VATANDAŞ İHBARDA BULUNDU

17 Ocak 2017 Salı 19:06

Ereğli Haber

VATANDAŞ İHBARDA BULUNDU

Kdz. Ereğli İlçesinde 7 Ocak 2017 tarihinde Açık Ortaöğretim sınavlarında görevli iki okul müdürünün sınav saatinde okuldan ayrılıp başka bir etkinliğe katıldığı iddia edildi. Okul Müdürleri sınav günü görevli olmadıklarını ve etkinliğe katıldıklarını belirtirken, Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okul müdürlerinin sınav sırasında okulda bulunma zorunluluğu olmadığını ifade etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde ismini vermeyen bir vatandaş bu gün ilçede ki gazeteleri arayarak bir ihbarda bulunmak istediğini söyledi. İhbarcı Ereğli Haber Gazetesi'ne bulunduğu ihbarda ilçede iki okul müdürünün 7 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Ortaöğretim sınavlarında görevli olduklarını ancak sınav saatinde iki müdüründe okuldan ayrılarak başka bir etkinliğe katıldıklarını, etkinliğe katıldıklarına diar görüntülerin ise güvenlik kameraları tarafından tespit edilebileceğini anlattı.

Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz okul müdürleri söz konusu iddianın doğru olmadığını, vicdabeb rahat olduklarını, haber yapılmasında her hangi bir mahsur görmediklerini ve söz konusu tarihte sınav görevlerinin bulunmadığını açıkladı.

İddialarla ilgili olarak görüştüğümüz Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okul müdürlerinin görevli olduğunu doğrularken, müdürlerin görevinin sadece sınav salonunu yani okulda düzeni sağlamak olduğunu, sınav süresince okulda bulunma zorunluluklarının olmadığını anlattı.

Ereğli Haber Gazetesi olarak ortaya atılan iddia ve verilen yanıtlarda kimin doğru söylediğinin yorumunu siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

PEKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI NE DİYOR:

 

 

Yorumlar
  • Bay gocmenler
    21 Ocak 2017 Cumartesi 23:36

    Bu okul mudurune yada sahibi oldugu kisiye once park alani yaptirsin gocmenler halki tarafindan moraller acayip bir sekilde bozuk kavga yakindir park alani en kisa zamanda yapilsin