Veremdede hız kesmiyor... Helal olsun sana...

28 Haziran 2018 Perşembe 14:45

Ereğli Haber

Veremdede hız kesmiyor... Helal olsun sana...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz Perşembe günü çıkan yangında evin içinde mahsur kalan yürüme engelli eşini alevlerin arasına girip kurtaran Ali Akyol, evsiz kalmanın üzüntüsünü yaşıyor. Yanan evde inceleme yapan Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan mağdur aileye yeni bir ev yapılması için çalışmalara başlayacağını söyledi.

Kdz. Ereğli ilçesinde geçtiğimiz hafta 5 kişilik ailenin yaşadığı evde çıkan yangının ardından bir dram çıktı. Elektrik kontağından çıkan yangın kısa sürede evin her yerini sararak tamamen yanmasına neden oldu.

30 yıllık eşini alevlerin arsından kurtardı
Ev sahibi Ali Akyol, yangın sırasında evde bulunan ve yürüme engelli olan eşi Türkan Akyol’u kurtarmak için alevlerin arasına daldı. Akyol, engelli eşini komşularının da yardımı ile balkondan indirerek kurtarmayı başardı. Kendisi de son anda dışarı çıkmayı başaran Akyol, yanan evden bir toplu iğne dahi kurtaramadığını söyledi. Evsiz kalan aileye Verem Savaş Derneği sahip çıktı.

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği sahip çıkıyor
Kdz. Ereğli Verem savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Ereğli esnaflarından Fevzi Turan yangınla ilgili çıkan haberler üzerine evsiz kalan aileyi ziyaret ederek kumanya yardımında bulundu. Erdoğan yangınla ilgili olarak Ali Akyol ve köy sakinlerinden bilgi aldıktan sonra evde incelemelerde bulundu. Aileye geçmiş olsun dileyen Erdoğan, önemli olanın ailenin sağlıklarına zarar gelmemesi olduğunu söyledi. Erdoğan ailenin yeni bir eve kavuşması için gereken çalışmalara kısa süre içerisinde başlayacağını belirterek “Bir felaket atlatılmış. Önemli olan can kaybı yaşanmamasıdır. Evler yapılır, onarılır hepsi hallolur ama hakikaten büyük bir yangın atlatılmış. Bundan sonra yapılacak olan, daha önce yaptığımız gibi bu aileyi sıkıntıdan kurtarmak olacaktır. Arkadaşlarımız ve ustalarımız ile birlikte ne yapılması lazım tartışacağız. Arkadaşlarımız ile birlikte bunun üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Bu mana da Alaplılı, Ereğlili tüm hayırsever ve iş adamlarından ufak tefek buraları gelip görsünler katkıda bulunsunlar. Hep birlikte bu aileyi bu sıkıntıdan kurtaralım. Bu vesile ile Fevzi Turan’a teşekkür ederim yaptığı desteklerden dolayı, Allah daha çok versin. Hiç sıkıntı yok, biz bu işi bitiririz” dedi. Kdz. Ereğli esnaflarından Turay Çeyiz, Halı ve Zücaciye Mağazaları sahibi Fevzi Turan’da ilçe esnafları olarak bu aileyi ayağa kaldıracaklarını ifade etti.

Kredi çekip onarım yaptığı evi küle döndü
Tarım emeklisi olduğunu ve bin 100 TL maaş ile geçimini sağladığını belirten Akyol, evsiz kaldığı için geçici olarak caminin lojmanında kaldıklarını anlattı. Yanan evine bir süre önce kredi çekip bakım yaptığını anlatan Akyol, mevcut geliri ile bir şey yapacak durumu olmadığını belirtti. Akyol konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Eşim içeride oturuyordu, kızımda evdeydi bende dışarıdaydım arkadaşım çağırdı ‘beş dakika bir gelir misin tanker yükleyeceğim’ dedi. Ona yardıma gittim. İkiyi 5 geçe kızım beni aradı. ‘annem yanıyor’ dedi. Geldik çatı tutuşuyor. Elektrik kontağından oluyor. Kızım kendini dışarı atıyor ama hanım 2001 senesinde ayağını makineye kaptırdığı için sakat. Yürüme şansı hiç yok. Eşimi yangının içerisinden zor çıkardım. Eşim balkon tarafına kaçıyor bende kapıyı birden açınca yangın alevleniyor. Ahşap olduğu için yanması 10 dakikayı bulmadı. İtfaiye biraz geç geldi. Eşimin vücudunda ufak tefek yaralar var. Balkondan aşağıya indirmek zorunda kaldım. Evde 5 kişiyiz. Muhtarımızın mahallesinde oturuyorum. Cami evinde kalıyorum. Eşimizin dostlarımızın yardımlarıyla Hasan Erdoğan, Kaymakamımız, Belediye Başkanımızın yardımlarıyla ayakta duruyorum ve çok teşekkür ediyorum. Eşimin yürümesi için kullanılan aracımız yangında o da kül oldu. Şuanda destek amaçlı protez taktırdık onunla idare ediyoruz. Eşim tekerlekli sandalyeye bağlı yaşıyor. Evde hiçbir şeyi kurtaramadım. Ben boya kaynak işlerinde uğraşıyorum. Ama ameliyat oldum 9 tane platin var, çalışma gibi bir imkânım yok. Ayda bin 100 lira maaş alıyorum. Kredi kullanıp eve tadilat yaptırmıştım oda olduğu gibi ona kesiliyor.”

