Verem Dede den Şahin’e tam destek

8 Şubat 2019 Cuma 19:48

Ereğli Haber

Verem Dede den Şahin’e tam destek

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in kendisini ziyaretinde önemli mesajlar verdi. Ereğli’ye 10’larca eser kazandıran Erdoğan, Erol Şahin’i destekleyip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mahcup edilmemesi gerektiğini söyledi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli’nin akil adamlarının başında gelen Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan bu gün dernek binasında AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i ağırladı. Misafirine Ereğli’nin sembolü olan simit, keş ve çay ikramında bulunan Erdoğan önemli mesajlar verdi.
Kdz. Ereğli’nin çok büyük sorunları bulunduğunu ve ilçenin son 20-25 yıldır sürekli geriye gittiğini ifade eden Erdoğan, bu sorunların çözümü ve ilçeye yatırım yapılabilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gücüne ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz seçimlerde ilk defa bir ilçeye gelerek Ereğli halkını onurlandırdığını ve gördüğü kalabalık karşısında “Sizin milletvekili adayınız benim” dediğini hatırlatan Erdoğan “Bu seçimlerde eğitimli, bilgili, kendisini yetiştirmiş, İlçe Başkanlığı döneminde ilçemize birçok eser kazandırmış Erol Şahin’in Belediye Başkanı seçilmesi lazım. Bunu başardığımızda Ereğli’nin STK Başkanları ile Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret eder “Satın Cumhurbaşkanım biz görevimizi yaptık” der, sıra sizde deriz. Cumhurbaşkanımızı Ereğli’de mahcup etmememiz lazım” dedi.
9. Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel ile olan yakınlığı nedeniyle kendisine “Demirel’in Ereğli Şubesi” yakıştırması yapılan Erdoğan, yaklaşık 50 yılı aşkın zamandır veremle mücadelenin yanı sıra Ankara ile kurduğu ilişkiler sayesinde Ereğli’ye Hastane, sağlık meslek lisesi, ilk ve ortaokul, camiler gibi 10’larca kalıcı eser kazandırdı.
Erdoğan’ın çok deneyimli bir ağabeyi olduğunu ifade eden AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise burada yaşadıklarını ve sorunları bildiğini belirterek sosyal, kültürel ve turizm alanında tesisler yapıp Ereğli’yi geliştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Şahin konuşmasında “Bu günkü sorunlar yıllardır Ereğlimizi idare edenlerin getirdiği nokta. Bu eksiklik bu memleketin son 30 yılında görev almış herkesin sorumluluğudur. Ben ilçe başkanlığım döneminde memleketimize çok güzel hizmetler kazandırdık. Ereğli-Düzce yolu berbat bir yoldu. Ölüm yolu diye adı geçiyordu. İlçe başkanlığım döneminde bu yolu bitirdik. Ereğli Devlet Hastanesi, Adliye Sarayı, Vergi Dairesi, spor salonu, derelerin ıslahı, liman başkanlığı binası, Ormanlı köprüsü, köylerimizin çöplerinin toplanması projeleri bizim zamanımızda yapıldı. Şahsi gayretlerimle, milletvekillerimizin desteği ile bunları yaptık. Bizim istihdam ve ekonomik anlamda sıkıntılarımız var. Erdemir’e bağlı bir Ereğlimiz var. Ereğli’yi Erdemir’e bağımlılıktan kurtarmamız lazım. OSB’miz yapıldı ancak Ereğli’nin ihtiyacını karşılayacak ebatta değil. Kdz. Ereğli halkı beni uygun görüpte Belediye Başkanı yaparsa Belediye’nin bütçesinin bir kısmını bu tür ekonomik yatırımlara ayıracağım. Başta Ereğli’yi üniversite şehri yapmak için mücadele vereceğiz. Sendikalar, odalar, dernekler, siyasi parti başkanları, bunu hep birlikte başaracağız. Ereğli’de öğrenci sayısının 10 bine çıkartılması için mücadele vereceğiz. Diğer adaylarla benim aramdaki en büyük fark ekonomik sorunları çözebilecek yetkinlikte olmam. İkincisi Sayın cumhurbaşkanımız Kdz. Ereğli’nin milletvekili olduğunu beyan etmesi. Yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Ereğli’ye geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız şimdiden Başdanışmanını gönderiyor, ilgilerini gösteriyor” dedi.

Yorumlar

Samimi ziyaret… Yüzler gülüyor…

8 Şubat 2019 Cuma 19:07

Ereğli Haber

Samimi ziyaret… Yüzler gülüyor…

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Ereğli Haber- Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ederek seçimlerde başarılar diledi. Samimi bir sohbet havası içerisinde geçen ziyarette Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Türk Metal Sendikası’nın her mücadelesinde yanında olduğunu söyledi. Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’da, Demirtaş’a teşekkür etti.

