Vali Bektaş’tan yeni yıl mesajı...

30 Aralık 2019 Pazartesi 13:45

Vali Bektaş’tan yeni yıl mesajı...

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, yeni yıl mesajı yayımladı.

 Vali Bektaş mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“2019 yılını geride bırakırken; daha da çok çalışarak, birlik beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma ruhuyla hareket ederek, birbirimize kenetlenmiş, kalkınmış, güçlü bir devlet olarak, aydınlık yarınlara güvenle ulaşacağımız yeni bir yıla giriyoruz. Dünyamızda barışın ve sağduyunun egemen olacağı, sağlık, huzur, mutluluk ve tüm güzelliklerin içtenlikle yaşanacağı yeni bir yıl dilerken; değerli Zonguldaklı hemşerilerimizin, tüm çalışanlarımızın, kolluk görevlilerimizin ve basın mensuplarımızın yeni yılını en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , vali Bektaş , yeni yıl mesajı

Yorumlar

Yeni yıla bakımlı girmek isteyenler bu fırsat kaçmaz!

28 Aralık 2019 Cumartesi 17:20

Yeni yıla bakımlı girmek isteyenler bu fırsat kaçmaz!

Rosida Park Güzellik Merkezi’nden Yılbaşı’na özel kampanya 2017 yılından beri hizmet veren Rosida Park Ereğli Güzellik Merkezi Yılbaşına özel yaptığı kampanya da Lazer Epilasyonda 3 bölge alana bir bölge hediye ediyor. Ayrıca yeni müşterilere özel cilt bakımından, kalıcı makyaj uygulamalarına kadar birçok bakım işleminde özel indirim ve hediyelerle Kdz. Ereğlilileri güzellik merkezine bekliyor.

 

Uygun fiyat, güler yüzlü ve kaliteli hizmetle adından sıkça söz ettiren Rosida Park Ereğli rakiplerini kıskandıracak fiyat ve kampanyalar ile yeni yıla giriyor. Yeni yıla bakımlı girmek isteyen herkesi merkezine beklediğini söyleyen Rosida Park Şube Müdürü Senem Durmuş, 31 Aralık’a kadar devam eden indirimler hakkında bilgi verdi. Durmuş konuşmasında, “Rosida Park güzellik merkezimiz 2017 yılından beri hizmet vermekte. Kurumsal bir firmadır, Türkiye’nin her yerinde şubelerimiz vardır. Yılbaşına özel, lazer epilasyonda harika bir kampanyamız var. 3 bölge alan müşterimize bir bölge hediye ediyoruz. Ayrıca bütün kayıtlarımıza profesyonel cilt bakımı hediye ediyoruz. Bütün yeni kayıt olanlara hediyelerimiz mevcut. Bol hediyeli günlerimiz başladı. Lazer epilasyon göreceli bir kavram zaman isteyen, uzun uğraşlar ile sonuç isteyen bir işlemdir. Biz burada seans fazlalığı ile müşterimize bitiş garantisi veriyoruz. Kalıcı makyaj alanında kaş konturlarımız, dolgu sistemi, kıl tekniği, dipliner, eyeliner, yeni işlem olarak da dudak dolgusu ve dudak renklendirme işlemlerimiz var. Bunlarla işlemlerimize devam edeceğiz. Cilt bakımında kırışıklık tedavimiz, leke tedavimiz var. Cilt üzerine yeni gelen işlemlerimiz var, mezoterapi ile cilt germe, cilt yenileme, dermapen, somon dna, serumlarımız ve takviye cilt bakımlarıyla işlemlerimiz devam ediyor.

Cumartesi günlerini halk günleri ilan ettik. Halk günümüzde müşterilerimize hediyeler veriyoruz. Bol hediyeli ve indirimli günler yapıyoruz. Rosida Park Ereğli’de elden taksit imkanı var, bu da insanlara bir güzellik sağlıyor. Taksitlerini kredi kartı olmaksızın, buraya gelerek taksitini vererek bir çok imkânımızdan faydalanıyor. Özellikle ev hanımları ve öğrencilerimiz taksit imkânı ile burada bakımlarını yaptırabiliyor. Öğrencilere özel olarak lazer kampanyamızdan faydalanana mutlaka cilt bakımını hediye veriyoruz.
Şuan instagramda bir çekilişimiz var. 31 Aralık günü burada çekilişimizi gerçekleştireceğiz. Ayrıca bize müşteri getiren herkese de çekiliş hediyesi veriyoruz. 31 Aralık gününe kadar, kampanyalarımız devam ediyor” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Rosida Park Güzellik Merkezi , kampanya , indirim , cilt bakımları , lazer , halk günleri , yıl başına özel kampanyalar

