Vergi Dairesi'nde eski ve yeni çalışanlar kaynaştı

1 Aralık 2017 Cuma 18:51

Vergi Dairesi'nde eski ve yeni çalışanlar kaynaştı

VKdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, Vergi Dairesi personelleri ve eski çalışanlarıyla kaynaşma yemeği düzenledi.

Başarılı çalışmalarıyla bilinen Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, şu anki çalışanları ve eski çalışanlarıyla kaynaşma yemeğinde bir araya geldi. Sohbet ortamında geçen yemeğin ardından Vergi Dairesi’nin ilk müdürü 91 yaşındaki Ömer Canıbek’i makam koltuğuna oturtan Gövce, vefa örneği gösterdi. Gövce, Canıbek’e çiçek vererek devlete, millete yaptığı hizmetlerden teşekkür ederek, emekli personelin her zaman gönüllerinde olduğunu söyledi. Vergi dairesinden emekli olan personele de çeşitli hediyeler veren Gövce’nin bu jesti karşısında duygusal anlar yaşandı.
Yemek sonrası İlçe Vergi Dairesi önünde toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler:

VERGİ DAİRESİ , Kdz. Ereğli , kaynaşma yemeği ,

Yorumlar

ATV ile minibüs çarpıştı

1 Aralık 2017 Cuma 15:50

ATV ile minibüs çarpıştı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ATV ile minibüs çarpıştı. Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay Kdz. Ereğli ilçesi Subaşı köyünde meydana geldi. Recep Ç. idaresindeki 67 TY 614 plakalı minibüs ile tali yoldan ana yola çıkan A.Y. idaresindeki ATV çarpıştı. Kazada yaralanan ATV sürücüsü olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. ATV sürücüsünün hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Minibüs sürücüsü Recep Ç. ise ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Yorumlar

Oto lastikçilerinde 1 Aralık yoğunluğu

1 Aralık 2017 Cuma 15:42

Oto lastikçilerinde 1 Aralık yoğunluğu

Türkiye genelinde kış lastiği uygulaması, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık tarihi itibari ile başladı. Uygulama 1 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Araçların kış şartlarına uygun hale getirilmemesinden dolayı trafiğin aksaması nedeniyle yaşanabilecek mağduriyetlere karşı başlatılan kış lastiği takma uygulaması, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için bugün başladı.
Kış lastiği uygulaması hakkında açıklama yapan rot-balans ustası Arif Sezgin, “Kış lastiği uygulaması bugün itibariyle başladı. İşlerde yoğunluk başladı. Kış lastiği kullanımına sadece ticari araç sürücüleri değil tüm araç sürücüleri özen göstermeli. Kış lastikleri kış koşullarında lastiğin sertleşmesini önleyen özel bir bileşime sahip olup özel tasarımı ile karlı ve buzlu yollarda daha sağlam yol tutuşu, daha kısa fren mesafesi sağlar. Bu nedenle güvenli yolculuk yapmak için sadece şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar değil tüm sürücüler araçlarına kış lastikleri taktırsınlar" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dorseden dökülen demirler etrafa saçıldı

1 Aralık 2017 Cuma 15:36

Dorseden dökülen demirler etrafa saçıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde tırın dorsesindeki demirler dorseden düşerek çevreye yayıldı. Demirler vinç yardımı ile toplanabildi.

Edinilen bilgiye göre olay Zonguldak-İstanbul karayolu üzerinde meydana geldi. İstanbul'a demir profil götüren sürücü, gürültüyü duyunca şaşkınlık yaşadı. Yüklü demirler Kandilli yol ayrımı mevkisinde dorseden düşerek çevreye saçıldı. Dorse olayda zarar görmezken etrafa saçılan demir parçaları vinç yardımı ile toplandı.

Yorumlar

800 üye %50 indirimle sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek

1 Aralık 2017 Cuma 15:26

800 üye %50 indirimle sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek

Alaplı Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, Ereğli'de bulunan Anadolu Hastanesi ile yapılan anlaşma ile Alaplı Esnaf Sanatkarlar Odası üyeleri ve birinci derece üye yakınlarının hastane hizmetlerinden yüzde 50 oranında indirimden yararlanabileceğini belirtti.

Başkan Gelgeç, “Ereğli Anadolu Hastanesiyle yaptığımız anlaşma kapsamında Alaplı Esnaf Sanatkarlar Odası mensup 800 üyemiz hastane hizmetlerinden yüzde 50 oranında indirimden yararlanabilecekler” şeklinde konuştu.
Yapılan anlaşmanın detaylarından bahseden Gelgeç, “Bana göre anlaşmanın en hoş bölümü üyelerimizin birinci dereceden yakınlarının da bu indirimden yararlanabilecek olmasıdır. İmzalanan yeni protokol ile üyelerimize; maddi değeri yüksek olan laboratuar tetkikleri ve tahlilleri, radyoloji tetkikleri (Ultrason, MR, Tomografi, Röntgen, Kemik dansitometri ölçümü), poliklinikten hastaneye yatışlarda ameliyat ve doğumlarda paket fiyat üzerinden indirim sağlanacaktır. Yakın mesafe ambulans hizmetlerinden (Alaplı ve Ereğli merkez)herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri bu indirimli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri için özel hastane tarafından hazırlanacak sağlık kartları da Aralık ayı içinde üyelerimize teslim edilecektir. Ayrıca, yine imzalanan bu protokol kapsamında odamız üyelerine mahsus kadın ve erkek genel Check Up paketleri oluşturulacak ve üye esnaflarımıza en kısa zamanda duyurulacaktır” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar