Yağışla birlikte liman sarıya döndü...

8 Ocak 2020 Çarşamba 12:18

Yağışla birlikte liman sarıya döndü...

Zonguldak'ta etkili olan yağış ve rüzgarla birlikte liman içerisi çamur rengini aldı.

 Kent merkezinde etkili olan yağış ile birlikte rüzgar da etkisini sürdürdü. Hava sıcaklığının 6 dereceye kadar düştüğü kentte rüzgarın hızı saatte 23 kilometreye yükseldi. Yağışla birlikte Üzülmez ve Çaydamar derelerinin getirdiği çöpler de limana doldu. Liman Caddesi'nde oluşan dalgalar sebebiyle balıkçı tekneleri de liman içerisinde demirledi. Liman içerisinde oluşan çamur sebebiyle adeta sarıya boyandı. 
Meteoroloji yetkilileri; rüzgarın Batı Karadeniz'in batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde etkili olmasının beklendiğini duyurdu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yağış , liman

Yorumlar

'Evliliğe İlk Adım' seminerlerinin ilki tamamlandı...

8 Ocak 2020 Çarşamba 11:51

'Evliliğe İlk Adım' seminerlerinin ilki tamamlandı...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Müftülüğü koordinesinde 'Evliliğe İlk Adım' seminerlerinin ilki tamamlandı.

 Diyanet İşleri Başkanlığı'nın himayelerinde ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla yeni evlenen veya evlenecek çiftlere yönelik olarak Yeni Mahalle Ulu Camii Toplantı Salonu'nda seminer gerçekleşti. Sertifika töreninde konuşan İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, "Aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için Aile ve Dini Rehberlik büromuzla çeşitli çalışmalar yapmaktayız. Bunlardan birisi de evliliğe ilk adım semineridir. Bu bağlamda yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgi vermek amacıyla, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından belirlenen 8 konu başlığı altında seminerlerimiz ilkini tamamladık" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , İlçe Müftülüğü , 'Evliliğe İlk Adım' seminerleri

Yorumlar

Umre ziyaretinde hayatını kaybetti...

8 Ocak 2020 Çarşamba 11:41

Umre ziyaretinde hayatını kaybetti...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde umreye giden kadın kutsal topraklarda vefat etti.

 Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Umre Organizasyonu ile 20 günlük 14. turla kutsal yolculuğa çıkan 87 umreciden biri olan Perşembe beldesinde yaşayan Nimet Ataman Medine'de vefat etti. Mescidi Nebi'de kılınan cenaze namazının ardından defnedildi. Sandallar köyü Kadirefendioğlu Mahallesi'nde yaşayan Nimet Ataman için gıyabi cenaze namazı kılındı. İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş cenaze merasimine katılarak yakınlarına taziyede bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , umre

Yorumlar

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 ölü

8 Ocak 2020 Çarşamba 11:36

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 ölü

Sakarya'nın Karasu ilçesinde kontrolden çıkan otomobilin takla atarak ters döndüğü trafik kazasında otomobil sürücüsü hayatını kaybetti.

 Kaza, sabah 06.30 sıralarında Karasu - Kaynarca karayolu Denizköy Mahallesi mevki'inde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre,Zonguldak'ta yaşadığı öğrenilen Eray Sarıöz idaresindeki 67 VA 287 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıktı. Kontrolden çıkan otomobil, takla atarak ters döndü. 
Kazanın haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekiplerce yapılan kontrollerde sürücü Sarıöz'ün hayatını kaybettiği belirlendi. Konu ile ilgili inceleme başlatıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Sakarya , kaza , 1 ölü

Yorumlar

BEÜ; Zonguldak PTT Başmüdürlüğü ile protokol imzaladı...

8 Ocak 2020 Çarşamba 11:07

BEÜ; Zonguldak PTT Başmüdürlüğü ile protokol imzaladı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. Zonguldak PTT Başmüdürlüğü arasında imzalanan kargo taşıma sözleşmesine istinaden, Üniversite personellerinin ve öğrencilerinin kargo gönderimlerinde indirimden faydalanması amacıyla ek protokol imzalandı.

 Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile Zonguldak PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli arasında Rektörlük makamında imzalanan protokole istinaden, akademik ve idari personel ile öğrencilerin kargo gönderme aşamasında kurum kimlik kartlarını ibraz etmeleri halinde 06 Ocak - 2020- 05 Ocak 2021 tarihleri arasında Posta kargosu ve kargo gönderim ücretlerinde (30 kg/100 desi üzeri kargolara) %30 indirim uygulanacak. Protokol bağlamında indirim uygulaması Zonguldak İl sınırları içerisindeki tüm PTT şubelerinde geçerli olacak. 
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı protokole ilişkin konuşmasında, en önemli kurumlardan biri olan PTT A.Ş. ile işbirliğine çok önem verdiklerini belirterek, protokolün iki kuruma da hayırlar getirmesini temenni etti. Başmüdür Meşeli de ZonguldakBülent Ecevit Üniversitesi’nin şehir için potansiyel bir değer olduğunu ifade ederek, üniversitenin en çok hizmet verdikleri kurumlardan biri olduğunu, atılan imzaların iki kurumda da faydalı olacağını söyledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , PTT , protokol

Yorumlar