Yalçın, Ereğli-Ankara arasında köprü oldu

30 Mart 2018 Cuma 16:28

Yalçın, Ereğli-Ankara arasında köprü oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, Ankara’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile görüştü.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, Ankara temasları kapsamında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile görüştü.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akredite Oda Sertifika takdim toplantısı için, 28 Mart Çarşamba günü Başkan Yardımcıları Abdulkadir Çınar ve Mehmet Çivici ile birlikte Ankara’ya giden TSO Başkanı Sertan Yalçın, tören programında; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile görüşme imkanı buldu.
Ereğli TSO olarak, Ereğli ile Ankara arasında köprü olmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Yalçın, Bakan Faruk Özlü ile görüşmelerini şöyle özetledi: “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü ile önce Bülent Ecevit Üniversitesi işbirliği ile Ereğli’ye kurulması planlanan TEKNOPARK konusunu görüştük. Aynı zamanda komşu ilimiz Düzce Milletvekili olan ve bölgemizi iyi tanıyan Bakanımız Faruk Özlü’ye Ereğli Organize Sanayi Bölgesine kurulması planlanan TEKNOPARK’ın imza aşamasında olduğunu, Bülent Ecevit Üniversitesine Rektör atamasının gerçekleştirildiği, imza için beklenildiği bilgisini paylaştık. Sayın Bakanımızla Ayrıca TSO Yönetimi olarak Ereğli’ye kurmayı planladığımızı ‘Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’ konusunda da bilgilendirme yaparak Bakanımız Faruk Özlü ’nün desteğini istedik. Memnuniyetle belirtmeliyim ki; Bakanımız Faruk Özlü bey, bölgemizi yakından izliyor. Ortaya koyduğumuz projelerimizi ve heyecanımızı paylaştığını, bize destek olacağını söyledi. Sanayi Bakanımız Faruk Özlü, yakın zamanda Sanayi Şehrimiz Ereğli’ye gelerek her iki konuyu da yerinde inceleyeceğini bildirdi, kendisine samimiyetle teşekkür ediyoruz.”
TSO Başkanı Yalçın, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile de bir araya geldiğini belirterek, “Ankara ile Karadeniz Ereğli’miz arasında her konuda köprü olmaya devam edeceğiz. Biz bunu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi olarak üzerimize düşen önemli bir görev olarak görüyoruz. Dün öyleydi, bugün böyle, yarında hiç kuşku olmasın ki yarın da öyle olacak. Ticaret ve Sanayi odamız yaşanan mali ve ekonomik sorunlara çözüm odaklı çalışmaya devam etmektedir” diye konuştu.

Yorumlar

Ertan Civak, 7 Nisan'daki seçimler için destek istedi

30 Mart 2018 Cuma 15:37

Ertan Civak, 7 Nisan'daki seçimler için destek istedi

Devrek TSO Başkanı ve Başkan Adayı Ertan Civak ekibi ile TSO üyelerinden destek istedi

Zonguldak’ın Devrek ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Başkan Adayı Ertan Civak 7 Nisan’da yapılacak oda seçimlerinde ekibi ile oda üyelerinden destek istedi. Seçimlere çok az bir zaman kala ekibi ile saha çalışmalarına çıkan Civak, "Nasip olursa 7 Nisan’da gerçekleştirilecek Devrek Ticaret ve Sanayi odası seçimlerinde tekrar başkan adayı olarak ekip arkadaşlarımızla birlikte saha çalışmalarına çıkarak TSO üyelerinden destek istemeye başladık. Şu ana kadar çalışmalarımız pozitif bir şekilde devam ediyor. Amacımız Devrek’e hizmet ve Devrekliye hizmettir. İnşallah tekrar göreve geldiğimizde halen projelerimiz arasında bulunan Devrek ve Gökçebey’in ekonomik katkısına büyük ölçüde fayda sağlayacak olan Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesini ivedi bir şekilde hayata geçirmek olacaktır. Bu konuyla ilgili yetkili bakanlıklardan ve diğer ilgili kurumlardan olurumuzu almış bulunmaktayız. Güçlü yönetimle güçlü bir şekilde tekrar göreve gelmek istiyoruz. Centilmence ve dostane bir birimizi kırmadan bir seçim geçirmeyi ümit ediyoruz. 7 Nisan’da kazanan Devrek olacaktır” diye konuştu.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasından 5 yıldızlı hizmet

