Vali Bektaş TTK’da

15 Kasım 2018 Perşembe 16:16

Vali Bektaş TTK’da

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nu ziyaret etti.

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Zonguldak’ta göreve başlayan Vali Erdoğan Bektaş, kenti tanımak için ziyaretlerini sürdürüyor. Bektaş, ziyaretler kapsamında Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nu ziyaret etti. 
Eroğlu’ndan makamında taşkömürü ve tarihi hakkında bilgi alan Vali Bektaş, Türkiye Taşkömürü Kurumu hakkında da bilgiler aldı. Öte yandan Genel Müdür Kazım Eroğlu Vali Bektaş’a madenci heykeli takdim etti. 

Yorumlar

Kaldırımı işgal eden 37 esnafa 4 bin 588 lira ceza

15 Kasım 2018 Perşembe 12:53

Kaldırımı işgal eden 37 esnafa 4 bin 588 lira ceza

Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri kent merkezinde kaldırım işgali yapan 37 esnafa toplam 4 bin 588 TL para cezası uygulandı.

Zonguldak Belediyesi Merkez Zabıta Karakolu ekipleri Zonguldak kent merkezinde kaldırım işgal denetimi yaptı. Yapılan denetimlerde işgalden toplam 37 esnafa kişi başı 124 TL olmak üzere toplam 4 bin 588 TL cezai işlem uygulandı. Yapılan denetimlerde kaldırım işgaline uymayan esnaflara cezai işlem sonrası dükkanlarını yönetmeliğe uygun hale getirilirken denetimlerin düzenli olarak devam edeceği belirtildi. 
Denetimlerin sıkılıkla devam ettiğini ifade eden Merkez Zabıta Karakolu Amiri Nihat Köseoğlu, “İyi niyet çerçevesinde yaptığımız ihtarlarımıza rağmen ısrarla kaldırımları işgal etmeye devam ettiğini tespit ettiğimiz esnaflarımıza para cezası ile yaptırım uyguluyoruz. İhtar edilen esnaflarımız tekrar kurallara uymadıkları takdirde caydırıcı yaptırım cezaları uygulanmaya devam edilecektir” dedi. 

Yorumlar

CHP'li başkanın MEGA projesi yalan oldu

15 Kasım 2018 Perşembe 10:33

Ereğli Haber

CHP'li başkanın MEGA projesi yalan oldu

CHP’li Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in seçim döneminde ve sonrasında ‘Pazaryerini merkeze taşıyacağım’ sözünü unutması hem pazarcı esnafının hem de ilçe halkının tepkisine neden oluyor. Seçim sonrasında da pazaryerine ‘Mega proje’ yapacağını açıklayan Tekin’in bu sözü de havada kaldı…

Ereğli Haber- CHP’li Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in ‘Pazaryeri’ sözünü tutmaması vatandaşları isyan noktasında getirdi. Pazaryerinde ki esnaflar otoparkı ve sosyal alanları bulunmayan Alaplı Pazaryeri’nde özellikle kış günlerinde soğuktan donduklarını söyledi.

'Mega Proje' diye adlandırdığı bir projeyi Başkan Yardımcısı Fikret Aydın ile basına açıklayan Nuri Tekin'in verdiği sözler yalan oldu.

Ellerinde ki Pazar poşetleri ile kilometrelerce yürümek zorunda kalan vatandaşlar ise CHP’li Belediye Başkanı Nuri Tekin’e tepki gösterdi.

CHP’li başkanın göreve geldiği günden bu yana çevre düzenlemesinden başka bir iş yapmadığını anlatan vatandaşlar “Seçim döneminde Alaplı halkına söz verdi. Pazaryeri’ni yeniden merkeze taşıyacağını söyledi. Aradan 4,5 yıl geçti ama sözünü yerine getirmedi. Pazaryerini taşımadığı gibi iyileştirme anlamında da hiçbir şey yapmadı. Pazaryerinin ne girişi belli, ne çıkışı… Her yer çöp dolu. Temizliğe dikkat edilmiyor. Otoparkı yok, ilçe merkezine gidiş-geliş için servis yok. Kış günlerinde rüzgar bir taraftan giriyor, öbür taraftan çıkıyor. Burada hem esnaflarımız hem de bizler donuyoruz. Bizim altımızda Nuri Tekin gibi makam aracımız, özel şoförümüz yok. Seçildiği günden bu yana 1-2 kez pazaryerine geldi, yine söz verdi ama hepsi havada kaldı. O verdiği sözleri unuttu ama biz unutmadık” dedi.

Pazaryeri’nde ki esnaflar da benzer şikayetlerde bulunarak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’den sözlerini yerine getirmelerini istedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin seçim döneminde ve sonrasında toplantılar düzenleyip boy boy fotoğraflarını gösterdiği bir çok projeyi bahaneler üreterek hayata geçiremeyip, unutturmaya çalıştı.

