Vali çok sinirlendi... "Babanızın oğlu da olsa acımayın"

8 Eylül 2017 Cuma 19:11

Vali çok sinirlendi... "Babanızın oğlu da olsa acımayın"

Zonguldak Valiliği tarafından "Eğitim Ortamları İl Güvenlik Toplantısı" gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ahmet Çınar, uyuşturucuyu üreten, satan veya kullananlar hakkında ise "Babanızın oğlu da olsa acımayın" dedi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda öğrenci servisleri ve okullarda uyuşturucu denetimleri konusunda okul müdürleri, öğretmenler ve muhtara bilgiler verildi. Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, programda yaptığı konuşmada, "Uyuşturucu üreten, satan kim varsa herkes tehlikelidir. İnsanlıktan çıkmışlar bunlar, asla acımamak lazım. Köyümüzde bu işleri yapan tanıdıklarımız varsa, babamızın oğlu olsa acımayacağız. Jandarmaya ihbar edeceğiz. Bu kişi babamız bile olsa" dedi.

"Hedef kitle 18 yaş altı çocuklar"
Öğretmen evinde gerçekleştirilen toplantıya Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Toplantıda konuşan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Türkiye özellikle bu yıl uyuşturucu ile misli ile artan bir mücadele verdiğini, hedef kitlenin 18 yaş altı çocuklar olduğunun altını çizdi. Bulgulara göre uyuşturucu bağımlısı olan ve hedefte olan yüzde 60’lık oranın 18 yaş altı çocuk olduğunu ifade eden Vali Çınar, “Birtakım kötülükler, kötü insanlar kendi kişisel parasal menfaatleri için onların hayatlarını mahfeden onların ailelerinin hayatını zehirleyen, onların geleceğini karartan uyuşturucu denen maddenin satışı ve bunun bağımlılığı gibi birtakım tuzaklarla, zorluklarla karşı karşıyayız. Burada tabi ki çok yaygın bir felaket olarak görmüyoruz ama Türkiye genelinde ülkenin kalkınması ve gelişmesi ile birlikte bir takım bu tür toplumsal rahatsızlarla bizimde içimize girmeye artmaya başladı. Eğer tedbirlerimizi almazsak bir nesil olacağız. Mesleğimizden dolayı bize gelen aileler olur bize çocuğunun durumunu anlatır. Burada bir empati yapmak gerekir. Karşımızdaki o ailenin yerine kendimizi koymamız gerekir. Çok feci bir şey Allah kimsenin başına vermesin. Ahlaki yerlerde büyük bir sıkıntı. Bir aile için en büyük facia dediğimiz bir durum çocukların uyuşturucu bağımlılıklarının olması. Gençlik, o heyecan, her türlü kötülüğe sapma hissi bütün bunları düşündüğünüz zaman hedef kitle 18 yaş altı çocuklar. Bulgulara göre uyuşturucu bağımlısı olan ve hedefte olan yüzde 60’lık oran 17 yaş ve altı çocuklar” şeklinde konuştu.

“Babamız da olsa acımayacağız”
Özellikle bu yıl uyuşturucu ile büyük mücadele verildiğini, kullanan, satan, üreten kim olursa olsun bu babamızda olsa acımadan emniyet yetkilerine bilgi verilmesi gerektiğini söyleyen Vali Ahmet Çınar şunları söyledi:
“Türkiye özellikle bu yıl uyuşturucu ile misli ile artan bir mücadele veriyor. Burada emniyet ve jandarmaya büyük iş düşüyor. Jandarma ekiplerimiz kırsalda her gün ya kilo ile ya da gram ile esrar yakalıyor. Emniyet ekiplerimiz ise merkezde kimyasal uyuşturucu ile kullanan ve satanları yakalıyorlar. Daha dün jandarma ekiplerimiz Çaycuma ilçemizde 5 kilo esrar yakalandı. Polisimiz ve jandarmamız bu işin peşinde bu konuda çok ciddi bir mücadele var. Çok etkin bir mücadele var. Ekiplerimiz her köye, her mahalleye, her ormana gidiyor. Bu mücadeleden dolayı emniyet ve jandarma ekiplerimize teşekkür ediyorum. Kimseye acımamak lazım uyuşturucu üreten, satan, kullanan herkes tehlikelidir. Özellikle üreten, satan kişiler insanlıktan çıkmıştır. Bunlara asla acımamak lazım. Köyümüzde, mahallemizde bunları yapan kişilere babamız da olsa acımamalıyız emniyet ve jandarmaya ihbarda bulunmalıyız.”