30 Mart 2018 Cuma 12:58

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasından 5 yıldızlı hizmet

Uluslararası Akreditasyon Kuruluşu’nun yapmış olduğu denetimler neticesinde bilindiği üzere 2014 yılında Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, B Seviye Akredite Oda olmuştu. 2017 Yılının sonlarına doğru girmiş olduğu denetimler neticesinde yine B Seviye Akredite olma başarısını gösteren Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, 3 yıl daha geçerli olan Akreditasyon Belgesini almaya hak kazandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen Tören ile Belgeler hak kazanan odalara takdim edildi. Tören, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı. Ardından Belgelerin takdimi için sırasıyla ilk önce ilk defa Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanan Oda ve Borsalar çağrıldı. Ardından da Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın da içinde yer aldığı Akredite Oda olarak Belge yenileyenler davet edildiler.
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası adına Akreditasyon Sertifika Törenine, Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdulkadir Çınar, Mehmet Çivici, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yavuz, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, Genel Sekreter Gündüz Acar, Ticaret Sicil Müdürü Cengiz Çolak ve Akreditasyon Sorumlusu Kubilay Arslangörür katıldılar.
Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın: “Üyelerimize 5 yıldızlı hizmet veren odalar arasında yer almak bizler için son derece gurur verici bir olaydır. Bundan sonra da Akreditasyon çalışmalarımızı hızlandırarak bu başarımızı artırarak devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Yorumlar

Ahırda dans eden çift, videonun hikayesini anlattı

30 Mart 2018 Cuma 12:10

 Ahırda dans eden çift, videonun hikayesini anlattı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde eşiyle ahırda dans eden maden işçisi, sosyal medyanın yeni fenomeni oldu. İzlenme rekoru kıran videonun hikayesini anlatan Namık Kazkondu, "Birbirimizi seviyoruz. Mutluyuz. Mutlu olmak güzel" diye konuştu.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesi'nde maden işçisi olarak çalışan Namık Kazkondu, yaklaşık 8 ay önce yurt dışında yaşayan dayısının oğlu Kerem'e bir doğum günü sürprizi hazırladı. Eşi Hatice Kazkondu ile ahırı temizlediği sırada birlikte dans eden maden işçisi bir taraftan da şarkı söyledi. Hazırladığı videoyu da yurt dışında yaşayan akrabasına göndererek doğum gününü kutladı. Bir süre sonra arkadaşının eşine göstermek istediğini söyleyerek aldığı dans videosu; sosyal medyada paylaşınca izlenme rekorları kırdı.
Hafta sonları eşiyle köye gelerek büyükbaşhayvanlar ile uğraştığını ve doğal yaşamı çok sevdiğini anlatan maden işçisi Namık Kazkondu, videonun hikayesini de şöyle anlattı:
"Kozlu'da maden işçiyim. Gündüzleri madende çalışıyorum. Hafta sonları böyle yeğenimin mandırasında kendilerine yardımcı oluyoruz. Biz de bir nevi bu şekilde hoşumuza giderek eşimle birlikte vakit geçiriyoruz. Bu olayın hikayesi şöyle. benim yurt dışında dayım var. Dayımın gelini bana telefon açtı. Eşi Kerem'e doğum günü sürprizi yapmak için benden böyle ekranda slayt gösterisi için bir video istedi. Üç gün sonra sabah 05.30 gibi kalkmıştım. Eşimle birlikte ahırı temizledik. Bir taraftan da şarkı söylüyordum. Eşimin yanına geliyorum ona şarkı söylüyorum. O arada aklıma geldi. Yeğenimize böyle bir slayt gösterisi için ahırda eşimle dans yapıp gönderelim dedim. Ve dayımızın oğluna ahırın içinde çekip gönderelim diye böyle bir çalışma yaptık. Ortaya da böyle bir şey çıktı."

