Vatandaşlar sıcaktan bunalıp plaja akın etti...

13 Ağustos 2018 Pazartesi 10:19

Vatandaşlar sıcaktan bunalıp plaja akın etti...

Zonguldak’ta hava sıcaklığının 28 derecenin üzerine çıkmasıyla vatandaşlar plajları doldurdu.

Kentte 28 derece olarak ölçülen, ancak yüzde 50’ye ulaşan nemle birlikte daha yoğun hissedilen sıcaklık nedeniyle vatandaşlar sahilleri doldurdu. Hafta sonu tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen vatandaşlar sahillere akın etti. Deniz ve güneşin tadını çıkartan vatandaşlar kumlara uzanıp güneşlenirken, bazı vatandaşlar ise denize girerek serinledi. 

Yorumlar

En büyük hayali olan akülü sandalye için destek bekliyor...

13 Ağustos 2018 Pazartesi 10:11

En büyük hayali olan akülü sandalye için destek bekliyor...

Zonguldak’ta 15 yaşındaki Emircan Saydam doğum sonrası beynin hasar görmesi nedeniyle yakalandığı hastalıkla mücadele veriyor.

15 yıldır yatağa bağlı olan Emircan’ın en büyük hayali olan akülü sandalye ile dolaşmak için destek bekliyor. 
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Geriş köyünde 15 yıldır yatağa bağlı olan Emircan Saydam en büyük hayaline kavuşmak için destek bekliyor. Doğumdan sonra beyni oksijensiz kalınca ellerini ve ayaklarını kullanamayan Emircan yetkililerden yardım bekliyor. 

Emircan tedavi için destek bekliyor 
Anne Fatma Saydam, Emircan’ın tedavisi için yetkililerden yardım istedi. Maddi gücü olmadığı için İstanbul ve ya Ankara’ya oğlunu tedaviye götüremediğini anlatan anne Saydam, “Emircan doğduktan sonra oksijensiz kaldı. Bundan dolayı beyin fonksiyonları durdu ve hücre ölümü oluştu. Bu yüzden Emircan ellerini ve ayaklarını kullanamıyor. Doğduktan 8 ay sonra belli oldu. Hep ağlıyordu hiç durmuyordu. Doktorlara getirdik bulamadılar. 8 ay sonra ortaya çıktı. O günden bu yana rehabilitasyonlara gidiyoruz ama sonuç alamadık. Emircan haftada bir kere rehabilitasyona gidiyor ama ben zor getiriyorum. Çevreden yardım oluyor ama getirip götürmek gerçekten zor oluyor. Evde hizmet istedim ama olmadı. Ücrete tabi özel hizmet yapıyorlar ama onu karşılayacak maddi durumum yok. Emircan’ın büyük bir sorunu var. Skolyoz oluştu ve sürekli yatmaktan dolayı oturma özelliğini kaybetti. Ameliyat olması gerekiyor haber verecekler ama daha bir haber gelmedi. İstanbul ya da Ankara’ya getirmek istiyorum ama maddi gücüm yok getiremiyorum. Evde rehabilitasyon alması konusunda yetkililerden yardım istiyorum. Emircan yaklaşık 15 yıldır yatıyor gezdirebileceğimiz bir aracımız yok. Araç biraz pahalı olduğu için alma gücüm yok. Devletimizden, iş adamlarından ve yetkililerden bu konuda destek istiyorum. Ben oğlumu dışarı çıkartıp gezdirmek istiyorum ama gezdiremiyorum” dedi. 
En büyük hayalinin akülü sandalye ile gezmek olduğunu ve yatmaktan bıktığını söyleyen 15 yaşındaki Emircan Saydam ise “Ben yetkililerden araba istiyorum. Vermezlerse ben nasıl dolaşacağım, nasıl sokaklarda nasıl gezeceğim. Ben burada yatmaktan bıktım. Çok gezmek istiyorum ama maalesef mümkün değil çünkü çok pahalı akülü sandalye olursa kendi başıma sürebilirim bunu herkese duysun istiyorum. Bana akülü sandalye alırlarsa çok mutlu olacağım ve en büyük halimi gerçekleştireceğim" diye konuştu. 

Yorumlar

Vali Çınar mahalle sakinleri ile bir araya geldi...

10 Ağustos 2018 Cuma 18:56

Vali Çınar mahalle sakinleri ile bir araya geldi...

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Çınartepe Mahallesinde incelemelerde bulunarak mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, beraberinde Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri, Çınar tepe, Asma ve Dilaver Muhtarları ile Valilik birim müdürleri ile birlikte Çınartepe Mahallesinde incelemelerde bulundu. Mahallede incelemelerde bulunan ve mahalle sakinleriyle sohbet eden Vali Çınar, vatandaşların dilek ve talepleri dinledi. Talepleri değerlendiren Vali Çınar, gereği için ilgili kurumlara ileteceklerini ifade etti. 

Yorumlar

Bayanlar Gülüç Beldesinin gelişimine katkı sağlıyor...

