Yakıt deposundan sızan litrelerce mazot yola aktı

19 Nisan 2018 Perşembe 09:38

Yakıt deposundan sızan litrelerce mazot yola aktı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir akaryakıt tankerinden dökülen mazotlar, belediye ekipleri tarafından talaşla kapatıldı.

Zonguldak Alaplı İlçesi'nde benzin istasyonundan çıkan mazot tankerinin deposundan hareket halindeyken litrelerce mazot yola döküldü. Tanker şoförün durumu fark etmesiyle ihbarı üzerine polis ve itfaiye çalışma başlattı. Alaplı Jandarma Karakolundan başlayan Yalı Kavşağına kadar dökülen mazot için polis çevre güvenliği alarak D-010 Karayolu üzerindeki yolunda araçların yavaş gidilmesi yönünde uyarılarda bulundu. Kayganlaşan yolda tedbir alan Trafik polisleri de yolun talaşlanması ardından araçların geçişine izin verdi

Yorumlar

TSO eski başkanı Sarsık'tan yeni yönetime ziyaret

19 Nisan 2018 Perşembe 09:26

 TSO eski başkanı Sarsık'tan yeni yönetime ziyaret

Çaycuma TSO’nun eski Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Sarsık Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu’nu ve yeni yönetimini ziyaret ederek görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

Ziyarette görevi döneminde Çaycuma TSO Başkanı olarak Oda Hizmet Binası ve Çaycuma TSO Fen Lisesi başta olmak üzere yaptıklarını ve takip ettiği konuları yeni yönetimle paylaşan Rifat Sarsık, Çaycuma TSO’nun yeni yönetiminden de bu konularda çalışmalar beklediğini belirtti.
Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu da Rifat Sarsık’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Kendilerine hizmetlerinden ve ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Çaycuma için önemli olan tüm konuların sonuna kadar takipçisi olacağız. Bizlere bir görev yüklediler. Artık bizler de bizden önceki yöneticilerin yaptıklarının daha iyilerini yaparak üzerine eklemek ve çıtayı yükseltmek ve daha yukarılara taşımak durumundayız. Bu kurumsal bir süreçtir, başkanlar yönetime gelir, gider, esas ve devamlı olan kurumdur. Çaycuma TSO Yönetimi olarak Odamızın hizmetlerini daha da ileriye taşıyarak görevimizi yerine getireceğiz” dedi.

Yorumlar

Devrilen traktörün altında can verdi

18 Nisan 2018 Çarşamba 19:51

Devrilen traktörün altında can verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kullandığı traktörün devrilmesi sonucu altında kalan bir kişi, hayatını kaybetti.

Kaza Ereğli ilçesine bağlı Süleymanbeyler Köyü’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde tarlasından dönen Durdu Karataş’ın (60) kullandığı 81 AT 407 plakalı traktör eğimli arazide devrildi. Traktörün altında kalan Karataş olay yerinde hayatını kaybetti. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen 112 sağlık görevlileri Karataş’ın hayatını kaybettiğini belirlerken, jandarma ekipleri de olay yerinde incelemelerde bulundu.
Savcılık kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar

Emniyet Müdürü Kuyu’dan Başkan Demirtaş’a ziyaret

18 Nisan 2018 Çarşamba 18:17

Emniyet Müdürü Kuyu’dan Başkan Demirtaş’a ziyaret

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Demirtaş, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'nde Personel Şube Müdürü olarak görev yaparken, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Kuyu'ya hayırlı olsun temennisinde bulundu. Ziyarette Ereğli İlçesi ve Gülüç beldesi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Yorumlar

THK Başkanı Güner, çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi

18 Nisan 2018 Çarşamba 17:26

THK Başkanı Güner, çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi

Türk Hava Kurumu (THK) Çaycuma Şube Başkanı Şükrü Güner, THK Denetleme Kurulu Başkanı Feridun Ünsal ile birlikte Zonguldak’ın Gökçebey İlçesi’nde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Öncelikle Gökçebey Kaymakamı Ahmet Korkmaz’a ziyaretini gerçekleştiren Güner, THK kurumun faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Çaycuma’da bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Güner, imkanları ölçüsünde kurs ve diğer çalışmalara ağırlık vereceklerini söyledi. THK Çaycuma Şube Başkanı Şükrü Güner ve THK Denetleme Kurulu Başkanı Feridun Ünsal’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Kaymakam Ahmet Korkmaz, Türkiye’nin en önemli ve köklü kuruluşlarından biri olan THK’na katkı veren herkese teşekkür ederek, Başkan Güner’ çalışmalarında başarılar diledi.
Ardından İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özkan Yıldırım, Özel İdare Müdürü İzzet Turpçu ve Çaycuma’dan Gökçebey’e tayini çıkan İlçe Seçim Müdürü Ahmet Sarıbaş’a ziyaretlerini gerçekleştiren Güner, daire müdürleri ile fikir ve görüş alış verişinde bulundu.

Yorumlar