“Tek isteğim evimin yapılması”
Yangın sırasında evde mahsur kalan kocası tarafından kurtarılan Türkan Akyol, tek isteğinin evinin yeniden yapılması olduğunu dile getirdi. Yangının bir anda büyüdüğünü ve çatının çöktüğünü anlatan Türkan Akyol “Dışarı çıktığımda zaten yangın başlamış. Hiçbir şey anlamadım. Kapıyı bir açtım ev göçtü aşağıya. Ben balkonda esir kaldım. Eşim geldi kurtardı. Olmasaydı bende kalacaktım orada. Yürüme engelliyim 2001’de fındık bahçesinde kaptırdım ayağımı. Engelli olduğum için eşim aşağıya indirdi. Vatandaşlardan yardım bekliyorum, evimin yapılmasını istiyorum, başka hiçbir şey istemiyorum. Yardım edenlerden de Allah razı olsun” şeklinde konuştu.
Akyol ailesinin yanan evinde yaptığı incelemenin ardından Osmanlar Köyü’nde 6 ay önce inşaatına başlanan ve yapımı tamamlanan evde de incelemelerde bulunan Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, mağdur ailelerin ellerinden tutmayı sürdüreceğini söyledi.

Yorumlar
  • Hayirsever
    29 Haziran 2018 Cuma 18:11

    Allah yardimcisi olsun Bi hesap numarasi acsa baskanimiz orada bi havuz olustursak sosyal medyadan paylassak daha iyi olur diye dusunuyorum

AK Parti Milletvekiilleri teşekür etti...

28 Haziran 2018 Perşembe 09:39

AK Parti Milletvekiilleri teşekür etti...

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, 24 Haziran seçimlerinin ardından Alaplı ilçesinde teşekkür ziyaretlerinde bulundu.

24 Haziran Pazar günü yapılan seçimlerde AK Parti’den Zonguldak Milletvekili seçilen Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, Alaplı ilçesine gelerek teşekkür ziyaretinde bulundu. 
Alaplı'da Devrek İlçesinden sonra AK Partiye en fazla oy çıkaran Alaplı halkına ve yönetimine teşekkür için gelen vekiller önce AK Parti ilçe Teşkilatını ziyaret ettiler. Vekillere burada İlçe Başkanı ile görüşerek , Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve yönetim kurulu ve partililer tarafından coşkuyla karşılandı. 
İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle konuştu: 
"Yapılan tarihi seçimde halkımız hür iradesiyle sandığa gitmiş, tercihini bir kere daha istikrardan, huzurdan, büyük ve güçlü Türkiye’den yana kullanmıştır. Alaplılar olarak her zaman desteğinizi yanımızda görmek istiyoruz. Teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum" dedi. 
AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, "Tüm şer güçlere karşı, bu ittifaka karşı Sayın Cumhurbaşkanımızı bu ümmetin gülen yüzü olarak, umudu olarak seçtik. Seçim çalışmaları kapsamında çok önemli bir seçimden geçtik. Ama hepsini bu seçimde var gücümüzle sahada çalıştık, omuz omuza verdik, Sayın Cumhurbaşkanımızı seçtirdik. Burada üç milletvekili arkadaş olarak, burada Alaplı ile her zaman omuz omuza yan yana olacağımıza söz veriyoruz" diye konuştu. 

Etiketler:

Zonguldak , AKP Milletvekili , Teşekkür Ziyareti ,

Yorumlar
  • Vatandaş
    28 Haziran 2018 Perşembe 19:07

    Alaplıya eski vekiller ne yaptı ki bunlar yapacak

  • Vatandaş
    28 Haziran 2018 Perşembe 19:00

    Teşekkürü oy verenlere edin,

  • Sadettin Arslan
    28 Haziran 2018 Perşembe 09:53

    Ayni zamanda eregli devrek yoluna onem verirsiniz eregli sizi gozetliyor bunu unutmayin bir akp li olarak ben bogle dusunuyorum.

  • Sadettin Arslan
    28 Haziran 2018 Perşembe 09:49

    Tesekkur ziyaretiniz guzelde eregliyi es gecmeniz bence manidardir

Asfalt çalışmaları başladı...

27 Haziran 2018 Çarşamba 16:43

Asfalt çalışmaları başladı...

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 'hizmet bizden, takdir sizden' anlayışı ile gece gündüz çalışmaya devam ediyor.

