YARIM KİLO BONZAİ İLE YAKALANDILAR...

17 Şubat 2020 Pazartesi 13:53

YARIM KİLO BONZAİ İLE YAKALANDILAR...

Zonguldak'ta Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheli yarım kilogram bonzai ile yakalandı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri bir ihbar üzerine harekete geçti. Zanlılar S.E. (41), A.K. (38) ve M.Ç. (38)'yi takibe alan ekipler fiziki ve teknik takibin sonucu operasyon için düğmeye bastı. 
İstanbul'dan bonzai tabir edilen sentetik uyuşturucuyu getiren zanlılar; şehir girişinde ekiplerce durduruldu. Yapılan aramalarda 500 gram bonzai ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucuya el konulurken şüpheliler gözaltına alındı. 
Emniyette işlemleri tamamlanan üç şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildi. Zonguldak Adliyesi'ne sevk edilen S.E., A.K. ve M.Ç.'nin sorgusu sürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , uyuşturucu , operasyon

Yorumlar

Yangına müdahale ettiler... Sertifikalarını aldılar...

17 Şubat 2020 Pazartesi 10:53

Yangına müdahale ettiler... Sertifikalarını aldılar...

Zonguldak'ta belediye personeline yönelik yangına müdahale tatbikatı düzenlendi.

 Zonguldak Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, aday memurlara ve belediye çalışanlarına yönelik uygulamalı yangın tatbikatı eğitimi verildi. İtfaiye Müdürlüğü önünde ve müdürlük personeli tarafından, uygulamalı olarak verilen yangın tatbikatında özellikle yangın anında nasıl müdahale edilmesi gerektiği hususlarına değinildi. Eğitim sonrası, katılımcılara sertifika takdim edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın , tatbikat , sertifika

Yorumlar

Yardımın kesilmesine kızdı... Boya sandığını yaktı…

15 Şubat 2020 Cumartesi 17:45

Yardımın kesilmesine kızdı... Boya sandığını yaktı…

Kdz. Ereğli ilçesinde bir vatandaş 350 TL’lik aceze yardımının kesilmesini ekmek parası kazandığı boya sandığını herkesin gözü önünde ateşe verip protesto etti.

Ereğli Haber- Göreve geldiği günden bu yana “Belediyeyi batırmışlar” diye propaganda yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık en son taksicilerin ruhsatlarına yüzde 337,5 zam yapmıştı. Göreve gelir gelmez 17 kişiyi işten atıp, su, toplu taşıma ve oto park gibi ücretlere zam yapan Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait sanayi sitesindeki dükkanlar ile sahil bandında yer alan kafeteryalar ile piknik alanlarını özelleştirmişti.
Kendisine lüks otomobil alıp, belediye kamp alanındaki konutuna yüksek miktarlarda harcamalar yapan Posbıyık’ın bazı Roman vatandaşların aldığı aceze yardımlarını da kestiği ifade edildi. 350 TL’lik aceze yardımının kesilmesine tepki gösteren bir vatandaş ise ekmek parası kazandığı boya sandığını ateşe verip durumu protesto etti. Seçimlerde oy vermek dışında Halil Posbıyık’ın seçilmesi için çalışma yaptığını anlatan Roman vatandaş “Hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Festivallerde sanatçılara milyonlarca TL para veren Posbıyık, bu yıl yapılacak festivali ise 4 güne çıkarttığını belirterek festivale daha fazla para harcayacağının ipuçlarını verdi.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    18 Şubat 2020 Salı 11:46

    HALİL POSBIYIK EREĞLİYE İLCEYE YENİ DAHİL OLAN MAHALLELERİNE HAK ETTİĞİ HİZMETİ YAPAMADIĞI GİBİ EREĞLİ HALKINA SANKİ İNTİKAM ALIRCASINA VE EREĞLİ HALKINA HAK ETMEDİĞİ ZULMÜ EDERCESİNE HERŞEYE ZAM YAPIYOR HERKESİN EKMEĞİYLE OYNUYOR CHPLİ BELEDİYECİLİĞİN ADINI KÖTÜYE ÇIKARIYOR BENİM KİŞİSEL GÖRÜŞÜM BU ŞEKİLDE SAYGILARIMLA ARZ EDERİM

Fırında çıkan yangın korkuttu...

15 Şubat 2020 Cumartesi 17:28

Fırında çıkan yangın korkuttu...

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde bir fırında yangın çıktı. Kısa süreli paniğe neden olan yangın söndürüldü.

 Edinilen bilgiye göre, Kozlu ilçe merkezinde bir ekmek fırınının üst katında yangın çıktı. Vatandaşların durumu haber vermesi üzerine Kozlu Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine geldi. Kısa süreli paniğe neden olan yangın, kısa sürede kontrol altına alınarak soğutma çalışması yapıldı. Yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın ,

Yorumlar

TTK'ya girecek hükümlüler kura ile belirlendi...

15 Şubat 2020 Cumartesi 14:43

TTK'ya girecek hükümlüler kura ile belirlendi...

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğüne 53 eski hükümlü işçi alımı için kura çekimi yapıldı.

 4857 sayılı İş Kanunu’nun 30. maddesine göre kamu iş yerlerinde çalışan işçi sayısının yüzde 2 oranında eski hükümlü işçi çalıştırma yükümlülüğü kapsamında alınacak işçi adayları, TTK İş Sağlığı Eğitim Daire Başkanlığı binasında yapılan kura çekiminde büyük heyecan yaşadılar. Noter huzurunda gerçekleştirilen kurada 671 başvuru arasından kalorifer 13, aşçı 4, yıkama makinesi operatörü 6, demiryolu hattı bakımı 7 ve şoför 23 olmak üzere toplam 53 isim belirlendi. Kura çekimine katılan hükümlüler, kura çekimini heyecanla takip etti. 
Kura sonucu belirlenen adaylar direkt atama ile işe alınacak olup, sözlü veya yazılı mülakat yapılmayacak. 53 işçi alımına katılan eski hükümlüler, “İnşallah olur. Herkese olmasını isterim, bin kişide olsa herkese çıksın isterim. Herkesin şansı eşit, hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun” dediler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Türkiye Taşkömürü Kurumu , 53 eski hükümlü işçi alımı , ttk

Yorumlar