Yorumlar

Çataklı: “Yerli otomobili her konuda destekleyeceğiz”

28 Aralık 2019 Cumartesi 16:06

 Çataklı: “Yerli otomobili her konuda destekleyeceğiz”

İçişleri Bakanlığınca yürütülen İzleme Değerlendirme Projesi (İZDES) kapsamında Zonguldak'a gelen İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı bir dizi temaslarda bulundu. Valilik ziyaretinde konuşan Çataklı, “Yerli otomobil ile gurur duyuyoruz. Kurumsal anlamda bakanlık olarak yerli otomobili sonuna kadar destekleyeceğiz” dedi.

 İlk olarak Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret eden İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı, kaymakamlar ve jandarma komutanı ile de bir araya gelerek toplantı yaptı. Toplantı sonrası Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ile beraber basın mensuplarına açıklama yapan İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı, 81 ilde yapılan izleme ve değerlendirme toplantısı için burada olduklarını söyledi. 
Geniş bir sorumluluk sahaları olduğunu ifade eden Çataklı, “İçişleri Bakanlığının geniş bir sorumluluk sahamız var. Başta emniyet asayiş hizmetleri olmak üzere uyuşturucu konuları dahil sivil toplum hizmetlerine afet acil durumlardan nüfus vatandaşlık işlerine kadar geniş bir sorumluluk sahamız var. Bu nedenle her gün vatandaşımıza dokunan çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların eksiklerini görebilmek, verimliliğini görmek açısından bütün illerimizde izleme ve değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Bakan yardımcıları olarak bütün illeri kendi aramızda pay ettik. Yıl sonu itibariyle bu anlamda bütün illerimizi ziyaret etmiş olacağız. Öncü ekibimiz önce geldi bir çalışmada bulundu bende dün akşam itibariyle çalışmaya katıldım. Öncelikle Valimizi ziyaret edip değerlendirmelerde bulunduk daha sonra İl Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımız ve Kaymakamlarımızın olduğu bir değerlendirme çalışması yaptık. Burada amacımız vatandaşımızın memnuniyeti esastır. En büyük gayret vatandaşımızın gönlünü kazanmak. Burada bakanlık olarak üzerinde durduğumuz hassasiyet gösterdiğimiz konuları doğrudan arkadaşlarımıza aktarma imkanı bulduk. Aynı zamanda arkadaşlarımızın da değerlendirmelerini bakış açılarını aldık. Öğleden sonra da ilimizin ile bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Şehit yakınlarımız ve gazilerimizi evlerinde ziyaret edeceğiz. Onların çayını kahvesini içip, kendilerini dinleyeceğiz” diye konuştu. 

“Yerli otomobili her konuda destekleyeceğiz” 
Basın mensuplarının yerli otomobil konusundaki sorusuna ise Çataklı, “Yerli otomobil ile gurur duyuyoruz. Kurumsal anlamda bakanlık olarak yerli otomobili sonuna kadar destekleyeceğiz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , bakan yardımcısı , destek , yerli otomobil , bektaşa ziyaret

Yorumlar

Zonguldaklıların kabusu kaçak madenler...

28 Aralık 2019 Cumartesi 15:20

Zonguldaklıların kabusu kaçak madenler...

Zonguldak'ta bir yılda 5'ten fazla kişinin yaşamını yitirdiği kaçak maden ocakları kentin adeta kara belası oldu. Kömür üretimi için kaçak olarak açılan madenlere giren işçiler, metan gazı patlaması, göçük gibi olaylarla hayatlarını kaybediyor.

 Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun yanı sıra kiralama usulüyle özel sektör firmalarının kömür üretimi yaptığı kentte; maden sektörünün en büyük sorunlarından biri olan kaçak maden ocakları adeta kara bela oldu. Hiçbir güvenlik tedbiri alınmadan açılan kaçak maden ocaklarına inen işçiler, en çok da metan gazı patlaması veya göçük gibi yaşanan olaylara maruz kalarak yaşamlarını kaybediyor. Son bir yılda ise 5'i aşkın işçi kaçak ocaklarda yaşamını yitirdi. 
Geçen Haziran ayında 19 yaşındaki Taner Nasuhoğlu, kaçak maden ocağında meydana gelen göçükte ağır yaralanmış ancak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Genç yaşta bir kişinin kaçak olarak işletilen maden ocağında yaşamını yitirmesinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, "Artık işçi ölümü yaşamak istemiyorum. 19 yaşındaki çocuğu orada kurban veremem. İşçi çalışıyorsa sigortası olacak, güvenliği olacak. Şu anda iki asgari ücrete rağmen bu iş kurtarıyor. Ben herkesten yardım istiyorum. Bu iş gündemde olsun. Bu acıyı taze tutalım, gündemde tutalım ki acıları yaşamayalım. Hassasiyet toplum içinde oluşsun. Çocuklarımızı o çukurlarda kaybetmeyelim" ifadelerine yer vermişti. 

