Valilikte uyuşturucu ile mücadele toplantısı...

16 Ocak 2020 Perşembe 13:28

Valilikte uyuşturucu ile mücadele toplantısı...

Zonguldak’ta uyuşturucu ile mücadele toplantısı gerçekleştirildi.


Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığında, Vali Yardımcıları, Belediye Başkanı, İlçe Kaymakamları, Cumhuriyet Başsavcısı, BEÜ Rektörü, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Sahil Güvenlik Bot Komutanı, Milli Eğitim Müdürü, Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü, Tarım İl Müdürü, İl Kültür Ve Turizm Müdürü, Gençlik Ve Spor İl Müdürü, İl Müftüsü, Yeşilay Temsilcisi ve diğer paydaşların katılımıyla toplantı yapıldı. 
2019 yılının genel değerlendirmesi ile yapılarak, çalışmalar gözden geçirildi. 2020 yılında yapılacak çalışmalar, alınacak önlemler ile yürütülecek iş ve işlemler görüşüldü. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Vali Bektaş , uyuşturucu , mücadele

Yorumlar

43 kişiye uyuz hastalığı teşhisi konuldu...

16 Ocak 2020 Perşembe 12:23

43 kişiye uyuz hastalığı teşhisi konuldu...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde uyuz hastalığı teşhisinde salgın olmadığı belirtildi.

 İlçede salgın olmadığı ancak uyuz hastalığı sebebiyle 2020 yılının ilk ayının yarısına gelindiğinde 43 kişiye uyuz teşhisi konulduğu belirtildi. 2019 yılında 750 kişiye uyuz hastalığı teşhisini konulduğunu belirten yetkililer uyuz hastalığı salgını olmadığını sadece sayıda artış olduğunu söyledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , uyuz hastalığı , tehşis

Yorumlar

Vatan Partisi İl Yönetimi GMİS'i ziyaret etti...

15 Ocak 2020 Çarşamba 17:58

Vatan Partisi İl Yönetimi GMİS'i ziyaret etti...

Vatan Partisi Zonguldak yeni İl Yönetimi Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret etti.

 Vatan Partisi yeni İl Başkanı Gökhan Yılmaz ve yönetim kurulu GMİS yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyarette, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Mali Sekreteri Volkan Yıldız, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir de hazır bulundu. 
Vatan Partisi yeni il yönetim kurulunu tanıştıran Yılmaz, GMİS ve maden işçileri ile emek ve hak mücadelesinde tarihten gelen birlikte dayanışma ve mücadele anlayışını aynı şekilde sürdürmeye devam edeceklerini vurguladı. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, yeni yönetim kurulunu tebrik ederek, GMİS ve maden işçilerinin her türlü mücadelesinde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Vatan Partisi , GMİS , ziyaret

Yorumlar

Emeklinin konut hayali başka bahara...

15 Ocak 2020 Çarşamba 17:25

Ereğli Haber

Emeklinin konut hayali başka bahara...