10 Ağustos 2018 Cuma 18:48

Bayanlar Gülüç Beldesinin gelişimine katkı sağlıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belde Belediyesi’nde bayan personel sayısı her geçen gün artarken, sahada yaptıkları çalışmalar beldenin gelişimine büyük katkı sağlıyor.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, belediye bünyesinde bayanlara pozitif ayrımcılık göstererek sayılarının her geçen gün artmasını sağladı. Daha önce sadece büro hizmetlerinde görev alan bayanlara Demirtaş tarafından mali hizmetler, temizlik işleri, park ve bahçe, kültür ve sosyal hizmetler, imar ve şehircilik ve fen işleri gibi önemli birimlerde çalışmaya başladı. 
Kadınların toplumdaki yerinin yanında iş hayatında da önemli yerleri olduğunu belirten Başkan Demirtaş, beldenin daha fazla gelişmesi ve kalkınması için bayanlara her alanda görev vermeye başladıklarını ifade etti. Demirtaş konuşmasında "Gülüç’ün gelişmesi, kalkınması, güzelleşmesi ve dönüşmesinde mutlaka hanımlar yer almalıdır. Bu noktada beldenin gelişimine katkı sağlayan hanım elinin de çok önemli olduğuna inanıyorum. Şu anda belediyemizde on beş hanım kardeşimiz, belediyenin çeşitli birimlerinde çalışmaktadır. Hizmet noktasında büyük katkıları olacağına inandığımız kadınlarımızın başarısı beldemizin başarısına yansıyacaktır. Sokakların temizliğinden, Park ve bahçe, kültür ve sosyal işleri ve mali hizmetlere kadar belediyenin hemen hemen her biriminde kadın eli değdiğini söyleyen Başkanımız Demirtaş, “Kadınlarımıza ne kadar önem verirsek geleceğimiz de o kadar güzel olur. Gülüç Belediyesi olarak kadınlarımıza verdiğimiz önemi Belediyemizde çalışan kadın sayısının gün geçtikçe artması, mali hizmetler ve temizlik işleri gibi önemli birimlerimizin kadınlara emanet ettiğimizden anlaşılmaktadır” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar

Başkan Uysal Kışla Sanayisi'nde...

10 Ağustos 2018 Cuma 18:23

Başkan Uysal Kışla Sanayisi'nde...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürlerinin de katılımıyla Kışla Sanayi Sitesinde esnafla kahvaltılı bir toplantı düzenledi.

Başkan Uysal, ‘Esnaf Buluşmaları’ toplantıları kapsamında Pazaryeri esnafıyla yaptığı toplantının ardından Kışla Sanayi Sitesinde İtfaiye İstasyonu bahçesinde Elmatepe, Köseler ve Kışla Mahallesi Muhtarlarını, Kışla Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Adnan Tanrıkulu ve sanayi sitesi esnafını kahvaltılı toplantıda ağırladı. 
Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Uysal, sanayi esnafının istek ve taleplerini dinleyip, yapılması gereken işler konusunda ise ilgili daire müdürlerine talimat verdi. 
”Bizim alnımız ak, başımız dik” 
“Geçmişle kavga etmek yerine, geleceğimize bakmalıyız” diyen Başkan Uysal; konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Benim çocukluğumdan beri bu sanayi bu şekilde. Hükümetimiz de imar barışı ile sorunların daha kolay çözülmesinin önünü açtı. Buranın site yöneticileri ve birlikteliğiniz aracıyla katkı sağlamaya başlayalım. Çözüm için elimizi uzatıyoruz. Bizim niyetimiz iyi ve halis. Bizim alnımız kara olsaydı karşınıza dikilebilir miydik? Bizim alnımız ak, başımız dik. Biz sizin karşınıza her zaman çıkarız. Eğir biz bu yola girdiysek devletimizin çıkarttığı kanunlara uyacağız." 
“Kdz. Ereğli ne çektiyse kavgalardan çekti” 
Uysal, "Yapıcı olalım, yapmamız gerekenleri yapalım. Birbirimizi kötülemekle yol alamayız. Ereğli bugüne kadar ne çektiyse, kavgadan ve yıkıcı eleştirilerden çekti. Enerjimizi hep boşuna harcadık. Enerjimizi boşa harcamayacağız. Beraber olacağız, birlikte olacağız, kardeş olacağız. Kandırılmış, oyalanmış, yapamamış veya eksik yapmış olabilirim. Ne kadar doğru ne kadar güzel varsa ne kadar sizin hayrınıza ne iş varsa yanınızdayım. Derdiniz neyse dertleniyorum.” dedi. 
“Musluklardan memba kalitesinde su akıyor” 
Kızılcapınar Barajı’ndan İçme Suyu Arıtma Tesislerinden arıtılan buyun tüm mahallelere verildiğini hatırlatan Başkan Uysal, bütün esnafa musluk suyu dağıttırdı. Başkan Uysal, “Şu anda itfaiyemizin musluğundan gelen suları içiyorsunuz. 135 km su hatlarını yeniledik, ilçemizdeki tüm asbestli boruları değiştirdik. Artık gönül rahatlığıyla musluklarınızı açarak memba kalitesinde suyunuzu içebilirsiniz. Hazır suya para vermeyin, paranız cebinizde kalsın” dedi. 
Kışla Sanayi Esnafı da Başkan Uysal’ın sanayi esnafıyla kahvaltıda bir araya gelmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, içtikleri suyun da çok lezzeti olduğunu söylediler. 
Başkan Uysal, esnaf buluşmaları kapsamında yarın Belen Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltıda bir araya gelecek. 

Yorumlar