Vali Tutulmaz o alanı inceledi...

28 Ağustos 2020 Cuma 12:30

Vali Tutulmaz o alanı inceledi...

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi alanında incelemelerde bulundu.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Ereğli ilçesine gelerek Süleymanbeyler Köyü’nde 130 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan orta ölçekli sanayi sitesi projesi alanını inceledi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Mehmet Morcu ve bazı daire müdürleriyle birlikte incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduklarını ve bu yatırıma her türlü desteği vereceklerini söylemesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş,en büyük sıkıntılarının Kdz. Ereğli’ye gelecek yatırımcılar için boş alan olmadığını, dolayısıyla herkesin katkılarıyla bu yerin ortaya çıkmış olduğunu söyledi. Keleş konuşmasında “Orta ölçekli sanayi sitesinin bir çok avantajı var. Bugün mevcut organize sanayi bölgemizde tahsil edebileceğimiz mevcut parselimiz yok. Kaldı ki bizim çok acelemiz var, çok ihtiyacımız var. Dolayısıyla burada herkesin katkılarıyla bu yer ortaya çıkmış oldu. İnşallah bizlere de orta ölçekli sanayiyi yapıp Ereğli’ye, şehrimize, bölgemize kazandırmak olur. İstihdam sayısının 3- 4 binlere ulaşabileceğini düşünüyorum. Bu alan genişlemeye de müsait. Birlik ve beraberlik içerisinde en kısa sürede netice almak adına bizlerde bu alanın takipçisi olacağız. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber ,

Yorumlar

Vali Tutulmaz Ormanlı Kestane Balına tam not verdi

28 Ağustos 2020 Cuma 11:12

Vali Tutulmaz Ormanlı Kestane Balına tam not verdi

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’u ziyaret ederek, Ormanlı beldesinde incelemelerde bulundu.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’u makamında ziyaret etti. Başkan Başol, Vali Tutulmaz’a Ormanlı Belediyesi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi. Ziyaretin ardından Ormanlı beldesinde bir takım incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, belde esnafını gezdi. Gezi esnasında Ormanlı’da bulunan fındık fabrikasını da ziyaret eden Vali Tutulmaz, fabrika işleyişi ve Ormanlı fındığı hakkında bilgi aldı.
Gezinin ardından Başkan Başol, Vali Tutulmaz’a Ormanlı’da üretilen ve geçim kaynağı haline gelen Kestane balı ikram etti. Kestane balı Vali Tutulmaz’dan tam not aldı.
Ziyarette Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün ve belediye meclis üyeleri hazır bulundu.

Yorumlar

Kent konseyi vatandaşlara uyarıda bulundu

28 Ağustos 2020 Cuma 11:09

Kent konseyi vatandaşlara uyarıda bulundu

Zonguldak Çaycuma Kent Konseyi İlçe Başkanı Tuğrul Dereli, bitkisel atık yağlar konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Zonguldak Çaycuma Kent Konseyi İlçe Başkanı Tuğrul Dereli, bitkisel atık yağların lavaboya ve çöpe dökülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Dereli, Bitkisel atık yağların lavaboya ve çöpe dökülmesinin çevre ve su kirliliğine ve de ekonomik kayba neden olduğunu söyleyerek "Bitkisel atık yağlar; atıksu toplama sistemlerinin ve kanalizasyonların daralmasına ve tıkanmasına, toprak kirlenmesi ile beraber yer altı suyu kaynaklarının kirlenmesine, denizlerin kirlenmesine sebep olmaktadır. 1 litre bitkisel atık yağ 1 milyon litre içme suyunu kirletebilmektedir. Evsel atıklarla karıştırılıp çöpe atılan bitkisel atık yağlar, depolama sahalarında yangınlara neden olmaktadır. Atık bitkisel yağlardan biodizel yakıt üretiliyor ve bu sistem tüm dünyada teşvik edilen çevresel bir problemi çevresel bir avantaja dönüştüren sistemdir. Bu da hava kirliliğini ve küresel ısınmayı önleme açısından önemlidir.
Ayrıca atık bitkisel yağlardan biodizel yakıt üretimi ile ülkemizin yabancı kaynaklı petrole olan bağımlılığı önemli ölçüde azaltılabilir. Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliğine göre; bitkisel atık yağların konutlarda, lokantalarda ve restoranlarda lavaboya veya çöpe dökülmesi yasaktır. Çaycuma Kent Konseyi olarak Belediyemiz ile işbirliği içinde vatandaşlarımızın evlerinde biriktirecekleri bitkisel atık yağlarını teslim edebilmeleri için; Çaycuma’da atık yağ bidonu bulunduran, atık yağlarını lavaboya ve çöpe dökmeyen ve bundan dolayı da çevre dostu olarak kabul ettiğimiz ve ilçemizdeki sayıları dokuz olan kafe ve lokanta ve restoranlarla görüştük. Bunlardan 8 tanesi olumlu görüş bildirdiler. Konutlarda yaşayan vatandaşlarımız bitkisel atık yağlarını soğutup, su ile karıştırmadan bir şişede toplayıp ilan ettiğimiz kendilerine yakın atık yağ bidonu bulunduran kafe, lokanta ve restoranlara teslim edebilecekler. Ayrıca bitkisel atık yağ üreticisi konumunda olan tüm kafe, lokanta ve restoranlara çevre lisansı almış geri kazanım tesisleriyle veya bitkisel atık yağ ara depolama tesisleri ile yıllık sözleşme yaparak, atık yağ bidonu bulundurmaları çağrısı yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Mesleki eğitim çalışması yapan öğretmenler ziyaret edildi

28 Ağustos 2020 Cuma 10:57

Mesleki eğitim çalışması yapan öğretmenler ziyaret edildi

Zonguldak Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Mesleki Eğitim Çalışması yapan öğretmenleri okullar da ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Mimar Sinan Ortaokulu, Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu, Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi, TSO Fen Lisesi ve Atatürk İlkokulunda idareci ve öğretmenlerle bir araya gelindi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Baş, ziyaret ettiği okullarda idareci ve öğretmenlere yaptığı konuşmada; “Gerçek yuvamız olan okullarımıza yani evinize hoş geldiniz. İnşallah bu birlikteliğe en kısa zamanda öğrencilerimizde katılır ve eğitim öğretim yılının sonuna kadar devam eder. 2020-2021 eğitim öğretim yılı hepimize ve ülkemize hayırlı olsun. Uzaktan eğitim de biz öğretmenlerin sorumluluk alması gerektiğini, fedakarlık yaparak ve gönül vererek işimizi yaparsak öğrencilerimize katkımızın artacağını, ulaşamadığımız bir öğrencimizin dahi kalmaması gerektiğini ve bunun biz öğretmenlerin asli görevi" diyerek eğitim camiasına başarılar diledi.

Yorumlar

Hatıra Ormanında yangın meydana geldi

28 Ağustos 2020 Cuma 10:47

Hatıra Ormanında yangın meydana geldi

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde hatıra ormanında yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye desteği istenirken, 2 hektar arazi kül oldu.

Zonguldak Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesinde bulunan hatıra ormanında yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu Bakacakkadı itfaiyesine bildirdi. Alevler kısa sürede dönümlük arazi üzerine yayıldı. Yangın yerine Gökçebey, Çaycuma, Devrek ilçe itfaiyelerinde ve Orman işletme ekiplerinden destek istendi. Saatler süren yangın söndürme işleminin ardından geriye 2 hektar küle dönen arazi kaldı. Yangının hatıra ormanına atılan çöplerden kaynaklandığı düşürülürken, itfaiye ekipleri inceleme başlattı.

Yorumlar