Yağmurla gelen çöpler liman girişinde toplandı

21 Eylül 2019 Cumartesi 16:11

Yağmurla gelen çöpler liman girişinde toplandı

Zonguldak Belediyesi Zonguldak Limanı'nda yaşanan çevre kirliliğini önlemek için dereye sabit bariyer sistemi kurdu.

 Zonguldak Belediyesi Zonguldak Limanı'nda yaşanan çevre kirliliğini önlemek için dereye sabit bariyer sistemi kurdu. Dün kurulan bariyere bir günde bir konteyner çöp birikti.
Daha temiz bir kent için tüm vatandaşları uyaran Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, temiz deniz temiz çevre çağrısı yaptı. Alan, 'Zonguldak Limanı’nda yaşanan çevre kirliliği nedeniyle evsel atıkların denize ulaşmaması için kurduğumuz sabit bariyer sisteminin, ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Daha 24 saat bile geçmeden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından toplanan evsel atıklar, çevre duyarlılığı konusunda daha bilinçli olmamız konusu gerçeğini ortaya koymuştur. Bizler, Zonguldak Belediyesi olarak temiz deniz, temiz çevre ve temiz bir kent için periyodik olarak çevre temizlik çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. ‘Temiz bir kent’ için tüm vatandaşlarımızdan aynı duyarlılığı göstermelerini önemle rica ederiz.' şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Liman , denizden gelen çöpler

Yorumlar

Gaziler ile öğrenciler bir araya geldi

21 Eylül 2019 Cumartesi 09:27

Gaziler ile öğrenciler bir araya geldi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Burunkaya Şehit Emrah Kartal İlkokulu öğrencileri Gaziler Günü’nü kutladı.

 Gaziler günü etkinlikleri kapsamında Kıbrıs gazileri okula gelerek öğrencilerle söyleşi yaptılar. Kıbrıs gazileri Muhittin Demirsoy, Hasan Kuzucu, Halil Dirlik, Cafer Muslu, Hüseyin Şen, Eşref Esen ve Ali Okur Çaycuma’da yapılan törenin ardından Burunkaya Şehit Emrah Kartal İlkokulu’nu ziyaret etti. 

Gaziler 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtına katıldıklarını, orada neler yaşadıklarını, düşman askerleri ile nasıl çarpıştıklarını öğrencilere anlattı. Muharip Gazi Halil Dirlik, savaş sırasında yanındaki arkadaşının vurulduğunu, tedavisi yapıldıktan sonra yine gelip savaşmaya devam ettiğini duygulanarak anlattı. Diğer gaziler de kısa kısa anılarını anlattı. Öğrenciler, kendileri doğmadan 35 sene önce yapılmış bir savaşı bizzat yaşayanlardan meraklı gözlerle dinlediler. Gazilere teşekkür eden öğrenciler onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Gaziler

Yorumlar

BEÜ - ERDEMİR “Ortak WEB Portalı” erişime açıldı

21 Eylül 2019 Cumartesi 09:19

BEÜ - ERDEMİR “Ortak WEB Portalı” erişime açıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) ile ERDEMİR OYAK Maden Metalurji Grubu ‘Ortak WEB Portalı‘ erişime açıldı.

 Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği faaliyetleri kapsamında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Ereğli Demir Çelik Fabrikaları A.Ş. (ERDEMİR) Maden Metalürji Grubu arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi ve sürekliliğinin etkinleştirilmesine katkı sağlaması amacıyla oluşturulan ortak web portalı erişime açıldı. 
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Erdemir OYAK Maden Metalürji Grubu arasında, BEÜ Rektörlük toplantı salonunda AR-GE işbirliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda iki kurum arasındaki işbirliğine katkı sağlaması için web portalı oluşturulması kararı alındı. 
Zonguldak ve Batı Karadeniz Bölgesi için önemli ve büyük iki kurumu, ortak bilgi paylaşımı konusunda bir araya getiren portal sayesinde, paydaşların tek bir nokta üzerinden, Ar-Ge fonlarına, araştırmacılara, yatırımcılara, bilgi kaynaklarına kolay ve hızlı erişimi sağlanmış olacak, aynı şekilde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi akademisyenlerinin çalışma alanlarına ulaşılabilecek, laboratuvarlar ve kütüphaneler hakkında bilgi alınabilecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Erdemir , Oyak

Yorumlar

Kestane toplamaya gitti, yaban arısı saldırısına uğradı

21 Eylül 2019 Cumartesi 09:05

 Kestane toplamaya gitti, yaban arısı saldırısına uğradı

Zonguldak’ta ormanlık alanda arı sokması nedeniyle fenalaşan kadın, ekiplerce kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 Edinilen bilgiye göre Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesi Aktaş Mahallesi'nde Emine Y. (50) yakınlarıyla kestane toplamak için gittiği ormanlık alanda yaban arısı tarafından sokuldu. Durumu fark eden Emine Y., yakınları sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, Emine Y.'ye ulaşmakta zorluk çekince durumu itfaiyeden yardım istendi. 
İtfaiye ekipleri, yamaçlık alanda yarım saat süren çalışmanın ardından Emine Y.'yi çıkartarak sağlık ekiplerine teslim etti. Ambulansla hastaneye kaldırılan kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Aktaş , yaban arısı sokması

Yorumlar

Market araçları trafiği kilitliyor

20 Eylül 2019 Cuma 15:36

Market araçları trafiği kilitliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ulusal ve yerel marketlerin trafiğin en işlek olduğu saatlerde ana caddelerde mal yüklemek ya da boşaltmak için yolu kapatmaları tepkilere neden oluyor.

 Kdz. Ereğli ilçesinde Müftü Mahallesi ve Bağlık Mahallesi’ndeki Hatip Sokak, Erdemir Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi ve İbrahim Efe Sokak gibi şehrin trafiğinin en yoğun aktığı yolların gündüz saatlerinde sürekli tıkanması tepkilere neden oluyor. Trafik sıkışıklığına en fazla günün en yoğun olduğu saatlerde mal yükleyip, mal boşaltan araçların trafik sıkışıklığına neden olduğunu belirten sürücüler Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ve Ereğli Belediyesinin polis ve zabıta kolluk kuvvetleri ile bu düzensizliğe son vermelerini istedi. Özellikle yerel ve ulusal marketlerin araçlarının geceleyin mal yükleyip boşaltmaları gerektiğini anlatan sürücüler, yetkililerin bu konuda gerekli önlemleri almalarının gerektiğini söyledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ana caddeler , Market araçları

Yorumlar