sağlık ekiplerine teslim edilerek ambulans ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Haftada 3 gün diyalize de giren Atalay, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi dahili yoğun bakım servisine alındı. Atalay’ın tedavisine burada devam edileceği öğrenildi.
Atalay’ın yakınları ise taleplerine olumlu yanıt veren Sağlık Bakanlığı ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yöneticilerine teşekkür etti.

Yorumlar

Yaralı hayvan sedye ile veterinere götürüldü...

19 Şubat 2018 Pazartesi 14:32

Ereğli Haber

Yaralı hayvan sedye ile veterinere götürüldü...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kayalıklardan dereye düşerek yaralanan büyük baş hayvan itfaiye ve zabıta ekipleri tarafından kurtarıldı. Sedye ile araca taşınan yaralı hayvan tedavi için veterinere götürüldü.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kepez Mahallesi Dağevleri mevkiinde dere yatağına düşerek yaralanan büyükbaş havyanı kurtaramayan sahipleri itfaiye ve zabıtadan yardım istedi. Kısa sürede bölgeye intikal eden itfaiye ve zabıta ekipleri yaralı hayvanı önce dereden çıkardı, ardından da kontrollü bir şekilde sedyeye aldı. Dağlık arazide yaklaşık 200 metre sedye ile taşınan yaralı hayvan daha sonra itfaiye aracı ile veterinere götürüldü. Yaralı hayvanın bazı kemiklerinin kırıldığı tespit edilirken, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Yaralı hayvanın sahipleri Zabıta Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine yaptıkları yardımdan dolayı teşekkür ederken, tedavisinin belediye veteriner işleri müdürlüğünde devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar

"Biz 11 kestik, askerimiz 12’den vursun”

19 Şubat 2018 Pazartesi 13:18

"Biz 11 kestik, askerimiz 12’den vursun”

Zonguldak’ta TSK’nın başlattığı “Zeytindalı Operasyonu”na destek vermek için 11 küçükbaş hayvan kurban edildi. İlk kurbanı kendisi kesen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, “Biz 11 kurbanımızı askerimiz için kesiyoruz. Biz 11 kestik, askerimiz 12’den vursun” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK, PYD, YPG ve DAEŞ'e yönelik gerçekleştirdiği 'Zeytin Dalı Operasyonu’na destek vermek isteyen Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeli ile Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından 11 küçükbaş hayvan kurban edildi.
Belediye tesislerinde gerçekleştirilen programa Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Aziz Karakurt ve müdürlük personeli katıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, “Bugün 11 kurban kesiyoruz. Afrin şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin ruhuna kesiyoruz. Ve aynı zamanda ordumuzun muvaffakiyeti için böyle bir destekte bulunmak istedik. Burada fikir Koyun, Keçi Yetiştiriciliği Birliğinden geldi. Hemen hemen yarısını kendi personelimizin kendi bütçelerinden destek verdiler. Böyle bir farkındalık oluşturmak istedik. Personelime de teşekkür ediyorum. Hepsi duyarlılık gösterdiler. Koyun, Keçi Birliğimize de teşekkür ediyorum. Biz 11 kestik, askerimiz 12’den vursun” diye konuştu.
Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Aziz Karakurt da “Biz birlik olarak Allah için kurban kesip inşallah vatanımızı milletimizi koruyan kardeşlerimize Allah yardımcısı olsun. Cumhurbaşkanımız'a Allah yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.
Kesilen kurbanların etlerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyacı olan ailelere verileceğini aktaran Vali Yardımcısı Nevzat Taştan ise “Çok güzel bir jest yapmışlar. 11 hayvanın kesileminden hasıl olan sevabı şehitlerimizin ruhuna bağışlıyorlar. Aynı zamanda da askerimizin daha çok muvaffak olması için Cenab-ı Allah kabul eder. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Ve bu güzel jestin de diğer vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum. Bunun faydası da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bu etler teslim edileceği için fakir fukaranın da duaları bizim şehitlerimizin ruhuna gidecek. Allah kabul etsin. Tüm şehitlerimize de rahmet temenni ediyorum” diye ifade etti.
Yapılan duaların ardından hijyenik kıyafet giyen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı ilk kurbanı kesti.

Etiketler:

kurban , kestiler , 11 kurban , Afrin , Zeytindalı , operasyon ,

Yorumlar

İşte yine bir verem dede klasiği...