Kdz. Ereğli ilçesindeki 334 emeklinin TOKİ'den ev sahibi olma hayali başka bahara kaldı. TOKİ uygun arsa gösterilmediği için projeyi iptal etti.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2015 yılında 6 bin emeklinin müracaat ettiği ve yapılan çekilişle 334 kişinin hak sahibi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) projesi uygun arsa bulunamadığı gerekçesi ile iptal edildi.
Kdz. Ereğli ilçesinde Türkiye İşçi emeklileri Derneği’nin girişimleri ile 2015 yılında yapımı gündeme alınan TOKİ projesi aradan geçen süre içerisinde uygun arsa bulunamadığı gerekçesi iptal edildi. 14 Ocak 2020 tarihinde emekliler kendilerine gönderilen mesajla TOKİ için yatırdıkları paraları hesaplarından alabilecekleri bilgisi iletilerek bilgilendirildi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır uygun arsa bulunamadığı için projenin iptal edildiğini ancak girişimlerinin devam ettiğini söyledi. Çakır yaptığı açıklamada “2015 yılında gündeme gelen emeklilere TOKİ tarafından konut yapılması projesi ile ilgili olarak iki farklı arsa gösterildi. Bunlardan birisi tarım arazisi çıktı, diğeri de fazla eğilimli olduğu için TOKİ tarafından kabul görmedi. Ankara’da Zonguldak Milletvekillerimizle konuyu görüşüyoruz. Birlikte Toplu Konut İdaresi yetkilileri ile görüşmeler yapacağız. Tabi burada belediyenin arsa göstermesi gerekiyor. Belediye başkanımızla da görüşüp sorunu çözmeye çalışacağız” dedi.
Emekliler için yapılacak TOKİ evleri projesinin iptal edilmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Türkiye İşçi emeklileri Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ali Ayhan ise emeklilere paralarını çekmemeleri tavsiyesinde bulundu. Ayhan yaptığı açıklamada “2015 yılında Kdz. Ereğli ilçesine TOKİ tarafından emeklilerimize yönelik konut yapımı projesine toplamda 6 bin kişi başvuru yaptı. Yapılan çekilişle birlikte 334 hak sahibi belirlendi. Aradan geçen 5 yıllık süreçte gösterilen arsalar TOKİ tarafından uygun görülmedi. Konuyla ilgili olarak milletvekillerimizle ve ilçe başkanımız Fatih Çakır ile görüşüyoruz. İlçe Başkanı bu konuyla ilgili şu an Ankara’da. Dün üyelerimize paralarını geri alabilecekleri noktasında mesaj gönderilmiş. Ben sizler aracılığı ile hak sahibi emeklilerimize tavsiyem, paralarını hemen çekmesinler. Bizden haber beklesinler. Çünkü girişimlerimiz devam ediyor. Kdz. Ereğli Belediyesi uygun bir yer göstermesi durumunda proje devam edecek” şeklinde konuştu.

Yorumlar
 • Yaşar
  16 Ocak 2020 Perşembe 11:33

  Fatih çakıra duyrulur

 • Mehmet öztürk
  16 Ocak 2020 Perşembe 02:08

  Annem TOKİ’den hak sahibi 2016 yılında kurada hak kazandı sayın çakır koltuk derdinden 2016 yılından beri hangi emekliyle görüşüp derdini dinlemiş

 • Halil kılıç
  15 Ocak 2020 Çarşamba 20:52

  Paraları neden hesablara yatırıldı yanı bizim haklarımız yokmu olacak anlamış değilim beş sene bekledik kandırıldık bu devlete nasıl güvenecez belediye başkanı neden el atmıyor yanı ereglide okadar luzumsuz yere yer gösteriyorlar sayın belediye başkanı partizanlık yapıyorlar anlaşıldı.

 • Hasanseyhan
  15 Ocak 2020 Çarşamba 19:06

  Emekli arkadaşlar paralarinizi çekmeyin sakin hesaplarda çalıştırmaya devam etsinler evverecez diye herkesi üye yaptılar paraları yediler üçkağıtçı lar haram olsun kursaklarında kalsın inşallah beceriksizler

Özel öğrencilerden geri dönüşüme büyük katkı

15 Ocak 2020 Çarşamba 16:28

Özel öğrencilerden geri dönüşüme büyük katkı

Zonguldak'ta özel eğitim meslek okulu öğrencileri geri dönüşüme katkı sağladı.

 Zonguldak Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, iki koli kapak topladı. Kapaklar; Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne kargoyla gönderildi. Öte yandan öğrencilerin topladığı plastik atıklar da Zonguldak'ta faaliyette bulunan geri dönüşüm firmasına verildi. 
Sosyal projelere özel önem veren okul öğrencileri yaptıkları ile ihtiyacı olana da bir parça katkı sağlamanın onları mutlu ettiğini belirttiler. Öğrenciler, "İhtiyacı olan insanları en iyi biz anlarız, çünkü bizde bu hayatta aynı zorlukları yaşıyoruz. Küçük adımlarda olsa yaptıklarımızın diğer insanlara örnek teşkil edeceğini umuyoruz. Yaşanabilir bir dünya için geri dönüşümün artık çok önemli olduğunu artık zorunlu olarak öğreniyoruz" ifadelerine yer verdiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Özel Eğitim Meslek Okulu , geri dönüşüm , katkı , Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Yorumlar