Vali Dağlı'dan, Başkan Yiğit'e ziyaret...

8 Mayıs 2017 Pazartesi 22:45

Vali Dağlı'dan, Başkan Yiğit'e ziyaret...

Düzce Valisi Zülkif Dağlı Yığılca ilçesi Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete Yığılca Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar,  Ak Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, İGM üyeleri Hüseyin Yılgın, Mustafa Şen ve ilçe idare amirleri katıldı. Vali Dağlı Yığılca ziyaretleri sırasında köy muhtarları ile bir araya geldi. Dağlı muhtarlarla görüşmesinin ardından vatandaşlarla sohbet etti.
Yığılca Belediye  Başkanı Muzaffer Yiğit Vali Dağlı’nın ilgisinden çok memnun olduğunu belirterek sorunların çözümü noktasında söz aldıklarını söyledi. Yiğit konuşmasında,  “Sayın Valimiz Zülkif Dağlı Bey’in bugün ilçemize gerçekleştirmiş olduğu ziyaret ilçemiz adına çok önemliydi. Zira gerek köylerimizin sorunlarını, gerekse ilçemizin acil çözüm bekleyen problemlerini kendilerine iletme fırsatı yakaladık. Sağ olsunlar bizlere gösterdikleri ilgiden memnunuz. Sorunların çözümü noktasında ne gerekiyorsa yapılacağının sözünü aldık. Sayın Valimize ilçemize gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” dedi.
Düzce Valisi Zülkif Dağlı son olarak mesire alanı olarak düzenlenmesi yapılacak olan Kocameşe piknik alanını inceledi ve ilçeden ayrıldı.

Etiketler:

yığılca , belediye başkanı Muzaffer Yiğit , Düzce Valisi , Zülkif Dağlı ,

Yorumlar

Asfalt tamam, tozdan da kurtarın...

8 Mayıs 2017 Pazartesi 17:21

Asfalt tamam, tozdan da kurtarın...

Zonguldak Ereğli arası karayolu yapım çalışmaları sırasında bozulan hastane yoluna geçici asfalt dökülerek yol onarıldı.

Kdz. Ereğli ilçesinde 350 yataklı Devlet Hastanesi’ne giden Ömerli Mahallesi’nde ki 300 metrelik bozuk yolun onarımı karayolları ekipleri tarafından yapıldı. Araç sürücülerinin ve özellikle hastane taşıyan ambulansların oluşan derin çukurlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşanan yolda karayolları ekipleri geçici asfaltlama çalışması gerçekleştirdi. Ömerli Mahallesi’ndeki hastane kavşağında istimlak sorunu nedeniyle geçen yıl çalışmalar durmuş ve bozulan yolda sürücüler ve ambulanslar sıkıntı çekiyordu. Yolun geçici olarak asfaltlanması sürücüleri memnun etti.
Ömerli Mahallesi sakinleri karayolunun asfaltlanmasının ardından hastaneye giden mahalle içerisindeki yolun da asfaltlanmasını istedi. Yapımı bitmeden trafiğe açılan yolun yoğun toza neden olduğunu bununda hem hastaneye hem de evlerine dolduğunu dile getiren mahalle sakinleri Kdz. Ereğli Belediyesi’nden yardım istedi.

Etiketler:

ömerli , hastane yolu , asfslt ,

Yorumlar
  • ÖMERLİ MAHALLESİ SAKİNİ
    22 Ekim 2017 Pazar 22:08

    YOL YİNE BOZULMAYA BAŞLADI KÖPRÜLÜ YOL ARTIK HİZMETE SOKULMALI

"Köyleri daha yaşanabilir bir hale getireceğiz"