Kolluk kuvvetlerinden kaçak madenlere baskın 
Öte yandan, çoğunluğu Kilimli ilçesinde bulunan kaçak maden ocaklarının imhası için kolluk kuvvetleri sıklıkla denetimlerini sürdürüyor. TTK, Orman Bölge Müdürlüğü ve jandarma ekiplerinin oluşturduğu heyet sıklıkla bölgede denetimlerde bulunup tespit ettiği kaçak maden ocaklarını önce dinamitle çökertip ardından da mühürleyerek kullanılmasının önüne geçmeye çalışıyor. 
Ancak 26 Aralık 2019 tarihi yaşanan olayda daha önceden imha edilen bir kaçak maden ocağının yeniden açılmak istendiği sırada metan gazı patlaması yaşandı. Olayda Erdem Korkmaz ve Uğur Korkmaz yaşamını yitirirken, Bahri Yeniay ağır yaralandı. Yaşanan olayda kaçak madenin sahibi olduğu iddia edilen 3 şüpheli ile arazinin sahibi olduğu öğrenilen bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

3 çocuk babası kaçak ocakta öldü 
Geçen Mart ayında Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde kaçak olarak işletildiği iddia edilen bir maden ocağında göçük yaşandı. 48 yaşındaki 3 çocuk babası Soner Tarhan kaçak ocak meydana gelen göçükte mahsur kaldı. Yaklaşık 3 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından madencinin cansız bedenine ulaşıldı. Tarhan'ın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından toprağa verildi. Özel bir maden ocağında çalıştıktan sonra emekli olan Tarhan'ın oğlunun düğün hazırlıkları için kaçak ocakta çalışmak istediği öğrenildi. 
Geçen Mayıs ayında Gelik beldesinde kaçak maden ocağında çalıştığı esnada meydana gelen göçükte kalan ve 19 yaşındaki Taner Nasuhoğlu, kaldırıldığı Atatürk Devlet Hastanesi’nde tüm çabalara rağmen kurtarılamamıştı. 

Yurda kaçak girdi, kaçak madende öldü 
9 Aralık Pazartesi günü Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Bölüm Mahallesi'ndeki kaçak maden ocağında meydana gelen olayda ise malzeme taşıdığı sırada dengesini kaybederek 80 metre yükseklikten çukura düşen yabancı uyruklu Abbas Rezai (19) hayatını kaybetti. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Morguna kaldırılan gencin cenazesi yapılan otopsinin ardından Giresun’da yaşayan kuzeni Morteza Zarayi (21) tarafından teslim alındı. 
Gencin cenazesinin cenaze aracıyla ilk olarak İstanbul’a konsolosluğuna, oradan uçakla Afganistan’ın Herat şehrine getirileceği öğrenildi. Rezai'nin yurda kaçak yollarla girdiği, kaçak madene de bir süre önce girdiği öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kaçak madenler , ruhsatsız madenler , kara bela

Yorumlar

Yasa dışı yollarla girdi... Sınır dışı edilecek...

28 Aralık 2019 Cumartesi 12:09

Yasa dışı yollarla girdi... Sınır dışı edilecek...

Zonguldak'ta yasadışı yollarla yurda giren ve ülkeye girmesinin yasak olduğu tespit edilen Suriye uyruklu şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilecek.

 Edinilen bilgiye göre İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne başvuran Suriye uyruklu 22 yaşındaki Muhammet S. göçmenlik işlemlerinin yapılmasını istedi. Bu sırada zanlının daha önceden sınır dışı edildiği ve ülkeye girmesinin yasak olduğu tespit edildi. Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerine haber verildi. Ekipler kısa sürede Göç Müdürlüğü'ne gelerek zanlıyı gözaltına aldı. Daha önce de sınır dışı edildiği ancak yurda yine kaçak yollarla girdiği tespit edilen Muhammet S., emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , suriyeli gçömen , yasa dışı , sınır dışı edilecek suriyeli uyruklu

Yorumlar