Yorumlar

Fındık eğitimi alan çiftçilere sertifikaları verildi

15 Kasım 2018 Perşembe 10:19

Fındık eğitimi alan çiftçilere sertifikaları verildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün BAKKA ile ortaklaşa düzenlediği ''Fındık Yetiştiriciliğinde Yenilikçi Yöntemler'' projesi kapsamında eğitim alan çiftçilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Ereğli Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ile BAKKA’nın ortaklaşa yaptığı ''Fındık Yetiştiriciliğinde Yenilikçi Yöntemler'' isimli proje kapsamında Ormanlı Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 5 günlük eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.
Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kdz. Ereğli Tarım ve Orman İlçe Müdürü Doğan Kale’nin yanı sıra fındık üreticileri katıldı.
Ormanlı Beldesi başta olmak üzere ilçedeki fındık üreticilerinin yanı sıra tarım müdürlüğünde görev yapan personelin katıldığı eğitim semineri beş gün sürdü.
Bölgeyi çok iyi tanıyan ve fındık konusunda uzman olan Prof. Dr. Turan Karadeniz, Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen ve Prof. Dr. Faik Ekmel Tekintaş katılımcılara teorik ve uygulamalı eğitim verdi.
Prof Dr. Seyit Mehmet Şen törende yaptığı konuşmasında hiçbir ağacın açlıktan ölmeyeceğini ancak susuzluktan ölebileceğini ifade etti. Prof. Dr. Şen konuşmasında “Hiçbir ağaç açlıktan ölmez ama susuzluktan ölür. Sert kabuklu meyvelerde hasata kadar suya ihtiyaç duyar. Yumuşak meyvelerde elma, armut gibi belli dönemlerde su eksikliği, belli dönemlerde su fazlalıları açığı kapatır. Ama sert kabuklu meyvelerde gün dönümüne kadar su yeterli olmazsa, yağış yeterli olmazsa sert kabuğu oluştuktan sonra istediğin kadar sula, istediğin kadar yağmur yağsın, fındık dirileşmez” dedi.
Sertifika töreninde konuşan Kdz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ilçede tarımsal üretimi artırırken organik tarıma geçilmesi gerektiğini belirterek, tarım konusunda birim alandan en yüksek verimi almak için çalışmalar yapılacağı müjdesini verdi. Çorumluoğlu konuşmasında şu sözleri sarf etti; “Kaymakamlık olarak biz ne yapacağız? Fındık alanlarında farklı gelir getirici organik başka tarım olabilir mi, organik başka bir üretim olabilir mi? Bu konularda destek vereceğiz. Buradaki çiftçi kardeşlerimiz için bal üretimi konusunda bir desteğimiz olabilir. Sosyal yardımlaşma vakfından gelen paramızın çoğunu, fakir fukaraya şüphesiz ki dağıtacağız ama sizlere gelir getirici projeler anlamında projeler yapacağız. Her bölgemize, köyümüze mutlaka bu projeleri yapacağız. Çünkü sizin yüzünüzün gülmesi demek, bizim yüzümüzün gülmesi demek.”
Çorumluoğlu, tarıma yatırım yapan ve bu alanda çalışan herkesin her zaman kazançlı çıkacağını söyledi.
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ise konuşmasında fındık için en uygun arazilerin Ormanlı’da bulunduğunu dile getirdi. Başol konuşmasında “Fındık benim, sattım, paramı aldım böyle bir mantık olmamalı. Çünkü Türkiye’ye baktığımızda milli tarım ürünü nedir denildiği zaman bizim önümüze fındık çıkıyor. Ülkemize katma değeri yüksek olan fındık çıkıyor. Bakın Ereğli’de ilk fındık semineri Ormanlı’da düzenlendi. Müdürümüzün de dediği gibi, neden Ormanlı çünkü arazi dekarına baktığınız zaman, fındığın coğrafi yapısına en uygun yer Ormanlı’da. Ben burada emeği geçen başta sayın kaymakamım, ilçe tarım müdürümüz, özellikle bize 5 gündür hizmet veren değerli profesör hocalarımıza, katılımcılara, özellikle desteklerini esirgemeyen muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kdz. Ereğli Tarım ve Orman İlçe Müdürü Doğan Kale’de ülke olarak fındık yetiştiriciliğinde birinci sırada olduklarını ancak daha bilinçli üretim ile verimi artırabileceklerini söyledi. Kale, Ormanlı Beldesi’nde eğitim veren hocalara, katılımcılara ve kendilerine yer tahsis eden Belediye Başkanı Bayram Başol’a teşekkür etti.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı ve Ereğli Eski İlçe Tarım Müdürü Ahmet Fikri Kızmaz, Ormanlı’nın komple fındıkçılığa geçirilmesi gerektiğini belirtti. Kızmaz törende yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Burada eksiğimiz bir fındık eğitimiydi. Bizim zamanımızda BAKKA destekleri yoktu. O olunca ilçe müdürümüz ile görüştük neler yapabiliriz anlamında. Fındık eğitimini yaptık. Bu sırada daha eksiklerimiz, fındıkta budama ve Ormanlı’yı komple fındıkçılığa geçirme çalışmalarımız olacak. Bunu da inşallah halefim yerine getiririz, biz destekçisiyiz.”

Yorumlar

Başkan Keleş'ten, Demirtaş'a 'Hayırlı olsun' ziyareti

14 Kasım 2018 Çarşamba 19:41

Başkan Keleş'ten, Demirtaş'a 'Hayırlı olsun' ziyareti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a destek ziyaretleri sürüyor. Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Ereğli’nin önde gelen işadamlarından Turgut Tanyıldız, Engin Aygün ve Kürşat Yağız ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti. Başkan Demirtaş’a ve Gülüç halkına hayırlı olmasını dileyen Keleş “Gökhan Başkanımız Gülüç’te çok başarılı. Buraya belediyenin imkanları doğrultusunda güzel hizmetler yaptı. Bundan sonra da daha güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz” dedi.
Ziyaret için Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ve beraberindeki işadamlarına teşekkür eden Demirtaş, Gülüç’ün daha fazla hizmet alması ve gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar