Uyuşturucu operasyonu...13 kişi yakalandı

11 Haziran 2020 Perşembe 01:03

Uyuşturucu operasyonu...13 kişi yakalandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Büro Amirliği ekipleri bir hafta içerisinde yaptığı uyuşturucu operasyonlarında 13 kişi yakaladı. Operasyonda ayrıca çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi

Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Birimleri ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İlçede son bir hafta içerisinde uyuşturucu operasyonları düzenledi.

Ereğli'de yapılan operasyonda 100 gram uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ve uuşturucu aparatı ele geçirilirken 1 şahıs gözaltına alındı.

Narkotik Şube ve Ereğli ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri 1 hafta içerisinde 13 şahıs yakalarken, bu şahıslardan 2' si hakkında değişik suçlardan yakalaması olduğu tespit edildi.
Yapılan operasyonlarda ayrıca 69 adet kenevir bitkisi, 150 gram uyuşturucu uyarıcı madde ve 23 adet mermi ele geçirildiği öğrenildi.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , operasyon , uyuşturucu ,

Yorumlar

Maske takmayan 76 kişiye işlem yapıldı

11 Haziran 2020 Perşembe 00:49

Maske takmayan 76 kişiye işlem yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde son iki haftada vaka sayılarında artış yaşanması üzerine maske ve sosyal mesafe denetimleri artırıldı. Polis ekipleri yaptıkları kontrollerde 76 kişi hakkında maske takmamaktan işlem yaptı.

Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri 10 Haziran tarihinde Kdz. Ereğli İlçesinde “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” kapsamında 101 işyeri, 13 park, 25 ticari taksi, 56 toplu taşıma aracı ile 392 şahısa denetim uyguladı. Yapılan kontrollerde polis ekipleri 1 gün içerisinde 76 kişi hakkında maske takmamaktan tutanak tutuldu. Yapılan kontrolleri duyarlı vatandaşlar destekleyerek denetimlerin artmasını istedi. 

 

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , maske , denetim , ceza ,

Yorumlar

Vatandaşlar güzel havayı denize giderek değerlendirdi

10 Haziran 2020 Çarşamba 18:43

Vatandaşlar güzel havayı denize giderek değerlendirdi

Zonguldak'ta havanın güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar piknik yaparak ve denize girerek tadını çıkardı.

Zonguldak'ta hava sıcaklıklarının 22 dereceye yükselmesinin ardından vatandaşlar kendilerini sahillere attı. Öte yandan bazı vatandaşlar sıcak havanın tadını denize girerek geçirirken bazıları ise sahil kenarlarında piknik yaptı. Hava sıcaklıklarının Perşembe gününden itibaren düşerek yerini yağışlı havaya bırakacağı öğrenildi. Vatandaşlar, ''Hava çok güzel.Deniz soğuk hava biz serinlemek için giriyoruz. Görüyorsunuz bazı vatandaşlar ise güzel havayı piknik yaparak çıkarıyor. Burada deniz geç ısınıyor. Bizler artık buranın havasına alıştık. İnşallah hava böyle olursa her gün denize girmeyi düşünüyoruz''dedi.

Yorumlar

Oda ve Dernek Başkanları eğitim kampüsü için toplandı

10 Haziran 2020 Çarşamba 17:24

Oda ve Dernek Başkanları eğitim kampüsü için toplandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ki oda ve dernek başkanları eğitim kampüsünün geleceğini değerlendirmek için bir araya geldi.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş Başkanlığında saat 14.00’te gerçekleşen toplantıya Kdz. Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Yönetim Kurulu Üyesi Tasin Tanyıldız, Yönetim Kurul Üyesi Özgür Erdoğan, MÜSİAD Karadeniz Ereğli, Kdz Ereğli Muhtarlar Derneği, Kdz Ereğli Ziraat Odası, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şubesi, Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası, Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası, Pazarcılar ve Tekel Bayileri Odası, Marangozlar Odası, Berberler ve Kuaförler Odası başkan ve yöneticileri katıldı.
Kdz. Ereğli TSO’dan yapılan açıklamada “Kdz Ereğli Kampus Alanının Geleceği” konusunun gündeme alındığı istişare toplantısının yaklaşık 1,5 saat sürdüğü ve katılımcıların tek tek söz olarak konu hakkındaki görüşlerini beyan ettikleri belirtildi. Açıklamada ayrıca yakın bir zamanda geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirilerek kampüs konusunun detaylarının ele alınacağı ifade edildi.

Yorumlar

Uçurtma şenliği online satranç turnuvası yapılacak

10 Haziran 2020 Çarşamba 17:01

Uçurtma şenliği online satranç turnuvası yapılacak

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından ‘Uçurtma Şenliği Online Satranç Turnuvası’ yapılacak. .

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından her yıl Mayıs, Haziran aylarında düzenli olarak yapılan geleneksel uçurtma şenliği bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle farklı etkinliklerle yapılacak. Etkinlikler kapsamında 13 Haziran Cumartesi günü online olarak satranç turnuvası yapılacak. Sosyal medyada, “Dünden Bugüne Uçurtma Şenliği” adı altında açılan grup sayfasında geçmiş yıllarda yapılan uçurtma şenliklerine ait fotoğraf, video ve yazılar yayınlanacak. Salgın riskinin ortadan kalkması durumunda ise geleneksel uçurtma şenliğinin 16’ncısı önümüzdeki eylül ya da ekim ayında açık alanda yapılacak.
Turnuvanın kayıtları başladı
Uçurtma Şenliği Satranç Turnuvası, 13 Haziran Cumartesi günü chess.com'dan online olarak yapılacak. Turnuvaya sadece Zonguldak ilinde ikamet eden sporcular katılabilecek. Yarışmaya katılacak sporcuların öncelikle chess.com'a üye olmaları gerekiyor. Oyuncular, 13 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’de sisteme girişlerini aktive edecekler, saat 14.00’te ise turnuva başlayacak. Turnuvaya katılım ve bu süreçteki üyelikler ücretsiz olacak. Her kategoride ilk üç dereceyi elde eden sporcuya madalya verilecek. Turnuvanın kayıtları, Türkiye Satranç Federasyonu Zonguldak İl Temsilciliği web (www.zonguldak.tsf.org.tr) sayfası üzerinden başladı. Ayrıca turnuvanın yönergesi de Türkiye Satranç Federasyonu Zonguldak İl Temsilciliği web sayfasında yayınlandı.
Kategoriler; 10 Yaş ve Altı Kategorisi (2013 - 2010 yılları ve arasında doğan sporcular), 10 Yaş ve Altı Kızlar Kategorisi (2013 - 2010 yılları ve arasında doğan kız sporcular), 14 Yaş ve Altı Kategorisi (2009 - 2006 yılları ve arasında doğan sporcular), 14 Yaş ve Altı Kızlar Kategorisi (2009 - 2006 yılları ve arasında doğan kız sporcular, Açık Kategori (2005 ve önceki yıllarda doğan sporcular), Kadınlar Kategorisi (2005 ve önceki yıllarda doğan kadın sporcular) olarak belirlendi

Yorumlar