19 Şubat 2018 Pazartesi 00:52

Ereğli Haber

İşte yine bir verem dede klasiği...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan ilçede evsiz kalan bir aileyi yeni bir yuvaya kavuşturuyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Osmanlar Köyü’nde evleri eski olan Doğan ailesi yeni ve sıcak bir yuvaya kavuşturuluyor. Kdz. Ereğli Verem savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’ın girişimleri ile aile için yapımına başlanan evin kaba inşaatı sona erdi. Ereğli Verem savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, 3 ay önce başlattıkları çalışmaları 1-2 ay içerisinde tamamlayarak Doğan ailesini en kısa sürede sıcak yuvalarına kavuşturacaklarını söyledi. Erdoğan konuşmasında “Biliyorsunuz biz hem köylüyüz, hem de köylerden ayrılmıyoruz. 47 senedir verem ile mücadele etmiyoruz. Ekonomik durumu iyi olmayan ailelere de kumanya yardımları yapıyoruz. Böyle evsiz kalan ailelerinde 2-3 yılda bir dostlarımızın ve çevremizin sayesinde ev yapımları ile de ilgileniyoruz. Osmanlar Köyü’nde Rasim Doğan’a ait içerisinde oturulamayacak durumdaki evin yapımına 3 ay evvel başladık. Bu işler gönül ve sevda işidir. Bu gün Pazar olmasına ve 70 yaşına gelmemize rağmen Mehmet Morcu kardeşimizle beraber bu işin maneviyatını paylaşmaya geldik. Dolayısıyla insanları mutlu edebilmek kadar güzel bir şey olmadığını düşünüyorum. Bu vesile ile bu evin yapımında bana destek verip malzeme gönderen bundan evvelki dönem milletvekillerimizden Sayın Fazlı Erdoğan, Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İşadamı İlhami Yazıcıoğlu, Ankara’da bulunan değerli kardeşim Eczacı Kemal Haberal, Kardeşler Ekmek fırını Sahibi Bayram Özkayıkçı, Ereğli’nin saygıdeğer işadamlarından değerli kardeşim Celal Bozkuş, Yılma Gemi Tersanesi sahiplerinden Hasan Yılmaz, Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhan Yazıcıoğlu, Öğretmenler Pazarı Sahibi Fikret Atalay, benimde mensubu bulunduğum YARKİM Kimya Fabrikası Sahibi Sayın Murat Şengönül, gemi yapım işleri ile uğraşan Sultan kardeşim, Ereğli’de Yıldırımlar Marketin sahibi Hacı Mehmet Yıldırım, TATSAN Fabrikası sahibi Hüseyin Tatlıbaş’a, Ereğli’nin genç işadamlarından başarılı işadamı Sayın Erol Çivici, Ereğli’nin değerli işadamlarından Mehmet Morcu’ya, evin ince işlerinde bize yardım edecek olan değerli esnaflarımızdan Şaban Gülhan, evin dış mantolamasını yapacak olan oğlum Bülent Erdoğan ve ortağına ve Ova Kasabı Sahibi Adem Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Sıvası, mantolaması, ince işleri ve çevre düzenlemesi ile beraber bu ailemiz 1-2 ayda eve girmiş olacak. Ben tekrar değerli işadamlarımıza teşekkür ediyor ve diğer konularda da yardımlarının devamını diliyorum. Daha önce Çay Köyü, Ganaköyü, Gökçeler’de de evler inşa ettik. Biz bu işlerin sadece önderliğini yapıyoruz. Mehmet Morcu 200 torba çimento gönderiyor, Erol Çivici kapılarını yaptırıyor. İşçiliğini de kendi etrafı yapıyor. İmce usulü ile bu ev bu hale geldi. Bir aileyi daha mutluluğa doğru götürüyoruz. Çalışmalarımız bu ailemiz evin içerisine girene kadar devam edecek. Güzel bir ser meydana çıktı” dedi.
Kdz. Ereğlili İşadamlarından Mehmet Morcu’da kendilerine böyle bir yardımı yapmaya vesile olan Hasan Erdoğan’a teşekkür etti. Morcu konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Mehmet Morcu: Söyleyecek söz yok salında, sözün bittiği yerdeyiz. Yine bir Hasan Erdoğan klasiği. Hasan abi benim babamın arkadaşıdır. Çocukluğumdan beri tanırım. Yaklaşık 35 yıllık ticari hayatımda da beni hiç yalnız bırakmamıştır. Tecrübe ve görüşleriyle bize yardımcı olmuştur, önümüzü açmıştır siyasi ve ticari ilişkileri ile. Enteresan bir insandır Hasan abi. Gerçekten gurur duydum. Hasan abinin vesilesi ile bizde bu tür şeylere katkıda bulunabilmişsek, yardımcı olabilmişsek ne mutlu bize. Diğer arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Güzel bir şey olmuş. Bize düşen neyse, bizde üzerimize düşeni yapacağız inşallah.”
Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan daha öncede ilçeye sağlık meslek lisesi, göğüs hastalıkları hastanesi, 32 derslikli ilk ve ortaokul, camiler ve evi olmayan ailelere ev yaptırmıştı.

Yorumlar