Veremdede Kurban Bayramı'nda da yüzleri güldürdü

27 Ağustos 2018 Pazartesi 12:40

Ereğli Haber

Veremdede Kurban Bayramı'nda da yüzleri güldürdü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Kurban Bayramı’nda kırsal bölgelerde ki ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulundu.

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan Kurban Bayramı’nda Ereğli ve Alaplı ilçelerinin kırsal bölgelerinde ki ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek hem bayramlarını kutladı hem de kurban eti dağıttı. Bayram boyunca yaklaşık 50 aileye işadamları tarafından kesilen kurbanların etlerini götüren Erdoğan ayrıca ihtiyaç sahibi aileler için yaptırdığı evler ile Osmanlar Köyü’n de ki Camii ek inşaatını inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Erdoğan “Yıl içerisinde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu bayramda da işadamlarımız tarafından kesilen kurbanların etlerini gerçek ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Yaptığımız gezi sırasında Ereğli ve Alaplı ilçelerinde ihtiyaç sahibi aileler için yaptırdığımız ev inşaatlarını da inceledik ve o ailelerimizin bayramlarını kutladık. Evlerin yanı sıra Osmanlar Köyü’nde camimize ilave bina inşaatı da devam ediyor. Orasını da inceleyip çalışmalar hakkında bilgi aldık. İnşallah en kısa sürede devam eden çalışmalarımızı tamamlayacağız. Bu işler bir gönül ve sevda işi. Yaklaşık 50 yıla yakın süredir ben bu köyleri karış karış geziyorum. Tespit ettiğimiz eksikleri bölgemizdeki değerli işadamlarımızın katkı ve destekleri ile tamamlamaya çalışıyoruz” dedi.
Erdoğan yardım faaliyetlerinin ilerleyen süreçte de devam edeceğini vurguladı.

Yorumlar

Kayalıdere Şelaleleri ziyaretçi akınına uğradı...

25 Ağustos 2018 Cumartesi 22:36

Kayalıdere Şelaleleri ziyaretçi akınına uğradı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler Köyü sakinleri hafta sonunu bölgenin doğa harikası Kayalıdere Şelaleri’nde geçirdi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kayalıdere Köyü yakınında bulunan Kayalıdere Şelaleleri ve kanyonu bayram boyunca ziyaretçi akınına uğradı. 9 günlük bayram tatili boyunca sıcaktan bunalan ve doğayı seven yaklaşık 15 bin kişi 9 gün boyunca Kayalıdere Şelaleleri’ni gezdi. Yurt dışı ve yurdun dört bir tarafından gelen Hasbeyler Köyü sakinleri de Kayalıdere şelalelerinde buluştu. Yaklaşık 200 kişilik Hasbeyler Köyü sakini önce kanyonda yürüyüş yaptı ardından da büyük şelalenin altında piknik yaptı. Semaverde çay hazırlayıp keyif yapan Hasbeyler Köyü sakinleri doğa harikası Kayalıdere Şelaleri’nde bol bol fotoğraf çekip anı ölümsezleştirdi. Doğal aqua parktan kayan vatandaşlar, kanyonda suya girip serinledi.
Kayalıdere Şelaleri’ne düzenlenen gezinin organizatörlerinden Emekli Polis Hasan Duman, Kayalıdere Şelaleri’nde çok keyifli ve aynı zamanda unutulmaz bir gün geçirdiklerini söyledi. Belli yaş gurubunun Kayalıdere Şelalerini bildiğini ancak özellikle gençlerin bölgeyi yeni tanıma imkanı bulunduğunu anlatan Duman, Kayalıdere Şelaleleri’nin sadece Karadeniz bölgesinin değil Türkiye’nin önde gelen ender güzelliklere sahip bir doğa harikası olduğunu söyledi. Duman, doğayı seven herkesi mutlaka Kayalıdere Şelalerine beklediklerini ifade etti. Gezinin düzenlenmesinde büyük emek sarf eden Hasbeyler Köyü sakinlerinden Serkan Aydemir’de gezi sırasında çektiği fotoğraflarla doğa harikası Kayalıdere Şelaleri’nde ki geziyi ölümsezleştirdi. Aydemir yapılan piknik ve gezi sırasında çok kalabalık olmalarına rağmen doğaya en ufak bir zarar verilmediğini ve herkesin çöplerini toplayarak Kayalıdere Şelaleri’ni temiz bir şekilde bıraktıklarını dile getirdi.

Yorumlar

Erdemir'de yangın... 6 İşçi hastaneye kaldırıldı...

23 Ağustos 2018 Perşembe 18:36

Ereğli Haber

Erdemir'de yangın... 6 İşçi hastaneye kaldırıldı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’de (Erdemir) çıkan yangında 6 işçi dumandan etkilendi.