Dün gecenin ilerleyen saatlerine kadar Kozlu Merkez'de asfalt döküm işinin başında olan Yılmaz, sabahın erken saatlerinde amirleriyle birlikte İhsaniye’ye çıkartma yaparak İhsaniye’deki vatandaşların sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için incelemelerde bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada; "Kozlu için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Alt yapı çalışmaları biten bölgelere asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Bu günde İhsaniye’de Vatandaşlarımız ile buluşarak İhsaniye'de yapılacak olan altyapı ve kanalizasyon işlerini inceledik en kısa sürede bu sorunu çözeceğiz. Alpatlar mevkiinde yapılacak olan yolda incelemelerde bulunduk. Buradaki yol çalışmalarımız devam edecek" dedi. 
Mahalle sakinleri adına İhsaniye Mahallesi Muhtarı Orhan Burhan Sağlam, Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek; "Kozlu - İhsaniye yolu 1985 yılında dönemin belediye başkanı rahmetli Mustafa Durgun tarafından yapılmış olup 33 yıl aradan sonra belediye başkanımız Sn. Kerim Yılmaz tarafından asfalt kaplama ile yenilenmiştir. Belediye başkanımıza bu hizmetinden dolayı mahallem ve kendi adıma teşekkürlerimi sunarım’’ dedi. 
Bir taraftan Kozlu'nun gelişip güzelleşmesi için çalışan Yılmaz, bir taraftan da İstanbul'da BAKAF (Batı Karadeniz Fuarı) fuarına Kozlu belediyesi olarak stant açarak Kozlu'nun tanıtımını ve turizme açılması için çalışmaların yürütülmesini sağlıyor.

Etiketler:

kozlu , asfalt , çalışma ,

Yorumlar

KDZ.EREĞLİ’YE 2018’İN İLK ASFALTI DÖKÜLDÜ...

27 Haziran 2018 Çarşamba 16:15

KDZ.EREĞLİ’YE 2018’İN İLK ASFALTI DÖKÜLDÜ...

Kdz.Ereğli Belediyesi, 2018 yılı sıcak asfalt döneminde, mahallelerde sıcak asfalt çalışmalarına başladı

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı asfaltlama ekibi 2018 sezonunun ilk asfaltına Kışla Mahallesi Potbaşı mevkisinde bulunun Çocuk oyun dünyası arkasındaki yan yoldan başladı.Yoğun geçen seçim döneminin ardından belediye çalışmalarını da aksatmayan Başkan Uysal, seçimlerin hemen ardından mahallelerde sürdürülen çalışmaları yerinde takip etti.Çalışan işçilere yeni asfalt döneminde kazasız-belasız çalışma dileyen Başkan Uysal, “2018 yılı sıcak asfalt sezonunda şehrimizin ihtiyaç duyduğu noktalarda asfaltlama çalışmalarına başladık. Mahalle gezilerimizde tespit ettiğimiz yerleri yaptığımız planlamalar dahilinde asfaltlayacağız” dedi.

Etiketler:

Yol , çalışma , asfalt ,

Yorumlar
  • Seyfi
    28 Haziran 2018 Perşembe 13:57

    Çocuk parkının arkası ağır vasıtaların geçtiği yol, Asfaltlanması iyi olmuş oralar bozuktu, mahalle halkı sağlı sollu tırlarını park ettiği zaman çukurlara dalçık yapıyorduk. Birde hafif araçların geçtiği mahalle arası yola park yeri yapıverinde çocuk parkı mahalle park alanı olmaktan çıksın demi.

Zonguldak’ta 2017 yılında bin 140 trafik kazası...

27 Haziran 2018 Çarşamba 12:33

Zonguldak’ta 2017 yılında bin 140 trafik kazası...

Türkiye İstatistik Kurumu istatistiklerine göre Zonguldak’ta 2017 yılında 1 140 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası yaşandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Zonguldak Müdürlüğü 2017 yılı Karayolu Trafik Kaza İstatistiklerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Zonguldak ilinde bin 140 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Yine müdürlüğe bağlı Bartın ilinde 532 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası Karabük’te ise 517 adet ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası yaşandı. 2017 yılı Ülke genelinde ise 182 bin 669 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Kazalarda ölenlerin yüzde 43,2’si araç sürücüleri olurken, yüzde 34,2 yolcu, yüzde 22,6'sıda yayalar oldu. 
“Ölümlü yaralanmalı kazalar en fazla Temmuz en az Şubat ayında oldu” 
Türkiye’de 2017 yılında meydana gelen 182 bin 669 ölümlü yaralanmalı kazanın aylara göre dağılımına bakıldığında Temmuz ayı yüzde 11 pay ile en fazla kazanın meydana geldiği ay olurken Şubat ayı yüzde 5,6 pay ile en az kazanın meydana geldiği ay oldu. Haftanın günlerine göre bakıldığında ise ölümlü yaralanmalı kazaların yüzde 15,1 pay ile en fazla Cumartesi günü ve yüzde 13,7 pay ile en az Salı günü gerçekleştiği görüldü.

Etiketler:

2017 , kaza , istatistik ,

Yorumlar