Yorumlar

Vali Bektaş 16 takımla yemekte buluştu

8 Şubat 2019 Cuma 15:56

Vali Bektaş 16 takımla yemekte buluştu

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları nedeniyle şehre gelen 16 takıma yemek verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında Zonguldak'ın ev sahipliği ile başlayan Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları Site ve Kilimli Spor Salonu’nda devam ediyor. 7-10 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşmekte olan Okullar arası Basketbol Türkiye Yarı Final Müsabakalarında mücadele eden 8 kız, 8 erkek basketbol takımına Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş tarafından Polisevi’nde turnuva açılış yemeği verdi. Turnuvaya katılan 16 takımla bir araya gelen Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra yemekte İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü şube müdürleri ve tertip komitesi de yer aldı. 4 gün sürecek olan yarı müsabakaların sonunda gruplarını 1'inci sırada tamamlayan takımlar Türkiye Şampiyonası final biletini alacak. 
Turnuvaya katılan takımlar şu şekilde; 
Genç Erkekler A Grubunda, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Bursa Özel Özlüce Sınav Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi, B grubunda Ted Samsun Kolej Özel Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Özel Tedkirdağ Aka Koleji, İstanbul Özel Güneşli Doğa Anadolu Lisesi takımları bulunuyor. 
Genç Kızlarda ise A Grubunda, Özel Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Tekirdağ Özel ÇRK. M. Fen Bil Anadolu Lisesi, B grubunda ise İstanbul Özsel Florya Doğa Anadolu Lisesi, Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, 

Yorumlar

Özgün tasarımları ile öğrencilerini motive ediyor

8 Şubat 2019 Cuma 15:48

Özgün tasarımları ile öğrencilerini motive ediyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Çomranlı İlkokulu’nda görev yapan Muhammet Erdem öğretmen, kendine özgü tasarımları hem okuluna kazandırıyor hem de öğrencileri motive ediyor.

Çaycuma Çomranlı İlkokulu sınıf öğretmeni Muhammet Erdem, öğrencilerin okula gelme heyecanlarını artırmak ve motivasyon sağlamak amacıyla okulunda özgün tasarımlar yapıyor. Daha önce yaptığı Atatürk köşesi, kitap evi ve onur köşesine bir yenisini daha ekleyerek Atatürk'ün Selanik’te doğduğu evin maketini, birebir oranda küçülterek okulun bir köşesine yaptı.
Okul personeli ve öğrencilerin hayal ettiğini kendisinin de bu hayalleri gerçeğe dönüştürdüğünü ifade eden Muhammet Erdem, “Okul dışında etkinlikleri kapsamında değerlendirmeyi düşündüğümüz ve da kitap evi adını verdiğimiz kamelyamızın malzemeleri hayırsever vatandaşlar tarafından sağlandı. Güzel havalarda çocuklarımızın sınıflarından sıkıldıklarında ellerinde kitaplarla öğretmenleriyle birlikte ders işleyebilecekleri bir mekan oluşturmaktı. Çalışmamızı bitirdikten sonra birinci sınıfların o minicik elleriyle o kitapları okurken görmek bize haz vermişti” diye konuştu.
Atatürk köşesini de anlatan Erdem, “Belirtmek istediğim husus öğretmenlerimizin ne kadar şevkle çalıştıklarını biliyorum. Gönülden çalışan her öğretmen kendi alanının dışında da birtakım çalışmaları yapabilir. Bunun için gönülden istemesi yeterlidir” dedi.
‘Gönül Dostlarımız’ köşesinde de hayırsever vatandaşların adını yaşattıklarını belirten Erdem, bu köşede okulun aldığı ulusal ve uluslararası başarı belgelerini de sergilediklerini ifade etti.

Yorumlar

GMİS, işçi alımında uyardı

8 Şubat 2019 Cuma 15:25

GMİS, işçi alımında uyardı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bin işçi alımı için başvuruların 12 Şubat 2019 tarihinde başlayacağını hatırlatarak uyarıda bulundu.

GMİS yönetim kurulundan yapılan açıklama şöyle; “Türkiye Taşkömürü Kurumu’na Pano Ayak Üretim İşçisi Alım İlanı, TTK Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde (www.taskomuru.gov.tr) 6 Şubat 2019 tarihinde yayınlanmıştır. İŞKUR, TTK’ya alınacak işçiler için aday başvurularının 12 Şubat 2019 tarihinde başlayacağını ve 18 Şubat 2019 tarihi mesai saati sonunda tamamlanacağını duyurmuştur. Adaylar; nüfusa kayıtlı oldukları adreslere göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine, İŞKUR’un www.iskur.gov.tr internet adresine, Alo 170 hizmet numarasına, İŞKUR Hizmet Noktalarına müracaat edebilecekler. 12 Şubat 1988 tarihi ve sonra doğanlar ile 18 Şubat 2001 tarihi ve önce doğanlar aday olarak başvuruda bulunabilecektir. Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek için 2-3 Mart 2019 tarihlerinde, kamuoyuna açık ve noter tarafından kura çekimi yapılacaktır. Hiçbir şahıs veya kuruma kontenjan adı altında hiçbir ayrıcalık tanınmamıştır. Bu nedenle başvuruda bulunacak olanların, adayların; simsarların vaat ve telkinlerine inanmamaları gerektiğini, para ve/veya çıkar sağlama amacı güden bu kişilerin işçi alımlarında hiçbir etki ve yetkilerinin bulunmadığını hatırlatıyor, bölge halkını, simsarlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. TTK’ya işçi alımının şimdiden Kurumumuza, bölge halkımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” 

Yorumlar