Vali Bektaş, 69 ambarlarındaki inşaatları inceledi

14 Kasım 2018 Çarşamba 16:57

Vali Bektaş, 69 ambarlarındaki inşaatları inceledi

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 69 ambarlarındaki inşaatlarda incelemelerde bulundu.

Vali Erdoğan Bektaş, Çınartepe Mahallesi 69 Ambarları mevkiinde Kamu ve kamu kuruluşlarına ait olan ve yapımı devam eden inşaatları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 
Vali Bektaş’ın incelemelerinde Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz, AFAD Müdürü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, TÜİK ve İl Milli Eğitim Müdürü de hazır bulundu. 

Yorumlar

Salonda sobayla uğraşırken üzerine kamyon uçtu

14 Kasım 2018 Çarşamba 16:16

Salonda sobayla uğraşırken üzerine kamyon uçtu

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde park halindeyken freni boşalan kamyonet bir evin duvarına çarptı. Kaza sırasında evin salonunda bulunan kadın yaralandı.

Olay, Çatalağzı beldesine bağlı Kırımsa Mahallesi Karaelmas Sokak'ta meydana geldi. 67 ED 825 plakalı kamyonet, rampada park halindeyken freninin boşalması sonucu hızla yokuş aşağı ilerlemeye başladı. Hızla ilerleyen kamyonet, sokağın altındaki İsmail Altunay'a ait evin salonunun duvarına çarparak durabildi. Kaza sırasında evde soba ile uğraşan 45 yaşındaki Nuran Altunay, duvarın altında kaldı. Uyuduğu sırada gürültüyü duyarak yataktan kalkan İsmail Altunay, eşini duvarın altında görünce şok yaşadı. Eşini duvarın altından çıkaran Altunay, özel araçla eşini komşularının yardımıyla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırdı. Nuran Altunay'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi. 
Uyuduğu sırada gürültüyü duyarak kalktığını söyleyen İsmail Altunay, "Ben odada yatıyordum. Hanım sobaya kömür atıyordu. Bana 'Çay koyayım mı diye?' sorduğu sırada bir gürültü, bir ses yaptı. Bir fırladım geldim baktım eşim duvarın altında kalmış. Sağ veya sol ayağında bir sıkıntı var galiba eşimin" dedi. 

Yorumlar

Osmanlı çileği Erdemir'e iki ödül getirdi

14 Kasım 2018 Çarşamba 16:02

Osmanlı çileği Erdemir'e iki ödül getirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren ve OYAK Maden Metalürji Grubu bünyesinde bulunan Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (Erdemir), iletişim endüstrisinin en prestijli ödül programlarından biri olan Felis Ödülleri’nden iki ödülle döndü.

 MediaCat dergisi tarafından bu sene 13’üncüsü düzenlenen Felis Ödüllerinin kazananları belli oldu. Bu yıl 3 binden fazla başvuru arasından seçilen projelerin ödüllendirildiği gecede Erdemir, Sürdürülebilirlik ve Sosyal Sorumluluk/Finans-Ekonomi kategorilerinde ‘Tarlalar Sürülsün Gelenek Sürsün’ projesiyle tüm rakiplerini geride bırakarak iki ödülün sahibi oldu. 
OYAK Maden Metalürji Grubu bünyesinde bulunan Ereğli Demir Çelik Fabrikaları, sadece Karedeniz Ereğli’de yetişen ve özel bir çilek türü olan fakat yok olmaya yüz tutan Osmanlı çileğini korumak için Tarlalar Sürülsün Gelenek Sürsün projesini hayata geçirdi. Osmanlı çileğinin üretimini artırma, yetiştiriciliğini teşvik etme, bölgedeki biyoçeşitliliğe ve türün korunmasına katkı sağlama hedeflerine sahip proje sayesinde toprağa küsen çiftçi yeniden tarlaya döndü ve tarihi Osmanlı çileğinin üretiminde önemli bir artış sağlandı. 

Yorumlar

Okul önlerine üç boyutlu yaya geçidi

14 Kasım 2018 Çarşamba 15:00

Okul önlerine üç boyutlu yaya geçidi

Alaplı Belediyesi araç trafiğinin yoğun olduğu okul önlerine yaya geçidi yapıyor.