Etiketler:

vali , Ahmet Çınar , Zonguldak , uyuşturucu , tepki ,

Yorumlar

Tektaş'a görkemli veda yemeği

8 Eylül 2017 Cuma 16:47

Ereğli Haber

Tektaş'a görkemli veda yemeği

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Aydın İl Emniyet Müdürlüğü emrine atanan, Erkan Tektaş'a veda yemeği verildi.

Erkan Tektaş için verilen yemeğine Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile daire müdürleri ve polis memurları katıldı. Yemekte Tektaş'a ilçeye katkılarından ötürü teşekkür plaketi takdim edildi.
Veda yemeğinde konuşan Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu "Kendisinin kısa döneminde emniyet teşkilatımız, mesai saati gözetmeksizin özverili ve disiplinli bir şekilde çalışarak, güvenlik ve asayiş konularında gerçekten büyük işlerin altından başarıyla çıktı" dedi. Emniyet Müdürü Erkan Tektaş "Alaplı'ya hangi heyecanla geldiysem aynı heyecanla yeni görevime gidiyorum. Alaplı''da güzel dostluklar edindik" diye konuştu.
Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ve Belediye Başkanı Nuri Tekin, Tektaş'a çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

Polis Şener Akıcı oğlunu sünnet ettiriyor...

8 Eylül 2017 Cuma 12:50

Polis Şener Akıcı oğlunu sünnet ettiriyor...

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakol Amirliği’nde görev yapan ilçenin sevilen polislerinden Şener Akıcı ve Aslı akıcı çiftinin oğulları Efe Yılmaz erkekliğe ilk adımı atıyor.

Efe Yılmaz’ın sünnet töreni için 10 Eylül Pazar günü, saat: 14.00’te Kepez Mahallesi, Güven evler sitesi B Blokta Mevlid-i Şerif okutulacak. Mevlid-i Şerif öncesinde saat 12.00-14-00 arasında davul zurna eğlencesi yapılacak. Şener ve Aslı Akıcı çifti biricik oğulları Efe’nin sünnet törenine tüm akraba, dost ve sevenlerini davet etti.
Kdz. Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak Efe Yılmaz Akıncı’yı tebrik eder, sağlık dolu, mutlu yaşam dileriz.

 

Etiketler:

sünnet , efe yılmaz , şenel akıcı ,

Yorumlar

Güneydoğu Gazimiz Orhan Afşar evleniyor

8 Eylül 2017 Cuma 12:18

Ereğli Haber

Güneydoğu Gazimiz Orhan Afşar evleniyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü PKK tarafından atılan el bombalarının patlaması sonucu yaralanan Zonguldak Ereğli ilçesine bağlı Sütlüce köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Orhan Afşar dünya evine giriyor.

1 Ocak 2016 tarihinde Eslem Yılmaz ile nişanlanan Sur gazisi Orhan Afşar, dünya evine girmek için gün sayıyor. Nişanlandıktan 2 ay sonra Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü PKK tarafından atılan el bombalarının patlaması sonucu yaralanan Orhan Afşar 17 Eylül 2017 Pazar Günü saatr 19.00 da Saray düğün salonunda düzenlenecek tören ile hayatını Eslem Yılmaz ile birleştirecek. Sur gazisi Orhan Afşar "Bu mutlu günümüzde bizi seven herkesi düğünümüze davet ediyorum" dedi.

Ereğli Haber Gazetesi olarak Gazimiz Orhan Afşar ve Elem Yılmaz çifitini tebrik eder, bir ömür boyu mutluluklar dileriz. 