8 Mayıs 2017 Pazartesi 17:00

"Köyleri daha yaşanabilir bir hale getireceğiz"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır Süleymanbeyler ve Soğanlı Yörük köylerini ziyaret ederek, köylülerin taleplerini dinledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, beraberinde Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, bazı İl Genel Meclisi Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Ömerli Mahallesi ve İlçeye bağlı Süleymanbeyler ve Soğanlı Yörük köylerini ziyaret etti. Programına Ömerli Mahallesi Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği’nin organize ettiği Bahar Şenliği’ne katılarak başlayan Çakır, düzenlenen etkinlikten dolayı Dernek Yöneticilerini kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi. Ömerli Mahallesi’nin ardından Süleymanbeyler ve Soğanlı Yörük köylerini ziyaret eden Çakır, Muhtarlar Eyüp Marankoz ile İsmail Akdeniz’den köyleri ile ilgili sorun ve taleplerini dinledi.
Çakır köylerde yaptığı konuşmada Ereğli’ye bağlı köylerin, 15 yıl içerisinde yapılan seçim ve halkoylamalarında kendilerini mahcup etmediklerini vurgularken, AK Parti hükümetlerinin köylere gereken hizmetleri yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini söyledi. Çakır konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Özellikle kırsal kesimdeki vatandaşlar ‘Siyasetçiler seçimden seçime yanımıza geliyorlar, seçimden sonra gelen-giden, arayan-soran yok’ şeklindeki algısını partim adına gidereceğimize söz veriyorum. Bu doğrultuda çalışmalarımız başladı. Bundan sonra köylerimize daha da ağırlık vereceğiz ve her hafta sonu 3 köyümüzü ziyaret ederek Muhtarlarımızın ve köy sakinlerimizin sorunlarını ve taleplerini yerinde dinleyeceğiz. Amacımız şehirdeki tüm imkânları köylere taşımak. Köylerimizde ikamet eden vatandaşlarımız, zaman zaman siyasetçilerin seçimden seçime kendilerini arayıp sorduklarını, seçimden sonra kimsenin gelip gitmediğini söylüyorlar. Haklılar. Bizler de bu sitemden üzerimize düşen payı alıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana fırsat buldukça köylerimizi ziyaret etmeye ve köy sakinlerimizle hasbihal etmeye çalıştık. Ancak yeterli olmadığının farkındayız. Bu nedenle biz AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı olarak bu algıyı değiştireceğiz, bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık. Artık her hafta sonu 3 köyümüzü ziyaret edeceğiz. Her bir köyümüzde 2-3 saat kalarak, gerek Muhtarlarımızdan gerekse köy sakinlerimizden köylerinin sorunları ile ilgili detaylı bilgiler alacağız. Sorunları yerinde görüp, çözüm noktasında birlikte istişare yaparak köylerimizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için çalışacağız.”
Çakır yaptığı konuşmaların ardından köylerden ayrıldı.

Etiketler:

AK Parti , Fatih Çakır , Bayram Başol ,

Yorumlar

Ölü yunus balıkları karaya vurdu

8 Mayıs 2017 Pazartesi 16:26

Ölü yunus balıkları karaya vurdu

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki limanda üç ölü yunus balığı bulundu.

İlçedeki balık ölümlerinin nedeni henüz netlik kazanmadı. İlçede daha önce de yunus balığı ölüsü bulunduğunu belirten Timur Arslan, 10 tane yunus balığının 2 hafta önce barınağın içinde yüzdüğünü anlattı. Arslan, "2 hafta önce yolunu şaşıran yunus balıklarının barınağın içine girdiğini gördük. Bu yunuslardan 2 tanesi ölmüş ve karaya vurmuştu. Yunuslar denize açılmak istiyordu ama barınağın ağzı çok sığ olduğu için çıkış yapamadılar. Bugün ise 3 Yunus balığının daha öldüğünü gördük. Burada hala 5 tane daha yunus balığı olduğunu tahmin ediyoruz. Karadeniz'e çıkamadıkları için sürekli yunus balığı ölümleri meydana geliyor. Bu konu basına yansıdığı halde şu ana kadar çevrecilerden incelemeye gelen olmadı. Yoksa hepsi burada ölecekler" diye konuştu.

Etiketler:

ölü , yunus , liman , alaplı ,

Yorumlar

Toptan trafik kazası geçirdi...

6 Mayıs 2017 Cumartesi 14:45

Toptan trafik kazası geçirdi...

TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan trafik kazası geçirdi

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, yanında eşi ile birlikte TEM Otoyolu Düzce kesiminde trafik kazası geçirdi. Toptan ailesinin sağlık durumu iyi. 
Kaza, TEM Otoyolu Düzce’nin Gümüşova ilçesi rampalarında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, İstanbul’dan Ankara istikametine gitmekte olan İsmet Çınar idaresindeki 06 YTT 68 plakalı aracı ile TEM Otoyolu Gümüşova rampalarına geldiğinde yolun yağışlı ve kaygan olması nedeniyle yoldan çıkarak bariyerlere çarptı. Araç içinde bulunan Eski Meclis Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan kazayı yara almadan kurtarılırken jandarmaya ait araç ile Düzce’de eski Milletvekili Fahri Çakır’a ait otele geldi.
Köksal Toptan burada basın mensuplarına “Yoğun yağmurda demek hızımızda biraz fazlaydı savrulduk. Savrulmanın sonucu bariyerlere çarptık. Bariyerleri test etme imkanı bulmuş olduk bu vesileyle sağlam. 3-4 kez bariyerlere vurduk galiba. Allah’tan arkamızda yakından gelen bir araç yoktu. Ankara’ya devam edeceğiz” dedi.
Bir süre burada dinlenen Toptan ailesi kendisine tahsis edilen başka bir araçla Ankara’ya doğru yola çıktılar.

Etiketler:

köksal toptan , trafik kazası ,

Yorumlar