Vali Tutulmaz'dan 90 ülkeye ihracat yapan Güçbir'e ziyaret

13 Ocak 2021 Çarşamba 17:51

Vali Tutulmaz'dan 90 ülkeye ihracat yapan Güçbir'e ziyaret

Zonguldak Valisi Mustafa tutulmaz Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren ve 90 ülkeye ihracat yapan Güçbir Jeneratör Fabrikası’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ile birlikte Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Güçbir Jeneratör Fabarikası’nı ziyaret etti. Güçbir Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karakaya ile yönetim kurulu üyeleri Ahmet ve Aytaç Karakaya fabrika gezisi sırasında Vali Tutulmaz’a bilgiler verdi. Güçbir Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karakaya yaklaşık 200 çeşit çalışan ile yüzde 70’e varan yerlilik oranı ile 45 bin metre kara alanda üretim yaptıklarını söyledi. Karakaya konuşmasında.“Kdz. Ereğli’de 45.000 m2 alanda, gelişmiş bir teknoloji ile üretim yapıyoruz. Güçbir Jeneratör olarak, insan gücü ve robotik üretim hatlarını kullanıyoruz. Perkins, Fpt, Ricardo gibi birçok uluslararası markanın OEM üreticisi durumunda. Fabrikamızda 200 civarında çalışanın 30’a yakınını mühendis kadrosu oluşturuyor. Jeneratörlerin tasarımları firma bünyesinde yapılıyor, Ereğli’den tedarik edilen saç malzemeler, bitmiş ürün olarak katma değeri yükselerek çıkıyor. Birçok askeri, sağlık, kamu ve özel sektörün kesintisiz enerji için ihtiyacı olan jeneratörler Ereğli’de üretiliyor ve Türkiye’nin tüm şehirlerinin yanı sıra, dünyada 90 dan fazla ülkeye ihraç ediliyor.’’ İfadelerini kullandı.

Yorumlar

Opel Aysa’dan kan bağışı kampanyası

12 Ocak 2021 Salı 09:48

Opel Aysa’dan kan bağışı kampanyası

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi Opel Aysa önünde kan bağış kampanyası düzenliyor.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer Opel Batı Karadeniz Bölge Bayii ve Aysa Motorlu Taşıtlar Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Aydın ortaklığında kan bağışı kampanyası düzenleyerek sosyal sorumluluk projesine imza atılacak.
Kan bağışı kampanyası 13 Ocak 2021 çarşamba günü 11.00-18:00 saatleri arasında Opel Aysa önünde yapılacak.
Pandemi sürecinde azalan kan stoklarına destek vermek amacıyla bağış yapacaklarını belirten Opel Batı Karadeniz Bölge Bayii ve Aysa Motorlu Taşıtlar Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Aydın tüm Ereğli halkını kan bağışında bulunmaya davet etti.

Etiketler:

kan , kan bağışı , destek , sorumluluk , proje

Yorumlar

Su kesintisi yapılacak

11 Ocak 2021 Pazartesi 15:21

Su kesintisi yapılacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, yapımı tamamlanan yeni hattın devreye alınması sırasında Kestaneci Mahallesi’nde 12 Ocak Salı günü saat 10.00 ile 12.30 arasında su kesintisi yapılacağını duyurdu.

Kdz. Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün konuya ilişkin duyurusu şu şekilde:
“Kestaneci Mahallesi’nde içme ve kullanma suyu şebeke hattında yapılan yenileme çalışmaları tamamlanmış olup yeni yapılan hattın devreye alınması için 12.01.2021 Salı günü saat 10.00 ile 12.30 arasında aşağıda belirtilen sokaklara su verilemeyecektir. Su kesintisi yapılacak sokaklar şu şekilde; Karaelmas Sokak, Çamlık Sokak, Merkez Sokak, Kadir Kahya Sokak, Cehennemağzı Sokak (Üst kısım).”

Yorumlar

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan bayrak töreni' çağrısı

11 Ocak 2021 Pazartesi 09:50

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan bayrak töreni' çağrısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da Türkiye'deki tüm okullarda düzenlenecek bayrak törenine, vatandaşların da ev ve balkonlarından katılmasını istedi.

Bakan Selçuk, "Yarın okullarımızda saat 10.00’da bayrak törenimiz var. Bize pencerelerinizden, evlerinizden katılır mısınız" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çocuklarımız İstiklal Marşı'mızı aylardır okullarda değil, EBA TV de okuyorlar. Oysa biz her pazartesi ve cuma “tek nefes” olurduk. Lütfen, yine devam edelim, yarın okullarımızda saat 10.00'da bayrak törenimiz var. Bize pencerelerinizden, evlerinizden katılır mısınız" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

okul , eğitim , virüs , bayrak , tören

Yorumlar

Erdoğdu’nun babası hakka yürüdü

9 Ocak 2021 Cumartesi 16:27

Erdoğdu’nun babası hakka yürüdü

AK Parti Ormanlı Eski Belde Başkanı Mehmet Erdoğdu’nun babası Hacı Necati Erdoğdu hayatını kaybetti.

AK Parti Ormanlı Eski Belde Başkanı Mehmet Erdoğdu’nun bir süredir hastanede tedavi gören babası Hacı Necati Erdoğdu vefat etti. Merhum Hacı Necati Erdoğdu için Ormanlı Beldesi’nde Koronavirüs tedbirleri kapsamında cenaze töreni düzenlendi. Helallik alınması, cenaze namazının kılınması ve duaların ardından merhum Erdoğdu aile mezarlığına defnedildi.
Merhum Hacı Necati Erdoğdu’nun cenaze törenine AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı İbrahim Sezer, Yerel Yönetimler Başkanı Necati Akdeniz, Mali ve İdari İşler Başkanı Mehmet Yiğitoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Eroğlu ve İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Engin Temel ile Ormanlı Eski Belediye Başkanı Yaşar Sever ve kısıtlı sayıda yakını katıldı.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak Merhum Hacı Necati Erdoğdu’ya Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz.

Yorumlar