Alaplı Belediyesi öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla okul önlerinde yaya geçidi çalışması başlattı. 
Şehir merkezi ve genelinde ki tüm okul önlerinde ki yaya geçidi çizgilerinin en kısa zamanda tamamlanacağı belirtildi.Öğrencilerin güvenliğini amaçladıklarını vurgulayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Öğrencilerimizin güvenli bizim için çok önemli olduğunu belirterek, "İlçe merkezindeki okullarımızın önlerine öğrencilerimizin daha güvenli geçmeleri sağlamak amacıyla yaya geçidi yapıyoruz. Uygulama merkezdeki tüm okullarımızın önlerinde uygulanacak.” dedi.

Yorumlar

Amele Birliği’nde neler oluyor?

14 Kasım 2018 Çarşamba 13:22

Ereğli Haber

Amele Birliği’nde neler oluyor?

Amele Birliği'nde son dönemlerde yaşanan bazı gelişmeler maden işçilerinin kafalarında soru işaretleri uyandırdı. 3 yıldır tadilat gerekçesiyle kapalı tutulan konuk evine şimdide şaibeli bazı isimlerin müdür yapılmaya çalışıldığı iddiası madencileri kara kara düşündürmeye başladı...

Zonguldak’ta maden işçilerine sosyal güvenlik sağlamak amacıyla kurulan ve her ay madencilerden kesilen paralarla hatırı sayılır bütçeye sahip olan Amele Birliği’nin Ankara’da bulunan konukevinin 3 yıldır kapalı kalması madencileri düşündürmeye başladı. Tadilatların ne kadara mal olduğu, neden uzun sürdüğü ile ilgili olarak Amele Birliği yöneticilerinin şeffaf ve tatmin edici bilgiler vermemesi madencilerin kafasında soru işaretleri doğurmaya başladı.
Bu güne kadar binlerce şehit veren, her gün yerin yüzlerce metre altına aileleri ile helalleşerek giren ve dünyanın en ağır işe ile en kutsal alın terini döken maden işçilerinin maaşlarından kesilen paralarla yürüyen Amele Birliği yönetiminden maden işçileri şu soruların yanıtlarını bekliyor;
1- Amele Birliği’nin Ankara’da ki konuk evi ihalesi ne kadar bedelle yapıldı? İhaleyi alan firma kime aittir? Firmaya ihale bedeli üzerinde bir ödeme yapıldı mı?
2- Konuk Evi tadilat ihalesinde işin yapım süresi ne kadardır? 3 yıldır tadilat neden bitirilmedi?
3- Ankara’da aidat ödedikleri Amele Birliği’nin misafirhanesinin kapalı olması nedeniyle mağduriyet yaşayan madenciler ve ailelerine nasıl bir yol gösterilmiştir?
4- Konuk evi için alınması kararlaştıran malzeme ve tefrişat ihalesini hangi firma, hangi bedel ile aldı?
5- Amele Birliği’ne hangi isim müdür yapılmaya çalışılmaktadır? Kuruma Müdür yapılmaya çalışan kişi daha önce soruşturma geçirmişmidir? Soruşturma geçirdi ise hangi nedenden dolayı nasıl bir ceza almıştır? Ceza aldı ise neden kuruma ısrarla müdür yapılmaya çalışılmaktadır?
6- Kuruma müdür yapılmaya çalışılan kişi ile ilgili Amele Birliği yöneticilerine baskı yapılmaktamıdır?
7- Amele Birliği yöneticilerinin kuruma müdür yapmaya çalıştıkları kişi için Eski Meclis başkanı ve milletvekillerinin isimlerini kullandıkları iddiası doğrumudur?
8- Amele Birliği yöneticilerinin gündem dışı toplantılar düzenledikleri doğrumudur? Doğru ise bu yemekli toplantıların amacı ve toplam maliyeti ne kadardır?
9- Amele Birliği son banka promosyonu anlaşmasından ne kadar gelir elde etti? Elde edilen promosyon geliri kimlere dağıtıldı? Promosyon gelirinden maden işçilerinin menfaati nedir?
10- Yapılan bütçe görüşmelerinde maden işçisinin çıkar ve menfaati için hangi kararları aldınız?
11- Amele Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin aldığı maaş ve ikramiyelerin sandığa maliyeti nedir? Bu maliyetin üyelere (Maden işçisine) menfaati nedir?
12- Amele Birliği başkan ve yöneticileri yukarı da ki soruların yanıtlarını maden işçilerine vermekten neden kaçınmaktadır?

 

Yorumlar