"Eşimden Allah razı olsun"
13 yıllık evliliklerinde eşi Hatice Kazkondu ile birbirlerine olan bağlılıklarını anlatan maden işçisi Namık Kazkondu, "Eşim ile köye çıkıyoruz. İkimizin birbirine olan bağlılığından kaynaklanıyor. Biz birbirimizi severek yaşıyoruz. Yeğenimize yardımcı oluyoruz. O da bizim hoşumuza gidiyor. Eşimden de Allah razı olsun. Onun da bana sahip çıkmasıyla ortaya böyle bir şey çıktı. Biz bu şekilde olacağını tahmin etmiyorduk. Bir slayt gösterisi yapıp yeğenimize gönderelim istedik. Bu çektiğimiz video da telefonun galerisinde duruyordu. Bir arkadaşım da görüntüyü istedi eşine göstereceğini söyledi. Biz de kıramadık verdik. Kendisi de sosyal medyaya koymuş. Ondan sonra ortaya bu şekilde bir şey çıktı" diye konuştu.

Çiftlere mesaj, "Kırgınlığa gerek olmayan bir dünyada yaşıyoruz"
İnsanların birbirlerini sevmesi gerektiğini anlatan maden işçisi, çiftlere de mesaj gönderdi. Erkeklerin her yerde eşlerini mutlu edebileceklerini söyleyen Kazkondu, "Eşlerini hor gören, eşlerine karşı saygısı, sevgisi olmayan insanlara bir şekilde alsınlar eşlerini illa ki ahırda olacak diye bir şey yok. Dışarıda istediği yerde istediği şekilde hanımını her yerde mutlu edebilirler. Bu dünya bir kere gelinen dünya. Onun için dargınlığa, kırgınlığa hiçbir zaman gerek olmayan bir dünya. Mutlu olmak daha güzel. Mutluyuz, huzurluyuz. Birbirimizi seviyoruz. Kırgınlık, dargınlık olmasın. Çünkü bu dünya bir kere geldiğimiz dünya" diye ifade etti.
Maden işçisinin eşi Hatice Kazkondu da "İlk defa gördüğüm için bize de sürpriz oldu. Eşimi çok seviyorum. Dans ederken iyi bir duyguydu. Ancak böyle bir şey beklemiyorduk. Eşimle hayvanları seviyoruz" diye ifade etti. El ele yürüdükleri ahırda büyükbaş hayvanlarla ilgilenen çift, 8 ay sonra aynı ahırda yine dans etti. Çift, bu kez kendilerini izlemeye gelen yakınlarından büyük alkış aldı.

Yorumlar

İclal Aydın Özdemir Avm'de okurlarıyla buluşuyor

29 Mart 2018 Perşembe 11:56

İclal Aydın Özdemir Avm'de okurlarıyla buluşuyor

Özdemirpark AVM, D&R işbirliği Ereğli kültür hayatına katkı sağlamaya devam ediyor.


Yazdığı kitaplar ile adından sıkça söz ettiren ve kitapları çok satanlar listesine giren üç kuşağın severek okuduğu Günümüz Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından ve oyuncu İclal Aydın yeni kitabı "Üç Kız Kardeş" ile D&R Türkiye turu kapsamında düzenlenecek imza günleriyle sevenleriyle buluşuyor.

İclal Aydın, Türkan, Dönüş ve Derya isimli birbirini çok seven üç kız kardeşin Ayvalık’tan İstanbul’a uzanan hikayelerinde çocukluktan yetişkinliğe hayatlarındaki sevinçleri, hüzünleri, mutluluğu ve eskiyi yad ederek iyileşme sürecini konu alarak hazırladığı ve ‘İyileşme Yolculuğu’ olarak tanımladığı yeni kitabıyla D&R'larda.
İclal Aydın, okurlarını neşeli günleri anımsayarak iyi olmaya davet ettiği kitabıyla Kdz. Ereğli de D&R mağazalarında okuyucularıyla buluşacak.
İclal Aydın'ın imza günü ise 13 Nisan Cuma günü Özdemirpark AVM D&R saat 16.00’de gerçekleşecek. Ünlü yazar, sevenleriyle bir araya gelecek, kitaplarını imzalayacak.

 

Yorumlar