Yorumlar

Harçlıklarını yaralı kedinin tedavisine harcadılar

8 Eylül 2017 Cuma 10:10

Harçlıklarını yaralı kedinin tedavisine harcadılar

Zonguldak’ta iki üniversite öğrencisi, yolda yaralı halde buldukları kedinin tedavi masraflarını okul harçlıklarıyla karşıladılar.

Gönüllü olarak hayvanlara yardım ettiklerini ifade eden üniversiteliler, davranışlarıyla örnek oldular.
Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğrenim gören 20 yaşındaki Burcu Uğur ve 21 yaşındaki Funda Alpak, yolda yaralı halde buldukları sokak kedisinin imdadına yetişti. Veteriner Kliniği’ne getirdikleri yaralı kedinin tedavi masraflarını okul harçlıklarıyla karşılayan iki arkadaşın davranışı çevredekilere örnek oldu.
Birkaç arkadaş bir araya gelerek sokak hayvanlarının imdadına yetiştiklerini anlatan iki arkadaş, belediyeye yetkililerine çağrıda bulundu.

“İnsanlar tuhaf gözlerle bakıyor”
Tedavi olması gereken hayvanlara yardım ettiklerini anlatan Burcu Uğur, birleştirdikleri harçlıkları sayesinde tedavi masraflarını karşılamaya çalıştıklarını ifade etti. Uğur, sokak hayvanlarına yardım ettikleri için bazı insanların durumu tuhaf karşıladığını belirterek şöyle dedi:
“6 yıldır Zonguldak’ta yaşıyorum. Burada öğrenciyim. Arkadaşlarımla birlikte küçük bir grubuz. Sokak hayvanlarıyla ilgileniyoruz. Bu kediyi yol kenarında kazalı bir şekilde bulduk. Bırakamazdık. Alıp kliniğe getirdik. Kendi imkanlarımızla veteriner hekime teslim ettik. Bir şekilde tedavi ettireceğiz. Veteriner hekim durumunun iyi olmadığını söyledi. Biz dernek değiliz. Birkaç gönüllüden oluşuyoruz. Sokaktaki aç hayvanlar için organizasyonlar yapıyoruz. Tedavi olması gereken hayvanlara yardım ediyoruz. Kendi aramızda ücretini topluyoruz. Baktığımız birçok hayvan var. Bu sırada zorluklar da yaşıyoruz. Hayvanlara yardım ettiğimiz için insanlar bize tuhaf gözlerle bakıyor. Biz yapmazsak bunu hiç kimse yapmıyor.”

“Belediyenin çok daha fazla bu işe eğilmesi lazım”
Gönüllü öğrenci Funda Alpak ise belediyeye çağrıda bulundu. Sokak hayvanlarının doğanın bir parçası olduğunun altını çizen Alpak, “Ben de bir gönüllüyüm. Sokakta bulduğumuz hayvanların yardıma muhtaç olanlarını kliniğe götürüyoruz. Çünkü devletin imkanları çok kısıtlı. Belediyenin de yapması gerekenlerden birisi de sokak hayvanlarıyla ilgilenmek. Ama belediye bu konuda bütçe yetersizliği iddiasıyla görevini yapmıyor. Bu durumda birkaç hayvansevere iş düşüyor. Zonguldak’ta imkanlar gerçekten çok kısıtlı. Ama gönüllüler olarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bazen sosyal medyada ilan açıyoruz. Örneğin bu kedimiz gibi hasta hayvan olduğunda veteriner hekim masraflarını paylaşıyoruz. Bazen çoğunlukla kendi cebimizden karşılıyoruz. Tabii ki öncelikle bunu belediyenin yapması gerektiğini herkes söylemeli. Belediyeye dilekçeler yazılmalı. Vatandaştan talep gelmesi lazım. Onlar bizim, doğanın bir parçası. Sadece birkaç kişiye iş düştüğünde zaten bu çark dönmüyor. Aksamalar oluyor. Belediyenin bir evi var ama orada ilaçları yetersiz. Belediyenin çok daha fazla bu işe eğilmesi lazım. Biz belediyeden destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan, tedavi altına alınan sokak kedisinin sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.

Etiketler:

kedi , harçlık , tedavi ,

Yorumlar