Yangın Erdemir’in üretim hattın da meydana geldi. Yangına müdahale etmeye çalışan 6 işçi de dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Erdemir’den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Erdemir’e ait demir üretim hatlarının birinde teknik bir aksaklık nedeniyle hasar meydana gelmiş ve olay kısa sürede kontrol altına alınmıştır. Dumandan etkilenen çalışanlarımız kontrol amaçlı gözetim altında tutulmakta olup sağlık durumlarında herhangi bir olumsuzluk yoktur. Teknik aksaklığın nedenleri araştırılmakta olup gerekli müdahaleler ivedilikle yapılacaktır.”
Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, dumandan etkilenip hastaneye kaldırılan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Yorumlar
 • Kdz ereğli
  27 Ağustos 2018 Pazartesi 14:23

  Ucuz atlamış bir kaza gerekli önlemler alınması şart oldu ALLAHTAN can kaybı yok aman olmasın işçi arkadaşlara büyük gecmis olsun Erdemirin işkazalarında tahribat çok ağır olur burası ağır sanayi küçük atelye değil burası lütfen çok dikkat edelim

 • Timur
  23 Ağustos 2018 Perşembe 22:11

  Erdemir ağır sanayi değil ki böyle patlamalar olsun orada şeker pancarı ütetiliyor ve değilimi

 • Kdz ereğli halk
  23 Ağustos 2018 Perşembe 22:05

  Çalışan emekçi arkadaşlara geçmiş olsun ALLAH TAN can kaybı yok ucuz atlatılmış şans tamamen

Sağlıkçılar Kurban Bayramı'nı böyle kutladı...

23 Ağustos 2018 Perşembe 17:06

Ereğli Haber

Sağlıkçılar Kurban Bayramı'nı böyle kutladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi çalışanları Kurban Bayramı’nı hastane önünde harfleri ellerinde tutup ‘Sağlıklı Bayramlar’ yazısı ile poz vererek kutladı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi çalışanları Kurban Bayramı nedeniyle hazırladıkları harfleri hastane önünde bir araya getirerek ‘Sağlıklı bayramlar’ yazısı ile kutladı. Doktor, hemşire, ebe, hastane polisi, yardımcı sağlık personeli ve güvenlik görevlileri hazırladıkları harfleri ellerinde tutup yan yana gelerek ‘Sağlıklı bayramlar’ yazısını oluşturdu. Hastane önünde birlikte poz veren hastane çalışanları Kurban Bayramı kutlama mesajını bu şekilde verdi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Vildan Türkeli’de hastanedeki tüm birimleri tek tek gezerek hem hastane personelinin hemde bayramı hastanede geçiren vatandaşların bayramlarını kutlayıp, moral verdi.

Yorumlar

Başkan Uysal mezarlıklarda halkla buluştu

20 Ağustos 2018 Pazartesi 17:40

Ereğli Haber

Başkan Uysal mezarlıklarda halkla buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından arefe gününde geleneksel hale getirilen Şehir Mezarlığında Mevlid-i şerif programına bu yılda yoğun katılım gerçekleştirildi.

Arefe gününde kabir ziyaretinde bulunan çok sayıda vatandaş, belediyenin düzenlediği Mevlid programında Kur’an-ı Kerim dinledi, dualar edildi. Belediye hocaları tarafından gerçekleştirilen mevlid programında vatandaşlara ayrıca şeker ve gül suyu dağıtıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi ve duaların edildiği programda ayrıca Kdz. Ereğli Belediyesi görevlilerinden İlahiyatçı Dr. Metin Avcı tarafından ‘Arefe gününün’ önemi ve anlamına ilişkin vatandaşlara bilgiler verildi.
Program sonunda AK Parti Zonguldak önceki dönem Milletvekilleri Fazlı Erdoğan ve Faruk Çaturoğlu, bir selamlama konuşması yaparak vatandaşların Kurban Bayramlarını tebrik ettiler.
“Sizlere hizmet etmekten mutluyum”
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, vatandaşların Kurban Bayramını tebrik ederek başladığı konuşmasında; “Katılım gösteren, dualarıyla bizlerle birlikte olan siz güzel şehrimin güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Sizlerden ayrıca bir istirhamım var. Lütfen bu bayram ve her bayram, mümkünse her gün mümkün olduğu kadar Şehit aileleri ve yakınlarını, gazilerimizi ve yakınlarını unutmayalım. Küçüklerimizi sevelim, büyüklerimizi ziyaret edip saygı gösterelim. Rabbim bu mezarlıkta yaptığınız duaları ve tüm dualarınızı kabul etsin” dedi.
“Musluktan akan suyun çok soğuk aktığına yönelik şikayetler alıyoruz” diye sözlerine devam eden Başkan Uysal; “31 mahallemizde musluğunuzu açtığınızda memba kalitesinde içme suyu akıyor. 7 tane depomuzu yeniledik, su evlerinize gelinceye kadar ki tüm asbestli boruları ve hatları yeniledik. 135 km su hattının tamamını yeniledik. 4 yıllık hizmet dönemimizde, 6 seçim birde 15 Temmuz darbe girişimine rağmen bu kadar hizmet yapan ender belediyelerdeniz. Sizlerle birlikte olmaktan ve sizlere hizmet etmekten mutluyum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Sizlere sağlık ve sıhhat içinde nice bayramlar diliyorum” dedi.
Mevlid programına çok sayıda vatandaşla birlikte AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye başkan yardımcıları ve bazı belediye meclis üyeleri de katıldılar.

Yorumlar
 • RIFAT YILMAZ
  23 Ağustos 2018 Perşembe 09:21

  ÖREN YENİ MAHALLEYE DAHA VERİLMEDİ O MEMBA KALITESINDEKI SUDAN BIZIM SULARIMIZ SICAK AKIYOR VE KIRLI VE KLORLU GELMEKTEDIR SAYGILARIMLA